مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

satellitedvb

کاربر سایت
Apr 9, 2019
957
یه کارت گرافیک 960 از سیستم قبلی واسم مونده میخوام یه سیستم براش جمع کنم. یه چیزی که مثلا بتونه بازی Metro Exodus رو روی Full HD به خوبی اجرا کنه. چه سی پی یو و مادربردی باید براش بگیرم؟ میخوام حد امکان خیلی گران نشه.

البته یه مادربرد Z87 - G41 برند MSI رو از قبل دارم همین رو میتونم یه سی پی یو خوب واسش بگیرم؟
یه مادربرد P7P55D برند Asus هم دارم حالا نمیدونم کدومش بهتره!؟!؟
بیشتر تو گرافیگ مانور بده ن سیپو و مین ... اینا زیاد تاثیری نداره ... سری z بهتره ... سیپو 1150 میتونی براش بندازی

• Like
Reactions: SILICON POWER

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
این سیستم رو چند رد کنم؟
Asus 770GTX 2GB
8gb DDR3 Corsair XMS3
Corsar CM650
Green X4
Asus H97
Core i5 4690

قیمت مانیتور هم جدا بدید
Asus vx247 پنلش سوخت بردم گارنتی پنل کامل نو گذاشتن روش ولی دیگه دکمه‌های مانیتور کار نمی‌کنن.

قطعات 4100
مانیتور هم 2 تومن.

یه کارت گرافیک 960 از سیستم قبلی واسم مونده میخوام یه سیستم براش جمع کنم. یه چیزی که مثلا بتونه بازی Metro Exodus رو روی Full HD به خوبی اجرا کنه. چه سی پی یو و مادربردی باید براش بگیرم؟ میخوام حد امکان خیلی گران نشه.

البته یه مادربرد Z87 - G41 برند MSI رو از قبل دارم همین رو میتونم یه سی پی یو خوب واسش بگیرم؟
یه مادربرد P7P55D برند Asus هم دارم حالا نمیدونم کدومش بهتره!؟!؟

کارت 960 نمی تونه Metro Exodus رو روی 1080pبا فریم بالا اجرا کنه.
برای اون Z87 میتونید پردازنده ی خوب مثل 4770 بگیرید که برای گرافیک رده بالاتر هم جوابگو باشه.

P7P55 قدیمیتره، ردش کنید بره بدرد نمی خوره.

سلام
تصمیم گرفتم بجای گرافیک core i5 6500 رو ارتقا بدم Ryzen 5 3600 یا core i5-9600K اگه واقعا ارزش 500تومن اختلاف قیمت رو داره!حالا از بین اینا کدوم خوبه؟
و مادربرد متوسط قیمت بین 1.5 تومن چی پیشنهاد میدید(AMD) چون نمیخوام زیاد پول رو مادربرد بدم از یه طرف هم نمی دونم خرید مادربرد های سری قبلی که با اپدیت بایوس میشه این سری جدید Ryzen رو استفاده کرد خوبه یا نه؟
بعد یه قیمت هم بدید واسه فروش دسته دوم :
core i5 6500
Asus h170 pro gaming
می خوام قبل خرید اینارو بفروشم ممنون میشم یه قیمت بدید!

core i5-9600K در بازیها خیلی بهتره و ارزشش رو داره
مادربرد هم از سری B450 برای رایزن و B360/H370 برای اینتل انتخاب کنید.

قیمت قطعات هم 3 تومن.

سلام
بچه ها موس های hyperx چطوره؟
توصیه میکنید؟
استفاده کردید؟

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

برای رده ارزون قیمت و معمولی بد نیستن. از مدلهای بی کیفیت Tesco و A4Tech خیلی بهترن.

فرشید خان خسته نباشی
یه سوال ازت دارم
مبدلی هست که بشه کارت pci 2x یا 4x رو به 16xهای مادربوردای جدید وصل کرد؟

اگه سوالتون رو اشتباه مطرح نکرده باشید اصلا مبدلی نیاز نداره.
تمام کارتهای 1X تا 16X مستقیما در اسلات 16X قابل نصب هستند.

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
اگه سوالتون رو اشتباه مطرح نکرده باشید اصلا مبدلی نیاز نداره.
تمام کارتهای 1X تا 16X مستقیما در اسلات 16X قابل نصب هستند.

ببخش من برعکس گفتم
یچیزی مث این :
nV-B2OFMeM79DdEI.jpg

میشه واسه کارتهایی مث کپچر و dvb استفاده کرد اینو ؟

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
کیس کامپیوتر گرین مدل HIWA

کیس کامپیوتر گرین مدل Oraman Plus

کیس کامپیوتر گرین مدل Pars Evo

کیس کامپیوتر گرین مدل AVA

من از 200 تا حداکثر 300 تومن قصد دارم یک کیس کامپیوتر بگیرم.نظرتون در مورد این مدل ها چیه؟به نظرتون چه کیسی بگیرم که در آینده اگر بخوام قطعات سخت افزار کامپیوترم ارتقاع بدم به مشکل بر نخورم.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
کارت 960 نمی تونه Metro Exodus رو روی 1080pبا فریم بالا اجرا کنه.
برای اون Z87 میتونید پردازنده ی خوب مثل 4770 بگیرید که برای گرافیک رده بالاتر هم جوابگو باشه.

P7P55 قدیمیتره، ردش کنید بره بدرد نمی خوره.

ممنون فقط این مدل سی پی یو قدیمی بدون جعبه با قیمت بالای 2 میلیون دارن میفرونش که زیاده قیمتش به نظرم. مدل i5-4460 رو بگیرم خوبه؟ :-? گرافیک در حد همون 960 یا نهایت 1060 میخوام باشه اگه این i5-4460 جواب میده همین رو بگیرم.

آخرین ویرایش:

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
دوستان من میخوام 5 تا سیستم جمع کنم و همه اش رو وصل کنم به یه کامپیوتر مرکزی حالا به نظرتون واسه هرکدوم یه SSD بگیرم یا اینکه یه SSD M2 گران قیمت واسه سرور اصلی بگیرم و بقیه سیستم هارو بهش متصل کنم؟

اگه مثلا 5 تا GTA V روی یه هارد SSD M2 سامسونگ همزمان لود بشه سرعت و عملکرد بهتره یا اینکه 5 تا SSD معمولی جداگانه؟ چون سرعت SSD M2 بالای 3000 هست اما SSD معمولی سرعتش روی 500 هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ببخش من برعکس گفتم
یچیزی مث این :
View attachment 117358

میشه واسه کارتهایی مث کپچر و dvb استفاده کرد اینو ؟

به صورت فیزیکی میشه استفاده کرد، اما ممکنه باعث ایجاد گلوگاه در راندمان کارت کپچر بشه. این رایزرها در بازار هم موجودن و بیشتر برای کارتهای گرافیک ماینینگ کاربرد دارند.

کیس کامپیوتر گرین مدل HIWA

کیس کامپیوتر گرین مدل Oraman Plus

کیس کامپیوتر گرین مدل Pars Evo

کیس کامپیوتر گرین مدل AVA

من از 200 تا حداکثر 300 تومن قصد دارم یک کیس کامپیوتر بگیرم.نظرتون در مورد این مدل ها چیه؟به نظرتون چه کیسی بگیرم که در آینده اگر بخوام قطعات سخت افزار کامپیوترم ارتقاع بدم به مشکل بر نخورم.

هیچ کدوم کیس رده معمولی هم محسوب نمیشن که بشه روی کارکردشون در آینده هم حساب باز کرد. مدل PARS EVO شاید جادارتر از بقیه باشه برای ارتقا و بعد HIWA.

ممنون فقط این مدل سی پی یو قدیمی بدون جعبه با قیمت بالای 2 میلیون دارن میفرونش که زیاده قیمتش به نظرم. مدل i5-4460 رو بگیرم خوبه؟ :-? گرافیک در حد همون 960 یا نهایت 1060 میخوام باشه اگه این i5-4460 جواب میده همین رو بگیرم.

گرون نیست، قیمتش همینه و چون نسل قدیمی هست همین رو توصیه می کنم، چون Core i7 اون نسل در حد Core i5 نسل های جدید هم نیست و اگر بخواید همون رو هم به Core i5 تقلیل بدید در واقع هیچ ارتقایی ندادید و اونه که ارزش خرید نداره.

دوستان من میخوام 5 تا سیستم جمع کنم و همه اش رو وصل کنم به یه کامپیوتر مرکزی حالا به نظرتون واسه هرکدوم یه SSD بگیرم یا اینکه یه SSD M2 گران قیمت واسه سرور اصلی بگیرم و بقیه سیستم هارو بهش متصل کنم؟

اگه مثلا 5 تا GTA V روی یه هارد SSD M2 سامسونگ همزمان لود بشه سرعت و عملکرد بهتره یا اینکه 5 تا SSD معمولی جداگانه؟ چون سرعت SSD M2 بالای 3000 هست اما SSD معمولی سرعتش روی 500 هست.

پست های دیگه هم گفتم کامپیوتر سرور در گیمینگ اون کارکردی رو که در نرم افزارهای تحت شبکه داره نخواهد داشت. این که بخواید بازی کلاینت ها رو از روی سرور لود کنید اصلا معنی نداره! چون در اینجا سرعت شبکه هست که گلوگاه میشه، نه سرعت SSD و اصولا این طراحی معقول نیست
هر سیستم گیمینگ باید یه SATA SSD مخصوص به خودش رو داشته باشه.

gladiator12

کاربر سایت
Mar 20, 2014
415
دوستان یه راهنمایی بکید بد جوری سر دوراهی موندم ب نظرتون ps4 pro و tv 4k بگیرم یا سیستم ارتقا بدم؟ بودجم حدود 10 اا 11 تومنه از یه طرف pc و ماجرای فریم بالا
از یه طرف کنسول و بی دردسر بودن انحصاری tlou 2:((

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
این قطعات کامپیوتر قدیمی من هست.لطفا راهنماییم کنید که هر قطعه جداگانه به چه قیمتی بفروشم خوبه؟

مادربرد :P5Q Delux

پردازنده : Q9550

رم : دوتا رم 2 گیگ Geil

کارت گرافیک : 4870 دو گیگ

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
دوستان یه راهنمایی بکید بد جوری سر دوراهی موندم ب نظرتون ps4 pro و tv 4k بگیرم یا سیستم ارتقا بدم؟ بودجم حدود 10 اا 11 تومنه از یه طرف pc و ماجرای فریم بالا
از یه طرف کنسول و بی دردسر بودن انحصاری tlou 2:((

سیستمی که با 11 تومن بشه خرید قویتر از کنسول‌های فعلی هست و رده میانی محسوب میشه. اما همه چیز فقط قدرتِ خام نیستو همین ملاک بازیهای انحصاری هم تعیین کننده هست. بنابراین این انتخاب شما هست که کدوم راه رو انتخاب کنید. هیچ کس نمی تونه جای شما انتخاب کنه، اولویت های خودتون رو خودتون مقایسه کنید.

این قطعات کامپیوتر قدیمی من هست.لطفا راهنماییم کنید که هر قطعه جداگانه به چه قیمتی بفروشم خوبه؟

مادربرد :P5Q Delux

پردازنده : Q9550

رم : دوتا رم 2 گیگ Geil

کارت گرافیک : 4870 دو گیگ

قیمت تکی نمیشه گذاشت چون خیلی قدیمی و کم ارزشن
کلا 2 تومن قیمت بزارید.

سلام
این سیستم رو چند میشه رد کرد؟
View attachment 117481

قطعات و کیس حدود 9 تومن برآورد میشه.
مانیتور هم 3 تا 3500.

View attachment 117544
دوستان یه راهنمایی کنن چه قیمتی بفروشم این سیستم رو!

کیس حدود 11500 تا 12 تومن
مانیتور هم 1500 تا 1800.

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,275
نام
محمدرضا
ASUS H61M-PRO
GSkill 2×2GB 1600Mhz CL9
Intel i5 2500K 3.3 Ghz

برای این سیستم 1660 Ti گلوگاه میشه ؟ و اینکه این سه قطعه رو چقدر میتونم قیمت بزارم ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر