تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
757
نام
Saeed
نه نمیشه.هم توی تنظیمات کنترل پنل vsync اف هست هم توی بازی. یه سری بازی ها کلا روی 60 قفل شدن. چند تا نید فور اسپید و فورزا هورایزن 4 رو تست کردم روی 60 قفله. همینا رو روی سیستم دیگه با انویدیا تست کردم مشکل از خود بازی نیست. نمیدونم مربوط به گرافیک AMD میشه ؟ البته فکر نکنم چون توی یوتیوب و تست ها بازی ها بالاتر از 60 رو میزنن. فقط نمیتونم همین اپشن رو جایی پیدا کنم.
۹۹ درصد بازیهای pc فریم باز هستن. فورزا هورایزن ۴ توی تنظیمات یه قسمت framerate هم داره که باید (unlocked (variable بزارید. دیگه باید اوکی بشه.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
من یه هارد واسه درگاه m2 مادربردم خریدم سرعت اعلامیش تو تست خودم نرم افزار سامسونگ همان بالای 3 گیگه که اعلام کرده. اما مثلا وقتی یه پوشه رو روی همان هارد از این فولدر به اون فولد میکنم سرعت روی 700 تا 800 مگابایته. این الان طبیعیه؟

• Like
Reactions: che-jaleb

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام دوستان من یه کارت گرافیک ati 4850 داشتم و با gtx 770 عوض کردم. من فقط درایور جدید رو نصب کردم الان یه جایی خوندم باید قبل از نصب درایور اون درایور قبلی رو پاک میکردم میخواستم ببینم درسته؟ الان یعنی بهتره ویندوز رو کامل عوض کنم؟
این نرمافزار نصب کنید و با انتخاب درایور بزارید تا کارش رو انجام بده....بعد ریست شدن درایور جدید نصب کنید
در صورتی که مشکلی ندارید نیازی به حذف نیست

• Like
Reactions: sam.fisher

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
سرعت تبلیغ شده همیشه سرعت ترتیبی و خطی هست دوست عزیز که اونم با نرم افزار Crystaldiskmark قابل سنجشه، سرعت کپی فایل کلا یه مقوله ی جدا هست که به نوع NAND-Flash های SSD شما هم بستگی زیادی داره و با سرعتی که گفتید احتمالا از نوع 970 EVO و TLC باشه که طبیعیه.

الان یه تست گرفتم این دفعه به جای فولدر یه فایل 10 گیگی بود که نتیجه به صورت زیر شد.

هارد V-NANA 970 Evo Plus با حافظه MLC سرعت برابر بود با 1.1 گیگ
هارد SSD معمولی سامسونگ با حافظه TLC سرعت برابر بود با 450 مگابایت
هارد H.D.D سی گیت هم سرعت حدودا 70 تا 80 مگابایت بود.

الان مثلا من یه اینترنتی داشته باشم با سرعت 2 گیگابایت یعنی حتی این هارد سامسونگ هم فقط تا 1 گیگش رو میتونه ساپورت کنه دیگه؟

یه چیز دیگه اینکه کدوم سخت افزار بیشترین تاثیر رو روی سریع لود شدن و بالا اومدن نرم افزارها و بازی ها داره؟ من الان ترکیبی از سی پی یو 12 هسته ای Threadripper 1920X و هارد V-NANA 970 Evo Plus رو دارم اما همچنان از سرعت لود نرم افزارها راضی نیستم. تاثیر کیفیت رم ها این وسط چه اندازه هستش؟

رم هام از نوع G.Skill Ripjaws V هستش.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,751
نام
حامد
الان مثلا من یه اینترنتی داشته باشم با سرعت 2 گیگابایت یعنی حتی این هارد سامسونگ هم فقط تا 1 گیگش رو میتونه ساپورت کنه دیگه؟
اگر مادربرد ساپورت کنه اونجاست که شما باید هارد ها رو raid کنید.

• Like
Reactions: SILICON POWER

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
الان یه تست گرفتم این دفعه به جای فولدر یه فایل 10 گیگی بود که نتیجه به صورت زیر شد.

هارد V-NANA 970 Evo Plus با حافظه MLC سرعت برابر بود با 1.1 گیگ
هارد SSD معمولی سامسونگ با حافظه TLC سرعت برابر بود با 450 مگابایت
هارد H.D.D سی گیت هم سرعت حدودا 70 تا 80 مگابایت بود.

970 EVO PLUS هم TLC هست، فقط سری PRO دارای تراشه های MLC هستند.
سرعت اینترنت شما چه ربطی به سرعت SSD داره؟؟
سرعت اینترنت بر حسب گیگابیت هست و سرعت ذخیره سازها بر حسب گیگابایت، هر گیگابایت هم 8 گیگابیت هست. اشتباه حساب کردی شما. برای اینکه سرعت اینترنتت به پای سرعت SSD برسه باید اینترنت 8 گیگابیتی داشته باشی که فعلا همچین سرعتی رو برای سرویس های خانگی هیچ کجای دنیا نداریم.

یه چیز دیگه اینکه کدوم سخت افزار بیشترین تاثیر رو روی سریع لود شدن و بالا اومدن نرم افزارها و بازی ها داره؟ من الان ترکیبی از سی پی یو 12 هسته ای Threadripper 1920X و هارد V-NANA 970 Evo Plus رو دارم اما همچنان از سرعت لود نرم افزارها راضی نیستم. تاثیر کیفیت رم ها این وسط چه اندازه هستش؟

رم هام از نوع G.Skill Ripjaws V هستش.

سرعت لود برنامه ها اول به SSD مربوطه و بعد پردازنده، رم تاثیرش در هنگام پردازش و اجرا هست بیشتر.
سرعت لود برنامه ها هم بر اساس کدی که دارن محدودیت داره و بین SSD با سرعت های مختلف تفاوت اونقدرها فاحش نیست.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
970 EVO PLUS هم TLC هست، فقط سری PRO دارای تراشه های MLC هستند.
سرعت اینترنت شما چه ربطی به سرعت SSD داره؟؟
سرعت اینترنت بر حسب گیگابیت هست و سرعت ذخیره سازها بر حسب گیگابایت، هر گیگابایت هم 8 گیگابیت هست. اشتباه حساب کردی شما. برای اینکه سرعت اینترنتت به پای سرعت SSD برسه باید اینترنت 8 گیگابیتی داشته باشی که فعلا همچین سرعتی رو برای سرویس های خانگی هیچ کجای دنیا نداریم.

سرعت لود برنامه ها اول به SSD مربوطه و بعد پردازنده، رم تاثیرش در هنگام پردازش و اجرا هست بیشتر.
سرعت لود برنامه ها هم بر اساس کدی که دارن محدودیت داره و بین SSD با سرعت های مختلف تفاوت اونقدرها فاحش نیست.

درسته اشتباه از من بود. منظورم این بود که سرعت اینترنت از سرعت هارد بالاتر بره هارد نمیتونه بالاتر از سرعت خودش اطلاعات رو دانلود کنه.

هارد بعدی که میخوام بگیرم واسه سرور هستش این TLC و MLC تو سرعت هم تفاوت خاصی دارن؟ چون نسخه Pro قیمتش 2 برابره. البته تو سایت رسمی خود سامسونگ نسخه Pro فقط 80 دلار گران تره.
البته تو سایت رسمی خود سامسونگ حافظه 970 EVO PLUS رو زده MLC سه بیتی! تو لینک زیر میتونید ببینید.
null | Samsung US

Enterprise و SLC هم نمیشه خرید با این قیمت دلار. پیدا هم نمیشه.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
درسته اشتباه از من بود. منظورم این بود که سرعت اینترنت از سرعت هارد بالاتر بره هارد نمیتونه بالاتر از سرعت خودش اطلاعات رو دانلود کنه.

هارد بعدی که میخوام بگیرم واسه سرور هستش این TLC و MLC تو سرعت هم تفاوت خاصی دارن؟ چون نسخه Pro قیمتش 2 برابره. البته تو سایت رسمی خود سامسونگ نسخه Pro فقط 80 دلار گران تره.
البته تو سایت رسمی خود سامسونگ حافظه 970 EVO PLUS رو زده MLC سه بیتی! تو لینک زیر میتونید ببینید.
null | Samsung US

Enterprise و SLC هم نمیشه خرید با این قیمت دلار. پیدا هم نمیشه.

مهم نیست سامسونگ اسم تراشه های 3 بیتی رو چی بزاره، ولی در صنعت نیمه هادی به 2 بیتی میگن MLC و به 3 بیتی میگن TLC. تک بیتی هم میشه SLC که چون گرونه فقط برای کش استفاده میشه.
می تونید حدس بزنید که به 4 بیتی های جدید هم میگن QLC.
اما از نظر سرعت بله، خیلی تفاوت وجود داره و هر چه تعداد بیت ها بیشتر باشه، سرعت به ازای هر پین در تراشه کمتر هست.

120315

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
فرشید خان خسته نباشی
یه کارت 1080 ti بدستم رسیده گارانتیش تموم شده.
با چه نرم افزاری تست سلامت بگیرم ازش؟
و اینکه دمای کارت تا چه حدی بالا بره طبیعیه؟
روی پاور 600وات این تست ها انجام بشه مشکلی نداره؟

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
961
نام
pedram
سلام دوستان

ببخشید یکم پستم طولانی شده یک سری مشکل و سوال ایجاد شد برام

من cpu رو عوض کردم و 4790 گرفتم

توی idle دمای اون 35 هست و تو بازی های دیگر بین 68 تا 70 میرسه با لود های 70 و 80

اما بازی gears 5 حسابی از خجالتش در میاد و تا 80 هم میره ( درحالی که لود cpu تو این بازی بین 50 تا 60 هست)

روی cpu قبلیم که 4460 بود هم این بازی اینطور بود
و بازی های دیگه بین 60 تا 65 و اگر چند ساعت ادامه پیدا کنه بازی میشه 70

البته فن استاک رو ندارم و این کولر رو cpu هست

Green Tiny Gold 95 PWM Air Cooling System

سیستم خنک کننده بادی گرین مدل Tiny Gold 95 PWM

این خمیر رو هم براش تهیه کردم اما فرقی نکرد

COOLER MASTER PTK-L01 Thermal Grease

خمیر سیلیکون کولر مستر مدل PTK-L01

--------------------------

کیس هم 4 تا فن 12 سانتی سایلنت گرین داره که جلو و پهلو intake و بالا و پشت به صورت outtake هست و psu هم پایین کیس هست

----

میخواستم بدونم این وضعیت اگر در اینده در بازی های دیگه هم اتفاق بیفته خطرناک هست ؟

کولر خوبی که حسابی بتونه دما رو کم کنه چی موجوده الان؟

این مدل تو دما میتونه کاهش محسوسی بزاره ؟

Cooler Master Hyper T4 Cooling System

سیستم خنک کننده کولر مستر مدل Hyper T4

------------------

سوال دومم

من یک کارت گرافیک Gigabyte GTX 1080TI Gaming oc از یکی از اشناها گرفتم که رو سیستم تست بزنم

میدونید که این کارت ها سیستم active fan دارند که وقتی دما به 60 رسید فن با دور 20 درصد شروع میکنه چرخیدن و وقتی زیر 60 رسید خاموش میشن

این کارت وقتی سیستم رو از شات دان روشن میکنم دماش 40 هست اما کمتر از 10 دقیقه به صورت 1 درجه 1 درجه میره بالا و میرسه به 60 و وقتی فن ها خنکش کردن میارن به 55

و دوباره سیکل بین 55 تا 60 رو تو کمتر از 3 دقیقه طی میکنه و اینطوری میشه که فن ها هر 3 دقیقه باید یک بار روشن بشن و خنک کنن و بیارن 55 و دوباره بعد از 3 دقیقه برسه 60 ( پروفایل فن رو auto هست تو msi afterburner )

----

فروم و سایتهای خارجی زیادی خوندم که با برد های دیگه مثل zotac ، msi و asus و مدل های دیگه giga و حتی کارت های 1070 هم دمای توی idle همین بین 55 تا 60 بودن کاربرا سوال پیش امده بود براشون

اما این سرعت رسیدن دما تو idle از 55 به 60 توی ویندوز بدون این که هیچ کاری انجام بشه طبیعی هست ؟

تست های 3dmark و fury هم گرفته شد 35 دقیقه بالاترین دما 72 بود روی 50 درصد چرخش فن و وقتی روی 85 گذاشتم دما به 64 هم رسید

اما تو خود idle این سرعت رسیدن به 60 بی هیچ لودی رو کارت طبیعه ؟ ( فقط روی desktop)

----

من پاورم Green gp-635b-us هست که سال 88 خریدم و 93 گارانتی اون تمام شد
و الان تقریبا 10 سال هست داره کار میکنه رو سیستمم

ممکنه این پاور باعث این گرما و داغ شدن gpu , cpu بشه ؟
البته امروز بعد از 1 ساعت بازی gears 5 وفتی از بازی امدم بیرون دیدم فن ها با نهایت سرعت دارن میچرخن وقتی کیس رو باز کردم دیدم فن اول از سمت راست که ظاهرا کنترلر rpm هم به اون وصل هست نیمه دد شده و سخت و با دور کندتر میچرخه و دور رو 800 نشون میده و باعث میشه اون 2 تا با سرعت 100 درصد بچرخن که مجبور شدیم جاشو عوش کنیم و دنبال فن باشیم به جاش
این اتفاق بیشتر منو به شک انداخت که psu دلیل این اتفاقا میتونه باشه ؟

فعلا کارت رو باز کردم که بیشتر از این اسیب نبینه

الان بیشترین سوالی که دارم اینه که ایا PSU اگر توان و یا مشکلی داشته باشه سیستم بدون کرش بدون خطا بدون خاموش شدن یا افت فریم میتونه به صورت نا محسوس و پنهان به کارت و چیپ های اون و فن ها صدمه بزنه ؟
---

کلا این پاور رو به نظرم باید عوض کنم دیگه با این عمر 10 ساله
میشه لطفا یک psu مناسب این سیستم که ترجیحا green باشه معرفی کنید که گرون هم نباشه زیاد چون هزینه هاش خیلی بالا رفته

CPU : Intel Core i7 4790
MB: Asus B85 Plus
RAM :16GB (4*4 ) DDR3 1600
SSD: Kingstone 120gb
HDD :2tb (2*1) WD
GPU: Gigabyte GTX 1080 ti Gaming OC

آخرین ویرایش:

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام دوستان

ببخشید یکم پستم طولانی شده یک سری مشکل و سوال ایجاد شد برام

من cpu رو عوض کردم و 4790 گرفتم

توی idle دمای اون 35 هست و تو بازی های دیگر بین 68 تا 70 میرسه با لود های 70 و 80

اما بازی gears 5 حسابی از خجالتش در میاد و تا 80 هم میره ( درحالی که لود cpu تو این بازی بین 50 تا 60 هست)

روی cpu قبلیم که 4460 بود هم این بازی اینطور بود
و بازی های دیگه بین 60 تا 65 و اگر چند ساعت ادامه پیدا کنه بازی میشه 70

البته فن استاک رو ندارم و این کولر رو cpu هست

Green Tiny Gold 95 PWM Air Cooling System

سیستم خنک کننده بادی گرین مدل Tiny Gold 95 PWM

این خمیر رو هم براش تهیه کردم اما فرقی نکرد

COOLER MASTER PTK-L01 Thermal Grease

خمیر سیلیکون کولر مستر مدل PTK-L01

--------------------------

کیس هم 4 تا فن 12 سانتی سایلنت گرین داره که جلو و پهلو intake و بالا و پشت به صورت outtake هست و psu هم پایین کیس هست

----

میخواستم بدونم این وضعیت اگر در اینده در بازی های دیگه هم اتفاق بیفته خطرناک هست ؟

کولر خوبی که حسابی بتونه دما رو کم کنه چی موجوده الان؟

این مدل تو دما میتونه کاهش محسوسی بزاره ؟

Cooler Master Hyper T4 Cooling System

سیستم خنک کننده کولر مستر مدل Hyper T4

------------------

سوال دومم

من یک کارت گرافیک Gigabyte GTX 1080TI Gaming oc از یکی از اشناها گرفتم که رو سیستم تست بزنم

میدونید که این کارت ها سیستم active fan دارند که وقتی دما به 60 رسید فن با دور 20 درصد شروع میکنه چرخیدن و وقتی زیر 60 رسید خاموش میشن

این کارت وقتی سیستم رو از شات دان روشن میکنم دماش 40 هست اما کمتر از 10 دقیقه به صورت 1 درجه 1 درجه میره بالا و میرسه به 60 و وقتی فن ها خنکش کردن میارن به 55

و دوباره سیکل بین 55 تا 60 رو تو کمتر از 3 دقیقه طی میکنه و اینطوری میشه که فن ها هر 3 دقیقه باید یک بار روشن بشن و خنک کنن و بیارن 55 و دوباره بعد از 3 دقیقه برسه 60 ( پروفایل فن رو auto هست تو msi afterburner )

----

فروم و سایتهای خارجی زیادی خوندم که با برد های دیگه مثل zotac ، msi و asus و مدل های دیگه giga و حتی کارت های 1070 هم دمای توی idle همین بین 55 تا 60 بودن کاربرا سوال پیش امده بود براشون

اما این سرعت رسیدن دما تو idle از 55 به 60 توی ویندوز بدون این که هیچ کاری انجام بشه طبیعی هست ؟

تست های 3dmark و fury هم گرفته شد 35 دقیقه بالاترین دما 72 بود روی 50 درصد چرخش فن و وقتی روی 85 گذاشتم دما به 64 هم رسید

اما تو خود idle این سرعت رسیدن به 60 بی هیچ لودی رو کارت طبیعه ؟ ( فقط روی desktop)

----

من پاورم Green gp-635b-us هست که سال 88 خریدم و 93 گارانتی اون تمام شد
و الان تقریبا 10 سال هست داره کار میکنه رو سیستمم

ممکنه این پاور باعث این گرما و داغ شدن gpu , cpu بشه ؟
البته امروز بعد از 1 ساعت بازی gears 5 وفتی از بازی امدم بیرون دیدم فن ها با نهایت سرعت دارن میچرخن وقتی کیس رو باز کردم دیدم فن اول از سمت راست که ظاهرا کنترلر rpm هم به اون وصل هست نیمه دد شده و سخت و با دور کندتر میچرخه و دور رو 800 نشون میده و باعث میشه اون 2 تا با سرعت 100 درصد بچرخن که مجبور شدیم جاشو عوش کنیم و دنبال فن باشیم به جاش
این اتفاق بیشتر منو به شک انداخت که psu دلیل این اتفاقا میتونه باشه ؟

فعلا کارت رو باز کردم که بیشتر از این اسیب نبینه

الان بیشترین سوالی که دارم اینه که ایا PSU اگر توان و یا مشکلی داشته باشه سیستم بدون کرش بدون خطا بدون خاموش شدن یا افت فریم میتونه به صورت نا محسوس و پنهان به کارت و چیپ های اون و فن ها صدمه بزنه ؟
---

کلا این پاور رو به نظرم باید عوض کنم دیگه با این عمر 10 ساله
میشه لطفا یک psu مناسب این سیستم که ترجیحا green باشه معرفی کنید که گرون هم نباشه زیاد چون هزینه هاش خیلی بالا رفته

CPU : Intel Core i7 4790
MB: Asus B85 Plus
RAM :16GB (4*4 ) DDR3 1600
SSD: Kingstone 120gb
HDD :2tb (2*1) WD
GPU: Gigabyte GTX 1080 ti Gaming OC
هیچکدوم از مشکلاتتون بخاطر پاور نیست..مشکل دماتون کولر اشغال گرین هست!
بهتره واتر کولر یا ایر کولر خوب مثل هایپر 212 یا ماچو بگبربد

• Like
Reactions: pedram_sad

TinyHero

کاربر سایت
Jun 24, 2017
21
سلام دوستان

من یه لپتاپی خریدم که در قسمت رمش اینارو نوشته که پایین عکس میزارم :

Untitled_efb17.png

مشخصا سوالم در مورد اون تکنولوژی Optane هست ! یه چند تا مقاله جدید ازش خوندم ولی خیلی سر درنیاوردم !
الان سوالم اینه که لپتاپی که خریدم دقیقا چن گیگ رم داره ؟! 8 گیگ یا اون 16 هم میاد قاطیش میشه و جمعا میشن 24 گیگ ؟!!
بعد اینکه معنی عبارت داخل پرانتز چیه ؟ یعنی این لپتاپ کلا یه محل برای نصب رم داره که اونم با 8 پر کردن ؟! نمیشه در آینده 8 رو دربیارم و جاش 16 بندازم ؟ اگه 16 بندازم دوباره اون 16 Optane قراره باهاش جمع بشه مجموعا بشه 32 گیگ رم ؟!

واقعیت لپتاپ هنوز به دستم نرسیده و خودم نمیتونم مواردی که گفتم رو چک کنم از طرفی چون از این Optane سر درنمیارم گفتم شاید اینجا کسی باشه بتونه کمکم کنه

ممنون از عزیزانی که جواب میدن ...

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,814
سلام دوستان

من یه لپتاپی خریدم که در قسمت رمش اینارو نوشته که پایین عکس میزارم :

Untitled_efb17.png

مشخصا سوالم در مورد اون تکنولوژی Optane هست ! یه چند تا مقاله جدید ازش خوندم ولی خیلی سر درنیاوردم !
الان سوالم اینه که لپتاپی که خریدم دقیقا چن گیگ رم داره ؟! 8 گیگ یا اون 16 هم میاد قاطیش میشه و جمعا میشن 24 گیگ ؟!!
بعد اینکه معنی عبارت داخل پرانتز چیه ؟ یعنی این لپتاپ کلا یه محل برای نصب رم داره که اونم با 8 پر کردن ؟! نمیشه در آینده 8 رو دربیارم و جاش 16 بندازم ؟ اگه 16 بندازم دوباره اون 16 Optane قراره باهاش جمع بشه مجموعا بشه 32 گیگ رم ؟!

واقعیت لپتاپ هنوز به دستم نرسیده و خودم نمیتونم مواردی که گفتم رو چک کنم از طرفی چون از این Optane سر درنمیارم گفتم شاید اینجا کسی باشه بتونه کمکم کنه

ممنون از عزیزانی که جواب میدن ...
درود
حافظه های Optane اینتل برای کاربرانی طراحی شده اند که قصد مهاجرت از هارد دیسک های مکانیکی به SSDها را دارند اما هم زمان تمایلی به از دست دادن ظرفیت بالای دیسک های مکانیکی یا تهیه SSDهای پرظرفیت گران قیمت ندارند. با یک SSDاOptane می توان کارایی هارد دیسک ها را افزایش داد. در حقیقت کارکرد Optane صرفاً کش سازی است و اطلاعات با بیشترین تقاضا یا دسترسی در حافظه کش پرسرعت نگه داری می شوند که به افزایش کلی سرعت کمک می کند.
---------------
ربطی به رم نداره و رم دستگاهتون همون 8 گیگه که معمولا لپ تاپ ها دو اسلات برای رم دارن که برای شما داره نشون میده که این 8 گیگی که دارید از یک ماژول استفاده میکنه نه دو تا 4 گیگ

• Like
Reactions: saeed_sg

rezahosseinzade7

عضو جدید
Dec 1, 2019
1
سلام
من ویندوز جدید نصب کردم و وقتی درایور کارت گرافیکمو نصب میکنم کامپیوتر هنگ میکنه و دیگه ویندوز بالا نمیاد بنظرتون مشکل از کجاست وچیکار کنم ؟مدل کارت گرافیک:amd readon hd 5450

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
دوستان من سیستمم مشکل عجیبی داره
وفتی سیستم رو روشن میکنم رو صفحه بایوس گیر میکنه
باید یه بار با دکمه پاور خاموش کنم و روشن کنم تا سیستم بیاد بالا ...
مشخصات
cpu 8700k
gpu 1080 ti
power v650 coler master

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر