مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
سلام دوستان، سیستمم رو جدیداً ارتقاء دادم

Intel Core i3 8100 CPU

ASUS PRIME B360M-K

GSkill AEGIS 8 GB DDR4 2400

ASUS PH-GTX1050TI-4G VGA

Magnum Evo case

می خوام سیستم خنک کننده گرین مدل NOTOUS 400-PWM رو برای CPU بخرم، ظاهراً این خنک کننده فضا زیادی رو اشغال می کنه که فاصله بین خنک کننده و کارت گرافیک خیلی کم می شه. ممکنه نصب این خنک کننده باعث افزایش درجه حرارت کارت گرافیک بشه؟؟

سلام. من همین مادربورد و کولر رو دارم با i5 8400 و 1060، فاصله‌ی بین کولر و کارت کمه فکر کنم زیر دو سانت، برای نصب هم مجبور شدم فن کولر رو یکمی بالاتر از حد استاندارد نصب کنم روی هیت سینک تا جفت اسلات رم ها قابل استفاده باشن. ولی خب من تاثیر روی دمای کارت احساس نکردم اگه هم بوده خیلی کم در حد دو سه درجه (البته الان که تابستونه دمای محیط بالاتره کلا قطعه ها گرم تر کار میکنن).

Sent from my G3112 using Tapatalk

• Like
Reactions: YORDA

YORDA

کاربر سایت
Oct 5, 2012
139
نام
میثم
سلام. من همین مادربورد و کولر رو دارم با i5 8400 و 1060، فاصله‌ی بین کولر و کارت کمه فکر کنم زیر دو سانت، برای نصب هم مجبور شدم فن کولر رو یکمی بالاتر از حد استاندارد نصب کنم روی هیت سینک تا جفت اسلات رم ها قابل استفاده باشن. ولی خب من تاثیر روی دمای کارت احساس نکردم اگه هم بوده خیلی کم در حد دو سه درجه (البته الان که تابستونه دمای محیط بالاتره کلا قطعه ها گرم تر کار میکنن).

Sent from my G3112 using Tapatalk
خیلی ممنون، خیالم راحت شد. با این وجود بخاطر فاصله‌ی کم بین کولر و کارت دارم دو فن دیگه بالای کیس می ذارم برای بهبود گردش هوا در کیس.

• Like
Reactions: Mahdi444

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر

Intel Core i3 8100 CPU

ASUS PRIME B360M-K

ASUS PH-GTX1050TI-4G VGA

Magnum Evo case

می خوام سیستم خنک کننده گرین مدل NOTOUS 400-PWM رو برای CPU بخرم، ظاهراً این خنک کننده فضا زیادی رو اشغال می کنه که فاصله بین خنک کننده و کارت گرافیک خیلی کم می شه. ممکنه نصب این خنک کننده باعث افزایش درجه حرارت کارت گرافیک بشه؟؟

سوال اصلی اینه که چرا می خواهید خنک کننده به اون بزرگی رو روی 8100 نصب کنید ؟ :-?:-? برای زیبایی ؟!
و البته دمای کارت گرافیک اصلا تغییر قابل توجهی نمیکنه.

• Like

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنونم فرشید جان. با توجه به اینکه تیکه تیکه سیستم رو ارتقاع دادم (که البته قبلش مزاحمتون شدم جهت راهنمایی)، دیگه رم رو فعلا به خاطر کمبود بودجه تغییر ندادم. به نظر شما ارزش داره 1 تومن سر بدم و رم رو به 3200 ارتقاع بدم؟

ارتقای رم به 3200 ارزش یک تومن رو که نداره، اما اگه از اول قصد خرید داشتید بهتر بود 3000 یا بالاتر بخرید. در ضمن هم CPU و هم مادربردتون باید بتونن توی فرکانس 3200 پایدار کار کنن. تا تست نشه نمیشه مطمئن بود.

Intel Core i3 8100 CPU

ASUS PRIME B360M-K

ASUS PH-GTX1050TI-4G VGA

Magnum Evo case

اشغال کردن فضا توسط کولر برای گرافیک مشکل حرارتی ایجاد نمی کنه. فقط مطمئن بشید این کولر توی کیستون جا می گکره و به درب کیس گیر نمی کنه.

• Like

YORDA

کاربر سایت
Oct 5, 2012
139
نام
میثم
سوال اصلی اینه که چرا می خواهید خنک کننده به اون بزرگی رو روی 8100 نصب کنید ؟ :-?:-? برای زیبایی ؟!
و البته دمای کارت گرافیک اصلا تغییر قابل توجهی نمیکنه.
حقیقتاً این سیستم هم برای بازی کردن جمع شده بود و هم برای شبیه سازی کامپیوتری (کار دانشگاهی)، که در موقع بازی دمای CPU بین 55-60 متغییر بوده و موقع شبیه سازی درجه حرارت CPU بین 65-70 متغییربوده است که باعث نگرانی من شده برای همین تصمیم گرفتم این خنک کننده رو بخرم.
اشغال کردن فضا توسط کولر برای گرافیک مشکل حرارتی ایجاد نمی کنه. فقط مطمئن بشید این کولر توی کیستون جا می گکره و به درب کیس گیر نمی کنه.
خیلی ممنونم. در ب کیس هم همیشه برای خنک کنندگی بهتر بازه.

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
خیلی ممنونم. در ب کیس هم همیشه برای خنک کنندگی بهتر بازه.

اینکار بدترین کاریه که خیلیا انجام میدن (خودم یه مدت اینکارو میکردم بعد فهمیدم مشکل داره) ، درب کیس حتما باید بسته باشه

• Like
Reactions: IMANOKA and YORDA

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
264
نام
Pej-MAN
سلام
کیس بنده رو درب کیس و پشت کیس جا فن داره
فقط نگرانم چون درب کیس فن ۱۲ سانتی نصب کردم که باد رو میده تو کیس و از پشت کیس فن میده بیرون
فقط نگرانیم اینه که باد فن درب کناری کیس مستقیم رو گرافیکه,مشکلی ایجاد نمیکنه?البته فوق العاده خنک میشه با این روش فقط نگران لحیم سردی شدن گرافیکه,مدل هم rx 580 8gb msi armor
ممنون میشم راهنماییم کنید

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
ارتقای رم به 3200 ارزش یک تومن رو که نداره، اما اگه از اول قصد خرید داشتید بهتر بود 3000 یا بالاتر بخرید. در ضمن هم CPU و هم مادربردتون باید بتونن توی فرکانس 3200 پایدار کار کنن. تا تست نشه نمیشه مطمئن بود.

رم ها رو از سیستم قبلی که Core i5 6400 روش نصب بود داشتم. چون بودجه محدود بود سعی کردم اول روی سی پی و یو و گرافیک و مادربورد هزینه کنم. الان هم برای تغییر رم پول هست، ولی خب گفتم اگه واجب نیست بیخود خرج نکنم.
سیستم من هم صرفاً برای گیم و کارهای روزمره بسته شده و استفاده نرم افزاری خاصی ازش ندارم.

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
264
نام
Pej-MAN
بازم مثل قبلی، بعضی جاها 8100 و برخی نرم افزارهای سنگین که مولتی ترد هستن یا با فرکانس بالاتر راندمان بیشتری میدن 4770.

من بازخوردی از این مدل نداشتم، اما کیبورد معمولی با کلیدهای پلاستیکی هست که فقط نورپردازی زمینه بهش اضافه شده. به نظر که بد نیست.

این سری از مانیتورهای HP و مدلهای مشابه همه مدلهای تعمیر شده ی کارخانه ای هستند که با سو استفاده از خلاء عدم تولید در داخل کشور و گرانی بیش از حد مدلهای موجود، به بازار ریخته شدن و هم پنل قدیمی دارند و هم ریسک خرابیشون بیشتر از مدلهای جدید هست.
من هیچ وقت خرید یه محصول Refurbished رو توصیه نمی کنم، ریسک خریدش با خودتون هست، هر چند که ممکنه تجربه ی بهتری نسبت به مدل قبلی بهتون بده
کارت 970 هنوز هم حداقل در نیمی از بازیها برای Full HD فریم مناسب رو میده.

MSI Armor گزینه ی بهتری هست اگر روی خرید RX 580 اصرار دارید.
متاسفانه خیلی از دوستان نمیدونن یا فراموش کردند که تا همین سال گذشته کارتهای سری RX570 و RX 580 بهترین گزینه برای سیستم‌های ماینینگ بودن و به تعداد بسیار بالا به کشور وارد شدند و توسط ماینرها در فارمها مورد استفاده قرار گرفتند. امسال حداقل نیمی از این کارتها از مدار خارج شده و به بازار سرازیر شدن که قیمتهای پایینشون برخی رو مجاب به خریدشون در برابر GTX 1060 کرده.

اکیدا توصیه میشه که برای اصالت و آکبند بودن کارتها ضمانت بگیرید. دیده شده که بسیاری از این کارتها رو دوباره بسته بندی کردن و دارن جای کارت آکبند به بازار وارد می کنن. مشتریها هم اکثرا فکر نمی کنن وقتی که واردات هنوز مشکل داره، این همه RX 570/580 از کجا به بازار رسیدن.
سلام
فقط نگرانم چون درب کیس فن ۱۲ سانتی نصب کردم که باد رو میده تو کیس و از پشت کیس فن میده بیرون
فقط نگرانیم اینه که باد فن درب کناری کیس مستقیم رو گرافیکه,مشکلی ایجاد نمیکنه?البته فوق العاده خنک میشه با این روش فقط نگران لحیم سردی شدن گرافیکه,مدل هم rx 580 8gb msi armor
اقایون لطفا راهنمایی!

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
رم ها رو از سیستم قبلی که Core i5 6400 روش نصب بود داشتم. چون بودجه محدود بود سعی کردم اول روی سی پی و یو و گرافیک و مادربورد هزینه کنم. الان هم برای تغییر رم پول هست، ولی خب گفتم اگه واجب نیست بیخود خرج نکنم.
سیستم من هم صرفاً برای گیم و کارهای روزمره بسته شده و استفاده نرم افزاری خاصی ازش ندارم.
فرکانس رم کمترین تاثیر رو روی فریم ریت بازی داره (در مقایسه با گرفیک و سی پی یو و .... ) و بهترین کار رو کردید
برای رم های فعلی تون هم اگه دوست داشتید میتونید شانس تون در اورکلاک رو هم امتحان کنید. خیلی از کیت های معروف فرکانس 2400 میتونن بدون هیچ مشکلی تا 2933 مگاهرتز و تایمینگ 16 یا 17 اورکلاک بشن .
فقط ولتاژ نباید از 1.45 بالاتر ببرید

سلام
لحیم سردی در گرافیک ؟
مطمئن باش باد فن معمولی کیس هیچ ضرری نداره و مشکلی به وجود نمیاد .

• Like
Reactions: EBLLIS

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
264
نام
Pej-MAN
فرکانس رم کمترین تاثیر رو روی فریم ریت بازی داره (در مقایسه با گرفیک و سی پی یو و .... ) و بهترین کار رو کردید
برای رم های فعلی تون هم اگه دوست داشتید میتونید شانس تون در اورکلاک رو هم امتحان کنید. خیلی از کیت های معروف فرکانس 2400 میتونن بدون هیچ مشکلی تا 2933 مگاهرتز و تایمینگ 16 یا 17 اورکلاک بشن .
فقط ولتاژ نباید از 1.45 بالاتر ببرید

لحیم سردی در گرافیک ؟
مطمئن باش باد فن معمولی کیس هیچ ضرری نداره و مشکلی به وجود نمیاد .
یادمه قبلا میگفتن باد مستقیم رو قطعات ضرر داره,خب خداروشکر مشکلی نداره پس,خیلی خوب خنک میکنه اینجوری,ممنون رفیق

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
درود فرشید جان و مابقی دوستان.
من ده میلیون در حال حاضر برای ارتقای سه تا قطعه دارم. CPU، رم و مادربورد!
CPU رو i7 8700 انتخاب کردم. اما در مورد مابقی قطعات ایده ای ندارم. ممنون میشم راهنماییم کنید!

درمورد CPU هایی که تو بازار با عنوان بدون باکس وجود دارن و از قیمت پایین تری هم برخوردارن یه توضیحی بدین.
تشکر.

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
سلام.
فرشید جان یه هندزفری بی سیم معرفی میکنی بهم؟
قیمت تا 600
برای بازی هم نمیخوام، بیشتر شفافیت صداش برام مهمه. هدفم هم موسیقی گوش دادن و افزایش مهارت listening هست. واسه همین شفافیت برام اولویت داره
SAMSUNG Level U Pro چطوره؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

خیر، هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه، درستش اصلا همینه.

واجب نیست، اما نه به این معنی که فرکانس رم توی افزایش فریم بازها کلا بی تاثیره، اتفاقا بعضی بازی ها تاثیرش زیاده. واجب نیست چون اون تفاوت قیمت رو ممکنه توجیه نکنه،

درود فرشید جان و مابقی دوستان.
من ده میلیون در حال حاضر برای ارتقای سه تا قطعه دارم. CPU، رم و مادربورد!
CPU رو i7 8700 انتخاب کردم. اما در مورد مابقی قطعات ایده ای ندارم. ممنون میشم راهنماییم کنید!

درمورد CPU هایی که تو بازار با عنوان بدون باکس وجود دارن و از قیمت پایین تری هم برخوردارن یه توضیحی بدین.
تشکر.

پردازنده‌های بدون باکس یا به صورت OEM فله ای وارد میشن، یا همون پردازنده های جعبه دار هستن که از جعبه در میان و برای قاچاق راحتتر به صورت کلی بسته بندی میشن. کیفیتشون فرقی نمی کنه.

ASUS PRIME Z370-A
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB
این دو قطعه هم میشه حدود 4970

سلام.
فرشید جان یه هندزفری بی سیم معرفی میکنی بهم؟
قیمت تا 600
برای بازی هم نمیخوام، بیشتر شفافیت صداش برام مهمه. هدفم هم موسیقی گوش دادن و افزایش مهارت listening هست. واسه همین شفافیت برام اولویت داره
SAMSUNG Level U Pro چطوره؟

SAMSUNG Level U Pro رو خودم داشتم، کیفیتش متوسط هست، باید دنبال مدل بالاتری باشی اگر موسیقی برات اولویت هست.
تا 600 مدل بهتری به نظرم نمیرسه البته، بحث لوازم جانبی هم با قطعات پی سی مجزا هست که من متخصصش نیستم.

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
SAMSUNG Level U Pro رو خودم داشتم، کیفیتش متوسط هست، باید دنبال مدل بالاتری باشی اگر موسیقی برات اولویت هست.
تا 600 مدل بهتری به نظرم نمیرسه البته، بحث لوازم جانبی هم با قطعات پی سی مجزا هست که من متخصصش نیستم.

خیلی ممنون.
از شما متخصص تر دیگه پیدا نمیکنیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر