مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
اگر برای بازی نیاز ندارید به گرافیک جدا هم نیاز ندارید،
اگر دستگاه رده معمولی با کاربردهایی که گفتید و با راندمان مناسب در نظر دارید باید پردازنده های نسل Core i5/i7 از نسل هشتم یا نهم پردازنده های موبایل با حداقل 4 هسته ی فیزیکی خریداری کنید.

ممنون آقا فرشید
چه مدلی پیشنهاد میدین؟ با چه قیمتی!؟
هزینه اگه کمتر باشه بهتره
مدل های lenovo با قیمت حدود 4 تومان i3 خوب نیست؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ممنون آقا فرشید
چه مدلی پیشنهاد میدین؟ با چه قیمتی!؟
هزینه اگه کمتر باشه بهتره
مدل های lenovo با قیمت حدود 4 تومان i3 خوب نیست؟

دستگاه 4 تومنی به اندازه ی موبایل 2 میلیونی هم سرعت نداره. کم کیفیت ترین قطعات و ضعیفترین باتری رو برای لپ تاپ های این رده قیمتی در نظر می گیرن، پس کلا فراموششون کنید!

اگر برای استفاده ی عادی هم نیاز دارید باید حداقل 8 تومن برای لپ تاپ بودجه اختصاص بدید که پردازندش Core i7 8550U باشه و ترجیحا یه SSD با ظرفیت 128 گیگ داشته باشه.
ASUS VivoBook K540UB - Z یا Lenovo Ideapad 330 - PM دو نمونه از مدلهای پیشنهادی با مشخصات کف قابل قبول هستن.

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
فرشید جان من دو تا قطعه زیر را با چه قیمتی میتونم بفروشم ؟

CPU : i5 7400 Stock Cooler
Mobo : Asus Prime H270 Pro

سوال دوم هم اینکه آیا امکان سوار شدن CNPS14X روی مادربردهای 450 ATX برای AMD RYZEN 5 2600X هست ؟

سوال آخرم اینکه بین i5 9400f و RYZEN 5 2600X کدوم را انتخاب کنم (کارت گرافیک فعلی من هم ROG 1080 هستش و تا یکی دو سال دیگه میخوام سری جدیدتر Nvidia بگیرم)

این هم اضافه کنم که من بیشتر کار Real-time 3D انجام میدم (درگیر رندرینگ CPU نیستم زیاد) ولی اگر لازم باشه میخوام CPU را بعدها آورکلاک کنم...

گفتم نظر شما را بدونم چون قبلا هم خیلی خوب راهنماییم کردید.
ممنون

آخرین ویرایش:

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
560
نام
S O |-| E I L
آقا فرشید این SSDهای NVME مدل گیگابایت و ای دیتا که در حجم های بالاتر قیمت کمتری داره، غیر از سرعت خواندن و نوشتن کمترشون نسبت به بقیه رقبا، مشکل دیگه نداره؟ (اصل بودن، کیفیت محصول و ....)

یا همون مدلهای سامسونگ و وسترن توصیه میشه؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
من هارد لپتاپو نگاه کردم مدلش وسترن دیجیتال BLUE WD10JPCX 1TB هست،تو نت سرچ کردم ندیدم سایزش دقیقا چه اندازه ایه...
میشه جای این SSD انداخت یا نه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
فرشید جان من دو تا قطعه زیر را با چه قیمتی میتونم بفروشم ؟

CPU : i5 7400 Stock Cooler
Mobo : Asus Prime H270 Pro

سوال دوم هم اینکه آیا امکان سوار شدن CNPS14X روی مادربردهای 450 ATX برای AMD RYZEN 5 2600X هست ؟

سوال آخرم اینکه بین i5 9400f و RYZEN 5 2600X کدوم را انتخاب کنم (کارت گرافیک فعلی من هم ROG 1080 هستش و تا یکی دو سال دیگه میخوام سری جدیدتر Nvidia بگیرم)

این هم اضافه کنم که من بیشتر کار Real-time 3D انجام میدم (درگیر رندرینگ CPU نیستم زیاد) ولی اگر لازم باشه میخوام CPU را بعدها آورکلاک کنم...

گفتم نظر شما را بدونم چون قبلا هم خیلی خوب راهنماییم کردید.
ممنون

قطعاتتون رو می تونید با هم حدود 4 تومن بفروشید.
اون مدل خنک کننده هم اگر براکت مخصوص سوکت AM4 رو داشته باشه با پردازنده جدیدتون هماهنگه که چون قدیمیه فکر نکنم داشته باشه.
برای بازی هم Core i5 9400 انتخاب بهتری هست. قابل اورکلاک نیست ولی راندمان استوکش بهتر از اورکلاک شده ی 2600X هست برای بازی.

آقا فرشید این SSDهای NVME مدل گیگابایت و ای دیتا که در حجم های بالاتر قیمت کمتری داره، غیر از سرعت خواندن و نوشتن کمترشون نسبت به بقیه رقبا، مشکل دیگه نداره؟ (اصل بودن، کیفیت محصول و ....)

یا همون مدلهای سامسونگ و وسترن توصیه میشه؟

قیمت کمترشون مزیت هست برای این مدلها، اما ناسازگاریشون با مادربردهای مختلف هم زیاد دیده شده که اگر سازنده آپدیت بایوس نده یا پشتیبانی خوبی نداشته باشه راه حل دیگه ای نخواهید داشت.
از نظر کیفی هم به مدلهای سامسونگ نخواهند رسید و برای همین هم توصیه‌ی اول برای پی سی و لپ تاپ همون سری SAMSUNG 970 EVO هست.

من هارد لپتاپو نگاه کردم مدلش وسترن دیجیتال BLUE WD10JPCX 1TB هست،تو نت سرچ کردم ندیدم سایزش دقیقا چه اندازه ایه...
میشه جای این SSD انداخت یا نه؟

شدنش که میشه
ضخامت هارددیسک فعلی شما 9.5 میلی متر هست و باید مدلی از SSD رو بخرید که ضخامت کمتر یا برابر داشته باشه.
بسیاری از SATA SSD های موجود ضخامت کمتری دارند، مثلا Samsung EVO 860 ضخامتش 6.8mm هست.

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
شدنش که میشه
ضخامت هارددیسک فعلی شما 9.5 میلی متر هست و باید مدلی از SSD رو بخرید که ضخامت کمتر یا برابر داشته باشه.
بسیاری از SATA SSD های موجود ضخامت کمتری دارند، مثلا Samsung EVO 860 ضخامتش 6.8mm هست.
فرشید جان میخوام هارد خود لپتاپو به جای dvd وصل کنم و به یک کدی نیاز دارم،چه سایزی باید بخرم؟ مدل لپتاپ اینه Ideapad 510-15IKB

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
فرشید جان میخوام هارد خود لپتاپو به جای dvd وصل کنم و به یک کدی نیاز دارم،چه سایزی باید بخرم؟ مدل لپتاپ اینه Ideapad 510-15IKB
همه یه مدل هستن فقط کیفیت ساخت و قیمت متفاوته
فرشید جان از پویا چه خبر؟ هنوز بازی میکنه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید

اینو واگذار کنید به تعمیرکاری که قراره براتون کدی رو نصب کنه. فقط دقت کنید که هارد روی کدی نصب بشه و SSD روی پورت اصلی.

همه یه مدل هستن فقط کیفیت ساخت و قیمت متفاوته
فرشید جان از پویا چه خبر؟ هنوز بازی میکنه؟

اگه پویا از بچه های بتل باز رو میگی که آره، هنوزم بازی می‌کنه ولی کمتر، فعلا دوره ی خدمت سربازی رو سپری می کنه.

• Like
Reactions: IMANOKA

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
قطعاتتون رو می تونید با هم حدود 4 تومن بفروشید.
اون مدل خنک کننده هم اگر براکت مخصوص سوکت AM4 رو داشته باشه با پردازنده جدیدتون هماهنگه که چون قدیمیه فکر نکنم داشته باشه.
برای بازی هم Core i5 9400 انتخاب بهتری هست. قابل اورکلاک نیست ولی راندمان استوکش بهتر از اورکلاک شده ی 2600X هست برای بازی.
ممنون فرشید جان
یعنی دوتا قطعه CPU و motherboard با هم حدود 4 تومن میتونم بفروشم ؟
خودم خیلی کمتر از این فکر میکردم بشه! :D

آخرین ویرایش:

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
اقا فرشید سلام یک نظر تخصصی میخواستم میخوام این فن Noctua NH-D15 رو بخرم
میخواستم ببینم توی کیس گرین striker جا میشه یا نه ؟ رم هم این مدل هست Geil EVO Forza 2×8GB رم ها براش مشکلی ایجا نمیکنن؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ممنون فرشید جان
یعنی دوتا قطعه CPU و motherboard با هم حدود 4 تومن میتونم بفروشم ؟
خودم خیلی کمتر از این فکر میکردم بشه! :D

بله، قیمت نسل 7 همینه ، شما اینو اعلام کن، موقع فروش تخفیف بده.

اقا فرشید سلام یک نظر تخصصی میخواستم میخوام این فن Noctua NH-D15 رو بخرم
میخواستم ببینم توی کیس گرین striker جا میشه یا نه ؟ رم هم این مدل هست Geil EVO Forza 2×8GB رم ها براش مشکلی ایجا نمیکنن؟

خودم این مدل فن رو دارم، ولی مطمئن نیستم که داخل کیس شما براحتی جا بشه، چون ارتفاعش 16.5 سانتی متر هست و کیس شما تا 15.7 رو ساپورت می کنه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
کیس تا 11.5 معرفی کنید .
ممنون

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومانIntel Core i3 8100CPU
یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-KMotherBoard
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 2400 MHz -16GBRAM
چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(دو میلیون و ۴۶۰ هزار تومان)
(سه میلیون و ۱٩٠ هزار تومان)
ASUS PH-GTX 1660TI-O6G GDDR5
(ASUS Expedition Radeon RX 570 OC 4GB GDDR5)
(MSI RX 580 ARMOR OC 8GB GDDR5)
VGA
۵۴۰ هزار تومان
(۵۱۰ هزار تومان)
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB
(WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB)
HDD
۴۷۰ هزار تومانWD GREEN 240GB SATASSD
۱۹۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۷۳۰ هزار تومان
(۸۵۰ هزار تومان)
+GREEN GP500B-HP