مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
با سلام و تشکر بابت راهنمایی شما
من این سیستم را به صورت آنلاین از یک سایت خریدم ولی الان که اومده ظاهرا چون رم مشابه نداشتن به صورت سر خود دوتا رم مختلف گذاشتن. الان اینها تک کاناله کار میکنن و چقدر مهمه؟ تشکر
F4-2400cl15s-8gis
F4-3000c16d-16gis

خیلی اشتباه کردن دوست عزیز! توی این همه مدل هیچ کیتی دوتایی نبود که ماجول مشابه داشته باشه؟!
رمها رو پس بفرستید و وادارشون کنید کیت دوتایی از یک مدل بدن، دو تا 8 گیگی داشته باشه یا دو تا 16 گیگی. فرکانس 2400 هم باشه مشکلی نداره، ولی برند حتما GSkill یا CORSAIR

دروغ میگن اگر بگن موجود نیست.

• Like
Reactions: saeed_sg and farid1

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
263
نام
Pej-MAN
سلام عزیزان
میخوام i3 4160 رو با i5 4670 تعویض کنم
ایا تو گیم تو فرم دهی تاثیر داره?
گرافبک rx 580 8gb رم ۸گیگ
ممنون از شما

farid1

عضو جدید
Oct 10, 2013
5
خیلی اشتباه کردن دوست عزیز! توی این همه مدل هیچ کیتی دوتایی نبود که ماجول مشابه داشته باشه؟!
رمها رو پس بفرستید و وادارشون کنید کیت دوتایی از یک مدل بدن، دو تا 8 گیگی داشته باشه یا دو تا 16 گیگی. فرکانس 2400 هم باشه مشکلی نداره، ولی برند حتما GSkill یا CORSAIR

دروغ میگن اگر بگن موجود نیست.
با تشکر. البته هر دو رم 8 گیگ g.skill هستن که یکیشون با فرکانس 3000 از یک پکیج برداشته شده و یکیش هم تک 8 با فرکانس 2400 هست.مادربرد هم که بیشتر از فرکانس 2400 ساپورت نمیکنه.

• Like
Reactions: Farshidstar2012

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام عزیزان
میخوام i3 4160 رو با i5 4670 تعویض کنم
ایا تو گیم تو فرم دهی تاثیر داره?
گرافبک rx 580 8gb رم ۸گیگ
ممنون از شما

بله، قطعا تاثیر خواهد داشت و توصیه میشه.

با تشکر. البته هر دو رم 8 گیگ g.skill هستن که یکیشون با فرکانس 3000 از یک پکیج برداشته شده و یکیش هم تک 8 با فرکانس 2400 هست.مادربرد هم که بیشتر از فرکانس 2400 ساپورت نمیکنه.

فرقی نمی کنه، در کنار هم با فرکانس 2400 کار خواهند کرد و البته حالت دو کاناله، من منظورم این بود که دلیلی برای گذاشتن لنگه به لنگه ی رمها روی سیستم شما نبوده و توجیهشون هم قابل قبول نیست.
وگرنه نه مادربرد شما بیشتر از 2666 ساپورت می کنه و نه پردازنده ی فعلی شما بیشتر از 2400 مگاهرتز.

• Like
Reactions: farid1 and EBLLIS

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
سلام
من ۲ تا کیس متوسط و نسبتا قوی میخواستم مورد استفاده تو برنامه های اتوکد و مکس و فتوشاپ
بودجه هم دقیق مشخص نیست ولی حدودا یک سیستم تا حدود 12 تومان و یکی تا 15 تومان
ممنون میشم قطعات رو بفرمایید

آخرین ویرایش:

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام فرشید جان میخوام برای سیستمم ssd بگیرم بین 970 evo plus و 860 evo حجم 500 گیگ کدوم رو شما پیشنهاد میکنید؟ تو یوتیوب ویدیو زیاد از تفاوت این دو مدل ssd دیدم و بر خلاف سرعت خیلی بیشتری که مدل m2 با ساتا داره ولی در عمل تفاوت ها خیلی کمه در حد یکی دو ثانیه دیرتر لود شدن.اگر واقعا اختلاف یکی دو ثانیه باشه بنظرم ارزش نداره هزینه بیشتر بدم برای m2
ممنون منم همین مدل رو پیدا کردم بعد یک مدل ارزونتر پیدا کردم MAG27CQ تمام تفاوت رو توی یوتوب نگاه کردم خیلی انچانی نیست فقط بیشتر به پایه اش گیر دادن که ثبات نداره
به نظرتون این مدل mag رو بگیرم با بقیش کیبورد G pro بخرم
این مدل MAG27CQ غیر از پایه و نداشتن led روشنایی کمتر (حدود 250 نیت در مقابل 350 نیت MPG27CQ ) و زمان پاسخگویی کمتر پیکسل نسبت به مدل گرون تر خودش داره.اگر روشنایی بالا براتون مهم نیست همین مدل mag مناسبه

• Like
Reactions: misagh72

BA1373

کاربر سایت
Nov 18, 2010
159
نام
عبدالله
سلام
دوستان بنده میخوام یه سیستم به روز بخرم قطعاتش جدید باشه.فقط کیس خالی .برای کار تدوین فیلم و فتوشاپ و افتر افکت میخوام.میخوام مقرون بصرفه باشه و در اینده هم بتونم ارتقاش بدم.بیزحمت یه سیستم با مشخصات و همینطور قیمت تک تک قطعاتش بهم معرفی کنید.ممنونم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
من ۲ تا کیس متوسط و نسبتا قوی میخواستم مورد استفاده تو برنامه های اتوکد و مکس و فتوشاپ
بودجه هم دقیق مشخص نیست ولی حدودا یک سیستم تا حدود 12 تومان و یکی تا 15 تومان
ممنون میشم قطعات رو بفرمایید

اولی یه سیستم متوسط هست، ولی دومی یه سیستم رده بالا برای کاری که در نظر دارید.

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
(دو میلیون و ٩٨٠ هزار تومان)
Intel Core i5 8400
(AMD Ryzen 5 2600X)
CPU
-
(۳٩۰ هزار تومان)
-
((ThermalRight True Spirit 120M(for AMD AM4 )
COOLING
یک میلیون و ۸۶۰ هزار تومان
(یک میلیون و ۵۲٠ هزار تومان)
ASUS PRIME B360-PLUS
(ASUS PRIME B450M-K AM4)
MotherBoard
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان
(یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان)
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 2400MHz -16GB
(GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB for AMD M/B)
RAM
سه میلیون و ۱۵٠ هزار تومانMSI RX 580 GAMING X 8GB GDDR5VGA
۵۶۰ هزار تومان
(۵۳۰ هزار تومان)
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB
(WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB)
HDD
۷۲۰ هزار تومانSAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
۲۰۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۵۵۰ هزار تومانGREEN GP580A-EUDPower
۴۶۰ هزار تومانGREEN X2Case
یازده میلیون و 650 هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

قیمتمدلنام قطعه
پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومانAMD Ryzen 7 2700XCPU
سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومانASUS TUF X470-PLUS GAMINGMotherBoard
۳٩۰ هزار تومانThermalRight True Spirit 120MCOOLING
یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانCrucial Ballistix Elite 16GBx2 3000Mhz DDR4 - 32GBRAM
دو میلیون و ۵۲۰ هزار تومانASUS Phoenix GTX 1050 Ti 4GB GDDR5VGA
۸۹۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TBHDD
۷۲۰ هزار تومانSAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
۲۰۰ هزار تومانSamsung 24X SATAODD
یک میلیون و ۱۹۰ هزار تومانGREEN GP650B-OCPTPower
۸۳۰ هزار تومانCooler Master CM 590 IIICase
هفده میلیون و ۴۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

سلام فرشید جان میخوام برای سیستمم ssd بگیرم بین 970 evo plus و 860 evo حجم 500 گیگ کدوم رو شما پیشنهاد میکنید؟ تو یوتیوب ویدیو زیاد از تفاوت این دو مدل ssd دیدم و بر خلاف سرعت خیلی بیشتری که مدل m2 با ساتا داره ولی در عمل تفاوت ها خیلی کمه در حد یکی دو ثانیه دیرتر لود شدن.اگر واقعا اختلاف یکی دو ثانیه باشه بنظرم ارزش نداره هزینه بیشتر بدم برای m2

بررسی دو تا مدل کاملا متفاوت با ویدیو دیدن امکان پذیر نیست! به نظر من اصل قضیه همین SSD خوب خریدن هست، چه SATA باشه و چه M.2
این که کدوم یکی رو انتخاب کنید بستگی به قطعات دیگه هم داره، اما چیزی که مشخصه اینه که SAMSUNG 970 EVO Plus یکی از سریعترین مدل‌ها هست، چه تفاوتش به نظرتون یکی دو ثانیه باشه و چه به نظرتون نیاد.

سلام
دوستان بنده میخوام یه سیستم به روز بخرم قطعاتش جدید باشه.فقط کیس خالی .برای کار تدوین فیلم و فتوشاپ و افتر افکت میخوام.میخوام مقرون بصرفه باشه و در اینده هم بتونم ارتقاش بدم.بیزحمت یه سیستم با مشخصات و همینطور قیمت تک تک قطعاتش بهم معرفی کنید.ممنونم

به پاسخ اول و دو تا سیستمی که معرفی شده مراجعه کنید.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
@Farshidstar2012
ارادتمند فرشيدخان
من نياز به فلشي دارم كه قابليت قفل Write-Protect سخت‌افزاري داشته باشه كه متاسفانه مدل‌هاي با ظرفيت بالاش تو ايران نيست. خريدش از اونور هم اصلاً با اين قيمت‌ها به صرفه نيست.
مجبورم يه حافظه SD بگيرم.
اما مطلبي رو خوندم تو سايت بنياد SDCard با اين مضمون كه اون سوئيچ قفل اين كارت‌ها به طور كامل سخت‌افزاري جلوي نوشتن اطلاعات رو روي چيپ حافظه نميگيره.
در اين مورد چيزي شنيديد؟
ممنون

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,466
سلام فرشید جان یه سیستم قدیمی تو انباری دارم میخوام ردش کنم برم . بیزحمت لطف کن یه حدود قیمت بهم بگو چند بدم بره این قطعات رو داره
graphic: gtx 210
main: m2ne sli
power :480w green
cpu : athlon 64 2x4400
2300mhz
ram :2g 800 super talent ddr2
یه قاب معمولی green هم داره
هارد نداره .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام به اقا فرشید عزیز
خرید i5 8400 با gtx 1070ti برای اینده انتخاب بهتری هست یا i7 8700k با gtx 1660 ti؟
منظورم از اینده تا دوساله
با تشکر

اگر قصد ارتقای کارت گرافیک در آینده‌ی دور رو داشته باشید که گزینه ی دوم هم قابل انتخاب هست، اما از نظر راندمان در بازیها در حال حاضر گزینه‌ی اول قطعا انتخاب بهتری هست.
تا دو سال هم همون گزینه ی اول بهتره.

سلام
@Farshidstar2012
ارادتمند فرشيدخان
من نياز به فلشي دارم كه قابليت قفل Write-Protect سخت‌افزاري داشته باشه كه متاسفانه مدل‌هاي با ظرفيت بالاش تو ايران نيست. خريدش از اونور هم اصلاً با اين قيمت‌ها به صرفه نيست.
مجبورم يه حافظه SD بگيرم.
اما مطلبي رو خوندم تو سايت بنياد SDCard با اين مضمون كه اون سوئيچ قفل اين كارت‌ها به طور كامل سخت‌افزاري جلوي نوشتن اطلاعات رو روي چيپ حافظه نميگيره.
در اين مورد چيزي شنيديد؟
ممنون

سوئیچ سخت افزاری می تونه جلوی نوشته شدن روی SD رو بگیره، ولی اگر مقصود حفظ امنیت داده ها هست که علاوه بر اون باید داده ها رو به صورت نرم افزاری هم Encrypt کنید روی پارتیشن مذکور.

سلام فرشید جان یه سیستم قدیمی تو انباری دارم میخوام ردش کنم برم . بیزحمت لطف کن یه حدود قیمت بهم بگو چند بدم بره این قطعات رو داره
graphic: gtx 210
main: m2ne sli
power :480w green
cpu : athlon 64 2x4400
2300mhz
ram :2g 800 super talent ddr2
یه قاب معمولی green هم داره
هارد نداره .

حدود 1200 تا 1400 میشه قیمت گذاری کرد.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
سوئیچ سخت افزاری می تونه جلوی نوشته شدن روی SD رو بگیره، ولی اگر مقصود حفظ امنیت داده ها هست که علاوه بر اون باید داده ها رو به صورت نرم افزاری هم Encrypt کنید روی پارتیشن مذکور.
ممنون
هدفم فقط جلوگيري از آلوده شدن به فايل‌هاي مخرب هست.

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
فرشید جان بین Asus scar2,3 vs msi titan gt75 کدوم رو پیشنهاد میکنی ؟ این ایسوس لب تابش خیلی ظریف بود بر خلاف ام اس ای ..
ام اس ای تایتان کیبوردش رو دیدم فهمیدم خیلی سفته..

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام

ممنون
هدفم فقط جلوگيري از آلوده شدن به فايل‌هاي مخرب هست.

پس همون ترکیب قفل سخت افزاری و رمزگذاری سخت افزاری بهترین حالت هست. ضمن این که همیشه از اطلاعاتش بکاپ بگیرید.

فرشید جان بین Asus scar2,3 vs msi titan gt75 کدوم رو پیشنهاد میکنی ؟ این ایسوس لب تابش خیلی ظریف بود بر خلاف ام اس ای ..
ام اس ای تایتان کیبوردش رو دیدم فهمیدم خیلی سفته..

مدل ایسوس طارحی مدرن تر ولی محدودتری داره، مدل ام اس آی طراحی قدیمی تر و ضخامت بیشتری داره، با فرض داشتن سخت افزار یکسان، فرکانس کاری مدل MSI بالاتر خواهد بود.
البته سالهای قبل خودم برخی مدلهای سری تایتان رو در زومجی بررسی کردم و کیفیت ساختشون حرفی نداره، ولی خب طراحی ایسوس هم هست که جدیدتره. بستگی داره که کدوم معیار رو ترجیح بدید.

• Like
Reactions: msbazicenter

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر