مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

amir*

کاربر سایت
Jan 26, 2011
446
سلام راهی هست بشه میزان مصرف وات کیس رو تشخیص داد ؟نرمافزاری باشه بهتره
نرم افزاری که فکر نکنم بشه چون متغیره و باید با دم و دستگاه گرفت
میزان تقریبی کلی رو اینطوری میشه (بیشتر برای پاور مورد نیاز سیستم برای خریده!)شاید بدردتون بخوره؟
cooler master
Evga
و یکی دیگه!
این پیشنهاد نمیشه چون قبلا! دیده بودم فرق میکنه و پیشنهادیش ضعیفتر میده حالا در هر حال

• Like
Reactions: saeed_sg

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
نرم افزاری که فکر نکنم بشه چون متغیره و باید با دم و دستگاه گرفت
میزان تقریبی کلی رو اینطوری میشه (بیشتر برای پاور مورد نیاز سیستم برای خریده!)شاید بدردتون بخوره؟
cooler master
Evga
و یکی دیگه!
این پیشنهاد نمیشه چون قبلا! دیده بودم فرق میکنه و پیشنهادیش ضعیفتر میده حالا در هر حال
ممنون الان من یک پاور 650 uk گرین دارم میخوام cpu 8700k و 1080ti رو اور کلاک کنم میخوام ببینم برق کم میاره یا نه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ممنون الان من یک پاور 650 uk گرین دارم میخوام cpu 8700k و 1080ti رو اور کلاک کنم میخوام ببینم برق کم میاره یا نه

میزان مصرف قطعه موقع اورکلاک ممکنه از کنترل خارج بشه و بسته به مدل اورکلاک و میزان ولتاژی که به تراشه داده میشه مصرف میتونه تصاعدی افزایش پیدا کنه.
پاور شما هم برای اورکلاک این قطعات ضعیف نیست، اما تضمینی هم نداره که توان مورد نیاز هر دو تا قطعه رو هنگام اورکلاک همزمان فرآهم کنه.

توصیه میشه هر کدوم رو مجزا اورکلاک و تست کنید و بعد سراغ قطعه ی دیگه برید، اولویت هم با اورکلاک پردازنده باشه که ممکنه مصرفش خیلی بالابره، اورکلاک کارت گرافیک از یه حدی بالاتر کلا محدود هست و کنترل میشه.

سنجش میزان مصرفی توان هم فقط با قطعه ی فیزیکی مجزا که سر راه کابل برق پاور قرار میگیره امکان پذیره، نرم افزاری در هر حالتی فقط تخمینی هست و عملی نیست.

• Like
Reactions: amir* and misagh72

presfn

کاربر سایت
Aug 26, 2009
193
سلام دوستان
در حد بودجه بین ۴ الی ۵ تومان برای گیم انلاین چه سیستمی پیشنهاد میدین با فرض داشتن پاور و مانیتور و وسایل جانبی فقط قطعات اصلی داخل کیس یعنی مین بورد، سی پی یو، کارت گرافیک و رم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام دوستان
در حد بودجه بین ۴ الی ۵ تومان برای گیم انلاین چه سیستمی پیشنهاد میدین با فرض داشتن پاور و مانیتور و وسایل جانبی فقط قطعات اصلی داخل کیس یعنی مین بورد، سی پی یو، کارت گرافیک و رم

سیستم شما هارد نیاز نداره؟!
کیس چطور؟
4 یا 5 تومن برای کل قطعاته یا فقط برای اون 4 قطعه؟
لطفا از سوالات اینچنینی که برای طرح و نوشتن دقت لازم صورت نمی گیره خودداری کنید.
پایین ترین قطعاتی که توصیه میشه:

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانIntel Core i3 8100 BOXCPU
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانASUS PRIME H310M-CMotherBoard
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 2400-16GBRAM
دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان
-
ASUS DUAL GTX1050 2GB OC GDDR5VGA

پردازنده رو میشه Intel Pentium G4560 و مادربرد متناسبش رو هم انتخاب کرد که حداقل راندمان لازم برای خیلی از بازیهای آنلاین روز رو نداره.

• Like
Reactions: amir*

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
کیس چطور؟
لطفا از سوالات اینچنینی که برای طرح و نوشتن دقت لازم صورت نمی گیره خودداری کنید.

قیمتمدلنام قطعه
-

پردازنده رو میشه Intel Pentium G4560 و مادربرد متناسبش رو هم انتخاب کرد که حداقل راندمان لازم برای خیلی از بازیهای آنلاین روز رو نداره.
سلام بنظرتون Rx 570 از gtx 1050 بهتر نیست با توجه به قیمت مشابه؟

• Like
Reactions: amir* and Sarvior

presfn

کاربر سایت
Aug 26, 2009
193
کیس چطور؟

قیمتمدلنام قطعه
-

خیلی ممنون از لطفتون اقا یا خانم عزیز
اگه من اسمی از هارد نیاوردم حتما دلیل داشتم از اونجایی که هارد به تعداد کافی خودم دارم شما میتونستی مثلا بجای هارد از ssd یا m.2 نام ببری در مورد کیس هم که زیاد نگران بودین من خودم کیس دارم زیاد دلواپس نباشید
در مورد سایر قطعاتم که لطف فرمودید پیشنهاد دادید که خودم یک ماه هست که دارم در موردش تحقیق میکنم سیستم پیشنهادی شما رو عینا تو همین فروم عقلا ۳۰ بار پیشنهاد دادن و تو هر سایت خارجی هم که بری اول این سیستم رو پیشنهاد داده بودن قبل از شما پس مطمعنا من منتظر ننشسته بودم که یک نفر مثل شما بیاد حرف بقیه مردم رو تکرار کنه برو بزار یک نفر که علم و آگاهی کافی و تخصص داره بیاد نظر بده شما هم برو علمت رو زیاد کن فعلا خیلی جای کار داری قیمتاتونم به روز نیست درضمن از دیجی کالا میتونین کمک بگیرین

آخرین ویرایش:
  • Angry
Reactions: IMANOKA and amir*

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,298
نام
Matthew
سلام دوستان. تا بین 600-800 هارد اکسترنال برند خوب و ضد ضربه چی پیشنهاد میکنید ؟
هارد قبلیم وسترن دیجیتال بود که توسط ضربه به فنا رفت (البته 5 سال عمر کرد)

خودم بین SP Armor 85 و A80 موندم. اولیه بنظرم بهتره.

آخرین ویرایش:

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
سلام بنظرتون Rx 570 از gtx 1050 بهتر نیست با توجه به قیمت مشابه؟
نه تنها بهتره بلکه خرید 1050 الان فقط پول دور ریخته !
با این قیمت های کاهش یافته amd کل اینترنت و یوتوب رو بگردید دیگه هیچکس سیستم پایین رده با کارت nvidia پیشنهاد نمیده

• Like
Reactions: Sarvior

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام دوستان. تا بین 600-800 هارد اکسترنال برند خوب و ضد ضربه چی پیشنهاد میکنید ؟
هارد قبلیم وسترن دیجیتال بود که توسط ضربه به فنا رفت (البته 5 سال عمر کرد)

خودم بین SP Armor 85 و A80 موندم. اولیه بنظرم بهتره.

هارد ضد ضربه ی مطلق که نداریم، اما HD710/720 از ADATA هم انتخابهای خوبی هستن.

سلام میخواستم نظرتون رو در مورد این دو تا اسپیکر بدونم و کدومشون بهتره
ادیفایرx6000
لاجیتکz333

هر دوتا مدل خوبن، ولی من Z333 رو به خاطر شفافیت و قدرت بالا ترجیح میدم.

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
سلام رم کامیپتور من الان این مدل هست RAM GEIL EVO Forza DDR4 16GB 3000Mhz CL16 Dual
هرچی گشتم دیگه این مدل پیدا نمیشد. ولی یک مدل دیگه هست 200Mhz بیشتر هست (RAM GEIL EVO Forza DDR4 16GB 3200Mhz CL16 Dual )
میخواستم ببینم مشکلی با هم پیدا نمیکنن ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام رم کامیپتور من الان این مدل هست RAM GEIL EVO Forza DDR4 16GB 3000Mhz CL16 Dual
هرچی گشتم دیگه این مدل پیدا نمیشد. ولی یک مدل دیگه هست 200Mhz بیشتر هست (RAM GEIL EVO Forza DDR4 16GB 3200Mhz CL16 Dual )
میخواستم ببینم مشکلی با هم پیدا نمیکنن ؟

ممکنه کلا این دو مدل از چیپ‌های متفاوتی برای حافظه استفاده کرده باشن که باعث میشه هر دو تا در حالت ایده‌آل بتونن بدون مشکل اما با فرکانس ماجول کندتر کار کنن،
اما اصولیش اینه که این ماجول رو بفروشید و دو تا ماجول 16 گیگی از سری 3200 مگاهرتزی که موجوده بخرید.

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
سیستم در حد 8 ملیون یا نهایتا 9 چی پیشنهاد میدید ؟
سیستم جوری باشه که در اینده نخواد برای ارتقا همه چیزشو تعویض کنه
ممنون میشم یه amd و یه intel پیشنهاد بدید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر