مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
مدلی که مخصوصا برای شما مناسب باشه رو بخاطر ندارم، اصولا مدلها رو بر اساس کارایی به خاطر دارم تا اندازه هاشون.

Liquid Metal توی بازار داخلی موجود نیست، خودم هم دو بار از آلمان سفارش دادم، آخرین پردازندم رو هم با همین Liquid Ultra و با ابزار خودش Delid کردم. تاثیرش واقعا زیاده و 15 درجه هنگام لود رو رصد کردم.
البته این ماده محدودیت هایی داره، از جمله این که نمیشه با خنک کننده ی پایه مسی استفاده کرد و استفاده کردن و پاک کردنش هم سخته.

1- ظاهرا که هست، اما این به تنهایی کافی نیست و برای اطمینان از پایداری باید تست های طولانی تری انجام بدید، ترجیحا با Prime95
2- خیر
3-خیر، تاثیر این دو فرکانس در کار عادی محسوس نیست.
4- ممکنه با افزایش ولتاژ تا 1.65 امکان پذیر باشه، اما تضمینی نیست.

خیر، باید خنک کننده رو عوض کنید.

خیر، تعداد پارتیشن ها تاثیری در کارکرد نداره، اما سرعت خواندن و نوشتن روی هر پارتیشن بسته به موقعیت فایل روی دیسک (شیارهای بیرونی یا درونی) و حافظه ی پر شده ی اون داره.
اگه دو تا پارتیشن کنید امکان پشتیبان گیری روی پارتیشن دوم وجود داره که کارآمد هست.
فرشید جان گیرین چطورن cooler هاش..
سوکت 775 اینتل
راستی من لاکی هارو نمی خوام... خود پوش پین ها باشن هم خوبن اونا هم نیستن تو ایران ؟

آخرین ویرایش:

connor79

کاربر سایت
May 2, 2014
104
نام
محمدرضا
سلام
میدونم جاش اینجا نیست ولی تو تاپیک خودش جواب نمیدن
بین دو لپ تاپ Acer Aspire a715 i5 و Asus K570ud i5 موندم
ایسر ssd و گرافیک بهتری داره و ایسوس پردازنده و باتری بهتر
کاربردم هم برنامه نویسی و کارای گرافیکی سبک و گاها گیم هست (به خاطر جا به جا شدن امکان بستن سیستم رو ندارم)
کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
فرشید جان گیرین چطورن cooler هاش..
سوکت 775 اینتل
راستی من لاکی هارو نمی خوام... خود پوش پین ها باشن هم خوبن اونا هم نیستن تو ایران ؟

بهتره از دست دوم فروشها و فن های اینتل که قابل استفاده نیستن، بخش مورد نیاز رو جدا و استفاده کنید، فن های اینتل هم که فراوان هستن.

سلام
میدونم جاش اینجا نیست ولی تو تاپیک خودش جواب نمیدن
بین دو لپ تاپ Acer Aspire a715 i5 و Asus K570ud i5 موندم
ایسر ssd و گرافیک بهتری داره و ایسوس پردازنده و باتری بهتر
کاربردم هم برنامه نویسی و کارای گرافیکی سبک و گاها گیم هست (به خاطر جا به جا شدن امکان بستن سیستم رو ندارم)
کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

تا حدی سلیقه ای هست و اولویت ها فرق می کنه، اما پردازنده ی هر دو مدل برای برنامه نویسی مناسب هست.
برای بازی هم فقط GTX 1050 و بالاتر توصیه میشه.

سلام تا ۴۰۰ تومن میتونم SSD بخرم؟
بعد نصبش چجوریه؟
باید کیس ببرم جایی که میخرم؟

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

شاید مدلهای متفرقه و کم کیفیت مثل مدلهای بایواستار رو بشه ارزونتر خرید، اما اصلا توصیه نمیشه.
بهتره از مدلهای SAMSUNG 850 EVO انتخاب کنید.
نصب SSD مدل SATA مثل هارددیسک هست و فرقی نداره.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
بهتره از دست دوم فروشها و فن های اینتل که قابل استفاده نیستن، بخش مورد نیاز رو جدا و استفاده کنید، فن های اینتل هم که فراوان هستن.

تا حدی سلیقه ای هست و اولویت ها فرق می کنه، اما پردازنده ی هر دو مدل برای برنامه نویسی مناسب هست.

شاید مدلهای متفرقه و کم کیفیت مثل مدلهای بایواستار رو بشه ارزونتر خرید، اما اصلا توصیه نمیشه.
بهتره از مدلهای SAMSUNG 850 EVO انتخاب کنید.
نصب SSD مدل SATA مثل هارددیسک هست و فرقی نداره.
آقا فرشید وسترن دیجیتال یا adata چی؟

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

connor79

کاربر سایت
May 2, 2014
104
نام
محمدرضا
اگه گیم رو بذاریم کنار بین لپ تاپ aspire a715 i5 که گرافیک GTX 1050 و SSD (فکر کنم) داره و لپ تاپ aspire a515 i7 که گرافیک MX150 ولی پردازنده و رم بهتری داره کدومش در دراز مدت بهتر جواب میده؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
فرشید جان کولر خوب معرفی کن اوراقی نمی‌شناسم...سوکت ۷۷۵ اینتل

کی صحبت اوراقی کرد؟!
بستگی به بودجتون داره خب، همینطوری که کولینگ پیشنهاد نمیشه داد.

اگه گیم رو بذاریم کنار بین لپ تاپ aspire a715 i5 که گرافیک GTX 1050 و SSD (فکر کنم) داره و لپ تاپ aspire a515 i7 که گرافیک MX150 ولی پردازنده و رم بهتری داره کدومش در دراز مدت بهتر جواب میده؟

گیم رو بزاریم کنار دیگه تراشه‌ی مجزای گرافیکی کاربرد خاصی به جز پخش فیلم نداره. اگر بازی نمیکنید که پردازنده و رم بیشتر اولویت دارن، هر چند هر دوتاشون نسبتا ضعیفن.

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
کی صحبت اوراقی کرد؟!
بستگی به بودجتون داره خب، همینطوری که کولینگ پیشنهاد نمیشه داد.

گیم رو بزاریم کنار دیگه تراشه‌ی مجزای گرافیکی کاربرد خاصی به جز پخش فیلم نداره. اگر بازی نمیکنید که پردازنده و رم بیشتر اولویت دارن، هر چند هر دوتاشون نسبتا ضعیفن.
این کولر هشتاد تومنی گرین چطوره؟
کلا گرین چطوره؟

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
سلام در حال حاظر مشخصات سیستم من به صورت زیر هست
CPU:
Core i7-4790K
Motherboard :
GIGABYTE Z97X-Gaming 5
Memory : Corsair Vengeance Pro 8GB 4GBx2 2400Mhz C11 DDR3
Graphic Card : GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming
Hard Drive : WD Green 2TB 64MB Buffer HDD
Monitor :
Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor
Power Supply : GREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU
می خواستم بدونم اگه رمم رو به 24 گیگ ارتقا بدم و یه ssd هم بگیرم می تونم ار کارت گرافیکی مثل gtx 1080ti یا کارت های نسل بعدی که می خوان بیان نهایت استفاده رو ببرم ؟ ddr 3 بودن رم ها اشکالی ایجاد نمی کنه ؟ و غیر از کارت گرافیک بقیه قطعات توانایی اجرای بازی ها با رزولوشن 4K رو دارند ؟ و اگر فقط رم هارو ارتقا بدم و صبر کنم تا گرافیک های قوی تر نسل بعدی بیان این gtx 970 می تونه تو همین رزولوشن FULLHD تا دو سال دیگه کارمو راه بندازه؟ ( رو تنظمات high یا medium بازی هارو حداقل 40 فریم بده ؟ )
ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
این کولر هشتاد تومنی گرین چطوره؟
کلا گرین چطوره؟

کولینگی که بهتر از مدل استوک اینتل باشه حداقل 150 تا 200 تومن قیمتشه، مدلهای گرین هم در این رده یا بالاتر خوبه.

سلام در حال حاظر مشخصات سیستم من به صورت زیر هست
CPU:
Core i7-4790K
Motherboard :
GIGABYTE Z97X-Gaming 5
Memory : Corsair Vengeance Pro 8GB 4GBx2 2400Mhz C11 DDR3
Graphic Card : GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming
Hard Drive : WD Green 2TB 64MB Buffer HDD
Monitor :
Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor
Power Supply : GREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU
می خواستم بدونم اگه رمم رو به 24 گیگ ارتقا بدم و یه ssd هم بگیرم می تونم ار کارت گرافیکی مثل gtx 1080ti یا کارت های نسل بعدی که می خوان بیان نهایت استفاده رو ببرم ؟ ddr 3 بودن رم ها اشکالی ایجاد نمی کنه ؟ و غیر از کارت گرافیک بقیه قطعات توانایی اجرای بازی ها با رزولوشن 4K رو دارند ؟ و اگر فقط رم هارو ارتقا بدم و صبر کنم تا گرافیک های قوی تر نسل بعدی بیان این gtx 970 می تونه تو همین رزولوشن FULLHD تا دو سال دیگه کارمو راه بندازه؟ ( رو تنظمات high یا medium بازی هارو حداقل 40 فریم بده ؟ )
ممنون

رم 16 گیگی داریم برای پی سی، نه 24 گیگ.
بله، ارتقای رم و خرید SSD برای ایجاد تناسب و استخراج راندمان از GTX 1080Ti تا 80 درصد کفایت می کنه
کارت 970 هم دیگه حتی برای رزولوشن 1080p رده متوسط محسوب میشه، تا دو سال دیگه که از رده خارج حساب میشه فکر کنم.

• Like
Reactions: saeed_sg

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
فرشید جان لطفاً چند مدل معرفی کن

می تونید GREEN Notus400-PWM رو با 300 تومن بخرید یا بهتر ThermalRight True Spirit 120M با حدود 380 تومن.
GREEN Notus200-PWM کمترین مدل قابل توصیه هست که ارزونتر از بقیست با 220 تومن.

درود
نمیدونم چرا کلا شانس ندارم حدودا یک ماهه y7000 Lenovo گرفتم ، امروز وب کم رو باز کردم با کمال تعجب میکروفنش کار نمیکنه :|
میخواستم بدونم این شرکت امرتات عوض میکنه لپ تاپو یا بازش میکنن تعمیرش میکنن ؟!

ممکنه مشکلتون از تنظیمات ویندوز باشه، بررسی کنید.

فرشید جان این دوتا کولر چطورن
MASTERAIR PRO 3
VORTEX PLUS هر دو هم کولر مستر..
میخوام یچیزی بگیریم جهانی و درجه یک ولی پول..:@

اگه خودت چیزی در نظر داری چرا میگی من معرفی کنم؟!
اینا هم خوبن

امیدوارم انتخاب بکنی این قضیه انتخاب کولینگ ختم به خیر بشه بعد از این همه مدت.

• Like
Reactions: saeed_sg and A7A

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
ممکنه مشکلتون از تنظیمات ویندوز باشه، بررسی کنید.

اگه خودت چیزی در نظر داری چرا میگی من معرفی کنم؟!
اینا هم خوبن

امیدوارم انتخاب بکنی این قضیه انتخاب کولینگ ختم به خیر بشه بعد از این همه مدت.
میگم تو معرفی کن ببینم نظرت چیه

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
می تونید GREEN Notus400-PWM رو با 300 تومن بخرید یا بهتر ThermalRight True Spirit 120M با حدود 380 تومن.
GREEN Notus200-PWM کمترین مدل قابل توصیه هست که ارزونتر از بقیست با 220 تومن.
اتفاقا همین یک هفته پیش من GREEN Notus200-PWM رو خریدم، چند روز بعد از استفاده بخاطر سنگینی، و پایه بسیار بد، که بصورت قالبی هست یکی از پایه ها شکست، و حتی احتمال داشت CPU پایه هاش خرد بشن، به هیچ عنوان این فن های سری گرین نوتوس رو پیشنهاد نمیدم، چون پایه هاشون 2 عدد هست و از اون بدت تر بصورت قالبی و بست هستن، و هر چی سعی کنید باز شل میشن و به یک ور میفتند و امکان داره بشکنه یا پایه های سی پی یو رو خراب کنه!!! منم همین مشکل رو به اون شرکتی که ازش فن گرفتم رو گفتم و بالخره قبول کردن و پس گرفتن.بجاش چند روز پیش همین ThermalRight True Spirit 120M رو دادن، بشدت پایه های پیچی و محکمی داره و اصلا قابل مقایسه به اون نوتوس نیست!
درمورد پاور هم دوستان میدونند یک پاور 500 وات برای GTX 1060 asus و cpu 4770 بس هست؟ این پاور های گرین هم مثل فن هاشون داغون هستن یا میشه دل بهشون بست ؟ هر چند هم با نمونه های خارجی مثل کولر مستر اختلاف قیمت چندانی ندارند.

• Like
Reactions: saeed_sg and A7A

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر