مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام.دوستان نظرتون راجع به ssd های بایواستار (biostar s130 یا biostar s100) چیه؟ قیمتشون خیلی مناسبه کیفیتشون چطوره؟

آخرین ویرایش:

Erfan_95

کاربر سایت
Sep 9, 2019
2
سلام به دوستان عزیز
من قصد دارم یک گم نت باز کنم
برای انتخاب سیستم نیاز به کمک و راهنمایی دارم
من در نظر دارم یک کامپیوتر سرور بزارم و چند مانیتور وصل کنم برای گیم نت، امکان همچین کاری هست؟
درباره قطعات و ... کمک کنید
نظر خودم رو همچین سیستمی هست:
رم 32 الی 64 ( بیشتر رو 64 مد نظرم هست ) / گرافیک 8 / سی پی یو آی 7
کسی بتونه بهتر راهنمایی کنه ممنون میشم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
i5 9400f
b360 motherboard
16 gb ram
vga : gtx 1660
نظرتون؟

خوبه، فقط رم باید دو تا ماجول باشه، نه یه 16 گیگی.
گرافیک رو هم همونطور که گفتن بالاتر بردارید بهتره.

سلام.دوستان نظرتون راجع به ssd های بایواستار (biostar s130 یا biostar s100) چیه؟ قیمتشون خیلی مناسبه کیفیتشون چطوره؟

بایواستار فقط به قیمت پایین معروف شده و نه کیفیت. اگرم میبینید به اسمش SSD عرضه شده ساخته ی خودش که نیست، یکی از شرکتهای تولید کننده‌ی اصلی به سفارشش با قطعات و کنترلر ارزون قیمت SSD تولید کرده. هر چند که این به معنی بی کیفیت بودنش نیست، ولی قطعا بهترین گزینه هم نیست.

سلام به دوستان عزیز
من قصد دارم یک گم نت باز کنم
برای انتخاب سیستم نیاز به کمک و راهنمایی دارم
من در نظر دارم یک کامپیوتر سرور بزارم و چند مانیتور وصل کنم برای گیم نت، امکان همچین کاری هست؟
درباره قطعات و ... کمک کنید
نظر خودم رو همچین سیستمی هست:
رم 32 الی 64 ( بیشتر رو 64 مد نظرم هست ) / گرافیک 8 / سی پی یو آی 7
کسی بتونه بهتر راهنمایی کنه ممنون میشم

سیستم سرور در خیلی کارکردها می تونه استفاده داشته باشه، ولی نه بازی! برای بازی همه ی کامپیوترها باید سخت افزار مناسب بازی از جمله گرافیک و پردازنده ی قوی داشته باشند و در این مورد به سرور وابسته نیستند.
بنابراین این ایده‌ جوابگو نیست.

Erfan_95

کاربر سایت
Sep 9, 2019
2
سیستم سرور در خیلی کارکردها می تونه استفاده داشته باشه، ولی نه بازی! برای بازی همه ی کامپیوترها باید سخت افزار مناسب بازی از جمله گرافیک و پردازنده ی قوی داشته باشند و در این مورد به سرور وابسته نیستند.
بنابراین این ایده‌ جوابگو نیست.

میگید راهی نیست بشه همچین کاری کرد؟؟؟

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
728
نام
مهدی
سلام
سی پی یو سیستم من
Core i3 4130 هستش
(میدونم دیگه خیلی قدیمی شده سیستمم،چه کنیم که اوضاع مالی خرابه)
موقع اجرا فیلم های فور کی تیک میزنه، با سی پی یو قوی تر مشکل حل میشه؟
شما جایی رو میشناسید سی پی یو خودمو بدم یه دونه قوی تر بگیرم؟ تا این مشکل حل بشه؟
چقدر هزینه داره؟
ممنون ازتون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
سی پی یو سیستم من
Core i3 4130 هستش
(میدونم دیگه خیلی قدیمی شده سیستمم،چه کنیم که اوضاع مالی خرابه)
موقع اجرا فیلم های فور کی تیک میزنه، با سی پی یو قوی تر مشکل حل میشه؟
شما جایی رو میشناسید سی پی یو خودمو بدم یه دونه قوی تر بگیرم؟ تا این مشکل حل بشه؟
چقدر هزینه داره؟
ممنون ازتون

پردازندتون بسیار قویتر از اونی هست که بخواد توی بازپخشِ فیلم‌های انکود شده در رزولوشن 4K کم بیاره
شما باید از پلیرهای قدرتمند مثل Pot Player استفاده کنید و کارت گرافیک مناسبی هم داشته باشی که بتونه سخت افزاری فرمت‌های مشهور رو رمزگشایی کنه. کارتی مثل GT 1030 کفایت می کنه.

موقع پخش فیلم باید نشان HW رو در پایین پخش کننده ببینید اگر همه چیز درست پیش رفته باشه.

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
سلام
بی زحمت اگر میشه تا سقف ۷ میلیون یه سیستم کامل (نه فقط کیس) برای عمدتا ادیت ویدیو معرفی میکنید؟ می‌دونم بودجه کمه ولی متاسفانه بیشتر موجود نیست.
ممنون

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
دوستان جای خوبی برای این موضوع پیدا نکردم ایا برنامه ای هست که بشه ازش استفاده کرد که کل سلامت سخت افزار رو برامون روی سیستم چک بکنه ؟

Alireza_sk

عضو جدید
Sep 14, 2019
1
سلام خسته نباشید من قصد خرید هدفون رو دارم اما نمیدونم چ مدلی بگیرم و دیدم ی سری ها 7.1 هستن و خواستم بدونم ایا من با خرید هدفون خوب اون صدایی ک با برد زیاد و شفاف بهم نشون میده یا کارت صدا تاثیر بر برد صدا(مثلا صدای پا رو از فاصله ی بیشتر بگیرم یا صدا های خیلی کم رو بهتر بشنوم ) یکی از دوستان ی مدل از هدست ایسوز معرفی کرد (asus rog centurion 7.1 gaming headset) گفت این هدست 7.1 واقعی رو نشون میده(گفت ی سری هدست ها افکت مانند عمل میکنن) مادربرد ک الان دارم هم asusH110M-C (یکی از دوستان دیگه هم گفت ک مشکل از مادر بردی ک داری گفت اکثر استریمر ها کارت صدای مجزا دارن ک باعث گرفتن کیفیت و برد صدا میشه ) ممنون میشم ی توضیح کامل بدین ک دقیقا چیکار کنم(هر کسی ی چیزی میگه:|)
با تشکر

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
سلام
بچه ها برای نورپردازی داخل کیس چیکار باید بکنم؟
نور های مخصوص داخل بازار هست و نصبش چجوریه؟
و اینکه شیشه کیسم دودیه،اصلا این کار توصیه میشه؟

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

• Like
Reactions: saeed_sg

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
998
نام
Ali
سلام خسته نباشید من قصد خرید هدفون رو دارم اما نمیدونم چ مدلی بگیرم و دیدم ی سری ها 7.1 هستن و خواستم بدونم ایا من با خرید هدفون خوب اون صدایی ک با برد زیاد و شفاف بهم نشون میده یا کارت صدا تاثیر بر برد صدا(مثلا صدای پا رو از فاصله ی بیشتر بگیرم یا صدا های خیلی کم رو بهتر بشنوم ) یکی از دوستان ی مدل از هدست ایسوز معرفی کرد (asus rog centurion 7.1 gaming headset) گفت این هدست 7.1 واقعی رو نشون میده(گفت ی سری هدست ها افکت مانند عمل میکنن) مادربرد ک الان دارم هم asusH110M-C (یکی از دوستان دیگه هم گفت ک مشکل از مادر بردی ک داری گفت اکثر استریمر ها کارت صدای مجزا دارن ک باعث گرفتن کیفیت و برد صدا میشه ) ممنون میشم ی توضیح کامل بدین ک دقیقا چیکار کنم(هر کسی ی چیزی میگه:|)
با تشکر
تا اونجایی که من میدونم 99.99 درصد 7.1 ها یا واقعی نیستن یا بی کیفیت هستن و بیشتر گیج کننده میشن تا کمک کننده ! خصوصا برای گرفتن صدای پا
چیزی هم با نام هدفون گیم صرفا بخاطر مارکتینگ و بازاریابی هست و شما با یه هدفون باکیفیت غیرگیمینگ هم میتونی بازی کنی و چه بسا صدای بهتری هم بگیری ( اگر میکروفن نخوای )
درمورد کارت صدا هم ، کارت صدای خوب آن بورد که روی مادربرد نصب بشه هم کمه ( تو نظرات خارجی ها حتی مدل های گرون قیمت creative هم هماهنگی خوبی با ویندوز 10 ندارن ) پس میمونه کارت صدا هایی که بصورت خارجی هستن و خودشون یک یونیت دارن که اونو باید ببینید چه مدل هایی برای گیم خوبه و با چه قیمتی تو ایران هست
اما بطور کلی اگر مادربردتون از مدل های پرچمدار باشه معمولا کیفیت صداشون قابل قبوله برای بازی کردن

• Like

RohFa

کاربر سایت
Jun 11, 2017
261
من قصد خرید این سیستم دارم مشکلی نداره ؟
core i5 8400
b360 pro gaming
2*8GB DDR4 2400 MHz -16GB
ASUS PH-GTX 1660TI-O6G GDDR5
GREEN GP550A-UK
پاور اینا کم نمیاره ؟؟

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
آقا این کیبوردای مکانیکی به نظرتون برای یه پی سی گیمر ارزش خرید داره واقعا؟؟ اونم با این قیمتای بالا
لطفا کسی اگه خودش داشته یا داره از تجربه ـش بگه

• Like

TIE

کاربر سایت
Aug 23, 2008
71
CPU: Intel Core i5-4690K Processor 3.5 GHz LGA 1150
MOBO: ASUS ROG MAXIMUS VII HERO LGA1150
RAM: G.SKILL TridentX Series 8GB (2 x 4GB) DDR3 2400
VGA: EVGA GeForce GTX 780 Ti Superclocked w/ACX Cooler 3GB GDDR5

سلام
برای گیمینگ 1080p with Ultra Setting روی نرخ 60 به بالا برای بازی های 2 سال اخیر و 144 به بالا برای بازی های قدیمی تر چه کارت گرافیکی توصیه میکنید ? 1060 or 1070 or RTX 2060?

چون نمیخوام فعلا مادربورد رو عوض کنم آیا cpu گلوگاه خواهد شد در اگثر بازی ها یا بعضی بازی های cpu demanding ?
اگر مشکل عمده ای باشد چه cpu پیشنهاد میکنید ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر