ماهنامه بازی نما

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
به نقل از بازینما :

به نام خدا

نزدیک به ۱۵ سال از انتشار اولین شماره‌ی بازی‌نما می‌گذرد. روزهایی که بازی، بازی‌سازی و به‌اصطلاح خودمان، بازی‌نویسی، تفاوت بسیاری با استانداردهای امروزش داشت. در طول این سال‌ها، بحران‌های بسیاری را پشت‌سر گذاشته‌ایم. از انتشار نامنظم گرفته تا مشکلات اقتصادی ریز و درشت. اداره و انتشار مجله‌ای با موضوع بازی‌های ویدئویی، آن هم به‌صورت کاملا مستقل و بدون هیچ حمایتی از ارگان و نهادهای دولتی و نیمه‌دولتی، کار دشواری است. همواره سعی کرده‌ایم تا بازی‌نما با مطالب دست اول و بی‌طرفی در پوشش دغدغه‌های صنعت بین مخاطبان‌مان شناخته شود. قطعا در این مسیر کم و کاستی‌های بسیاری بوده است. کم و کاستی‌هایی که سعی کردیم با هر شماره از مجله آن‌ها را کمتر کنیم.

با این حال، همیشه همه چیز طبق میل ما پیش نمی‌رود. مشکلات اقتصادی چند ماه اخیر و چند برابر شدن قیمت کاغذ، شرایطی برای ما به‌وجود آورده است که مجبور شده‌ایم انتشار شماره‌ی ۱۳۲ را تا ثابت شدن قیمت‌ها متوقف کنیم و امیدوار بمانیم تا بلکه قیمت‌ها کمی متعادل‌تر شود. در حال حاضر و با آخرین محاسبات ما، بازی‌نما تا اوایل آذر ماه به دست شما خواهد رسید. با مطالبی که سعی کردیم هم‌چنان به استانداردهای ما و خوانندگان‌مان نزدیک باشند و البته بخش‌هایی که نبود این دو-سه ماه را جبران کنند.

مشکلات اقتصادی چند ماه اخیر سبب شدند تا تغییراتی در سیستم کاری مجموعه داشته باشیم. ویدئوهای بازی‌نما از این پس با نظم کمتری منتشر خواهند شد و وب‌سایت هم تا طراحی مجدد (کم‌تر از چند هفته) جسته و گریخته به‌روز خواهد شد. همه‌ی سعی‌مان را می‌کنیم که با حداقل‌ها، فضای آنلاین بازی‌نما را بهتر کنیم تا این تاخیرها، لطمه‌ی کمتری به ارتباط ما با شما بزند.

در انتها، پاسخ به یک پرسش: بعد از انتشار این شماره چه بر سر بازی‌نما خواهد آمد؟ ما تا آخرین لحظه، همه‌ی سعی خود را می‌کنیم که تنها مجله‌ی بازی در ایران را زنده نگه داریم. امیدواریم که شرایط اقتصادی و وضع نشر کشور، این اجازه را به ما بدهد تا نام بازی‌نما را بعد از ۱۵ سال فعالیت مستمر حفظ کنیم.

تیم بازی‌نما

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
سلام به همه دوستان
من خودم با مجلات بازی رشد کردم و میشه گفت دقیقا 13 ساله مشتری این مجلات به حساب میام، مجلاتی مثل بازی رایانه،دنیای بازی و بازی نما...
اما دنیای بازی و بازی رایانه به مرور زمان محو شدند و حتی بازی رایانه عملا بدون اطلاع قبلی خداحافظی کرد... بگذریم. من خودم به شخصه دوست ندارم بازی نما از بین بره. برای همین چندتا انتقاد دارم که امیدوارم واقعا و واقعا بهش توجه کنید...
انتقاد اول اینکه DVD رو حذف کنید. این یک توهین نیست و یک انتقاده. من خودم شخصا کمتر موقعی رو به یاد دارم که این نشریه رو با DVD خریده باشم، البته توی این چند سال اخیر منظورم هست. یه زمان اینترنت الآن در دسترس نبود و DVDهاتون ارزشمند بودند برای ما، اما الآن محتوای خاصی نداره که بخوایم براش هزینه اضافی بدیم. البته این نظر من هست، چرا که شما می‌تونید همچنان انتشار DVD رو در اولویت قرار بدید، اما خب وقتی افرادی مثل من هرگز به خودشون اجازه نمی‌دن که DVD بخرن، انتشار این DVD چه سودی برای شما داره دوستان؟ اون هم DVDهایی که توی این چند سال اخیر عملا پر خط و خش بودن و استفاده از اونها بعضا سخت بوده.
انتقاد دوم اینکه هر بچه ای رو توی نشریه راه ندید ( با عرض پوزش ) . چه دلیلی داره که وقتی نشریه قادر نیست نقد تخصصی ارائه بده، بیاد نویسنده هایی رو بیاره توی نشریه که نه تنها هیچ پیشینه ای ندارند، بلکه جمله بندی معمولی هم بلد نیستند. نمی خوام نام ببرم از افراد مختلف این نشریه، ولی اینو بدونید که مخاطب ( با عرض پوزش ) نادون نیست. شما صرفا میخواید صفحات نشریه رو پر کنید، اما نمی دونید که پر کردن صفحات نشریه اصلا و ابدا کار سختی نیست، چرا که وقتی اون نقد فاقد ارزش هست و نویسنده هم شخصی تازه کاره، قاعدتا میشه صفحات رو خیلی سریع پر کرد با نقدهایی که بعد از خوندن اش سریع فراموش می شن... امیدوارم به جای اینکه از قانون «اگه نمی خوای نخر» استفاده کنید، به شرایط مجله بهبود ببخشید. قبول دارم هنوزم نویسنده های خوبی توی نشریه هستند ( مثل آقای دانیال دهقانی، آقای ناطق الهی، آقای تیموری و ... که قاعدتا تعدادشون خیلی کم اند) ، ولی ورود بچه منتقدها رو به مجله اصلا درست نمی دونم. باور کنید قصد من توهین نیست، و و قتی اینها رو می بینم واقعا دلم میسوزه. ولی خب شما هم باید انتقادپذیر باشید قاعدتا. قبول دارم پرونده ها همچنان جذابند، اما هنوز این حس رو به آدم میده که: آقا اینایی که اینو نوشتن، اینکاره نیستند... به عنوان مثال، پرونده شماره 128 رو به خاطر بیارید... آیا کنسول نسل پنجمی پلی استیشن واقعا در سال 1977 منتشر شده؟!! کار یک نشریه، اطلاع رسانی هست و اگر اون اطلاعات بخواد اشتباه باشه، به نظرم مقاله، ارزش واقعی اش رو از دست می ده...
انتقاد آخر هم اینکه وبسایت بازی نما رو درست کنید. به عنوان مثال وقتی ما بریم توی سایت بفهمیم شماره آخر بازی نما، شماره 130 نیست... یا اینکه ما نیایم توی فروم بازی سنتر تا نامه شما رو بخونیم... وجود اخبار هم توی سایت تون عملا بی فایده است، اگر اینجوری بخواد باشه که ارزش اخبار موجود توی مجله میاد پایین! چه بسا که همین الان کلی وبسایت گیم تو ایران هست که کلی خبر رو کار می کنند (هر چند که اونا هم هنوز که هنوزه کامل نیستند و انتقاد از اونها خودش نیاز به یه شکایت نامه بزرگ داره!)
به عنوان کلام پایانی هم باید بگم که اگر به انتقادها توجه نکنید مشکلی نیست، ولی اینو بدونید که با بی توجهی به انتقادها، مجله نه تنها روند فعلی اش رو طی نمی کنه، بلکه بدتر هم میشه (بهتر شدن بماند)

Amin n

کاربر سایت
Oct 16, 2018
58
به نقل از بازینما :

به نام خدا

نزدیک به ۱۵ سال از انتشار اولین شماره‌ی بازی‌نما می‌گذرد. روزهایی که بازی، بازی‌سازی و به‌اصطلاح خودمان، بازی‌نویسی، تفاوت بسیاری با استانداردهای امروزش داشت. در طول این سال‌ها، بحران‌های بسیاری را پشت‌سر گذاشته‌ایم. از انتشار نامنظم گرفته تا مشکلات اقتصادی ریز و درشت. اداره و انتشار مجله‌ای با موضوع بازی‌های ویدئویی، آن هم به‌صورت کاملا مستقل و بدون هیچ حمایتی از ارگان و نهادهای دولتی و نیمه‌دولتی، کار دشواری است. همواره سعی کرده‌ایم تا بازی‌نما با مطالب دست اول و بی‌طرفی در پوشش دغدغه‌های صنعت بین مخاطبان‌مان شناخته شود. قطعا در این مسیر کم و کاستی‌های بسیاری بوده است. کم و کاستی‌هایی که سعی کردیم با هر شماره از مجله آن‌ها را کمتر کنیم.

با این حال، همیشه همه چیز طبق میل ما پیش نمی‌رود. مشکلات اقتصادی چند ماه اخیر و چند برابر شدن قیمت کاغذ، شرایطی برای ما به‌وجود آورده است که مجبور شده‌ایم انتشار شماره‌ی ۱۳۲ را تا ثابت شدن قیمت‌ها متوقف کنیم و امیدوار بمانیم تا بلکه قیمت‌ها کمی متعادل‌تر شود. در حال حاضر و با آخرین محاسبات ما، بازی‌نما تا اوایل آذر ماه به دست شما خواهد رسید. با مطالبی که سعی کردیم هم‌چنان به استانداردهای ما و خوانندگان‌مان نزدیک باشند و البته بخش‌هایی که نبود این دو-سه ماه را جبران کنند.

مشکلات اقتصادی چند ماه اخیر سبب شدند تا تغییراتی در سیستم کاری مجموعه داشته باشیم. ویدئوهای بازی‌نما از این پس با نظم کمتری منتشر خواهند شد و وب‌سایت هم تا طراحی مجدد (کم‌تر از چند هفته) جسته و گریخته به‌روز خواهد شد. همه‌ی سعی‌مان را می‌کنیم که با حداقل‌ها، فضای آنلاین بازی‌نما را بهتر کنیم تا این تاخیرها، لطمه‌ی کمتری به ارتباط ما با شما بزند.

در انتها، پاسخ به یک پرسش: بعد از انتشار این شماره چه بر سر بازی‌نما خواهد آمد؟ ما تا آخرین لحظه، همه‌ی سعی خود را می‌کنیم که تنها مجله‌ی بازی در ایران را زنده نگه داریم. امیدواریم که شرایط اقتصادی و وضع نشر کشور، این اجازه را به ما بدهد تا نام بازی‌نما را بعد از ۱۵ سال فعالیت مستمر حفظ کنیم.

تیم بازی‌نما
خبری از فروم نیست؟

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
حقیقتا بازی‌نما نقش مهمی در عشق من به گیم داشت. فراموش نمی‌کنم حوالی ظهر محمد میرزایی تماس گرفت گفت که اقای رضایی حتما تا اخر هفته پیش نمایش هوم فرانت رو برسون. و بعد من رو دایرکت داد وحید یوسفی و چارت بازی نما. یادش به خیر. سخت کوش تر از تیم اون زمان بازی‌نما ندیده بودم.
و حالا چند تا از دوستان مجله گفتن توقف چاپ موقت خواهند داشت.
نکته‌ای بگم؛ اول این که به عنوان عضو سابق و کوچکی از بازی نما، حقیقتا بغضم گرفته از تلاش های سابق وحید یوسفی و محمد میرزایی ( که الان سمتی در مجله نداره) که هر چی بشه شرمنده گیمرا نشیم. شما که غریبه نیستید محمد میرزایی بنده خدا همیشه سخن سردبیر عذرخواهی رو قطعا داشت.
دوست عزیزی بالا گفتن نویسنده تازه‌کار تو مجله وجود داره. خود من چهار شماره بدون یک ریال حقوق می نوشتم. چون روال مجله همین بود نویسنده جدید باید آزمایشی بنویسه بعد اگه آقای یوسفی نظر مثبت داشتن تازه عضو رسمی تحریریه میشن. در خصوص آقای یوسفی بگم بیشتر از هر منتقد اسم و رسم دار فعلی گیم ایران توی مطبوعات نوشته.
شک نکنید تیم مجله و سکان‌دارهای اون پا پس نمی‌کشند. حداقل می دونیم همه تلاششون رو کردن
من بعد از مجله، رفتم روزنامه پیروزی درآمد خوبی از هواداران داشتن اما مشکلات مالی چندباری می رفت که در روزنامه رو تخته کنه. چه برسه به مجله‌ای که تنها مخاطبش گیمرای عاشق پیشه هستش. اما بازی نما دوام آورد و خواهد آورد. انشالله
و اگر خدایی نکرده مجله وداع گفت راحت فراموش نشه

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,963
نام
محمد
اگر خدایی نکرده مجله وداع گفت راحت فراموش نشه
ایشالا که هیچ وقت این اتفاق نمی افته و بازینما تا سال های بعد از این هم به کاری خودش ادامه میده. امادرباره این جملتون. مگه بازیرایانه و دی بازی فراموش شدن که بازینما بخواد فراموش بشه؟ این مجله ها بودن که دوران طلایی زندگی گیمری خیلی از ماها را ساختن. اون زمان که نت درست و حسابی نبود سر هر ماه له له میزدیم که منتشر بشن و ببینیم تو دنیای گیم چه خبره:(

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
حقیقتا بازی‌نما نقش مهمی در عشق من به گیم داشت. فراموش نمی‌کنم حوالی ظهر محمد میرزایی تماس گرفت گفت که اقای رضایی حتما تا اخر هفته پیش نمایش هوم فرانت رو برسون. و بعد من رو دایرکت داد وحید یوسفی و چارت بازی نما. یادش به خیر. سخت کوش تر از تیم اون زمان بازی‌نما ندیده بودم.
نکته‌ای بگم؛ اول این که به عنوان عضو سابق و کوچکی از بازی نما، حقیقتا بغضم گرفته از تلاش های سابق وحید یوسفی و محمد میرزایی ( که الان سمتی در مجله نداره) که هر چی بشه شرمنده گیمرا نشیم. شما که غریبه نیستید محمد میرزایی بنده خدا همیشه سخن سردبیر عذرخواهی رو قطعا داشت.
دوست عزیزی بالا گفتن نویسنده تازه‌کار تو مجله وجود داره. خود من چهار شماره بدون یک ریال حقوق می نوشتم. چون روال مجله همین بود نویسنده جدید باید آزمایشی بنویسه بعد اگه آقای یوسفی نظر مثبت داشتن تازه عضو رسمی تحریریه میشن. در خصوص آقای یوسفی بگم بیشتر از هر منتقد اسم و رسم دار فعلی گیم ایران توی مطبوعات نوشته.
شک نکنید تیم مجله و سکان‌دارهای اون پا پس نمی‌کشند. حداقل می دونیم همه تلاششون رو کردن
من بعد از مجله، رفتم روزنامه پیروزی درآمد خوبی از هواداران داشتن اما مشکلات مالی چندباری می رفت که در روزنامه رو تخته کنه. چه برسه به مجله‌ای که تنها مخاطبش گیمرای عاشق پیشه هستش. اما بازی نما دوام آورد و خواهد آورد. انشالله
دوست عزیز نظرت محترم
ولی یه سوال مهم دارم
شما گفتید نویسنده جدید اوایل کارش بدون حقوق می نویسه ، درسته؟ خب من یه سوال دارم، اینکه آیا نویسنده تازه کاری که داره برای مجله می نویسه ، نباید یکم دانش گیمی بالایی داشته باشه تا بیاد توی تحریریه؟! اینکه یه نویسنده ناشی (همچنان عذرخواهم...) بیاد توی نشریه و اینقدر بنویسه تا تازه بیاد توی تحریریه ، اصلا جالب نیست. کلی بگم، مسئله اینه که اونی که میاد برای مجله می نویسه (چه بی حقوق و چه با حقوق) باید بدونه که این مجله، یه مجله اسم و رسم داره و نوشته هاش باید پیش از چاپ شدن توی مجله تایید بشن. نه اینکه نوشته هاش بیاد توی مجله، بازخوردها مشاهده بشه و بعد که فهمیدید که این شخص تازه وارد یکم بلده، بیاد بشه عضو تحریریه. توجه کنید، نوشته ها باید پیش از چاپ شدن توی مجله باید تایید بشن، نه اینکه اون نویسنده آزماشی، بعد یه مدت با دل نوشته هاش بیاد بشه عضو تحریریه، اونم در حالی که سواد گیمی اش شدیدا ناچیزه!
باز هم میگم اینجا بحث حقوق مطرح نیست، بحث آبروی مجله ای طرفه که این یک سال اخیر (خیلی خوشبینانه گفتم)، توش پر بوده از نویسنده تازه وارد
شما حقوق نمی دید، چون نویسنده تازوه وارده، تا اینجا درست ، اما آیا این نویسنده سواد گیمی اش واقعا بالا هست؟!
من نمی خوام از افراد مختلف نام ببرم، چرا که مخاطب خودش خوب می دونه یه متن بی ارزش چه تفاوتی با یه مطلب با ارزش داره.
سرتونو با حرف های تکراری درد نمیارم ، اما بدونید که مجله تو این چند وقت فقط پس رفت داشته، از دیسک های بی خاصیت ( که اطمینان دارم برای خودتون هم یه معضل هست ) بگیرید تا متن های نه چندان جالب...
امیدوارم به سرنوشت دنیای بازی دچار نشید و حداقل با اعلام خبر خداحافظی کنید ، نه مثل بازی رایانه که بی هیچ خبری ترکید و حتی سایت اش هم نابود شد!

• Like
Reactions: A7A

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
انتظار داری با پول مطلب بنویسی ؟
==
بازی نما رو خیلی وقته نمی گیرم.مطالبش یه زمانی در سطح بازی رایانه بودن اما خیلی وقته افت کردن هم به لحاظ فنی و هم ویراستاری و ... یکی از دلایلش هم امثال lord sky و مطالب سطح پایینی بود که مینوشتن.
بده که نشریه ای مثل بازی رایانه و دنیای بازی که به لحاظ فنی و ادبی تو سطح بالایی بودن و نه فقط تو بحث گیم تو تو نشریات زرد و بدرد نخور ایرانی هم جز بهترین ها بودن چاپ نمیشن.امیدوارم بازی نما به دوران طلاییش تا سال 91-92 برگرده البته تو این شرایط هیشکی نمیتونه کار کنه و من با چاپ نشدن مجله موافقم.
به امید روزی که دنیای بازی و بازی رایانه و نویسنده هایی مثل سهیل منصوری که خبره و نخبه هستن برگردن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: EVIL4baz

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
==
بازی نما رو خیلی وقته نمی گیرم.مطالبش یه زمانی در سطح بازی رایانه بودن اما خیلی وقته افت کردن هم به لحاظ فنی و هم ویراستاری و ... یکی از دلایلش هم امثال lord sky و مطالب سطح پایینی بود که مینوشتن.
بده که نشریه ای مثل بازی رایانه و دنیای بازی که به لحاظ فنی و ادبی تو سطح بالایی بودن و نه فقط تو بحث گیم تو تو نشریات زرد و بدرد نخور ایرانی هم جز بهترین ها بودن چاپ نمیشن.امیدوارم بازی نما به دوران طلاییش تا سال 91-92 برگرده البته تو این شرایط هیشکی نمیتونه کار کنه و من با چاپ نشدن مجله موافقم.
به امید روزی که دنیای بازی و بازی رایانه و نویسنده هایی مثل سهیل منصوری که خبره و نخبه هستن برگردن.
اگه یه نفر باشه که حرف دلم رو زده باشه اون شمایی!
بله من هم با چاپ نشدن مجله موافقم، و تنها در صورتی با ادامه دادن روند چاپ نشریه موافقم که مطالب درجه دو و سه تحویل نده، در غیر اینصورت فقط اسم بازی نماس این وسط که داره اعتبارش رو از دست می ده...

• Like
Reactions: A7A

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
==
این خیلی جالبه که شما نام کاربری من رو بلدی ولی اسم رو خیر. در ثانی حضرت عالی قبل از این که فکت صادر کنی به حرف‌هایی که می‌زنی فکر کن. خوشحال میشم اسم یکی از مطالب من رو بیاری! حالا ما به پستت خوردیم و میتازی، اگر خشمت فروکش می‌کنه ملالی نیست. ولی این رو هم بدون قیاس بدون مدرک، تاوان داره.
عزیزجان هیچ انتظاری بابت حقوق نداشتم خدا شاهده یکبار هم بابت پرداختی از هیئت دبیران تحریریه سوالی نکردم که پرداخت چی‌شد و ... . الحمدلله اون‌قدری درآمد داشتم که حرص اون رو نزنم. مثال عدم دریافت حقوق در چند نسخه اولیه فقط یه نمونه بود از این که بچه‌های تحریریه با عشق می‌نوشتن. تکرار می‌کنم بیشتر از یکسال افتخار نویسندگی در جمع تحریریه رو نداشتم.
دوست عزیز چرا شکاف میندازین بین نشریات؟ من حس می‌کنم شما تعصب کورکورانه از بازی رایانه و دی بازی داری؛ خود من هم حسرت می‌خورم چرا این دو نشریه با امثال کریمی‌طارها، رضا محسنی‌ها و ... دیگه نیست. اما چرا این همه کینه توزی؟
آقای یوسفی شبانه روز روی کار تحریریه نظارت داشتن. هیچ وقت اجازه نمیدادن بازی‌نما میدان جولان و کسب شهرت تازه‌کارها بشه. این که شما به خاطر یک عدوات نامعلوم ( یا شاید هم معلوم) بنده رو مورد تمسخر قرار میدی، با وجدانتون سازگاری داره؟ من سال‌ها توی مطبوعات گیم نوشتم از پردیس گیم بگیرید تا امور رسانه‌ای بازی شرکت عصر بازی. سواد گیمری داشتم و با عشق می نوشتم. در زمینه ورزشی هم از روزنامه پیروزی بگیرید تا خبرگزاری آی اسپورت و مدال فعالیت دارم. به نظرتون یک شخص به قول جنابعالی سطح ضعیف می‌تونه این جور جاها بنویسه؟ این انصاف نیست اخوی! من تا حالا هر جایی رزومه دادم پذیرفته شدم و شما کورکورانه خرده می‌گیرید.
بازی نما هیچ وقت جای کسب تجربه نبوده و نیست. اگر شخصی مثل بنده چند نسخه آزمایشی نوشتیم برای این بوده که بفهمیم با فرمت کاری مجله می‌توانیم سازگاری داشته باشیم یا نه. نمونه کاری که من دادم قریب به یک ماه توسط عوامل مجله بررسی شد.
........
ما که مدت زیادی سعادت بودن در کنار بازی‌نما رو نداشتیم اما واقعا تاسف می‌خورم برای خودم که یک سال برای مجله می‌نوشتم و رضایت مخاطب همه تمرکزم بود. افسوس می‌خورم که یه عده‌ای نابجا اینقدر میتازن.

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
دوست عزیز نظرت محترم
ولی یه سوال مهم دارم
شما گفتید نویسنده جدید اوایل کارش بدون حقوق می نویسه ، درسته؟ خب من یه سوال دارم، اینکه آیا نویسنده تازه کاری که داره برای مجله می نویسه ، نباید یکم دانش گیمی بالایی داشته باشه تا بیاد توی تحریریه؟! اینکه یه نویسنده ناشی (همچنان عذرخواهم...) بیاد توی نشریه و اینقدر بنویسه تا تازه بیاد توی تحریریه ، اصلا جالب نیست. کلی بگم، مسئله اینه که اونی که میاد برای مجله می نویسه (چه بی حقوق و چه با حقوق) باید بدونه که این مجله، یه مجله اسم و رسم داره و نوشته هاش باید پیش از چاپ شدن توی مجله تایید بشن. نه اینکه نوشته هاش بیاد توی مجله، بازخوردها مشاهده بشه و بعد که فهمیدید که این شخص تازه وارد یکم بلده، بیاد بشه عضو تحریریه. توجه کنید، نوشته ها باید پیش از چاپ شدن توی مجله باید تایید بشن، نه اینکه اون نویسنده آزماشی، بعد یه مدت با دل نوشته هاش بیاد بشه عضو تحریریه، اونم در حالی که سواد گیمی اش شدیدا ناچیزه!
باز هم میگم اینجا بحث حقوق مطرح نیست، بحث آبروی مجله ای طرفه که این یک سال اخیر (خیلی خوشبینانه گفتم)، توش پر بوده از نویسنده تازه وارد
شما حقوق نمی دید، چون نویسنده تازوه وارده، تا اینجا درست ، اما آیا این نویسنده سواد گیمی اش واقعا بالا هست؟!
من نمی خوام از افراد مختلف نام ببرم، چرا که مخاطب خودش خوب می دونه یه متن بی ارزش چه تفاوتی با یه مطلب با ارزش داره.
سرتونو با حرف های تکراری درد نمیارم ، اما بدونید که مجله تو این چند وقت فقط پس رفت داشته، از دیسک های بی خاصیت ( که اطمینان دارم برای خودتون هم یه معضل هست ) بگیرید تا متن های نه چندان جالب...
امیدوارم به سرنوشت دنیای بازی دچار نشید و حداقل با اعلام خبر خداحافظی کنید ، نه مثل بازی رایانه که بی هیچ خبری ترکید و حتی سایت اش هم نابود شد!
عرض ادب
اول از همه خوشحالم که هنوز هستن کسایی که شخصیتشون پشت انتقادشون خراب نمیشه. این که شما بر خلاف شخص ثالث، نظرتون رو در کمال ادب میدید جای دلگرمی داره.
در خصوص سوالتون. من حدودا سه چهارسالی هست برای مجله ننوشتم. خبر ندارم و به خاطر مشغلات کاری دنبال نکردم حقیقت.
اما خب در خصوص ازمایشی بودن اجازه بدید توضیح بدم. این روال برای همه نبود، برای اشخاصی مثل من بود که سابقه نشریات مکتوب نداشتم. من چند نسخه آزمایشی نوشتم تا ببینم می‌تونم با فرمت کاری مجله به عنوان یک رسانع چاپی هماهنگ بشم یا خیر. مثلا گاهی باید توی تایم کمی مطالب زیادی کی‌نوشتی و بعدش تا ماه آینده بیکار! از این نظر گفتم. وگرنه خدا شاهده چه محمد میرزایی چه وحید یوسفی مطالب رو رصد می‌کردن. من یادمه شیش صفحه پیش نمایش مافیا ۳ داشتم، آقای یوسفی گفتن بعضی جاهاش مغرضانه شده و مجبور شدم به چهار صفحه برسونمش. این تفسیر شما برداشت اشتباه شده از حرف‌های من. وگرنه باور کنید فیلتر خوبی رو همیشه مجله داشت. مثلا مطمئن باشید که هیچ نویسنده جدید الورود نقد بازی مثل فنتوم پین رو بنابر نظر آقای یوسفی نمی‌توانست بنویسه. چون ریسکش بالاست و گفتن که بهزاد خرمی (اگه اسمشون رو درست گفته باشم) با توجه به سابقه و پویایی متنش بهترین گزینست
خلاصه که تحریریه بازی نما کشکی نبوده و زیر نظر شخص حرفه‌ای مثل وحید یوسفی اون رو کنترل می‌کنه. امیدوارم حرفام قانع کننده بوده باشه. گر چه من حرف شما رو قبول دارم؛ به هر حال هرجایی افرادی هستن که نتونن انتظارات رو برآورده کنن. به خصوص این که تنها مجله گیم ایران هم باشه
زیاد گفتم. پاسخ به شما ولی برای من بسیار مهم بود
موفق باشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر