مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,488
نام
Farhad
سلام دوستان اگه بخوای یه سیستم نسل بعدی ببندی روی high بازیا رو معمولا ۶۰ فریم بده قیمتش حدودا چند میشه؟و اگه میشه بگید که چه قطعاتی با چه مشخصاتی باید بگیرم ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام فرشید عزیز
یه سوال داشتم من cpu سیستمم i3 8100 هستش و بازی ای که میخام نصب کنم سیستم پیشنهادیش i7 3770 هستش میخاستم ببینم کدام cpu قوی تره و از کجا باید فهمید؟؟؟

سیستم های پیشنهادی رو جوری در نظر می گیرن که قطعات قدیمی‌تر رو هم در بر بگیره و کاربرای بیشتری رو پوشش بده. پردازنده ی شما در بازیها برابر یا سریعتر از Core i7 3770 هست و تعداد هسته‌های فیزیکیشون هم برابره. 3770 فقط در پردازش‌های موازیِ خیلی سنگین با HT می تونه برتر باشه، اما نه در بازیها.

این که از کجا میشه فهمید هم باید راندمانشون رو در انواع و اقسام بنچمارکهای تئوری، کاربردی و بازیها مطالعه کردی باشی تا مقایسشون امکان پذیر و دقیق باشه.

سلام
یک سیستم اداری (کیس و مانیتور) برای کارهای سبک، با بودجه حدود 5 تومن میشه تهیه کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

فقط حدود دو میلیون تومن برای مانیتور 20 اینچ می افته!

دیگه ضعیف تر از این سیستم نمیشه جمع کرد برای کار اداری:
قیمتمدلنام قطعه
CPU
(۹۶۰ هزار تومان)(Intel Pentium G5400)
MotherBoard
(یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان)(ASUS PRIME B250M-C)
۸۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*4GB 2400Mhz -8GBRAM
---OnboardVGA
۶۰۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB - ST1000DM010HDD
۲۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۶۰۰ هزار تومانGREEN GP450A-UKPower
۲۰۰ هزار تومانGREEN HiwaCase
چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

سلام دوستان اگه بخوای یه سیستم نسل بعدی ببندی روی high بازیا رو معمولا ۶۰ فریم بده قیمتش حدودا چند میشه؟و اگه میشه بگید که چه قطعاتی با چه مشخصاتی باید بگیرم ممنون

فعلا حدود 21 تومن برای یه سیستم خوب(نه قوی و نه قویترین)

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان
(سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان)
Intel Core i5 9600K
(AMD Ryzen 5 2600)
CPU
سه میلیون و ۸۵۰ هزار تومان
(سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z390-P
(ASUS PRIME X370-A AM4)
MotherBoard
دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
هشت میلیون و ۶۲۰ هزار تومان
(یازده میلیون تومان)
MSI GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X
( ASUS ROG STRIX RTX2070 OC GAMING 8GB GDDR6)
VGA
۶۰۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TBHDD
۶۷۰ هزار تومانSAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
۲۳۰ هزار تومانSamsung 24X SATAODD
یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومانGREEN GP650B-OCPTPower
۸۳۰ هزار تومانCooler Master CM 590 IIICase
بیست و یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
سیستم های پیشنهادی رو جوری در نظر می گیرن که قطعات قدیمی‌تر رو هم در بر بگیره و کاربرای بیشتری رو پوشش بده. پردازنده ی شما در بازیها برابر یا سریعتر از Core i7 3770 هست و تعداد هسته‌های فیزیکیشون هم برابره. 3770 فقط در پردازش‌های موازیِ خیلی سنگین با HT می تونه برتر باشه، اما نه در بازیها.

این که از کجا میشه فهمید هم باید راندمانشون رو در انواع و اقسام بنچمارکهای تئوری، کاربردی و بازیها مطالعه کردی باشی تا مقایسشون امکان پذیر و دقیق باشه.
پس یعنی میگی فقط کافیه بنچمارک داخل بازی cpu من با cpu سیستم پیشنهادی باید برابر یا بالاتر باشه؟؟؟
و بنجمارک های خارج از بازی (که شامل دسکتاپ و نرم افزارهای سنگین رندرینگ) مهم نیست اگر مال من پایین تر بود. در این صورت با خیال راحت میتونم بگم cpu من cpu پیشنهادیه بازی رو ساپورت میکنه درست متوجه شدم؟

در ضمن اگر بین i3 8100 و i7 4770 بگی کدومش قویتره بازم ممنونت میشم

آخرین ویرایش:

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
سلام من چند ساله دارم از مانیتور lg e2040s استفاده میکنم
میخوام یه مانیتور با رزولشن fullhd بردارم
یه مانیتور hp e231 کار کرده پیدا کردم که فروشنده میگفت 1200که مانیتور خودم رو برداره من 500 سر بدم
این مانیتور رو بردارم یا مانیتور خودم بهره؟فقط هم برا گیم میخوام کارتم هم 970
و این که اگه میشه قیمت هر دو اینها رو بگین ممنون

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
264
نام
Pej-MAN
سلام عزیزان
بنده قصد خرید کارت گرافیک دارم
rx 580 8gb مد نظرمه
فقط موندم تو برند که کدومو بخرم
بین xfx gts
msi armor oc
ممنون میشم راهنماییم کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
در ضمن اگر بین i3 8100 و i7 4770 بگی کدومش قویتره بازم ممنونت میشم
بازم مثل قبلی، بعضی جاها 8100 و برخی نرم افزارهای سنگین که مولتی ترد هستن یا با فرکانس بالاتر راندمان بیشتری میدن 4770.

سلام

این کیبورد و موس چطوریه ؟! تا حدود 600 میتونم هزینه کنم

cooler master devastator 3 combo rgb gaming keyboard and mouse

من بازخوردی از این مدل نداشتم، اما کیبورد معمولی با کلیدهای پلاستیکی هست که فقط نورپردازی زمینه بهش اضافه شده. به نظر که بد نیست.

سلام من چند ساله دارم از مانیتور lg e2040s استفاده میکنم
میخوام یه مانیتور با رزولشن fullhd بردارم
یه مانیتور hp e231 کار کرده پیدا کردم که فروشنده میگفت 1200که مانیتور خودم رو برداره من 500 سر بدم
این مانیتور رو بردارم یا مانیتور خودم بهره؟فقط هم برا گیم میخوام کارتم هم 970
و این که اگه میشه قیمت هر دو اینها رو بگین ممنون
این سری از مانیتورهای HP و مدلهای مشابه همه مدلهای تعمیر شده ی کارخانه ای هستند که با سو استفاده از خلاء عدم تولید در داخل کشور و گرانی بیش از حد مدلهای موجود، به بازار ریخته شدن و هم پنل قدیمی دارند و هم ریسک خرابیشون بیشتر از مدلهای جدید هست.
من هیچ وقت خرید یه محصول Refurbished رو توصیه نمی کنم، ریسک خریدش با خودتون هست، هر چند که ممکنه تجربه ی بهتری نسبت به مدل قبلی بهتون بده
کارت 970 هنوز هم حداقل در نیمی از بازیها برای Full HD فریم مناسب رو میده.

سلام عزیزان
بنده قصد خرید کارت گرافیک دارم
rx 580 8gb مد نظرمه
فقط موندم تو برند که کدومو بخرم
بین xfx gts
msi armor oc
ممنون میشم راهنماییم کنید

MSI Armor گزینه ی بهتری هست اگر روی خرید RX 580 اصرار دارید.
متاسفانه خیلی از دوستان نمیدونن یا فراموش کردند که تا همین سال گذشته کارتهای سری RX570 و RX 580 بهترین گزینه برای سیستم‌های ماینینگ بودن و به تعداد بسیار بالا به کشور وارد شدند و توسط ماینرها در فارمها مورد استفاده قرار گرفتند. امسال حداقل نیمی از این کارتها از مدار خارج شده و به بازار سرازیر شدن که قیمتهای پایینشون برخی رو مجاب به خریدشون در برابر GTX 1060 کرده.

اکیدا توصیه میشه که برای اصالت و آکبند بودن کارتها ضمانت بگیرید. دیده شده که بسیاری از این کارتها رو دوباره بسته بندی کردن و دارن جای کارت آکبند به بازار وارد می کنن. مشتریها هم اکثرا فکر نمی کنن وقتی که واردات هنوز مشکل داره، این همه RX 570/580 از کجا به بازار رسیدن.

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
264
نام
Pej-MAN
بازم مثل قبلی، بعضی جاها 8100 و برخی نرم افزارهای سنگین که مولتی ترد هستن یا با فرکانس بالاتر راندمان بیشتری میدن 4770.

من بازخوردی از این مدل نداشتم، اما کیبورد معمولی با کلیدهای پلاستیکی هست که فقط نورپردازی زمینه بهش اضافه شده. به نظر که بد نیست.

این سری از مانیتورهای HP و مدلهای مشابه همه مدلهای تعمیر شده ی کارخانه ای هستند که با سو استفاده از خلاء عدم تولید در داخل کشور و گرانی بیش از حد مدلهای موجود، به بازار ریخته شدن و هم پنل قدیمی دارند و هم ریسک خرابیشون بیشتر از مدلهای جدید هست.
من هیچ وقت خرید یه محصول Refurbished رو توصیه نمی کنم، ریسک خریدش با خودتون هست، هر چند که ممکنه تجربه ی بهتری نسبت به مدل قبلی بهتون بده

MSI Armor گزینه ی بهتری هست اگر روی خرید RX 580 اصرار دارید.
متاسفانه خیلی از دوستان نمیدونن یا فراموش کردند که تا همین سال گذشته کارتهای سری RX570 و RX 580 بهترین گزینه برای سیستم‌های ماینینگ بودن و به تعداد بسیار بالا به کشور وارد شدند و توسط ماینرها در فارمها مورد استفاده قرار گرفتند. امسال حداقل نیمی از این کارتها از مدار خارج شده و به بازار سرازیر شدن که قیمتهای پایینشون برخی رو مجاب به خریدشون در برابر GTX 1060 کرده.

اکیدا توصیه میشه که برای اصالت و آکبند بودن کارتها ضمانت بگیرید. دیده شده که بسیاری از این کارتها رو دوباره بسته بندی کردن و دارن جای کارت آکبند به بازار وارد می کنن. مشتریها هم اکثرا فکر نمی کنن وقتی که واردات هنوز مشکل داره، این همه RX 570/580 از کجا به بازار رسیدن.
ممنون از راهنمایی داداش
اخه مشکل اینجاست که ۵۸۰ یه سرو گردن از ۱۰۶۰ بالاتره و خوب ۲گیگ هم رم بیشتری داره و ۲۵۶بیت هم هست
۱ماه پیش یه rx 470 خریدم ولی ۵ ماه ماین شده بود تو شرایط مطلوب و دمای کارت بالای ۶۷ تو فول لود و فن ۵۵درصد نمیرفت
اینکه میفرمایید ماین شده خوب بستگی به کسی داره که ماین میکنه
اینم از همون شخص میخوام دوباره بخرم چون 570 راضیم نکرد البته بدم نبود
الان به قیمت ۱۹۰۰ با ۲۴ ساعت مهلت تست هر نرم افزاری رو بهم میده
msi armor rx 580 oc 8gb
بنظرتون خوبه?

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
پس یعنی میگی فقط کافیه بنچمارک داخل بازی cpu من با cpu سیستم پیشنهادی باید برابر یا بالاتر باشه؟؟؟
و بنجمارک های خارج از بازی (که شامل دسکتاپ و نرم افزارهای سنگین رندرینگ) مهم نیست اگر مال من پایین تر بود. در این صورت با خیال راحت میتونم بگم cpu من cpu پیشنهادیه بازی رو ساپورت میکنه درست متوجه شدم؟

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
پس این طور میگین نمیخرم خودتون یه مانیتور Full HD ارزون بم پیشنهاد بدین
واین که مانتیور خودم چقدر قیمتشه که اینو بدم یکی دیگه بگیرم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ممنون از راهنمایی داداش
اخه مشکل اینجاست که ۵۸۰ یه سرو گردن از ۱۰۶۰ بالاتره و خوب ۲گیگ هم رم بیشتری داره و ۲۵۶بیت هم هست
۱ماه پیش یه rx 470 خریدم ولی ۵ ماه ماین شده بود تو شرایط مطلوب و دمای کارت بالای ۶۷ تو فول لود و فن ۵۵درصد نمیرفت
اینکه میفرمایید ماین شده خوب بستگی به کسی داره که ماین میکنه
اینم از همون شخص میخوام دوباره بخرم چون 570 راضیم نکرد البته بدم نبود
الان به قیمت ۱۹۰۰ با ۲۴ ساعت مهلت تست هر نرم افزاری رو بهم میده
msi armor rx 580 oc 8gb
بنظرتون خوبه?

بله، به نسبت قیمتش خوبه اگه سالم بمونه.
کلا ماین کردن عمر کارت و ریسک خرابی رو بالا میبره، طرفی که ماین کرده هم شرط نیست، مدتی که ماین شده شاید، ولی این معیار هم قابل تشخیص نیست. برای همین کلا ماین کردن رو برای کارت گرافیک بازی ریسکی می دونیم.

به بیان ساده‌تر بگم، پردازنده ی شما هر بازی ممکن رو ساپورت می کنه! فقط این که تا چه حد می تونه روی حداکثر فریم خروجی از کارت گرافیک تاثیر داشته باشه جای آزمایش داره. وگرنه فهرست پیشنهادی بازی در مورد CPU رو فراموش کنید.
منظور تشخیص تفاوت عملکرد بین پردازنده هایی بود که پشت هم پرسیدید، نه این که پردازنده ی شما پشتیبانی میشه یا خیر.

پس این طور میگین نمیخرم خودتون یه مانیتور Full HD ارزون بم پیشنهاد بدین
واین که مانتیور خودم چقدر قیمتشه که اینو بدم یکی دیگه بگیرم

متاسفانه ارزون نیستن و به حدود 2 میلیون رسیدن. وگرنه بازار این مدلهای استوک داغ نمیشد.
مثلا Samsung S22F355 حدود 2700 هست که انتخاب خوبیه.

• Like
Reactions: hamed00x and EBLLIS

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
سلام. با توجه به این که سیستمم رو جدیداً ارتقاع دادم خواستم بدونم چه پاوری برای سیستمم مناسبه.

CPU: Core i7 8700K Stock
MB: Z370 HD3 Gigabyte
Ram: 16GB Corsair Vengeance 2400MHZ
CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 212x
GPU: GTX 1070ti Gigabyte G1

دو عدد فن در پنل جلوی سیستم نصب هست (مدل دیپ کول Windblade) و دو عدد هم برای خروج هوا در بالا و پشت کیس نصب هست.
2 عدد هارد 2 ترابایت و 1 عدد هم SSD دارم، یه عدد دی وی دی رایتر، 1 عدد کارت صدای یو اس بی و گیرنده وایرلیس دسته XBox 360 که دائم به سیستم متصل هستن.
اینم عرض کنم که قصد اورکلاک ندارم چون فعلاً تو هیچ بازی ای حتی AC Odyssey ندیدم که CPU حتی به %60 استفاده برسه (چون مانیتورم 60 هرتز هست به فریم بالاتر احتیاجی ندارم). پاوری که از سیستم قبلیم داشتم Green HP Plus 600watt Gold هست که کلاً 6 ماهه خریدم و هنوز هم 4 سال گارانتی داره. خواستم بدونم برای سیستم کافی هست یا باید ارتقاع بدم به یه مدل با وات بالاتر. با تشکر.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام. با توجه به این که سیستمم رو جدیداً ارتقاع دادم خواستم بدونم چه پاوری برای سیستمم مناسبه.

CPU: Core i7 8700K Stock
MB: Z370 HD3 Gigabyte
Ram: 16GB Corsair Vengeance 2400MHZ
CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 212x
GPU: GTX 1070ti Gigabyte G1

دو عدد فن در پنل جلوی سیستم نصب هست (مدل دیپ کول Windblade) و دو عدد هم برای خروج هوا در بالا و پشت کیس نصب هست.
2 عدد هارد 2 ترابایت و 1 عدد هم SSD دارم، یه عدد دی وی دی رایتر، 1 عدد کارت صدای یو اس بی و گیرنده وایرلیس دسته XBox 360 که دائم به سیستم متصل هستن.
اینم عرض کنم که قصد اورکلاک ندارم چون فعلاً تو هیچ بازی ای حتی AC Odyssey ندیدم که CPU حتی به %60 استفاده برسه (چون مانیتورم 60 هرتز هست به فریم بالاتر احتیاجی ندارم). پاوری که از سیستم قبلیم داشتم Green HP Plus 600watt Gold هست که کلاً 6 ماهه خریدم و هنوز هم 4 سال گارانتی داره. خواستم بدونم برای سیستم کافی هست یا باید ارتقاع بدم به یه مدل با وات بالاتر. با تشکر.

همین مدل پاور 600 واتی که دارید کافی هست و نیاز به ارتقا نیست.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
همین مدل پاور 600 واتی که دارید کافی هست و نیاز به ارتقا نیست.

ممنونم فرشید جان. با توجه به اینکه تیکه تیکه سیستم رو ارتقاع دادم (که البته قبلش مزاحمتون شدم جهت راهنمایی)، دیگه رم رو فعلا به خاطر کمبود بودجه تغییر ندادم. به نظر شما ارزش داره 1 تومن سر بدم و رم رو به 3200 ارتقاع بدم؟

YORDA

کاربر سایت
Oct 5, 2012
139
نام
میثم
سلام دوستان، سیستمم رو جدیداً ارتقاء دادم

Intel Core i3 8100 CPU

ASUS PRIME B360M-K

GSkill AEGIS 8 GB DDR4 2400

ASUS PH-GTX1050TI-4G VGA

Magnum Evo case

می خوام سیستم خنک کننده گرین مدل NOTOUS 400-PWM رو برای CPU بخرم، ظاهراً این خنک کننده فضا زیادی رو اشغال می کنه که فاصله بین خنک کننده و کارت گرافیک خیلی کم می شه. ممکنه نصب این خنک کننده باعث افزایش درجه حرارت کارت گرافیک بشه؟؟

• Like
Reactions: Mahdi444

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر