PC rFactor 2

سازنده
Studio 397
تاریخ انتشار
March 2013
ناشر
Studio 397
پلتفرم‌ها
  1. PC
rf2_rfactor2_theopenracingsimulation.png

grab017qt.jpg

Official_Logo.png

خب قبل اینکه بخوایم در مورد Rfactor 2 توضیحی داشته باشیم بد نیست کمی به عقب تر بریم و در مورد استودیوی اصلیِ
سازنده بازی (Image Space Incorporated یا به اختصار ISI) و تاریخچه اون کمی اطلاعات کسب کنیم .

استودیو ISI تو دهه نود تاسیس شد و تخصص اصلی استودیو در توسعه نرم افزارهای شبیه سازی گرافیکی بود.
اواخر دهه 90 استودیو طبق قراردادی که با EA امضا کرد، شروع به ساخت بازی برای اونها کرد .

موتور بازیسازی (Game Engine) که برای ساخت این بازیها مورد نیاز بود رو خودشون توسعه دادن و اسمش رو گذاشتن ISI Motor 1.0 .
طی قراردادی که با EA منعقد کردن در مدت 4 سال ، 7 عدد بازی ریسینگ برای EA ساختن که سبک اون بازیها بیشتر در مورد مسابقات فرمول 1 و ناسکار بود، در این بین 2 عدد از این بازیها مورد توجه عموم و منتقد ها قرار گرفتن.اون 2 بازی ریسینگ
F1 2002 F1 ، Challenge '99-'02 بودن.
ISImotor_Games_Low.jpg

بعد از این 2بازی بود که اونها شروع به ساخت ورژن دوم از انجین معروف خودشون کردن به اسم ISIMotor 2.
با خلق این موتور بازیسازی بود که عملا فصل جدیدی از ظهور بازیهای شبیه ساز رانندگی شروع شد.
حین توسعه ورژن دوم موتور ISI ، استودیوی ISI لایسنس استفاده از انجین قبلی خودشون (ISImotor 1) دراختیار استودیوی SimBin (که در حال حاظر در پی ورشکستگی و احیای دوباره با نام Sector 3 شناحته میشه)میزاره که در سال 2004 منجر میشه به ساخت بازی FIA GT Racing Game: GTR .
در ادامه با موفقیت GTR ، استودیوی ISI با مشاهده اینکه که پلیرها به چه شکل با این عنوان ارتباط برقرار کردن و برای اون افزونه و مد تولید میکنن، زیربنای عنوان بعدی خودش رو بر این پایه برنامه ریزی کرد که عنوانی کاملا باز و در دسترس برای جامعه مد سازها بسازه.
این دیدگاه منجر شد به ساخت Rfactor 1 که اولین بازی استودیو با انجین ISIMotor 2.0 بود که در سال 2005 ریلیز شد.

Rfactor 1 Low.png ویژگیهای منحصر به فردی که در ساخت این عنوان دیده شده بود که در ساخته SimBin موجود نبود، منجر به این شد که Rfactor برای سالها (بیش از 10 سال) اصلی ترین عنوانی باشه که جامعه SimRacing رو بخودش جذب میکرد.
بعد از ریلیز Rfactor استودیو شروع به فروش لایسنس ISIMotor 2.0 در وسعت بیشتری کرد:
تمام ساخته های بعدی استودیوی Simbin (GTR 2 , GT Legends ,Race 07 و...)
Slighty Mad Studios
سازنده PCars و NFS Shift ها
و...
ISImotor_2_Games.jpg

معماری باز این موتور و قدرت اون در شبیه سازی تخصصی ریسینگ منجر شد به ساخت Rfactor Pro که در طی این سالها این عنوان مورد استفاده اکثر تیم های شرکت کننده در رقابت های فرمول 1 و همیطور ناسکار قرار گرفته که از اون در شبیه سازهای خودشون برای تمرین راننده ها ، تست ستاپ ، تست پیست و... مورد استفاده قرار میگیره.
(Rfactor Pro فقط برای تیم های ریسینگ در دسترس هست و برای فروش به عموم هیچوقت ارائه نشده.)

بعد سالها تجربیاتی که استودیو از ساخته های قبلی خودش و همکاری با تیم های اتوموبیل رانی بزرگ با RFactor Pro بدست میاره، ISI انجین خودشون رو بار دیگه آپدیت میکنن و اسم این نسخه رو میزارن ISImotor 2.5 .

Rfactor_2_Tire_Deformation.gif

نتیجه این اقدام منجر میشه به ساخت RFactor 2 که تحول تازه ای در شبیه سازی پیست، تایر ها،AI پیشرفته،تغییرات آب و هوا،چرخه شب و روز، فیزیک و همینطور گرافیک بمراتب بهتر بوجود آورد.

متاسفانه با تمام پیشرفتهای فوق العاده ای که این عنوان داشت اینبار مسائل اونطور که باید پیش نرفت.
چرا که جامعه SimRacing با Rfactor 1 کاملا راضی بودن، نزدیکه به 1000 عدد ماشین مدل شده،تمام پیستهای رسمی و غیر رسمی، سبکهای مختلف اتوموبیل رانی از Cart گرفته تا فرمول 1، ناسکار، حتی سوپر تراک، هرچیزی که فکرش رو میکنید این پلتفرم باز در اختیار گیمرها گذاشته بود.
اینجا سازنده های مد هم رغبت نمیکردن که بخوان دوباره ماشینها و پیستهای ساخته شده خودشون رو برای RF2 بهینه کنن، چرا که بخوبی داشتن روی RF1 کار میکردن.
این نکات به علاوه اینکه ISI در سال 2013 عنوانی ریلیز کرد که بر پایه دایرکت ایکس 9 ساخته شده بود، در حالی که از چند سال قبل اکثر استودیوها به DX10 و حتی 11 کوچ کرده بودن.
بهمین دلیل نیاز به سخت افزار قویتر برای اجرای محتوائی بود که به خوبی داشت روی RF1 کار میکرد واین مدسازها رو ترقیب نمیکرد.
قیمت بالای RF2 هم دلیل دیگه ای بود که کمتر مورد توجه علاقه مندان شبیه سازی قرار گرفت،شما علاوه براینکه بازی اصلی میخریدید (حدود 35 دلار)، باید برای بخش آنلاین جداگانه پول پرداخت میکردید، تقریبا سالیانه حدود 12 دلار!
اگر هم میخواستید بصورت مادام العمر (سینگل پلیر و مولتی پلیر) بازی رو خریداری کنید بایستی مبلغ 85 دلار پرداخت میکردید!
با این شرایط مطمئنا درصد زیادی از گیمرها موفق نشدن که این عنوان رو تجربه کنن.
همه اینها یعنی کمبود محتوای ارجینال (که خود استودیو تولید کنه ونه مدسازها)، بهینه سازی نه چندان خوب،قیمت بالا،منجر به این شد که RF2 با تمام امکانات و پیشرفتهای فوق العادش رفته رفته نادیده گرفته بشه تا جائی که ISI تقریبا محتوای جدیدی برای اون ریلیر نمی کرد.
RF2_ghost_town_Low.jpg
از این فرصت بدست اومده بهترین استفاده رو بازیهای Assetto Corsa و project Cars بردن،چرا که تقریبا اکثر گیمرهائی که خواهان تجربه ای جدید و جذابتر بودن (به نسبت RF1) مجذوب این 2 عنوان شدن.

در اون زمان (اواخر 2015 و اوایل 2016) اکثرا به چیزی جز مرگ زودهنگام این پلتفرم فکر نمیکردن.از طرف دیگه ISI هم افکار دیگری در سر داشت و میخواست روی عنوانی جدید کار کنه ولی قصد نداشت عنوانی که براش سالها زحمت کشیده بود رو به حال خودش رها کنه.
29637199581_e2eb20f428_o.jpg
این بود که اواسط 2016 در خبری خوشحال کننده اعلام شد که ISI با شرکت Luminis به توافق رسیدن که مسئولیت توسعه RF2 رو به عهده بگیرن. Luminis شرکتی بود که با استودیوی کوچک Reiza همکاری کرد تا اونها بتونن عنوان ریسینگ Automobilista رو توسعه بدن.
در متن خبر اومده بود : Studio-397 که زیرشاخه "لومینیس" محسوب میشه مسئولیت کامل توسعه رو به عهده میگیره و ISI روی عنوانی جدید کار خواهد کرد(در مورد عنوان جدید ISI فقط این نکته مشخصا اعلام شده که قطعا Rfactor 3 نخواهد بود!).

DX11.jpg
خیلی سریع استودیوی جدید اولین اولویتهای خودش برای توسعه RF2 رو اعلام کرد که مهمترین اونها آپدیت انجین بازی به DX11 و همینطور ساپورت هدستهای VR بود (که امروزه امری جدا نشدنی از بازیهای ریسینگ هست).

فکر میکنم تا همینجا به عنوان مقدمه کافیه، در ادامه به ویژگیهای Rfactor 2 و استودیوی توسعه دهنده فعلی یعنی Studio 397 میپردازیم.

Studio_397.jpg
خب همونطور که قبلا گفتیم مسئولیت توسعه RFactor 2 در اختیار این استودیو قرار گرفته، استودیو 397 بعد از توافق ISI و لومینیس، فقط و فقط برای کار روی RF2 ایجاد شده و کاملا جدید التاسیس هست(2016 تاسیس شد).
استودیو در هلند واقع شده، ریس استودیو هم Marcel Offermans هست.

Tire Model​

به علت مهم بودن ساختار تایرها برای تیمهای اتوموبیل رانی و همکاری که با استودیو ISI در توسعه شبیه سازهای تیم ها صورت گرفت، RF2 اولین عنوانی بود که تونست از تکنولوژی های مدرنی در شبیه سازی لاستیکهای ماشینها به نسبت اونچه در واقعیت اتفاق میوفته استفاده کنه.
خورده شدن لاستیک ها، داغ شدن اونها، انتقال دما، تغییر فیزیکی وظاهری لاستیک، FlatSpot شدن (صاف شدن بخشی از لاستیک ) لاستکیها در اثر قفل شدن لاستیکها حین ترمز گیری و... از ویژگیهائی هست که فقط در بخش تایر مدل این عنوان استفاده شده که بعد 4 سال هنوز رقیبی در این بخش به خودش نمیبینه.

بمرور درحال آپدیت شدن...

با تشکر از @raya2 عزیز، استارتر اصلی تاپیک​

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,309
نام
مــاکــان
یه سوال دیگه پینگ تون معمولا برای سرور ارفکتور زیاد نیست جواب میده اصلا تو سیم ریس احتمالا بالای 100 قابل قبول نباشه
پینگ بالای 100 مشکلی نداره.
نت کد بازی خیلی خوبه.

تهش یکدونه کاهش پینگ میزنیم.

ریسینگ خوب که رنک داشته باشه Raceroom هم میتونی بازی کنی.
سرور آنلاین ساختنش هم خیلی راحته.

اما خب RF2 یک چیز دیگست.

• Like
Reactions: vb.mohsen2

vb.mohsen2

کاربر سایت
Sep 30, 2010
153
پینگ بالای 100 مشکلی نداره.
نت کد بازی خیلی خوبه.

تهش یکدونه کاهش پینگ میزنیم.

ریسینگ خوب که رنک داشته باشه Raceroom هم میتونی بازی کنی.
سرور آنلاین ساختنش هم خیلی راحته.

اما خب RF2 یک چیز دیگست.
سلام دیروز تونستم ارفکتور انلاینشو بالاخره اجرا کنم دیلی ریس رو اجرا کردم واقعا حس خوبی داره فقط کنترل bmw m2 خیلی سخته واقعا :-s
دیلی ریسش فقط همین سه تاس ؟رایگانش بعد برونز بیشتر نمیشه ؟

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,309
نام
مــاکــان
سلام دیروز تونستم ارفکتور انلاینشو بالاخره اجرا کنم دیلی ریس رو اجرا کردم واقعا حس خوبی داره فقط کنترل bmw m2 خیلی سخته واقعا :-s
دیلی ریسش فقط همین سه تاس ؟رایگانش بعد برونز بیشتر نمیشه ؟
آره M2 سخته ، خیلی حواس جمع میخواد.
این کلاس آموزشیه دیگه ، سختیش برای همینه که خطاهای رانندگیت رو اینطوری میگیره.

اما Radical واقعا جذابه ، ریس دادی؟
Tatuus هم همینطور.

مسابقات این هفته:

F-Q2SQQWUAEolG_.jpg

آره مسابقات مبتدی همین 3تاست.
که این هفته تو Toban/Lime Rock و Loch Drummond

دقت کنی همه پیستهای با کیفیت تر رو باید خرید. (همون DLCهایی که دادن)
ماشینها هم همینطور.
خوبیش اینه که از هر کلاس یک ماشین داشته باشی کفایت میکنه ولی خب پیست ها رو نمیشه کاریش کرد.
اما این پکهایی هم که میزاره برای فروش میصرفه ها.

یکی دو هفته دیگه حراج استیم داریم ، احتمالا اونجا تخفیف 30 تا 50 درصد میخوره.
اونموقع یک نگاه بنداز شاید یکی دو تا پک جذاب بزارن.

آخرین ویرایش:
  • Like

vb.mohsen2

کاربر سایت
Sep 30, 2010
153
سعی میکنم حتما چندتا خرید داشته باشم یکیش بلک فرایدی یکیشم کریسمس یه 2 تومنی باید کنار بذارم مثل اینکه :-B چند تاgt3 یدونه btcc با چند تا ترک مثلspa nurburgrin خوب میشه
انصافا ارفکتور یه چیز دیگس من فقط با ai مشکل داشتم و یذره با فیزیک تصادفش اونم تو انلاینش مثل اینکه این مشکلات نیست کلا
یه سوال تو افلاین شما هم این مشکلو دارین که ai از پشت بعضی موقع ها یجوری میزنه انگار اصلا شما وجود ندارین ؟بعضی موقع ها هم از بغل با اینکه داخل پیچید یا مسیر مستقیم میرید ai به طرفین ماشین شما رو هل میدن ؟

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,309
نام
مــاکــان
سعی میکنم حتما چندتا خرید داشته باشم یکیش بلک فرایدی یکیشم کریسمس یه 2 تومنی باید کنار بذارم مثل اینکه :-B چند تاgt3 یدونه btcc با چند تا ترک مثلspa nurburgrin خوب میشه
انصافا ارفکتور یه چیز دیگس من فقط با ai مشکل داشتم و یذره با فیزیک تصادفش اونم تو انلاینش مثل اینکه این مشکلات نیست کلا
یه سوال تو افلاین شما هم این مشکلو دارین که ai از پشت بعضی موقع ها یجوری میزنه انگار اصلا شما وجود ندارین ؟بعضی موقع ها هم از بغل با اینکه داخل پیچید یا مسیر مستقیم میرید ai به طرفین ماشین شما رو هل میدن ؟
آره دیگه یه خرید افتادیم ، من خودم تقریبا 3-2 سالی بود هیچی ازش نخریده بودم.
چون نهایتش ریس آنلاین میدادم که با کرک میشد اما الان برای RaceControl دیگه نمیشه.
منم از اومدن Spa به این سمت دیگه هیچی نخریدم ، الان خیلی شده :Crying1:

اگه مطمئنی جای درست ترمز گیری میکنی و زودتر اقدام نمیکنی آره ممکنه همچین موردی باشه.
که باز پیست به پیست تفاوت داره.
AI این بازی یک زمانی بنچمارک بود ولی بعد اینکه بازی افتاد دست استودیوی جدید و تغییری که تو کدهای بازی دادن ناخواسته زدن ترکوندنش.
هنوز هم بعد آپدیتها مثل قبل نشده ولی هنوز از خیلی ریسینگها بهتره.

فقط برای آفلاین باید بزاری توی پیست هوش مصنوعی کالیبره بشه.
یعنی تو پرکتیس alt+x بزن و بزار همینطور دور بزنن تا هم تایمهای بهتری بدست بیارن و هم مشکلاتی که سر بعضی پیچها دارن کمتر بشه.

بازی جدید استودیو Lemans Ultimate که اومد احتمالا یک دور دیگه یه دستی روی AI میکشن.
چون الان تمرکزشون روی اونه.

• Like

vb.mohsen2

کاربر سایت
Sep 30, 2010
153
به شدت به دوستان پیشنهاد میکنم اگه علاقه به سیم ریس دارین حتما انلاین rfactor رو امتحان کنین .نمیدونم امکانش هست با دوستان اینجا یه سرور با هم راه بندازیم 5-6 نفرم باشه کافیه به نظرم .هزینه سرور فکر نکنم زیاد باشه

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,309
نام
مــاکــان
به شدت به دوستان پیشنهاد میکنم اگه علاقه به سیم ریس دارین حتما انلاین rfactor رو امتحان کنین .نمیدونم امکانش هست با دوستان اینجا یه سرور با هم راه بندازیم 5-6 نفرم باشه کافیه به نظرم .هزینه سرور فکر نکنم زیاد باشه
خب پیرو این پست اگه کسی میخواد از فیزیک بازی لذت ببره و فرمون نداره این پست رو بخونه که بتونه با گیم پد بهترین تجربه رو داشته باشه.

بازی خودش پروفایل گیم پد X360 و Xone رو داره و اگه گیم پد وصل کنین کاملا قابل بازیه ولی مشکلی که هست اینه که ffb یا همون ویبره رو از این طریق انتقال نمیده که بتونین رفتار ماشین رو احساس کنین و عکس العمل نشون بدین.

برای همین این فایل رو دانلود کنین (پیوست) و تو پوشه Bin64 بازی کنار فایل rFactor2.exe کپی پیست کنین.
بعد بازی رو بدید بالا و تو بخش تنظیمات در تب Calibrate Controls باید Connected Device رو Xidi بشناسه.
تو بخش پروفایل شما روی x360 یا Xbox one کلیک کنین و Load Profile رو بزنین.
rf2 2.JPG
بعدش فقط برید تو Assign Control و دکمه هارو دوباره به گیم پد بدین.
مثل تعویض دنده یا گاز و ترمز و...

فقط تو همین صفحه Calibrate Controls که هستید اون دست راست زیر بخش Force Feedback مقدار Force Feedback Strength رو کم کنین و بزارین حول و حوش 20.
پیش فرض روی 100 هست و خب گیم پد خیلی ویبره قوی میزنه که خوشایند نیست.

خب همین ، الان کاملا میتونین از بازی با گیم پد لذت ببرید.
این روزها خیلی تکنولوژی لیزراسکن پیستهارو میشنویم.
پیستهای این بازی رو تست کنین (مشخصه که منظورم کیفیت گرافیکی نیست) و خودتون مقایسه کنین با واقعیت که کیفیت لیزراسکن پیستها و دقت میلیمتری دوباره سازی اونها در یک بازی باید تو چه لولی باشه.
مخصوصا Spa/Nordschleife یا Sebring و...(پیستهایی که به عنوان DLC استودیو ساخته و نه رایگان ها) رو مقایسه کنین با بازیهای دیگه.

فقط این تنظیمات رو هم طبق تصویر انجام بدین ، چون بازی مثل فورتزا انواع و اقسام Assist هارو داره.
یه وقتی بعد اینکه رفتین تو پیست نگین این چرا خودش داره فرمون میده ، ترمز میکنه و... :D
rf2.JPG
===============

مورد بعدی اینکه بازی بطور معمول تو استیم بیشترین قیمتش 30 دلاره (ریجن آمریکا) و تو جاهای دیگه خیلی خیلی کمتره.
تو آرژانتین که فردا خدا بیامرز میشه همین الان 5 دلاره.

دیگه تو تخفیفات هم که عملا مفت میشه و بین 50 تا 70 درصد تخفیف میخوره.

اگه از بازی خوشتون اومد و بازی خالی رو خریدید به من بگید یک فایل بهتون بدم که کل DLC هارو رایگان بتونین دانلود کنین ، بقولی خامه خورش کنین:D

البته برای بخش مسابقات روزانه/هفتگی رسمی (مثل بخش آنلاین GT/Forza/Iracing) باید اونها رو خریده باشین ولی خب حداقل برای سینگل پلیر و سرورهای آنلاین غیر رسمی نیاز به خریدن اونها ندارین.

Attachments

• rF2_Gamepad_FFB.zip
    152.3 KB · مشاهده: 0
  • Like
Reactions: Bahram

vb.mohsen2

کاربر سایت
Sep 30, 2010
153
این فایلی که گفتین برای دانلود دی ال سی یه ایراد خیلی بد داره اونم اینه که همه دی ال سی ها رو دانلود میکنه هر کاری هم بکنید با باز کردن استیم شروع به دانلود مکنه اونم 100 گیگ

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,309
نام
مــاکــان
این فایلی که گفتین برای دانلود دی ال سی یه ایراد خیلی بد داره اونم اینه که همه دی ال سی ها رو دانلود میکنه هر کاری هم بکنید با باز کردن استیم شروع به دانلود مکنه اونم 100 گیگ
خب آره دیگه.
هدف دانلود dlc هاست خب :D
اما میشه انتخاب کرد، تا تیک موردی رو نزنی دانلودش نمیکنه.

DLc Selctor رو نداری؟

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,309
نام
مــاکــان
فقط اومدم بگم بازی %75 تخفیف خورده:

===================
@vb.mohsen2
Rf2 sale.JPG

از لحاظ تخفیف برای پکها بیشترین تخفیف رو 2022 The Complete Pack که 40 درصد کاهش قیمت داره.
که شامل اینها میشه:

Tracks
2022 Daytona International Speedway
2022 Bahrain International Circuit
2022 Donington Park
2022 Brands Hatch
2022 Croft Circuit
2022 Laguna Seca
2022 World Wide Technology Raceway
2022 Thruxton Circuit
2022 London E-Prix

Cars
2022 INDYCAR - Dallara IR18
2022 Ligier JS P320 LMP3
2022 BMW M4 GT3
2022 BMW 330i M Sport
2022 Ford Focus ST
2022 Hyundai i30 Fastback N Performance
2022 Austin Mini Cooper S MkI Group 2
2022 Vanwall Vandervell LMH
2022 Toyota Corolla
2022 Infiniti Q50 V37
2022 Vauxhall Astra
2022 Porsche GT3 Cup 992
==========
ولی من حساب کردم حدود 65 دلار (3.5 میلیون) در میاد :(
===============
من ماشینها و پیستهای قبلی خیلی ها رو دارم.
ولی از 2020 یا 21 به بعد دیگه خریدی نداشتم.
همین لیست بالا رو هیچکدوم رو ندارم.

البته خرید همه چی که منطقی نیست.
بنظرم برای ماشینها از هرکلاس یکدونه کفایت میکنه.
مثلا یکدونه GT3 ، یه BTCC و یه GTE.
از پروتوتایپ ها هم میشه انتخاب کرد.

ولی اولویت اول بنظرم فقط پیسته.
چون تا نداشته باشیم عملا تو اون ریس نمیشه شرکت کرد.

این کل تخفیفات این دورست:
RF2 All.JPG

من فعلا به همین خرید یک عدد Mini Copper بسنده کردم که 75 درصد تخفیف خورده بود:D
باقی رو میزارم برای تخفیف زمستونی که شاید تخفیف بهتری خورد و هم من پول بزارم کنار براش.
=================

برای خرید سرور هم خود بازی الان سرور اجاره میده:
RF2 server.JPG

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Eazy-E

vb.mohsen2

کاربر سایت
Sep 30, 2010
153
فقط اومدم بگم بازی %75 تخفیف خورده:

===================
@vb.mohsen2

از لحاظ تخفیف برای پکها بیشترین تخفیف رو 2022 The Complete Pack که 40 درصد کاهش قیمت داره.
که شامل اینها میشه:

Tracks
2022 Daytona International Speedway
2022 Bahrain International Circuit
2022 Donington Park
2022 Brands Hatch
2022 Croft Circuit
2022 Laguna Seca
2022 World Wide Technology Raceway
2022 Thruxton Circuit
2022 London E-Prix

Cars
2022 INDYCAR - Dallara IR18
2022 Ligier JS P320 LMP3
2022 BMW M4 GT3
2022 BMW 330i M Sport
2022 Ford Focus ST
2022 Hyundai i30 Fastback N Performance
2022 Austin Mini Cooper S MkI Group 2
2022 Vanwall Vandervell LMH
2022 Toyota Corolla
2022 Infiniti Q50 V37
2022 Vauxhall Astra
2022 Porsche GT3 Cup 992
==========
ولی من حساب کردم حدود 65 دلار (3.5 میلیون) در میاد :(
===============
من ماشینها و پیستهای قبلی خیلی ها رو دارم.
ولی از 2020 یا 21 به بعد دیگه خریدی نداشتم.
همین لیست بالا رو هیچکدوم رو ندارم.

البته خرید همه چی که منطقی نیست.
بنظرم برای ماشینها از هرکلاس یکدونه کفایت میکنه.
مثلا یکدونه GT3 ، یه BTCC و یه GTE.
از پروتوتایپ ها هم میشه انتخاب کرد.

ولی اولویت اول بنظرم فقط پیسته.
چون تا نداشته باشیم عملا تو اون ریس نمیشه شرکت کرد.

این کل تخفیفات این دورست:
View attachment 319491

من فعلا به همین خرید یک عدد Mini Copper بسنده کردم که 75 درصد تخفیف خورده بود:D
باقی رو میزارم برای تخفیف زمستونی که شاید تخفیف بهتری خورد و هم من پول بزارم کنار براش.
=================

برای خرید سرور هم خود بازی الان سرور اجاره میده:
View attachment 319490
متاسفانه نتونستم خریدی انجام بدم عملا تخفیف نداشتن.من یه مشکلی دارم تو انلاین تو حالت تمرین قبل از شروع سیزن مسابقه به راحتی با نت ایرانسل وصل میشم ولی موقع خود سیزن (تمرین ،تعیین خط،و مسابقه ) دیگه نمیتونم وصل شم یکی از بچه ها میگفت منم همین مشکلو دارم ولی مثل اینکه شبا میتونه وصله شه

• Sad

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر