مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
آقا فرشید مانیتورای LG 22MK400 که با قیمتی پایینتر توو بازار موجودن، مشکلی ندارن؟

برای کار اداری و دفتری مشکلی ندارند. دیگه ارزونتر و رده پایین‌تر از این مدلها که نمیشه پیدا کرد.

سلام. رم HyperX Predator 3000Mhz و مادربورد Z370 HD3 با هم سازگاری دارند؟ سی پی یو هم i7 8700k و بدون اورکلاک هست.

تا اونجا که قبلا با این مدل تست کردم مشکلی ندارند.

با سلام
میخواستم یک سیستم متوسط برای راه اندازی گیم نت معرفی کنید.

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانIntel Core i3 8100CPU
یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-KMotherBoard
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 2400 MHz -16GBRAM
دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان
-
ASUS Phoenix GTX 1050 Ti 4GB GDDR5
(GIGABYTE GTX 1050 Ti OC WF2X 4GB GDDR5)
VGA
۶۰۰ هزار تومان
(۵۸۰ هزار تومان)
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB
(WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB)
HDD
۴۸۰ هزار تومانWD GREEN 240GB SATASSD
۲۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۷۱۰ هزار تومان
(۷۴۰ هزار تومان)
+GREEN GP500B-HP
(GREEN GP550A-UK)
Power
۴۶۰ هزار تومانGREEN X2Case
ده میلیون تومانجمع کل‌ (تومان)--

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
درود
قصد دارم ۱۶ گیگ رَم DDR4 با چینش دو‌ کاناله رو سیستم ببندم، پیشنهاد میکنید ۲تا رَم ۸ گیگ ببندم یا ۴تا رَم ۴ گیگ؟ یا فرقی نمیکنه؟

|Night|

کاربر سایت
Aug 14, 2014
93
سلام یه سیستم معمولی برای استفاده روز مره و نهایت 1 یا دو بازی تا سقف 6 تومن چی معرفی میکنید دوستان؟ ممنون از راهنماییتون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام کدام پردازنده رایزن در گیم عملکردی تقریبا مشابه i5 8400 ارائه می کند؟

همردش مدلی مثل Ryzen 7 2700 هست و البته رایزن نسل جدید 3000 به احتمال زیاد این پردازنده‌ها راندمانشون در بازی بهتر هم خواهد بود.

درود
قصد دارم ۱۶ گیگ رَم DDR4 با چینش دو‌ کاناله رو سیستم ببندم، پیشنهاد میکنید ۲تا رَم ۸ گیگ ببندم یا ۴تا رَم ۴ گیگ؟ یا فرقی نمیکنه؟

بستگی به پردازنده و مادربرد داره دوست عزیز، اما بیشتر پلتفرم های عادی دو کاناله هستند و بنابراین دو تا ماجول بهتر از 4 تا هست، چون بانک ها پر نمیشن.

سلام یه سیستم معمولی برای استفاده روز مره و نهایت 1 یا دو بازی تا سقف 6 تومن چی معرفی میکنید دوستان؟ ممنون از راهنماییتون

برای بازیهای سبک نیازی به کارت گرافیک مجزا نیست و میشه کارت گرافیک سیستم زیر رو حذف کرد، اما برای بازیهای جدید و کیفیت پایین یا متوسط باید این گرافیک جدا هم لحاظ بشه:

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومانIntel Core i3 8100 BOXCPU
یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانASUS PRIME H310M-CMotherBoard
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 2400-16GBRAM
یک میلیون و ۹۹۰ هزار تومانASUS PH GTX1050 2GB GDDR5VGA
۶۰۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB - ST1000DM010HDD
۲۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۷۴۰ هزار تومانGREEN GP550A-UKPower
۴۶۰ هزار تومانGREEN X2Case
هشت میلیون و ۵۲۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
@Farshidstar2012
CPU: AMD Ryzen 5 2600
Main: ASUS Prime B450M-A
آیا چینشی به اسم چهار کاناله داریم؟ یادمه یه زمانی اینتل چینش سه‌کاناله رو‌ آورد که اونجور که باید استقبال نشد.(فکر کنم بخاطر نیاز به اسلات‌های زیاد رو مادربرد بود.)
بعدش من یه SSD M.2 دارم، با توجه به جدید بودن این مادربرد آیا از نصب و بوت ویندوز روی M.2 پشتیبانی میکنه؟

آخرین ویرایش:

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
سلام فرشید جان میخوام لب تاب گیمینگ بخرم از امازون،به نظرت به چی توجه کنم ؟ حتما باید کول پد بگیرم ؟ بعد مدل های GPU 20XX بخرم یا 10XX ،
دو سه مدل مد نظرم هست مثل ایسر پردیتور،ASUS SCARII هیفده اینچ
میگن چون نسل کارت های گرافیکی عوض شده فعلا نرین سمت جدیدا تو لب تاب،نظرت چیه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
@Farshidstar2012
CPU: AMD Ryzen 5 2600
Main: ASUS Prime B450M-A
آیا چینشی به اسم چهار کاناله داریم؟ یادمه یه زمانی اینتل چینش سه‌کاناله رو‌ آورد که اونجور که باید استقبال نشد.(فکر کنم بخاطر نیاز به اسلات‌های زیاد رو مادربرد بود.)
بعدش من یه SSD M.2 دارم، با توجه به جدید بودن این مادربرد آیا از نصب و بوت ویندوز روی M.2 پشتیبانی میکنه؟

بله، پردازنده‌های سوکت 2066 و مادربردهای دارای چیپ ست‌ X299 چهار کاناله هستند. سه کاناله برای نسل‌های قبلی بود. تعداد اسلات‌ها با تعداد کانالها هماهنگ میشه، نه تعداد کانالها به تعداد اسلات‌ها.
ماردبردهای جدید خیلی وقته از بوت M.2 پشتیبانی می کنن و مادربرد شما هم از این سری هست.

سلام فرشید جان میخوام لب تاب گیمینگ بخرم از امازون،به نظرت به چی توجه کنم ؟ حتما باید کول پد بگیرم ؟ بعد مدل های GPU 20XX بخرم یا 10XX ،
دو سه مدل مد نظرم هست مثل ایسر پردیتور،ASUS SCARII هیفده اینچ
میگن چون نسل کارت های گرافیکی عوض شده فعلا نرین سمت جدیدا تو لب تاب،نظرت چیه

اول به تراشه‌ی گرافیکی که بسته به بودجه بهترین گزینه باشه. اگر بودجتون اجازه میده که حتما سری RTX 2060 و بالاتر، به شایعات و حرف‌های متفرقه که ارزش توجه ندارند هم گوش نکنید.
دوم پردازنده‌ی اصلی حتما Core i7 با چهار یا شش هسته‌ی فیزیکی باشه و ترجیحا از سری کم مصرف U نباشه.

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
سلام. برای برنامه نویسی (visual studio و Android studio) بین Core i7-8700 و Core i5-8400 کدوم پیشنهاد میدید؟
Core i7 ارزش پول بیشتر داره؟
سیستم فعلی جوابگو نیست:
Asus PRIME H310-PLUS
Core I3 8100
Ram 16gig 2666

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
سلام. مادربورد من z370 hd3 هست. در حال حاضر ۲ تا رم ۸ گیگ 3000 روش نصب هست. اگه دو تا رم مشابه دیگه کنارشون نصب کنم مشکلی پیش نمیاد؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر