مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,915
فقط تعداد بسیار کمی از بازیا علامت ds4 رو نشون میدن.
همه بازیا از xinput ساپورت میکنن پس خرید دسته xbox خیلی بهتره
دسته لاجیتک هم قبلا داشتم مشکلی نداشت از این لحاظ و کیفیتشم عالی بود
ولی باز هیچ کدوم از مدلاش gyro ندارن.
نمیدونم میشه سنسور gyro رو یجوری اضافه کرد به دسته ای که gyro نداشته باشه یا نه

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,787
نام
حامد
فقط تعداد بسیار کمی از بازیا علامت ds4 رو نشون میدن.
همه بازیا از xinput ساپورت میکنن پس خرید دسته xbox خیلی بهتره
ایا همه بازی ها ds4 رو میشناسن؟ من توی fh4 که تست میکنم اصلا دسته رو نمیشناسه. راهی داره که دسته رو براش تعریف کنیم. دسته با کیفیت روز فقط همین ds4 رو دارم.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
سلام
بین Razer Deathadder elite و Logitech g502 کدومو پیشنهاد میدید؟

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

من جفتشو دارم و به نظرم ریزر بهتره بین این دوتا.

ریزر نزدیک ۱۰ ساله دارم Deathadder (مدل 3.5G) که اول آمده بود رو گرفتم هنوز داره مثله روزه اول کار می کنه نه دکمه و نه چیزی خراب شده ازش.الان دوتا مدل دیگم ازش هست یکی همین که شما گفتی یکیم قدیمی تر که که DPI ۱۰۰۰۰ داره.

G502 هم نزدیک 3 ساله دارم و همین چند روز سیمش اتصالی پیدا کرد بردم گارانتی و سیمشو عوض کرد.

• Like
Reactions: SleepyTurtel

ahmad137456

کاربر سایت
Jul 26, 2019
72

ریزر نزدیک ۱۰ ساله دارم Deathadder (مدل 3.5G) که اول آمده بود رو گرفتم هنوز داره مثله روزه اول کار می کنه نه دکمه و نه چیزی خراب شده ازش.الان دوتا مدل دیگم ازش هست یکی همین که شما گفتی یکیم قدیمی تر که که DPI ۱۰۰۰۰ داره.

G502 هم نزدیک 3 ساله دارم و همین چند روز سیمش اتصالی پیدا کرد بردم گارانتی و سیمشو عوض کرد.
بشدت تایید میکنم حرف های شما رو
موس های ریزر بشدت با کیفیت هستن!
لاجیتک G402 و g300S و g100s و چندین مدل دیگه ای رو داشتم، موس های لاجیتک موس های بدی نیستن ولی بعد از 7-8 ماه رنگ دکمه های اصلیش میره در صورتی که برای ریزر باید 4 سال استفاده کنی غیر از این موس های لاجیتک مشکلی دیگه ندیدم .

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
ایا همه بازی ها ds4 رو میشناسن؟ من توی fh4 که تست میکنم اصلا دسته رو نمیشناسه. راهی داره که دسته رو براش تعریف کنیم. دسته با کیفیت روز فقط همین ds4 رو دارم.
باید برنامه DS4WINDOWS یا Inputmapper نصب کنید

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک

من برای گریپ Palm میخوام و همون که شما گفتید بتونم سالهای سال استفاده کنم

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
بشدت تایید میکنم حرف های شما رو
موس های ریزر بشدت با کیفیت هستن!
لاجیتک G402 و g300S و g100s و چندین مدل دیگه ای رو داشتم، موس های لاجیتک موس های بدی نیستن ولی بعد از 7-8 ماه رنگ دکمه های اصلیش میره در صورتی که برای ریزر باید 4 سال استفاده کنی غیر از این موس های لاجیتک مشکلی دیگه ندیدم .

بله همینطوره.من یکدونه G5 م دارم و جفت این لاجتیک ها رنگشون روی کلیک چپ رفته ! روی کلیک راست ولی کمتر خوب کمتر استفاده میشه.

من برای گریپ Palm میخوام و همون که شما گفتید بتونم سالهای سال استفاده کنم

اگر دستتون متوسط/بزرگه کاملا برای Palm اوکیه Deathadder و کارتو راه میندازه.

• Like

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
بله همینطوره.من یکدونه G5 م دارم و جفت این لاجتیک ها رنگشون روی کلیک چپ رفته ! روی کلیک راست ولی کمتر خوب کمتر استفاده میشه.

اگر دستتون متوسط/بزرگه کاملا برای Palm اوکیه Deathadder و کارتو راه میندازه.
مدل Razer kraken pro v2 داشتم خیلی باکیفیت نبود
امیدوارم موسش اینجوری نباشه

بعد یه سوال
فرق Deathedder elite با نسخه essential چیه؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
دسته لاجیتک هم قبلا داشتم مشکلی نداشت از این لحاظ و کیفیتشم عالی بود
ولی باز هیچ کدوم از مدلاش gyro ندارن.
نمیدونم میشه سنسور gyro رو یجوری اضافه کرد به دسته ای که gyro نداشته باشه یا نه
حالا نمیدونم Gyro چرا اینقد واست مهمه اما به دردسر نشناختنش و نصب نرم افزارو اینا نمیرزه.
دسته ایکس باکس وان میزنی با بلوتوث تو یک ثانیه کانکت میشه Game Bar ایکس باکس ویندوز 10 هم هست، یک بازی هم نبوده دکمه هاش حتی جابجا باشه.

• Like
Reactions: Cait Sith

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,915
حالا نمیدونم Gyro چرا اینقد واست مهمه اما به دردسر نشناختنش و نصب نرم افزارو اینا نمیرزه.
دسته ایکس باکس وان میزنی با بلوتوث تو یک ثانیه کانکت میشه Game Bar ایکس باکس ویندوز 10 هم هست، یک بازی هم نبوده دکمه هاش حتی جابجا باشه.
دسته Xbox 360 هم به خوبی دسته وان تو بازیهای pc کار میده؟

mehdi-ss

کاربر سایت
Oct 31, 2008
134
نام
مهدي
سلام فرشید جان خسته نباشی دو تا سوال داشتم ازتون
من یه سی پی یو AMD Ryzen 5 2600X M4 Processor دارم از بین این سه تا مادربورد کدوم رو پیشنهاد میکنی واسش علتشم بگی بی زحمت مدل کارت گرافیک هم asus 1070ti هستش
MSI X470 GAMING PLUS AM4 MAINBOARD
ASUS PRIME X470-PRO AM4 X470 Mainboard
GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING (rev. 1.0) AM4 Mainboard
سوال دوم هم در مورد پاور هست واسه این قطعات با مادربورد جدید پاور Green 685B که دارم کفایت میکنه؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
وقتی سرچ میکنی مادربرد سرور مادربردهای 2 پردازنده ای رو میاره که مخصوص WorkStation هستن وگرنه سرور چه نیازی به 2 سی پی یو بودنه داره؟ اصلا سروری که فقط میخواد یه سری اطلاعات رو روی هارد دانلود و آپلود کنه نیاز یه سی پی یو قدرتمندی داره؟ 500 نفر میخوان به صورت همزمان یه سری اطلاعات رو ارسال و دریافت کنن (سرور بازی)

بستگی داره که سروری که بهش ارجاع میدید سروری با کارکرد File Server باشه فقط که البته I/O سنگینی داره و پردازشِ کم، یا Game Server در نقش سرور آنلاین بازی در مدل کلاینت/سروری باشه که هم پردازش‌های سنگینی روی پردازنده هست و هم I/O سنگین که باید IOPs بالایی رو داشته باشه.

در نظر داشته باشید که پشتیبانی از 500 کاربر بسته به مدل کاربردشون یه Enterprise SSD با NAND-Flash های با دوام‌تر از M.2 های PC نیاز داره که حداقل MLC باشن و منبع تغذیه‌ی اضطراری هم روی بردشون باشه.

خیلی ممنونم
با توجه به اینکه مشخصات سیستمم قدیمی هست این کارت با این سیستم همخوانی داره؟
Cpu:intel core i5 4690

Main:B85-plus

Gpu:R9 280x-3g

Power:700w

Ram:8g-ddr3 turbo bus 2130

فقط یک سوال دیگه چه مدل رمی می تونم جایگزین رمم کنم که بشه 16g

همخوانی داره، ولی پردازنده برخی بازیها گلوگاه میشه.
برای رم هم باید دو ماجول 8 گیگی عین همدیگه از DDR3 با فرکانس یکسان داشته باشید.

دوستان من یه مادربرد و سی پی یو و رم و کارت گرافیک میخوام بخرم با بودجه دو میلیون تومن باقی قطعات رو دارم برای یه سیستم که فقط برای دانلود و فیلم دیدن و وب گردی میخوام بازی هم نمیکنم مگه اینکه بازیهای قدیمی چی پیشنهاد میدید برای این بودجه؟؟
آیا میتونم کارت گرافیک رو حذف کنم؟

2 تومن بودجه یه قطعه هم نمیشه دوست عزیز.
یکی از این دو ترکیب رو انتخاب کنید:

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
(۷۰۰ هزار تومان)
AMD Ryzen 3 3200G
(Intel Pentium G5400)
CPU
۸۷۰ هزار تومان
(یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME A320M-C
(ASUS PRIME B360M-C)
MotherBoard
یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GBRAM

این cpu های i3 نسل 9 اینتل رو چک کردم قیمت مناسبی دارن اینجا هم دوستان اکثرا همینو میخوان برای سیستم گیمینگ بگیرن ولی برام سواله آیا cpu های i5 و i7 نسلهای 4 تا 7 اینتل که گرونترم هستن بهتر نیستن؟ خصوصا سری K ها
i3 فکر کنم خیلی زود برای بازی کم بیاره ولو نسل 9
تفاوت معماری صد در صد مهمه ولی خب cpu های قویتر تو نسلهای پیشین هست از 6 به بعد هم اگه اشتباه نکنم ddr4 ساپرت میکنن
البته من اطلاعاتم بالا نیست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

نسل 4 تا 6 که کلا در هیچ رده ای در برابر نسل هشت و نهم Core i3 توصیه نمیشن، مگر نرم افزارهایی که با فرکانس بالاتر راندمان بهتری دارند.
برای بازی انتخاب راحتتره و نسل 7 به بالا با فرکانس بالاتر توصیه میشه، مثلا Core i7 7700 رو میشه در برابر Core i5 8600 قرار داد و Core i5 7600K رو در برابر Core i3 9100 و به همین خاطر انتخاب Core i3 9xxx دراین رده ی بودجه ای انتخاب بهتریه و قابلیت ارتقای به Core i7 نسل نهم رو هم در آینده داره.

نسلهای اینتل از Core ix 6xxx به بعد همگی معماری Skylake هستند و هنوز تغییری در این زمینه نداشتن، فقط فرکانس کاری و تعداد هسته‌هاشون اضافه شده.

سلام فرشید جان خسته نباشی دو تا سوال داشتم ازتون
من یه سی پی یو AMD Ryzen 5 2600X M4 Processor دارم از بین این سه تا مادربورد کدوم رو پیشنهاد میکنی واسش علتشم بگی بی زحمت مدل کارت گرافیک هم asus 1070ti هستش
MSI X470 GAMING PLUS AM4 MAINBOARD
ASUS PRIME X470-PRO AM4 X470 Mainboard
GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING (rev. 1.0) AM4 Mainboard
سوال دوم هم در مورد پاور هست واسه این قطعات با مادربورد جدید پاور Green 685B که دارم کفایت میکنه؟

هیچ کدوم رو انتخاب نمی کنم، چون اولویت های شما رو نمیدونم!
این مدلها از نظر راندمان فرق چندانی ندارند، فقط امکانات جانبی شون ممکنه فرق کنه یا میزان اورکلاک پذیری یا سهولت استفادشون در بایوس. این که کدوم رو انتخاب کنید بستگی به اولویت و ملاک خودتون داره.

پاور هم کفایت می کنه.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
دسته Xbox 360 هم به خوبی دسته وان تو بازیهای pc کار میده؟
اگه قید وایرلسشو بزنی فک نکنم مشکلی داشته باشه، زمان قدیم که یادمه برا وایرلس نیاز به آداپتور مخصوص داشت که باید آداپتورو به یو اس بی میزدین و درایوراشو نصب میکردین تا بعد دسته رو میشناخت ولی خب خوبی دسته ایکس باکس وان اس اینه هنوز از جعبه درش میارین و دکمه بالاشو نگه میدارین ویندوز پیداش میکنه و بهش کانکت میشه و رسما کار کردش رو پی سی مثل ایکس باکس میشه. حتی تا جایی که میدونم دسته ایکس باکس وان قدیمی هم اینطوری نیست و فقط دسته Xbox One S که چند سال پیش اومد اینقد خوب هماهنگه.

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
بعد یه سوال
فرق Deathedder elite با نسخه essential چیه؟

هدست و کیبوردش نه ، فقط موساش خوبن به نظره من.

essential سنسورش قدیمی تره و 6400 dpi بیشتر نیست.هر مدلشو دیدی ارزونتره بخر هیچ فرقی با هم ندارن.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر