Colin McRae DiRT

بالاخره دموی این بازی فوق العاده هم اومد و Codemasters یه بازگشت رویایی رو داره انجام میده.
اولین نکته این که بازی هنوز روند اصلی خودشو حفظ کرده و همین خیلی امیدوار کنندس که این بازی مثل سری های قبل موفق میشه. گرافیک بازی خیلی خوب کار شده. مخصوصا محیط اطرافش که هیچ جای حرفی نداره. همچنین اضافه شدن اون سبک ماشین های Buggy که لذت بازی رو دو چندان کرده. گیم پلی کمی متفاوت هست با نسخه های قبل ! یه جواریی ضعیفتر شده. البته شاید به خاطر این فرق کرده که جوری درست کردن که بشه با فرمون راحت بازی کرد ( خودم هنوز با فرمون تست نکردم) ولی خوب نکاتی داره که واقعا حس یه اتومبیل واقعی میده به آدم. مثلا وقتی ترمز میخ میکنین ماشین می بینین که داره لیز می خوره و شما نمی تونین فرمون و جم و جور کردن ماشین خیلی سخت میشه (که این خودش خیلی حس میده تو بازی) همچنین کلا بازی سختتر شده بازی و نیاز به تمرین و تجربه ی بالایی میخواد تا بتونین خوب بازی کنین (یعنی کاملا باید روی اصول رانندگی کنین ) ولی در کل می تونم بگم که این ماشین های Buggy حتی لذتش از قسمت Rally بیشتره. خیلی عالی کار کردن این قسمت رو. اون طور که من دیدم توی مناظر باز و وسیع به شدت افت فریم حس میشه. در کل میشه گفت یه کامپیوتر قوی می طلبه برای بازی کردنش راحت. البته توی محیط های کوچیک این مشکل نیست و با راحتی میشه بازی کرد.
کمی در مورد خود اتومبیل هاش صحبت کنم. توی نسخه ی دمو 3 تا ماشین داره :
Subaru Impreza WRX STI Spec-C
Mitsubishi Lancer EVOLUTION IX
lckler Jimco Buggy
دو تای اول که توی یه کلاس هستند. سومی برای Buggy هست. خوب ماشین ها که نقصی در طراحیشون دیده نمیشه (خارقالعاده نیستن ولی خوب مشکلی هم ندارن ) تمام جزییات اتومبیل طراحی شده مثلا قسمت موتور ماشین ها فوق العادس مخصوصا Buggyش که ادم حیران می مونه . همچنین داخل اتومبیل ها که فوق العاده کار شده. از توی ماشین لذت بازی چندین برابر میشه. توی نسخه های قبل لذت چندانی از توی اتومبیل به آدم نمی داد. از لحاظ خرابی ماشین ها هم که شما اینقدر توانایی دارین که وقتی می رسین به خط پایان لاشه ی بدنه ماشین رو اونجا ببینین :) چیزه جالبی که مثلا سپر ماشین از یه قسمت شکسته میشه و می بنینن در حین رانندگی که اون قسمت حتی در اثر باد تکان هم میخوره. یه مثلا در و کاپوت و از جا در میاد و یا چرخ اتومبیل می شکنه. (البته توی این حالت آخر چون دیگه ماشین نمی تونه راه بره اتومبیل چرخش reset میشه و درست میشه) همچنین طراحی جزییات داخل موتور هم خیلی عالی کار شده. (این قسمت هم واقعا عالی کار کردن)
صدای بازی هم خیلی خوب هست مخصوصا ماشین هاش. از بیرون که صداش فرق چندانی با خود ماشین Rally نداره. ولی وقتی شما Camera رو از توی ماشین قرار می دین اون صدای صوت مخصوص ماشین های Rally حاصل از صوتش و یا تق تق مخصوص دنده ها به گوش می رسه. با این قسمت من خیلی حال کردم.
روز اول هم زدیم گفتیم بریم آنلاین ببینیم میشه بازی کرد یا نه ! از شانس خوب ما هیچ مشکلی توی آنلاین نداشتم و به راحتی تونستم بازی کنم. ولی یه مشکل این بود که توی آنلاین با گرافیک بالا دچار افت فریم میشد ولی اگه گرافیک در حالت Low باشه خیلی راحت میشه بازی کرد. جالب تر اینجا بود که وقتی میری توی سرور هاش کلی آدم اون تو هست. ملت افتادن روی آنلاین بازی. حقیقتا هم خیلی حس میده. ( آدم وس وسه میشه بره Original شو حتما بخره.) پیشنهاد می کنم دوستانی که به اینترنت پر سرعت دسترسی دارن حتما Demo رو دانلود کنن و سری هم با آنلاین بزنن که از دستشون رفته.

در آخر هم بگم که Codemasters با همین بازی دوباره غوغا می کنه و بدون شک این بازی امسال به موفقیت می رسه . اونقدر هم شجاعت به خرج داده که بازی رو با Forza2 منتشر می کنه.

rezaigi2004

کاربر سایت
Dec 2, 2006
3,022
نام
رضا محمودی
با اجازه آقا امید عزیز من هم در مورد این بازی مطلبی نوشتم که براتون میزارم;)

نقد و بررسي Colin McRae DIRT

14.jpg

چند روز پيش دمو قابل اجراي اين بازي براي 360 و PC ريليز شد که براتون نقد ميکنم:
طبق اعلام سازندگان بازي دمو اين بازي نزديک به نسخه اصلي ميباشد و گرافيک و روند بازي هماني خواهد بود که در نسخه اصلي با آن مواجه ميشويد.
در دمو نسخه PC اين بازي بخش multiplayer به خوبي گنجانده شده است به طوري که مرحله Arizona hill در نسخه 360 وجود ندارد و PC داران ميتوانند به خوبي بخش multiplayer را مورد تجزيه و تحليل قرار دهند.
در اين دمو 3 وسيله نقله با 3 حالت سختي مختلف براي تست بازي گنجانده شده است که در بازي به خوبي به نمايش گذاشته شد به طوري که حرکات لاستيک ها بر روي شن صحرا به خوبي لمس ميشود و حتي گاهي اوقات با سرعت کم لاستيک هاي شما در شن فرو ميرود و موجب گرفتاري براي شما ميشود.
با اين نويد که اين بازي در تابستان پرفروش ترين بازي اتومبيل راني خواهد شد حتما اين بازي را به شما توصيه ميکنيم .
نکته جالب در بازي به کار بردن ماشين هاي سنگين است که گيمر رو ياد سري ماشين جنگي پلي استيشن ميندازه حتي يکي از ماشين ها شبيه هم نيستن و تفاوت احساس ميشه پس خيالتون از روند يکنواخت بازي راحت باشه چون حسابی سر گرم ميشين.
4733154084656477b36b55.jpg

دو ماشين Subaru Impreza WRX و Mitsubishi Evo در نسخه دمو بازي به خوبي به نمايش گذاشته شده اند اگر در مسابقه يک لحظه کنترل اتومبيل را از دست دهيد بازگرداندن آن به حالت نرمال مسابقه کاري بس مشکل هست اين روند را در تريلير هاي اوليه از بازي به وضوح ديديد که خوشحاليم Codemaster به خوبي به وعده هاي خود عمل کرد.
هر چند بازي Forza and Gran Turismo در حد بالايي قرار داشته باشن اما واقعيت را در DIRT ما به واقع لمس کرديم...
همانطور که بارها از بازی FORZA 2 در مورد فیزیک بازی شندیده اید باید گفت فیزیک و آسیب رسانی در DIRT فوق العاده میباشد در دمو این بازی این قضیه به واضح برایمان روشن شد طوری که با ضربه شدید از جلو به ماشین روبرو شیشه های اتومبیل گیمر خورد میشود و به داخل اتومبیل ریخته میشود.
1407147244656477b3770c.jpg

درختچه و بوته های کنار جاده به طرز شاهکاری با نمونه واقعی تفاوتی ندارد و میتوان گفت تک و بی مانند میباشد . نکته جاب دیگر بازی همانند سری قبل این بازی کمک راننده میباشد که با هوش مصنوعی بسیار بالا نقشه خوانی میکند و حتی گاهی اوقات در مورد سرعت و دقایق بعد مسابقه به شما اخطار میدهد به عنوان نمونه:سرعت خودتو کم کن جلوتر چند اتومبیل تصادف کردن ممکنه از جاده خارج بشی!!!!
این بازی فوق العاده برای 15 JUNE منتشر میشود به صبرانه منتظر نسخه نهایی این بازی میمانیم.
1163693408_mid.jpg

colin-mcrae-dirt-demo-1.jpg

موفق باشید:رضا
منبع :برخی مطالب دیده های خودم از دمو + سایت CVG + سایت IGN

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
چیزش رو نگفتی!!! سیستم مورد نیاز... ببینم با این 6600 پوکیده میتونم رو Low بازی کنم.... خیلی وقته یه Racing خوب بازی نکردم ...
بعد تلفظ درست اسم بازی رو میگید؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
چیزش رو نگفتی!!! سیستم مورد نیاز... ببینم با این 6600 پوکیده میتونم رو Low بازی کنم.... خیلی وقته یه Racing خوب بازی نکردم ...
سیستم مورد نیاز بازی هنوز رسما اعلام نشده ولی کلا بازی نسبتا سنگینیه مثلا من با مشخصات زیر برای اینکه اصلا افت فریم نداشته باشم، مجبور شدم بزارم روی low و رزولوشن هم 800x600. البته روی medium با رزولوشن 1024x768 هم خوب جواب می داد و افت کمی داشت ولی بالاتر دیگه یکم اذیت می کرد:
cpu: Athlon 3200+ 64bit
gpu: Geforce 7600GT
ram: 1GB

ولی شاید نسخه اصلی کمی روانتر باشه.

خرید این بازی رو به کسایی که به سبک رالی علاقه مند هستن 100% توصیه می کنم.

rezaigi2004

کاربر سایت
Dec 2, 2006
3,022
نام
رضا محمودی

سیستم مورد نیاز بازی که خود Codemaster منتشر کرده:
نوع کارت های گرافیکی که پشتیبانی میکنه و .....
TCP/IP mode (2-100 players) Requirements

Broadband internet connection required - 512kbps + Recommended
TCP/IP Network

----------------------------
Minimum Specifications

- Windows XP
- DirectX 9.0c
- Pentium 4 @ 3.0GHz or Athlon 64 3000+
- 1GB RAM.
- Graphics Card: GeForce 6800 / Radeon X1300 or above
- DirectX Compatible Sound Card
- Dual Layer Compatible DVD-ROM Drive
- 12.5 Gb Hard Drive Space

Recommended Specifications

- Windows XP/Vista.
- DirectX 9.0c
- Intel Core 2 Duo @ 2.66Ghz or Athlon X2 3800+
- 2GB RAM.
- Graphics Card: GeForce 8800 or Radeon X1950
- Sound Card: Creative Sound Blaster X-Fi Sound Card.
- Dual Layer Compatible DVD-ROM Drive
- 12.5 Gb Hard Drive Space

Supported Graphics Cards

- ATi Radeon x1300, x1600, x1800, x1900, x1950

- nVidia Geforce 6800, 7100, 7300, 7600, 7800, 7900, 7950, 8800

Not compatible with all integrated sound/graphics solutions (inc.Laptops)

----------------------------------------
Known issues:

Users with Windows Vista and ATi Radeon x1950/1900 graphics cards may find that bonnets do not get drawn on 2 of the demo cars.
Alt-TAB, Alt-ENTER etc minimise the game but the game will not recover.
On certain graphics cards they may be some graphical corruption e.g. flickering textures/shadows.
There may be some slowdown on certain graphics cards.

Supported Controllers

DiRT™ can be configured to use almost any PC controller, however we recommend the following controllers for the best game play experience:

- Logitech G25
- Logitech MOMO
- Logitech Driving Force Pro
- Microsoft X360 controller

DiRT™ provides default configurations for all of the above, meaning that you should be able to plug-and-play, with no tweaking required

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
آیا race با چند تا ماشین نداره...
یا فقط رالی خالی هستش؟:(
اصولا سری بازی Colin McRae یک شبیه سازی مسابقات رالی است و در مسابقات رالی هم فقط زمان گیری مهمه و چند ماشین همزمان مسابقه نمی دن.
البته این بازی یسری مسابقات دیگه هم داره که شامل ماشین های buggy - truck و ... و همچنین یسری مراحل برای ماشین های اصلی می شه و در این بازی ها شما همزمان با 4-5 ماشین دیگر نیز رقابت می کنید و مسابقاتشم بسیار جالبه.

NIK

کاربر سایت
Sep 23, 2005
261
نام
امیر
با سلام
من دموی این بازی را دانلود کرده بودم.
فقط در یک کلام می تونم بگم خارق العاده است. من کاملا مبهوت شدم از دیدن این بازی. بی خود هم از فیزیک این بازی ایراد نگیرید، به نظر من بهترین و طبیعی ترین رالی است که تا به حال بازی کرده ام. سیستم تصادف که دیگه واقعا از این کاملتر فکر نمی کنم وجود داشته باشه.
فقط بازی یک اشکال بزرگ داره;) اون هم اینه که کنده، من دموی این بازی رو کامپیوتر AMD3.2 64bit با کارت گرافیک 7900GT و 1GB رم اجرا کردم اما وقتی که ماشین های تو بازی 2 تا می شن افت شدید فریم به وجود میاد. من این بازی رو با این سیستم روی 800x600 و با کیفیت Medium اجرا می کنم:(
فعلا :bye:

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
ميشه بپرسم از كجا فكر ميكني اگه 60 فيم باشه كه چه اشكي از ادم در نمياره !منظورم براي xbox360 هست ؟
آره دیگه xbox360 یادم رفت بگم.
کجا 60 فریم چی میگی تو ام ؟ :)
تو خواب هم 60 فریم اجرا نمیشه! البته در آینده روی PC امکانش هست.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
آره دیگه xbox360 یادم رفت بگم.
کجا 60 فریم چی میگی تو ام ؟ :)
تو خواب هم 60 فریم اجرا نمیشه! البته در آینده روی PC امکانش هست.

چرا نشه ؟
وقتي بازي هايي مثل gears of war با اين گرافيك بتونن در 30 فريم اجرا بشن چرا اين بازي نتونه با اينكه هنوز قدرت اين كنسول جا داره . البته يكم بي ربط حرف زدم :biggrin1:
البته اينم فكر كنم از مشكل بازي باشه كه نميتونه خيلي روان اجرا بشه .
چرا كه به جزء گرافيك يكم هم مربوط به موتور بازي ميشه كه چطور بتونه سخت افزار را مچ كنه .

بازي هايي مثل half life كه كه زمان خودشون با گرافيكي داشت ولي روانتر از خيلي بازي هايي اجرا ميشد كه به مراتب گرافيك كمتري از اين بازي داشتند .
بالاخره اين بازي فكر كنم از اين نظر ايراد داره . چرا كه با سيستم هاي خيلي قوي در pc هم كه من شنيدم نميتونن به 30 فريم برسونن كه اين خودش جاي سوال داره .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر