مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
این پردازنده های نسل سوم رایزن که قراره بیاد و گفته شده در کنسولهای نسل بعد هم ازشون استفاده شده از رایزن 7 هم که الان در بازاره قوی تره؟

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
پردازنده‌های بدون باکس یا به صورت OEM فله ای وارد میشن، یا همون پردازنده های جعبه دار هستن که از جعبه در میان و برای قاچاق راحتتر به صورت کلی بسته بندی میشن. کیفیتشون فرقی نمی کنه.

ASUS PRIME Z370-A
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB
این دو قطعه هم میشه حدود 4970
ممنون لطف کردی.
مدل های k به غیر از بحث اورکلاکینگ در حالت عادی با مدل های معمولی فرق دارن از لحاظ راندمان؟

سوال اخر هم اینکه، یک میلیون تومان هزینه بیشتر برای خرید 9700 به جای 8700 به صرفه هست یا خیر؟
بازم ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
این پردازنده های نسل سوم رایزن که قراره بیاد و گفته شده در کنسولهای نسل بعد هم ازشون استفاده شده از رایزن 7 هم که الان در بازاره قوی تره؟

در بعضی بنچمارکها احتمالا قویتر هست، ولی تا رسما عرضه و بررسی نشه نمیشه در موردش با اطمینان نظر داد.

ممنون لطف کردی.
مدل های k به غیر از بحث اورکلاکینگ در حالت عادی با مدل های معمولی فرق دارن از لحاظ راندمان؟

سوال اخر هم اینکه، یک میلیون تومان هزینه بیشتر برای خرید 9700 به جای 8700 به صرفه هست یا خیر؟
بازم ممنون

فرق دیگرشون هم تفاوت فرکانسی 100 یا 200 مگاهرتزی هست به نفع مدل K.
تفاوت راندمان بین 9700 و 8700 محسوس نیست و ارزش اون یک میلیون تومن رو نداره. مگر این که اصرار داشته باشید نسل نهم باشه.

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر

مقایسه شما درست نیست پردازنده های رایزن تا الان 3 نسل هستن و هر نسل به چند سری 3 و 5 و7 تقسیم میشن برای مثال :
نسل اول : 1300 -1600-1700-1800
نسل دوم :2600-2700
نسل سوم :3600-3800-3900

تا الان بنچمارک هایی که منتشر شده مدل 3600 با 6 هسته از 2700x با 8 هسته در گیمینگ قویتره و در پردازش های چند هسته ای مقداری عقبتره .
حدود 10 روز دیگه به طور کامل بنچمارک های نسل جدید منتشر میشن

arian778

کاربر سایت
May 30, 2018
11
سلام دوستان.
خسته نباشید.

من میخوام سیستم جمع کنم، ولی دقیقا نمیدونم قطعاتو از چه برندی بگیرم و کیفیت برندا چه تفاوتی دارن. سیستم رو برای گیمینگ میخوام. به عنوان کارت گرافیک GTX 1070TI رو در نظر داشتم. برای CPU هم Ryzen 7 2700x ولی در مورد Ram و Motherboard و پاور نمیدونم چه مدل هایی بگیرم که با این دو قطعه سازگار باشن. همچنین اگر ممکنه برندهایی رو بهم بگید که با کیفیت باشن، اما قیمتشون خیلی بالا نباشه. در حدود 14 - 15 میلیون میخوام هزینه کنم در کل. هارد هم دارم خودم البته.

ممنون میشم از راهنماییتون.

آخرین ویرایش:

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
440
سلام قصد خرید این سیستم رو دارم چه پاوری مناسب هست براش بخرم

Motherboards :ASUS PRIME B360M-K همین مدل رو بخرم یا ASUS PRIME H310 PLUS

CPU: i3-8100

RAM : Ballistix Sport LT 8GB یه مدت بعد 8GB دیگه بهش اضافه میکنم

graphic : Sapphire NITRO+ RX 580 8GB گزینه خوبی هست یا برند رو عوض کنم آخه قبلا سافایر داشتم راضی بودم با قیمت این کارت برند دیگه بخرم باید RX570 بخرم

HDD : WD Blue 2TB

case : GREEN Z2 Plus Hero
تو انتخاب پاور مناسب گیر کردم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستان.
خسته نباشید.

من میخوام سیستم جمع کنم، ولی دقیقا نمیدونم قطعاتو از چه برندی بگیرم و کیفیت برندا چه تفاوتی دارن. سیستم رو برای گیمینگ میخوام. به عنوان کارت گرافیک GTX 1070TI رو در نظر داشتم. برای CPU هم Ryzen 7 2700x ولی در مورد Ram و Motherboard و پاور نمیدونم چه مدل هایی بگیرم که با این دو قطعه سازگار باشن. همچنین اگر ممکنه برندهایی رو بهم بگید که با کیفیت باشن، اما قیمتشون خیلی بالا نباشه. در حدود 14 - 15 میلیون میخوام هزینه کنم در کل. هارد هم دارم خودم البته.

ممنون میشم از راهنماییتون.

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان)
(سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان)
Intel Core i5 8400
Intel Core i5 9400F
(AMD Ryzen 5 2600)
CPU
دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان
(دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان)
(سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان)
ASUS TUF H370-PRO GAMING
(ASUS PRIME Z370-P)
(ASUS PRIME X370-A AM4)
MotherBoard
دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
شش میلیون و ۱۰۰ هزار تومانZOTAC GeForce GTX 1070 Ti AMP Extreme GDDR5VGA
۶۰۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TBHDD
۶۷۰ هزار تومانSAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
۲۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۹۹۰ هزار تومانGREEN GP650A-UKPower
۸۳۰ هزار تومانCooler Master CM 590 IIICase
هفده میلیون و ۳۷۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

سلام قصد خرید این سیستم رو دارم چه پاوری مناسب هست براش بخرم

Motherboards :ASUS PRIME B360M-K همین مدل رو بخرم یا ASUS PRIME H310 PLUS

CPU: i3-8100

RAM : Ballistix Sport LT 8GB یه مدت بعد 8GB دیگه بهش اضافه میکنم

graphic : Sapphire NITRO+ RX 580 8GB گزینه خوبی هست یا برند رو عوض کنم آخه قبلا سافایر داشتم راضی بودم با قیمت این کارت برند دیگه بخرم باید RX570 بخرم

HDD : WD Blue 2TB

case : GREEN Z2 Plus Hero
تو انتخاب پاور مناسب گیر کردم

پاور 550 و یا 600 وات به بالا برای این سیستم کافیه.

• Like
Reactions: arian778 and mdtnt

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
درود بر آقا فرشید و سایر عزیزان
سوالی داشتم .‌
تفاوت های z370 و z390 در چیه؟ آیا ۳۹۰ برتری خیلی زیادی نسبت به ۳۷۰ داره؟

آخرین ویرایش:

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
440

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
درود بر آقا فرشید و سایر عزیزان
سوالی داشتم .‌
تفاوت های z370 و z390 در چیه؟ آیا ۳۹۰ برتری خیلی زیادی نسبت به ۳۷۰ داره؟

Z390 فقط کنترلر مجتمع وایرلس اینتل رو داره ( برای مادربردهایی که قابلیت Wi-Fi داشته باشن) و مدار تغذیه‌ی توان بهینه شده برای پردازنده‌های قوی مثل 9900K
البته Z370 از برند معتبر مثل ایسوس و گیگابایت هم با آپدیت بایوس مشکلی با پردازنده های نسل نهم نخواهند داشت.

ممنون جوابتون به نظرتون این دو گزینه مناسب هستن بعد کدومشن بهتر برای این سیستم

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP580A-EUD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP550A-UK

هر دو مدل مناسب هستند، فرقی نمی کنه.

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
440
هر دو مدل مناسب هستند، فرقی نمی کنه.
ببخشید پشت سر هم سوال میکنم و وقت شما رو میگیرم
به نظرتون برای مادربرد بین ASUS PRIME B360M-K و ASUS PRIME H310 PLUS کدوم رو بگیرم بعد microATX بودن B360M-K نقطه ضعف نیست و مشکلی درست نمی کنه و این که Sapphire برای کارت گرافیگ گزینه خوبیه عوض نکنم برند رو آخه قبلا Sapphire R7 265 رو داشتم خیلی خوب جواب نیازهام رو داد

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ببخشید پشت سر هم سوال میکنم و وقت شما رو میگیرم
به نظرتون برای مادربرد بین ASUS PRIME B360M-K و ASUS PRIME H310 PLUS کدوم رو بگیرم بعد microATX بودن B360M-K نقطه ضعف نیست و مشکلی درست نمی کنه و این که Sapphire برای کارت گرافیگ گزینه خوبیه عوض نکنم برند رو آخه قبلا Sapphire R7 265 رو داشتم خیلی خوب جواب نیازهام رو داد

هر دو مدل مادربرد رده پایین هستند، اما B360 کمی امکاناتش بیشتر هست، در راندمان تفاوتی ندارند. Micro ATX هم استاندارد ابعاد مادربرد هست، برای چی نقطه ضعف باشه؟!
سافایر یه برند معمولی و متوسط هست. ایراد این برند اینه که اولین انتخاب برای ماینرها بوده در سالهای گذشته. یعنی احتمال استفاده از مدلهای 570/580 این کارت در ماینینگ بیشتر هست اگر کارت دست دومه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: saeed_sg and mdtnt

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
440
هر دو مدل مادربرد رده پایین هستند، اما B360 کمی امکاناتش بیشتر هست، در راندمان تفاوتی ندارند. Micro ATX هم استاندارد ابعاد مادربرد هست، برای چی نقطه ضعف باشه؟!
سافایر یه برند معمولی و متوسط هست. ایراد این برند اینه که اولین انتخاب برای ماینرها بوده در سالهای گذشته. یعنی احتمال استفاده از مدلهای 570/580 این کارت در ماینینگ بیشتر هست اگر کارت دست دومه.
ترس خودم هم از سافایر همین ماین هست ولی قصد دارم نو بخرم نه دست دوم از نظر قدرت پردازشی نسبت و کولینگ نسبت به برند های دیگه کم نمیاره قدیم دوتا کارت R7 265 با 6670 از سافایر داشتم خیلی خوب جواب دادن ولی اون موقع هم نو خریدم

• Like
Reactions: Farshidstar2012

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
پردازنده‌های بدون باکس یا به صورت OEM فله ای وارد میشن، یا همون پردازنده های جعبه دار هستن که از جعبه در میان و برای قاچاق راحتتر به صورت کلی بسته بندی میشن. کیفیتشون فرقی نمی کنه.

ASUS PRIME Z370-A
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB
این دو قطعه هم میشه حدود 4970
سلام مجدد.
برند رمی که فرمودید، جی اسکیل رو پیدا نکردم!
از ما بقی برندهای موجود بازار میشه انتخاب دیگه ای داشت؟ مثل adata؟
البته مدلهای بدون هیت سینک از جی اسکیل موجوده!

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام مجدد.
برند رمی که فرمودید، جی اسکیل رو پیدا نکردم!
از ما بقی برندهای موجود بازار میشه انتخاب دیگه ای داشت؟ مثل adata؟
البته مدلهای بدون هیت سینک از جی اسکیل موجوده!

بله میشه، اما بسته به مدل مادربرد ممکنه با مادربردتون در فرکانس 3000 بدون مشکل کار نکنه یا نیاز به پایین آوردن فرکانس باشه.
تایمینگ مدلهای متفرقه هم پایین تر هست.

مدلهایی که ما توصیه می‌کنیم با مادربردِ توصیه شده تست شدن و سازگاری کامل در رده‌ی بایوس و در فرکانس اسمی دارند، مدلهای دیگه به عهده‌ی خریدار هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر