مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
بیا وحید جان اینم مشخصات:
DirectX support: DirectX 9.0c (SM 3.0)
Pixel pipelines: 8
Vertex shaders: 3
Manufacturing process: 110 nanometer
Transistors: 146 million
Core clock speed: 300MHz
Memory clock speed: 550MHz (DDR)+ (not yet conclusively specified)
Memory expansion: 128/256 MB
Memory technology: GDDR1
Memory buswidth: 128-bit

البته فکر نمیکنم کامل باشه. :o :lol:

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
ولی اگه زحمتی نیست یه نفر مشخصات کامل این کارتو بذاره تا رفتم بخرم .اطلاعاتم کامل باشه
DirectX support: DirectX 9.0c (SM 3.0)
Pixel pipelines: 8
Vertex shaders: 3
Manufacturing process: 110 nanometer
Transistors: 146 million
Core clock speed: 300MHz
Memory clock speed: 550MHz (DDR)+ (not yet conclusively specified)
Memory expansion: 128/256 MB
Memory technology: GDDR1
Memory buswidth: 128-bit
آگه خواستی بخری حتما مدل Geforce 6600 GT را بخر و نه Geforce 6600 معمولی چون کاراییش خیلی بهتره..برای مثال Geforce 6600 GT 128 mb کاراییش بمراتب بهتره از Geforce 6600 256 mb
در مورد مشخصات کارت G6600 هم بعضی مواردش بستگی به نوع شرکت سازنده تغییر می کنه از جمله سرعت باس

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
آگه خواستی بخری حتما مدل Geforce 6600 GT را بخر و نه Geforce 6600 معمولی چون کاراییش خیلی بهتره..برای مثال Geforce 6600 GT 128 mb کاراییش بمراتب بهتره از Geforce 6600 256 mb
در مورد مشخصات کارت G6600 هم بعضی مواردش بستگی به نوع شرکت سازنده تغییر می کنه از جمله سرعت باس
خب فرزاد جان باید به پولشم نگاه کنی.شاید نتونه پوله 6600GT رو بده. 6600GT از 6600 خیلی قویتره و شکی در اون نیست.ولی خب قیمتاشون فرق داره.

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
دستت درست. ولی اطلاعاتت که ناقصه!!!
شماره شناسنامه پدر و مادرشم می دادی!!
راستی یه سوال:
این درسته که میگن کارت های 128 رو می گیرن واپدیت می کنن .و در اون موقع مموری سایز 256 رو نشون میده!! اینو یکی از کسایی که بهش گفتم میخوام 256 بگیرم به من گفت:نری بگیری ها قلابیه(به همون روش بالا).

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
خب فرزاد جان باید به پولشم نگاه کنی.شاید نتونه پوله 6600gt رو بده. 6600gt از 6600 خیلی قویتره و شکی در اون نیست.ولی خب قیمتاشون فرق داره
خب آره درست میگی

این درسته که میگن کارت های 128 رو می گیرن واپدیت می کنن .و در اون موقع مموری سایز 256 رو نشون میده!! اینو یکی از کسایی که بهش گفتم میخوام 256 بگیرم به من گفت:نری بگیری ها قلابیه(به همون روش بالا).
;نه جونم...
درایور کارت را وقتی نصب کنی مقدار واقعی رم را بهت نشون میده ...فقط وقتی سیستم داره میاد بالا نشون میده 256 مگابایت

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
سلام خدمت همه دوستان.

بچه ها مي خواستم تويه اين هفته يدونه هارد 120 بگيرم چون ديگه هاردم به هيچ وجه فضا نداره و ميخواستم از دوستاني كه اطلاع كاملي دارن راهنماي و كمك بگيرم اول اينكه چه ماركي بگيرم وبا چه مشخصاتي؟ (البته تا اونجايي كه من ميدونم تويه شهرمون ماركهاي ماكستور.سامسونگ.ويكي ديگه تويه مايه هاي سيگيت يه همچين چيزايي)البته بوردم Ide ساپورت ودوم اينكه آيا بافر8 مگي با 2 مگي تفاوت محسوسي داره يا جزيي؟وازكجا بفهمم بافر هارد 8مگي يا2مگي؟چون ميدونيد كه اين فروشندها اگه اطلاعي درمورد جنسي كه ميخواي بخري نداشته باشي كلي سر آدمو كلاه مي ذارن درضمن اگه هارد جديدو با اين مشخصات تهيه كنم ونصب كنم مشكلي بوجود نمياد يعني دوتا هارد يكي ماكستور 80 بافر2 مگي ويكي ديگه بايه مارك ديگه وبافر8 درضمن اگه زحمتي نيست قيمتم مي خواستم.

از دوستان خواهش مي كنم جوابمو زود بديد چون خيلي عجله دارم پيشاپيش سپاسگذارم

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
نوشته شده توسط T800:
سلام خدمت همه دوستان.

بچه ها مي خواستم تويه اين هفته يدونه هارد 120 بگيرم چون ديگه هاردم به هيچ وجه فضا نداره و ميخواستم از دوستاني كه اطلاع كاملي دارن راهنماي و كمك بگيرم اول اينكه چه ماركي بگيرم وبا چه مشخصاتي؟ (البته تا اونجايي كه من ميدونم تويه شهرمون ماركهاي ماكستور.سامسونگ.ويكي ديگه تويه مايه هاي سيگيت يه همچين چيزايي)البته بوردم Ide ساپورت ودوم اينكه آيا بافر8 مگي با 2 مگي تفاوت محسوسي داره يا جزيي؟وازكجا بفهمم بافر هارد 8مگي يا2مگي؟چون ميدونيد كه اين فروشندها اگه اطلاعي درمورد جنسي كه ميخواي بخري نداشته باشي كلي سر آدمو كلاه مي ذارن درضمن اگه هارد جديدو با اين مشخصات تهيه كنم ونصب كنم مشكلي بوجود نمياد يعني دوتا هارد يكي ماكستور 80 بافر2 مگي ويكي ديگه بايه مارك ديگه وبافر8 درضمن اگه زحمتي نيست قيمتم مي خواستم.

از دوستان خواهش مي كنم جوابمو زود بديد چون خيلي عجله دارم پيشاپيش سپاسگذارم
من هارد 120 سامسونگ دارم . ازش خیلی راضی هست.اگه میخوای کنار هاردت بذاری سرعتت رو زیاد پایین نمیاره.

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
آقا باز هم با سوال اومدم!!
من می خواستم قیمت یه چند تا قطعه رو بدونم.
geforce5200fx
geforce5500fx
geforce5700fx
geforce6600fx
geforce6600gt
اگه چند تا قیمت داره بالاترین و پایین ترینش چی هست؟(چون یه مهندسی می گفت چند تا قیمت داره)
هر کی می تونه به من کمک کنه لطفا سریعتر (طی 5شنبه و جمعه به من برسونه)
پیشاپیش ممنون

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
سلام

دوستان من ديروز چندتا قطعه رو قيمت كردم ولي چون از وضعيت بازار تهران خبر ندارم مي خواستم ازتون سوال كنم ببينم چقدر اختلاف وجود داره و اگه تفاوت قيمت زياد بود واسه خريد قطعات بيام تهران از دوستاني كه تو تهران زندگي ميكنن خواهشمندم كمكم كنند واگه شركتي هم سفارش پستي قبول ميكنه رو معرفي كنن حالا اون قطعاتي كه مد نظرم

1.مادربورد MSI مدل K8N با چيپست nforce4ultra البته پلاتينيوم قيمتي كه به من دادن140000تومن البته فكر ميكنم يه مقدار گرونه.

2.CPU athlon xp64 3000 117000 و اينكه 3200 در چه رنج قيمتيه؟

3.كارت گرافيك 6600GT ولطفا بگيد كدوم بردش بهتر جواب داده بادرج قيمت ؟

درضمن اگه دوستان نظري هم دارن خوشحال ميشم. من رويه شما دوستان حساب كردم مثل سوال قبليم نشه كه فقط يه نفر به من جواب داد از مدير اين قسمتم اگه ممكن ممنون ميشم كمكم كنه چون حقيقتا تويه اين مدت به خاطر عدم آگاهي كافي خيلي متضرر شدم منتظر جواب هاتون هستم.

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
T800 جان بیا برو تو این سایت که قیمتاش به روزه و مغازش هم تو تهرانه:
http://www.rayansaba.com/Products/index.asp

در مورد cpu amd athlon 64bit 3200 فکر میکنم قیمتش در حدود 14-150هست.
برد کارت گرافیک هم من بهت پیشنهاد میکنم یا asus بگیر یا leadtek یا gigabyte.

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
دستت درد نكنه سايت خيلي خوبيه درمورد برد مادربورد مي خواستم بدونم بنظرت MSI K8N neo4 بگيرم يا ASUS A8N-E ؟ درضمن بين چيپ nforce4&nforce4 ultra چقدر تفاوت وجود داره يعني اينقدر تفاوت داره كه براش پول بيشتري پرداخت كرد؟راستي اين برد asus آيا 6600GT موجوده چون همرو نوشته TD كه نميدونم مخفف چي ميشه؟ممنون

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
خواهش میکنم.
من باشم میرم asus A8N-E رو میخرم.یعنی من asus رو ترجیح میدم.چون واقعا تمام محصولات این شرکت عالی هستن.کارت گرافیک هم تو این سایت asus 6600GT رو ننداخته.اون مدلی که میبینی زده 148 تومن 6600 معمولی هست.البته من تهران دیدم 6600GT با برد asus قیمتشم 200تومن بود.البته AGP بود.pci-e اون فکر کنم یه 30-40 تومن گرون تر باشه.یه مدل جدید هم asus زده به نام Extreme N6600GT Silencer/HTD که pci-e هست.ولی نمیدونم اوردن اینجا یا نه ولی این کارت خیلی خوبی است.
در مورد nforce4 و nforce4ultra من زیاد اطلاعاتی راجع به تفاوتشون ندارم.در این مورد میتونی از دوستان دیگر کمک بگیری.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
درضمن بين چيپ nforce4&nforce4 ultra چقدر تفاوت وجود داره يعني اينقدر تفاوت داره كه براش پول بيشتري پرداخت كرد؟
تفاوت قیمت این دو فقط به خاطر چیپ ستشون نیست. مادربرد asus یک سری امکانات دیگری هم داره. در مورد تفاوت چیپ ست nforce4 با ultra ش زیاد در قدرت تفاوتی ندارند ولی بارزترین تفاوتشون در این است که مدل اولترا SATA با سرعت 3Gb/s را ساپرت می کنه ولی مدل معمولیش 1.5Gb/s را ساپرت می کنه. همچنین مدل اولترا دارای ActiveArmor Secure Networking Engine که در واقع یک سیستم امنیتی شبکه PC هست می باشد.
در ضمن دوست عزیز اگه شما بگی در چه حدود قیمت می تونی کارت گرافیک و یا CPU بخری فکر کنم بهتر باشه چون با مقدرا پول شما شاید گزینه بهتری نیز موجود باشد!

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام به دوستان سخت افزاري خودم....

من يه مشكل كوچولو دارم....

آيا از يه مادر بورد ميشه بيشتر از 4 تا خروجي idكابل گرفت؟

من هر چي به طرف مي گم نميشه ولي ميگه من يه جا ديدم...گفتم شايد من اشتباه مي كنم.....آيا ميشه؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
سلام به دوستان سخت افزاري خودم....

من يه مشكل كوچولو دارم....

آيا از يه مادر بورد ميشه بيشتر از 4 تا خروجي idكابل گرفت؟

من هر چي به طرف مي گم نميشه ولي ميگه من يه جا ديدم...گفتم شايد من اشتباه مي كنم.....آيا ميشه؟
والا بهزاد جان این یکم عجیبه چون من تا حالا مادر بردی ندیدم که بیشتر از 2 کابل IDE بهش وصل بشه که هر کدوم هم دو فیش داره که در جمع می شه 4 تا!! البته کابل IDE فلاپی درایو هم هست ولی اون قیافش فرق داره و مشخصه. شاید ایشون یه کابلی دیده باشه که به جای دو تا خروجی 3 تا خروجی داشته؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر