مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام. بنده یه مانیتور 2261vp از برند LG دارم. یکی از دوستان که کار گرافیکی انجام می‌ده دو تا مانیتور دست دوم و سالم داره. مدل‌های HP z27x و سامسونگ 27A850T.
اگه مانیتور خودم رو بفروشم با حدود 1 تومن می‌تونم یکی از مانیتورهای بالا رو بخرم. به نظرتون مانیتورهای بالا نسبت به مدل مانیتور خودم بهتر هستن؟ ارزش خرید دارن؟
بیشتر از هر چیزی برای فیلم و گیم می‌خوام و کارت گرافیکم هم GTX 1080 هست.

این دو مدل مانیتور هر دو استوکن و قدیمی و با وجود رزولوشن QHD که از مانیتور خودتون بالاتره، مشخص نیست که کیفیت پنلشون هم بهتر هست یا نه. اینو خودتون باید ببینید بررسی کنید
اما هر کدوم از نمایشگرهای بالا رو که به کارت 1080 وصل کنید، می‌تونید با دقت 2K بازی کنید و در عوض سرعت فریم در بازی‌هاتون حدود 30 تا 40 درصد کمتری از چیزی میشه که در مانیتور فعلی تجربه می کنید.

• Like
Reactions: LBJ4Ever

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
این دو مدل مانیتور هر دو استوکن و قدیمی و با وجود رزولوشن QHD که از مانیتور خودتون بالاتره، مشخص نیست که کیفیت پنلشون هم بهتر هست یا نه. اینو خودتون باید ببینید بررسی کنید
اما هر کدوم از نمایشگرهای بالا رو که به کارت 1080 وصل کنید، می‌تونید با دقت 2K بازی کنید و در عوض سرعت فریم در بازی‌هاتون حدود 30 تا 40 درصد کمتری از چیزی میشه که در مانیتور فعلی تجربه می کنید.

هر دو تا پنل زمانی که وارد بازار شدن جز پنل‌های حرفه‌ای و با کیفیت حساب می‌شدن و با قیمتای 1000 دلاری. البته با استانداردهای الان کمی فاصله دارن ولی از نظر دقت رنگ در رده حرفه‌ای قرار می‌گیرن. نکته مهمتر اینه که با نقدایی که خوندم گویا مدل سامسونگ از معدود مانیتورایی هست که 1080p به 1440p رو خیلی خیلی خوب آپ اسکیل می‌کنه و اگه بازیه خاصی بود که نمی‌تونستم با رزولوشن Native فریم خوب بگیرم، می‌شه روی 1080p اجراش کرد و تصویر خیلی تار نباشه. تصویرش به وضوح و با اختلاف از مانیتور خودم بهتر و با کیفیت‌تر هست (با سیستم خودم تست کردم) ولی خب مشکلی که هست اینه که مانیتورای 200 دلاری‌ که الان توی کشور هستن، زیر 6-7 میلیون قیمت نخوردن و انتخاب دیگه‌ای نمونده.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام. لپتاپ Laptop Lenovo Ideapad 510-15IKB
میخواستم براش ssd تهیه کنم چون سرعت هارد خودش افتضاحه!
چه نوع ssd میخوره؟ آیا از m.2 پشتیبانی میکنه؟ از samsung evo 860 چی؟

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
سلام
این سیستم برای بازی های نسبتا قدیمی چطوره؟
PRIME H310M-K
GP580A-EUD green
Ballistix Sport LT 16GB 2400Mhz CL16
BLUE 2TB
core i3-8100 COFFEE LAKE
rx 580

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103

منم همین مدل لپ تاپو دارم اما در کنار هارد روش SSD هم بود، مدل SSD ـش اینه
HFS128G3BMND-3210A | Sk Hynix 2.5" 128GB Solid State Drive
m.2 بعیده ساپورت کنه ولی SSD معمولی مثل مدلی که گفتی بهش میخوره ظاهرا

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: IMANOKA

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
باید هارد خودش رو دربیارم و ssd جدید رو بذارم یا این که جای اضافه داره واسه ssd?

اینی که من دارم رایتر نداره و جاش هارد قرار گرفته، یه جای مستطیلی دیگه هم زیرش هست که یه پیچ میخوره اون جای SSD ـه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: IMANOKA

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,522
نام
امیر
سلام
میخوام برای درایو C یک SSD با حجم 200 یا کمی بالاتر بگیرم

نمی خوام تنظیمات را عوض کنم و همه چیز میخوام روی همون SSD رایت بشه . چون سریعتره و لذتش به همینه

در روز هم متوسط 5-6 ساعت با کامپیوتر کار میکنم. وبگردی و گیم

اگر SSD از نوع tlc بگیرم برای 5-6 سال جواب میده یا باید mlc بگیرم ؟

مادر بردم m2 داره. مدلهای m2 با توجه به قیمتشون ارزش خرید دارند یا همون sata خوبه

چه SSD پیشنهاد میکنید.بودجه 1 میلیون تومن

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
اینی که من دارم رایتر نداره و جاش هارد قرار گرفته، یه جای مستطیلی دیگه هم زیرش هست که یه پیچ میخوره اون جای SSD ـه
این مدل من رایتر داره، فکر کنم بشه رایتر رو در آورد و به جای رایتر هارد وصل کرد. به جای هارد خودش هم یک ssd نصب کرد.
مال شما ssd و هاردتون چند گیگه؟
تو سایت خود لنوو نوشته که ساپورت هارد اینجوریه:
  • Up to 2 TB HDD or
  • Up to 256 GB SSD or
  • 128GB SSD + 1 TB HDD

آخرین ویرایش:

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
این مدل من رایتر داره، فکر کنم بشه رایتر رو در آورد و به جای رایتر هارد وصل کرد. به جای هارد خودش هم یک ssd نصب کرد.
مال شما ssd و هاردتون چند گیگه؟
تو سایت خود لنوو نوشته که ساپورت هارد اینجوریه:
  • Up to 2 TB HDD or
  • Up to 256 GB SSD or
  • 128GB SSD + 1 TB HDD

آره دیگه دقیقا باید اینکارو کنی
مال من SSD 128 گیگه، هاردم 1 ترا، SSD بذاری خیلی توی سرعت کار با ویندوز و هنگ نکردن لپ تاپت تاثیر مثبت داره
فکر نمیکنم محدودیتی وجود داشته باشه هر حجم هارد یا SSD قابل نصبه اون احتمالا مدلای آماده رو گفته.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید

M.2 بستگی به بردش داره، ولی SATA SSD به همه مدل دستگاهی میخوره. اون مدل سامسونگ هم بهترین مدل هست.

سلام
این سیستم برای بازی های نسبتا قدیمی چطوره؟
PRIME H310M-K
GP580A-EUD green
Ballistix Sport LT 16GB 2400Mhz CL16
BLUE 2TB
core i3-8100 COFFEE LAKE
rx 580

بله، برای بازیهای جدید هم تا حد زیادی جوابگو هست و مشکلی نداره.

سلام
میخوام برای درایو C یک SSD با حجم 200 یا کمی بالاتر بگیرم

نمی خوام تنظیمات را عوض کنم و همه چیز میخوام روی همون SSD رایت بشه . چون سریعتره و لذتش به همینه

در روز هم متوسط 5-6 ساعت با کامپیوتر کار میکنم. وبگردی و گیم

اگر SSD از نوع tlc بگیرم برای 5-6 سال جواب میده یا باید mlc بگیرم ؟

مادر بردم m2 داره. مدلهای m2 با توجه به قیمتشون ارزش خرید دارند یا همون sata خوبه

چه SSD پیشنهاد میکنید.بودجه 1 میلیون تومن

همون TLC برای همون الگوی استفاده ی شما تا سال‌ها جوابگو هست، شاید بیشتر از 6 یا 7 سال اگر از NAND Flash های سامسونگ باشه.
مدل‌های M.2 NVMe قطعا ارزش خریدشون زیاده و اخیرا چون ارزونتر شدن هم روی هر بردی که جوابگو باشه

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
.

بله، برای بازیهای جدید هم تا حد زیادی جوابگو هست و مشکلی نداره.
ممنون
فروشنده میگه Rx580 به پاور که انتخاب کردی نمیخوره میگه یه 6 پین میخود یه 8 پین
من اطلاعاتی در این مورد ندارم الان ایشون راست میگه؟ پاور باید ارتقا بدم؟

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام خدمت همه دوستان مخصوصا آقا فرشید
لپ تاپ فعلی Acer 5750 i5 با گرافیک nVidia 540 1GB هست که چند سال پیش با راهنمایی شما خریداری شد و تا الان راضی بودم و از پس نیازهای من براومده ولی الان دیگه باتریش خراب شده و تو فکر جایگزین کردنش با مدل نو هستم
کاربرد : فیلم دیدن ، وب گردی ، آفیس هست ، البته رو این لپ تاپ یه زمانی14 FIFA هم نصب میکردیم و بازی میکردیم ولی الان دیگه استفاده گیم ازش نمیشه ، شاید سالی یک بار که اونم البته مهم نیست
از مدل های موجود بازار الان چی پیشنهاد میدین با بودجه کم که بتونه نیازها رو برطرف کنه و تا چند سال راحت باشم؟ هنگ نکنه ، داغ نکنه ، اصلا گرافیک دار باید بخرم؟ یا i3 بدون گرافیک پاسخگوی نیازم هست؟
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ممنون
فروشنده میگه Rx580 به پاور که انتخاب کردی نمیخوره میگه یه 6 پین میخود یه 8 پین
من اطلاعاتی در این مورد ندارم الان ایشون راست میگه؟ پاور باید ارتقا بدم؟

میخوره دوست عزیز، هیچ وقت به حرف فروشنده برای موارد فنی اطمینان نکنید. از کارشناس بپرسید یا خودتون تحقیق کنید
پاور شما یه کابل با دو تا کانکتور 6+2 پین داره که کفایت می کنه.

سلام خدمت همه دوستان مخصوصا آقا فرشید
لپ تاپ فعلی Acer 5750 i5 با گرافیک nVidia 540 1GB هست که چند سال پیش با راهنمایی شما خریداری شد و تا الان راضی بودم و از پس نیازهای من براومده ولی الان دیگه باتریش خراب شده و تو فکر جایگزین کردنش با مدل نو هستم
کاربرد : فیلم دیدن ، وب گردی ، آفیس هست ، البته رو این لپ تاپ یه زمانی14 FIFA هم نصب میکردیم و بازی میکردیم ولی الان دیگه استفاده گیم ازش نمیشه ، شاید سالی یک بار که اونم البته مهم نیست
از مدل های موجود بازار الان چی پیشنهاد میدین با بودجه کم که بتونه نیازها رو برطرف کنه و تا چند سال راحت باشم؟ هنگ نکنه ، داغ نکنه ، اصلا گرافیک دار باید بخرم؟ یا i3 بدون گرافیک پاسخگوی نیازم هست؟
ممنون

اگر برای بازی نیاز ندارید به گرافیک جدا هم نیاز ندارید،
اگر دستگاه رده معمولی با کاربردهایی که گفتید و با راندمان مناسب در نظر دارید باید پردازنده های نسل Core i5/i7 از نسل هشتم یا نهم پردازنده های موبایل با حداقل 4 هسته ی فیزیکی خریداری کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر