مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
اولویت با خرید رم هم مارک و هم مدل با یک فرکانس هست ولی خب تا فرکانس 2400 به احتمال زیادی رم ها با مدل متفاوت هم میتونن بدون مشکل با هم دوال چنل بشن.
من رم های ارزون اپیسر با fdk و geil تست کردم و بدون مشکل کنار هم کار کردن.

ولی اگه فرکانس رمتون بالا 2400 هست حتما توصیه میکنم یک ماژول 8 گیگ با همون مدل و فرکانس رم فعلی بگیرید تا احتمال خطا به کمترین حالت برسه.

ssd هم در فروشگاه های اینترنتی مدل 250 گیگ evo 860 رو تا 670 تومن دیدم که بهترین مدل تا این قیمت هست.

ممنونم. والله سرعت رم که 2400 هست، ولی خب بخاطر محدودیت مادربورد با سرعت 2133 هرتز کار میکنه. الان ارزونترین پیشنهاد برای ارتقای رم از نظر شما چیه؟ البته خیلی هم احتیاجی حس نمیکنم. تا حالا مشکل محدودیت رم برام پیش نیومده. با توجه به اینکه برای بازی و کارای روزمره استفاده میشه خودم دودل هستم که خرج اضافه کنم یا نه.

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
ممنونم. والله سرعت رم که 2400 هست، ولی خب بخاطر محدودیت مادربورد با سرعت 2133 هرتز کار میکنه. الان ارزونترین پیشنهاد برای ارتقای رم از نظر شما چیه؟ البته خیلی هم احتیاجی حس نمیکنم. تا حالا مشکل محدودیت رم برام پیش نیومده. با توجه به اینکه برای بازی و کارای روزمره استفاده میشه خودم دودل هستم که خرج اضافه کنم یا نه.
رم صد در صد ارزش داره چون الان با یدونه رم در حالت سینگل چنل هستید و اضافه کردن یک رم دیگه حتی اگه در بازی ها هم بالای 8 گیگ استفاده نشه ولی چون رم ها در حالت دوال چنل کار میکنن باعث بهبود فریم ریت میشه.

من پیشنهادم Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2400MHz هست که قیمت مناسبی هم داره ولی خب همانطور که گفتم به احتمال خیلی زیادی استفاده از یه رم دیگه مشکل ایجاد نمیکنه ولی اگه میخواهید صد در صد مطمئن باشید بهتره از همون مدل فعلی تهیه کنید

• Like
Reactions: LBJ4Ever

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
رم صد در صد ارزش داره چون الان با یدونه رم در حالت سینگل چنل هستید و اضافه کردن یک رم دیگه حتی اگه در بازی ها هم بالای 8 گیگ استفاده نشه ولی چون رم ها در حالت دوال چنل کار میکنن باعث بهبود فریم ریت میشه.

من پیشنهادم Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2400MHz هست که قیمت مناسبی هم داره ولی خب همانطور که گفتم به احتمال خیلی زیادی استفاده از یه رم دیگه مشکل ایجاد نمیکنه ولی اگه میخواهید صد در صد مطمئن باشید بهتره از همون مدل فعلی تهیه کنید

متاسفانه مدل رم خودم توی بازار گیر نمیاد. مورد بعدی اینکه با توجه به رزولوشن مانیتورم و باقی قطعات سیستم، در هر صورت من تا یکی دو سال دیگه باید همه قطعات رو عوض کنم. گفتم با رم سر کنم تا وقتی که یه آپگرید اساسی انجام بدم. ولی نداشتن SSD بشدت آزاردهنده شده.

• Like
Reactions: AmirAirGunner

Criminal

کاربر سایت
Nov 13, 2010
1,652
نام
Arshia
یه سوال الان دیدم بیشتر مادربوردهای سال های پیش پردازنده های نسل ۸ اینتل رو ساپورت نمیکنن یعنی هر نسل جدید پردازنده میاد برای خریدش باید مادربورد هم عوض بشه؟!
یه سوال دیگه فرکانس رم بالاتر باشه به چه کاری میاد فایده اش چیه؟
متشکر :D

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
بازار دست دوم یکم خطریه، بنده هم زیاد سر رشته ندارم :D
———
یه مورد من ODD نیاز ندارم میشه از لیست حذفش کرد؟

بله، میشه حذف کرد.

خرید 1050 یا 1050ti با این قیمت ها هیچ توجیهی نداره ! حتی 1060 هم اینجوریه و با درایور های جدید amd صد در صد اولویت با rx580 8g است( با توجه به قیمت کمتر)
وقتی با 2200-2300 میشه 570 خرید دیگه چرا 1050 ؟
فقط به خاطر مارک ایسوس تقریبا 25-30 فریم زیر کارت های amd فریم میگیرید:)

مشکل اینه که بیشتر 570 و 580 های موجود خودشون ماین شده هستن و خریدشون ریسک بیشتری داره.
25 تا 30 فریمی هم که می گید موضوعیت نداره و بستگی به بازی داره.

سلام.
سیستم من در حال حاضر این هست:

Core i5 6500
GTX 1060
8GB Ram DDR4
مدل رم هم Corsair Vengeance هست، یک ماژول 8 گیگابایتی.

با توجه به این که نمایشگر 4K ندارم، فعلا برای اکثر بازی ها خوبه. فقط قصد دارم دو تا کار انجام بدم. یکی اضافه کردن SSD و دومی ارتقا رم به 16 گیگابایت.

اول اینکه برای ارتقا رم چه محدودیتهایی دارم؟ حتماً باید مدل مشابه رم کنونی بخرم؟ میشه یه رم از یه مارک دیگه با سرعت مشابه کنارش بزارم؟! اگه رمی که میخرم سرعتش بالاتر ماکزیمم سرعت قابل پردازش سی پی یو و مادربوردم باشه داون کلاک میکنه یا کلاً مشکل به وجود میاد؟ خلاصه یه راهنمایی کلی بکنید ممنون میشم.

مورد دوم هم راهنمایی برای خرید SSD هست. تا مرز 600 تومن چه انتخابی دارم؟

برای رم محدودیتی ندارید، ولی ترجیحا دو ماجول هر دو یک برند و یک مدل بشن. حتی اگر شده ماجول فعلی رو بفروشید.
هر دو ماجول باید هم فرکانس باشن.

SSD هم همون SAMSUNG 860 EVO که 750 تومنه.

چه محدودیتی؟ فکر کنم باید XMP رو فعال کنید.
خرج اضافه نیست، ارزشش رو داره.

یه سوال الان دیدم بیشتر مادربوردهای سال های پیش پردازنده های نسل ۸ اینتل رو ساپورت نمیکنن یعنی هر نسل جدید پردازنده میاد برای خریدش باید مادربورد هم عوض بشه؟!
یه سوال دیگه فرکانس رم بالاتر باشه به چه کاری میاد فایده اش چیه؟
متشکر :D

نسل 8 رو مادربردهای Z370/H370/B360 ساپورت می کنن.
قانونی نداره که هر نسل عوض بشه، مثلا همین مادربردها نسل 9 رو هم ساپورت می کنن.

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
مشکل اینه که بیشتر 570 و 580 های موجود خودشون ماین شده هستن و خریدشون ریسک بیشتری داره.
25 تا 30 فریمی هم که می گید موضوعیت نداره و بستگی به بازی داره.
منظورم مدل های اکبند ۴ گیگ هست که زیر 2.5 میلیون هستند.

• Like
Reactions: Farshidstar2012

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
از دیجی کالا خرید نکنید جدیدا مثل حیون با مشتری هاشون رفتار میکنن. یه کارت گرافیک 1070 ti خریدم اما حتی یه تیکه ضربه گیر ساده هم داخلش نذاشته بودن و همینجوری کارت گرافیک رو خالی انداخته بودن تو یه کارتن و فرستاده بودن که تو اداره پست هم حسابی له و مچاله شده بود کارتنش اما به شکل معجزه آسایی کارت گرافیک سالم مونده بود. فروشگاهی که انقدر احمقانه رفتار میکنه که یه تیکه ضربه گیر واسه کالای 6 میلیونی و حساسی مثل کارت گرافیک قرار نمیده لیاقت انقدر معروف شدن رو نداره.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
یه کیس خالی با 6-7 میلیون چی میشه بست ؟

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانIntel Core i3 8100 BOXCPU
یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانASUS PRIME H310M-CMotherBoard
یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 2400-16GBRAM
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
-
ASUS DUAL GTX1050 2GB OC GDDR5
(ASUS RX 560 OC 4GB GDDR5)
VGA
۵۶۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB - ST1000DM010HDD
۱۹۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۵۲۰ هزار تومانGREEN GP530A-EUPower
۳۳۰ هزار تومانGREEN Z+ GrandCase
هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

• Like
Reactions: Refill and saeed_sg

comix_zone

کاربر سایت
Sep 29, 2007
21
سلام
من يه راهنمايي نياز دارم در مورد كابل 8 پين PCIE يك سمت كابل هر 8 پين كانكتور داره ولي يك سمت يك پين خالي داره كدام سمت به پاور و كدام سمت به كارت گرافيك بايد وصل كنم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
من يه راهنمايي نياز دارم در مورد كابل 8 پين PCIE يك سمت كابل هر 8 پين كانكتور داره ولي يك سمت يك پين خالي داره كدام سمت به پاور و كدام سمت به كارت گرافيك بايد وصل كنم

باید به مشخصات سازنده ی پاور مراجعه کنید. همه ی پاورها که کانکتورهای یکسانی ندارند و برخی مواقع حتی آرایش پین‌های کابلشون در سمتِ پاور متفاوت هست، اما در سمت اتصال به مادربرد یا کارت گرافیک یکسان هستند.
اما پین خالی احتمالا در سمت اتصال به پاور هست، چون در سمت اتصال به قطعات پین خالی نداریم.
قبلش مطمئن بشید حتما، اشتباه وصل کنید ممکنه کار نکنه یا ممکنه آسیب بزنه.

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
سلام
آقا فرشید مودم 4g tplink چرا اینقدر گرون شده؟!
قبل عید 650 و اینا بود. الان کمیاب و گرون شده
الان دست دوم archer mr200 رو ارزش داره 700 بخرم؟ قیمتا موقت رفته بالا یا طبق روال همیشگی دیگه قرار نیست پایین بیاد؟!

comix_zone

کاربر سایت
Sep 29, 2007
21
باید به مشخصات سازنده ی پاور مراجعه کنید. همه ی پاورها که کانکتورهای یکسانی ندارند و برخی مواقع حتی آرایش پین‌های کابلشون در سمتِ پاور متفاوت هست، اما در سمت اتصال به مادربرد یا کارت گرافیک یکسان هستند.
اما پین خالی احتمالا در سمت اتصال به پاور هست، چون در سمت اتصال به قطعات پین خالی نداریم.
قبلش مطمئن بشید حتما، اشتباه وصل کنید ممکنه کار نکنه یا ممکنه آسیب بزنه.
مدل پاور GREEN 1050B OCPT هستش من داخل دفترچه راهنما یا جای دیگه در این مورد توضیحی ندیدم گفتم اینجا مطرح کنم تا راهنماییم کنید

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
سلام
الان دست دوم archer mr200 رو ارزش داره 700 بخرم؟ قیمتا موقت رفته بالا یا طبق روال همیشگی دیگه قرار نیست پایین بیاد؟!
هیچی دیگه تا یکسال دیگه پایین نخواهد امد بلکه بالا میره یا کمیاب میشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام

چیزی هست که کم نشده باشه یا قیمتش ارزون تر شده باشه؟
قیمت مودم رو سخت بشه تعیین کرد، نمی تونم واقعا قیمتش رو بگم چون قیمت آکبندش رو ندارم.

مدل پاور GREEN 1050B OCPT هستش من داخل دفترچه راهنما یا جای دیگه در این مورد توضیحی ندیدم گفتم اینجا مطرح کنم تا راهنماییم کنید

منم راستش خاطرم نیست
کابلای گرین هر دو طرفشون برچسب داره، عجیبه که در مورد نحوه ی اتصال تشکیک کردید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر