ماهنامه بازی نما

nemessis

کاربر سایت
Dec 20, 2005
1,183
اما من باز هم ترجیح میدم اگر بازی ای داستان قوی و جای بحثی داشت جدا در موردش صحبت کنم نه توی نقد !

آها. این درسته.
درمورد صداگذاری منظورم این بود که 99% مطالب میشه تعریف داستان و دو خط پایانی میشه توضیح در همین حدِ این خوب و اون خوب بود. عملاً تحلیلی از «بازی» وجود نداره توی مطالب.
خیلی از مطالب دیگه هم هستن که خود عملِ بازی کردن رو داره توضیح میده(مثلاً میگه با این دکمه این کارو میکنیم بعد کمی میریم جلتر به فلان چیز میرسیم و با فلان دکمه فلان کارو میکنیم!) که خب این نه ربطی به نقد داره نه بررسی (من اصطلاح بررسی رو معادل ری‌ویو بکار میبرم) این بیشتر میشه یه کتاب راهنما که معمولاً همراه هر بازی ارجینالی که آدم میخره هست. شاید چون ما بازیامون کپیه، باید کتاب راهنمای بازیها رو توی مجلات ببینیم!:-?

نقد یعنی علت اون چیزی که هست رو بگی. مثلاً میگیم گیم‌پلی فلان بازی خوبه(که البته تنها کسی که به گیم‌پلی اهمیت میده این‌روزا منم ظاهراً همه رفتن سمت داستان و گرافیک!)، چرا خوبه؟ اینکه فلان دکمه رو بزنی میپره دلیل بر خوب بودن گیم‌پلی نمیشه!

kamkar

کاربر سایت
Oct 19, 2006
434
البته این هم بگم ها :

ادب به سن و سال نیست ها
به شعور و تربیت هرکس برمیگرده
بچه کوچیک هست خیلی با ادبه
بنده خدایی هست از روستاهای دور افتاده اما بسیار با شخصیت
آدم هست 40 سالشه بی ادب
کسی هم هست که به قول خودش در عند باکلاسیو تکنولوژی اما بی شخصیت و بی ادب

این موضوعی که شما میگی که شکی توش نیست، یه چرخ کوچیک تو مرکز شهر تهران صحبت شما رو تایید میکنه، اما در انجمن های گفتگو، مخصوصاً در حیطه تکنولوژی، به طور دقیق تر گیم و بازی کامپیوتری، اکثر افراد جوان و نوجوان هستند.
تجربه من بعد از 9 سال فعالیت شدید و مدیریت در انجمن ها این رو نشون میده که از روی لحن صحبت کردن، اسمایل های به کار رفته در متن، میشه تا حدودی سن رو تخمین زد.
آدم های کم سن و سال تری که تازه با این محیط های مجازی آشنا میشن، فکر میکنند چون تنهایی توی خونه نشستن، هیچ کس ریخت و قیافه و مشخصات شخصی شون رو نمیدونه و کارهاشون قابل پیگیری نیست، میتونن هرجور دلشون میخواد رفتار کنند و رفتارشون پیامدی هم نداره.
اما افرادی که مدت ها است در دنیای مجازی فعالیت میکنند میدونند که ما فقط دیده نمیشیم، ولی رفتار و گویشمون نشان دهنده شخصیت واقعی ما است. به علاوه این که هرکاری در انجمن بکنیم به صورت مادام العمر در حافظه اینترنت میمونه و قابل پاکسازی نیست، حتی اگر در دنیای واقعی آدم بداخلاق و بی تربیتی باشند، سعی میکنند در دنیای مجازی شخصیت بهتری داشته باشند نه بدتر!!
حتی در مرحله های پیشرفته تر، روی نحوه جمله بندی، علامت گذاری ها، دستور زبان فارسی و استفاده از اسمایل هم دقت بیشتری به خرج میدن تا یه وقت منظور اشتباهاً منتقل نشه، یا لحنی که مثلا من در این متن دارم با چیزی که شما میخونی یکی باشه و سوء تفاهم پیش نیاد.
یک سری از این موضوعات به تربیت خانوادگی و شعور برمیگرده، مقداری هم به تجربه و میزان آشنایی با دنیای مجازی...

------
معمولا در انجمن هایی که مخاطب های کم تجربه از نظر حضور در دنیای مجازی و با سن کم دارند قوانین و شرایطی وضع میشه که با توجه به وضعیت مخاطب از این توهین ها و دعواها شدیداً جلوگیری بشه و علاوه بر اون به کاربران آموزش داده بشه که هم در اون سایت، هم در سایت های دیگه و حتی در دنیای واقعی با مشکل مواجه نشن.
در بازینما که من همچین چیزی ندیدم، رفتارهای زشت هم هیچ پیامدی برای کاربر نداشت! تمام پست های مورد دار هم پاک میشد و انگار نه انگار اتفاقی افتاده و کاربر خاطی فکر میکرد داره کار درستی انجام میده!

안정환

کاربر سایت
Jun 7, 2014
765
نام
Im_AhN
این موضوعی که شما میگی که شکی توش نیست، یه چرخ کوچیک تو مرکز شهر تهران صحبت شما رو تایید میکنه، اما در انجمن های گفتگو، مخصوصاً در حیطه تکنولوژی، به طور دقیق تر گیم و بازی کامپیوتری، اکثر افراد جوان و نوجوان هستند.
تجربه من بعد از 9 سال فعالیت شدید و مدیریت در انجمن ها این رو نشون میده که از روی لحن صحبت کردن، اسمایل های به کار رفته در متن، میشه تا حدودی سن رو تخمین زد.
آدم های کم سن و سال تری که تازه با این محیط های مجازی آشنا میشن، فکر میکنند چون تنهایی توی خونه نشستن، هیچ کس ریخت و قیافه و مشخصات شخصی شون رو نمیدونه و کارهاشون قابل پیگیری نیست، میتونن هرجور دلشون میخواد رفتار کنند و رفتارشون پیامدی هم نداره.
اما افرادی که مدت ها است در دنیای مجازی فعالیت میکنند میدونند که ما فقط دیده نمیشیم، ولی رفتار و گویشمون نشان دهنده شخصیت واقعی ما است. به علاوه این که هرکاری در انجمن بکنیم به صورت مادام العمر در حافظه اینترنت میمونه و قابل پاکسازی نیست، حتی اگر در دنیای واقعی آدم بداخلاق و بی تربیتی باشند، سعی میکنند در دنیای مجازی شخصیت بهتری داشته باشند نه بدتر!!
حتی در مرحله های پیشرفته تر، روی نحوه جمله بندی، علامت گذاری ها، دستور زبان فارسی و استفاده از اسمایل هم دقت بیشتری به خرج میدن تا یه وقت منظور اشتباهاً منتقل نشه، یا لحنی که مثلا من در این متن دارم با چیزی که شما میخونی یکی باشه و سوء تفاهم پیش نیاد.
یک سری از این موضوعات به تربیت خانوادگی و شعور برمیگرده، مقداری هم به تجربه و میزان آشنایی با دنیای مجازی...

------
معمولا در انجمن هایی که مخاطب های کم تجربه از نظر حضور در دنیای مجازی و با سن کم دارند قوانین و شرایطی وضع میشه که با توجه به وضعیت مخاطب از این توهین ها و دعواها شدیداً جلوگیری بشه و علاوه بر اون به کاربران آموزش داده بشه که هم در اون سایت، هم در سایت های دیگه و حتی در دنیای واقعی با مشکل مواجه نشن.
در بازینما که من همچین چیزی ندیدم، رفتارهای زشت هم هیچ پیامدی برای کاربر نداشت! تمام پست های مورد دار هم پاک میشد و انگار نه انگار اتفاقی افتاده و کاربر خاطی فکر میکرد داره کار درستی انجام میده!

در برخی انجمن ها واقعا همینطور هست ... لج و لج بازی به جای قانون !

البته منم خودم تازه 19 سالم شده ...

اما در کل ادب چه در مجاز چه در واقعیت چیزیه که به همه سفارش شده و باید رعایت بشه

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
این همه گفتم که بگم فقط بحث توهین به مسئولین مجله نبود، به نظر میاد برخی از اعضای اونجا کلاً دچار ضعف اخلاقی بودند و کسی هم جلودارشون نبود، بهتره قبل از افتتاح مجدد انجمن فکری به حال این موضوع بکنید، عدم برخورد با اینجور کاربران نشون از ضعف مدیریتی داشت.​

حق با شماست و من کاملاً درک میکنم که شما چی میگید.
تمام این مسائل دست به دست هم داد تا تصمیم بگیریم انجمن رو کلاً تعطیل کنیم ! سایت جدید انشالله هر وقت شروع به کار کنه با تیم مدیریت جدید به روی کار خواهد اومد تا شاهد مشکلات و مسائل قبلی نباشیم.
این بیشتر میشه یه کتاب راهنما که معمولاً همراه هر بازی ارجینالی که آدم میخره هست. شاید چون ما بازیامون کپیه، باید کتاب راهنمای بازیها رو توی مجلات ببینیم!
حرفتون کاملاً درسته ؛ من نمیدونم دقیقاً تو کدوم یکی از مطالب این اتفاق افتاده اما با دوستان تحریریه در میون میذارم تا ایشالا این مشکل برطرف بشه.
ادب به سن و سال نیست ها
به شعور و تربیت هرکس برمیگرده
مسلماً همینطوره ؛ اما متاسفانه نوع خاصی از جوگیری و خودبزرگ بینی بین گیمرهای خصوصاً کم سن و سال تر توی فروم ها و فضای مجازی وجود داره که باعث میشه به این موضوع دامن بزنه و حرمت ها رو از بین ببره.

majidsnake

کاربر سایت
Oct 22, 2013
243
نام
MAjID
متاسفانه بعد از هیلتر شدن اکثر کاربرهای حرفه ای سایت دیگه فعالیتی نکردن و بعضی از کاربران کارشون شده بود بی احترامی و وقت تلف کردن تو انجمن.منم دیگه ازاین اتفاق زده شده بودم اما متاسفانه مدیریت سایت هم دیگه بی خیال همه چیز شده بود.قطعا با شروع به کار دوباره ی سایت شاهد این مسائل نخواهیم بود و دوباره همون تحریریه و کاربران دوست داشتنی برمیگردن.با تمام احترامی که برای بازیسنتر قائلم هنوز انجمنی به خوبیه بازینما پیدا نکردم.امیدوارم دوباره به اوج برگرده و آقای یوسفی احترام بیشتری به درخواست کاربران بذاره

<^SIleNT^>

کاربر سایت
Dec 31, 2007
356
نام
Ash
سایت و فروم بازی نما اگر فعلاً فعالیتی نداره یه مقداریش به هیلترینگ برمیگرده که کمابیش گریبان گیر سایت و فروم بود و بیشتر البته به رفتار اعضای سایت برمیگرده. و این موضوع جالب تر هم میشه وقتی که شاهد رفتارهای زننده اعضای سایت با مسئولین مجله در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بودیم . و اینکه این عزیزان احتمالاً به این موضوع اشراف نداشتن که فروم هم زیر مجموعه مجله بازی نماس و مدیرای اون نمیتونن ادعای مالکیت داشته باشن.
البته جا داره به این نکته هم اشاره کنم که سایت جدید بازی نما هم طراحی هاش انجام شده و مراحل پایانی رو پشت سر میگذاره و خدا بخواد به زودی افتتاح میشه و امیدواریم که شاهد مشکلات و مسائل قبلی توش نباشیم!

براتون آرزوی موفقیت دارم.

Eclipse

کاربر سایت
May 16, 2010
7
نام
Eclipse
سلام دوست من. من مجید رحمانی هستم و نویسنده بازی نما. در خصوص این مطلبی که گفتین، در شماره های اخیر من شخصا چند بار دچار این اشتباه شدم و بعدا که مطلب رو توی مجله دیدم متوجه شدم که چقدر بده! برای همین از شما و سایر دوستانی که نسبت به این موضوع در نقدهای من ناراحت بودن عذر می خوام و بهتون حق میدم. این مسئله معمولا زمانی برای شخص من رخ داده که به خاطر حجم کاری نمی دونم مطلب رو از کجا شروع کنم ولی وقتی گرم داستان و گیم پلی میشم یه دفعه میبینم کلی از صفحه رفته. از طرفی روی موضوعاتی مثل صداگذاری، موسیقی یا گرافیک دانش چندانی ندارم، اگرچه در تلاشم که مهارت هایی کسب کنم ولی در حال حاضر بسیار استقبال میکنم که اگر دوستانی هستند که به صورت تخصصی روی صدا و موسیقی مطالعه دارند یا همچنین بخش آرت بازی ها، نظراتشون رو بشنوم و راهنماییم کنن تا در نهایت مطلب خوبی از اب در بیاد.
ممنون از نظراتتون.
یا علی

~ MaMaSaN ~

کاربر سایت
Jul 8, 2013
1,525
نام
مـمـسـن
اگر من فقط یک نمونه، فقط و فقط یک نمونه از نحوه ی برخورد تیم مدیریت سایت براتون اینجا مثال بزنم، دیگه نمیاید اینجا بگید این یوزرهای بچه سال هستن که بی تربیت هستن و فلان!

جناب اقای samankari خیلی خوب میدونن که من چی میگم! حتی اگه مایل بودید حاظرم عکس هم بهتون نشون بدم از اون قضایا تا متوجه بشید سطح شعور و شخصیتی مدیریت و سردبیر یک تحریریه چقدر میتونه پایین باشه!

majidsnake

کاربر سایت
Oct 22, 2013
243
نام
MAjID
اگر من فقط یک نمونه، فقط و فقط یک نمونه از نحوه ی برخورد تیم مدیریت سایت براتون اینجا مثال بزنم، دیگه نمیاید اینجا بگید این یوزرهای بچه سال هستن که بی تربیت هستن و فلان!

جناب اقای samankari خیلی خوب میدونن که من چی میگم! حتی اگه مایل بودید حاظرم عکس هم بهتون نشون بدم از اون قضایا تا متوجه بشید سطح شعور و شخصیتی مدیریت و سردبیر یک تحریریه چقدر میتونه پایین باشه!
داداش گلم اگه میشه بیشتر توضیح بده.من تو بازی نما نام کاربریم majidmajid هست و اگه شما تو سایت بودین میدونید که من تو بازینما فعال بودم و تقریبا تو تمام بحث هاش بودم .تقریبا خیلی از اعضای سایت از جمله خودم از مدیریت گله داشتیم چون آقای یوسفی حتی یه جمله ی یه خطی درباره ی علت اتفاقات نمیداد و دیگه حتی خود تحریریه ی سایت هم از این قضیه کلافه بودن اما هیچ وقت توهین کلامی ازطرف ایشون ندیدم و بیشتر مشکلات سر این بود که هرماه به ایشون برای DVD های خراب و مسائل دیگه ی سایت و مجله اعتراض میکردیم اما جوابی نمیگرفتیم.واسه این میگم لطفا بیشتر توضیح بدین که بدونیم این بی احترامی تو تاپیک عمومی بوده یا تو پیغام خصوصی و یا مسائل دیگه.

~ MaMaSaN ~

کاربر سایت
Jul 8, 2013
1,525
نام
مـمـسـن
داداش گلم اگه میشه بیشتر توضیح بده.من تو بازی نما نام کاربریم majidmajid هست و اگه شما تو سایت بودین میدونید که من تو بازینما فعال بودم و تقریبا تو تمام بحث هاش بودم .تقریبا خیلی از اعضای سایت از جمله خودم از مدیریت گله داشتیم چون آقای یوسفی حتی یه جمله ی یه خطی درباره ی علت اتفاقات نمیداد و دیگه حتی خود تحریریه ی سایت هم از این قضیه کلافه بودن اما هیچ وقت توهین کلامی ازطرف ایشون ندیدم و بیشتر مشکلات سر این بود که هرماه به ایشون برای DVD های خراب و مسائل دیگه ی سایت و مجله اعتراض میکردیم اما جوابی نمیگرفتیم.واسه این میگم لطفا بیشتر توضیح بدین که بدونیم این بی احترامی تو تاپیک عمومی بوده یا تو پیغام خصوصی و یا مسائل دیگه.
راستش من حوصله ی شکافتن ِ قبرستون کهنه ندارم و علاقه ای هم به این کار ندارم. اما یوزرهای قدیمی ِ اینجا که منو بشناسن کاملآ متوجه هستن که من چی میگم.
از انواع و اقسام باند بازی ها تا پارتی بازی ها در حد بسیار بالا توو اون سایت رواج داره! یعنی مثلا در حدی پارتی بازی هست که به طور مثال شما پرفایلت رو قفل میکنی که کسی نتونه کامنت بزاره، اما 1 ساعت بعد میشینی پای سیستم و میبینی ادمین سایت به دستور دبیر تحریریه بی اجازه حریم پروفایل شمارو باز کرده و انواع و اقسام توهین ها رو اونجا نوشته.

بیخیال. فقط با تمام وجود خوشحالم که این سایت زمین خورد چون از قدیم گفتن بار کج به منزل نمیرسه و خوشبختانه بازینما هم به سرانجام نرسید. اینکه دوباره میخوان شروع کنن هم یه حرکت کاملا بیخود و بی نتیجه هست چون اون سایت کلا طرفدار نداره و همه جذب بازیسنتر هستن.

majidsnake

کاربر سایت
Oct 22, 2013
243
نام
MAjID
راستش من حوصله ی شکافتن ِ قبرستون کهنه ندارم و علاقه ای هم به این کار ندارم. اما یوزرهای قدیمی ِ اینجا که منو بشناسن کاملآ متوجه هستن که من چی میگم.
از انواع و اقسام باند بازی ها تا پارتی بازی ها در حد بسیار بالا توو اون سایت رواج داره! یعنی مثلا در حدی پارتی بازی هست که به طور مثال شما پرفایلت رو قفل میکنی که کسی نتونه کامنت بزاره، اما 1 ساعت بعد میشینی پای سیستم و میبینی ادمین سایت به دستور دبیر تحریریه بی اجازه حریم پروفایل شمارو باز کرده و انواع و اقسام توهین ها رو اونجا نوشته.

بیخیال. فقط با تمام وجود خوشحالم که این سایت زمین خورد چون از قدیم گفتن بار کج به منزل نمیرسه و خوشبختانه بازینما هم به سرانجام نرسید. اینکه دوباره میخوان شروع کنن هم یه حرکت کاملا بیخود و بی نتیجه هست چون اون سایت کلا طرفدار نداره و همه جذب بازیسنتر هستن.
تو این چندسالی که تو بازینما بودم هیچ کاربری رو ندیدم که همچین ادعایی کنه.پس مشکل شما شخصیه.اما اینکه میگید اون سایت کلا طرفدار نداره.موقع بازگشایی مجددش میبینیم که بازهم کاربرهاش برمیگردن و شما یه جوری جبهه گرفتی که انگار اعضای داعش گرداننده ی سایتن.قبول بی خیال اما این رسمش نیست که یه سایت گیم رو با دلایل کلی و نامفهوم بکوبی و تهمت بار کج بهش بزنی.این کار شما مثل اینه که من الان با یکی از مدیران بازیسنتر مشکل شخصی پیدا کنم و برم تو یه سایت دیگه کل سایت رو ببرم زیرسوال!!!

~ MaMaSaN ~

کاربر سایت
Jul 8, 2013
1,525
نام
مـمـسـن
تو این چندسالی که تو بازینما بودم هیچ کاربری رو ندیدم که همچین ادعایی کنه.پس مشکل شما شخصیه.اما اینکه میگید اون سایت کلا طرفدار نداره.موقع بازگشایی مجددش میبینیم که بازهم کاربرهاش برمیگردن و شما یه جوری جبهه گرفتی که انگار اعضای داعش گرداننده ی سایتن.قبول بی خیال اما این رسمش نیست که یه سایت گیم رو با دلایل کلی و نامفهوم بکوبی و تهمت بار کج بهش بزنی.این کار شما مثل اینه که من الان با یکی از مدیران بازیسنتر مشکل شخصی پیدا کنم و برم تو یه سایت دیگه کل سایت رو ببرم زیرسوال!!!
من با دوتا از مدیرا و همچنین ناظر انجمن های سابق اون سایت دوست صمیمی هستم. اگه مایل بودی صحبت هاشون در مورد بازینما رو برات فروارد میکنم تا بفهمی بازینما یعنی چی! دلیل بسته شدن بازینما اصلا بی ادبی کاربرا و گالری و این صحبت ها نبود! قضیه ی بسته شدن ِ بازینما چیزی فراتر از این صحبت هاست. من با اشخاصی که توو اون سایت نفوذ دارن رفاقت صمیمی دارم منتها خیلی موضوعات رو نمیشه عمومی بیان کرد چون مشکل ساز میشه اما بدون دلیل بسته شدن سایت بازینما یه قضیه ی بسیار بزرگ بود که گریبان ِ سایت رو گرفت.

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
دلیل بسته شدن بازینما اصلا بی ادبی کاربرا و گالری و این صحبت ها نبود! قضیه ی بسته شدن ِ بازینما چیزی فراتر از این صحبت هاست
قضیه ای فراتر از این وجود نداره که دلیل بسته شدن انجمن کاربرانی بودن که حد و حدود خودشون رو نمیدونستن ٰٰ، در ضمن گریبان سایت رو هم همون افرادی گرفتن که فرهنگ استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی رو نداشتن و حتی حرمت سردبیر یک مجله رو هم در پروفایل شخصیش نگه نداشتن.

در مورد آینده سایت بازی نما هم ؛ تصمیمات لازم رو گرفتیم و اقدامات لازم رو هم انجام دادیم و مطمئناً به دلسوزی کسی هم نیاز نداریم !

~ MaMaSaN ~

کاربر سایت
Jul 8, 2013
1,525
نام
مـمـسـن
قضیه ای فراتر از این وجود نداره که دلیل بسته شدن انجمن کاربرانی بودن که حد و حدود خودشون رو نمیدونستن ٰٰ، در ضمن گریبان سایت رو هم همون افرادی گرفتن که فرهنگ استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی رو نداشتن و حتی حرمت سردبیر یک مجله رو هم در پروفایل شخصیش نگه نداشتن.

در مورد آینده سایت بازی نما هم ؛ تصمیمات لازم رو گرفتیم و اقدامات لازم رو هم انجام دادیم و مطمئناً به دلسوزی کسی هم نیاز نداریم !
آها پس قضیه ی قاچاق ِ ارز و این صحبت ها همش ... ؟! :-/ :-"
باشه شما درست میگید. من دیگه صحبتی ندارم! ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر