مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من یه 1080ti گرفتم کلا میخوام یه ارتقا بدم
یه پاور 1200 گرین هم گرفتم
حالا میخوام باندل سری 8 بخرم
حالا مین و سی پی یو چی بگیرم که در عین اینکه بهترین بازدهی رو داشته باشن کمترین هزینه ممکن رو هم بکنم؟ من برام USB 3.1 ملاکه که حتما داشته باشه.type c هم داشته باشه چه بهتر. این مین گیمینگ ها واقعا چی دارن که اینقدر گرونن؟ غیر از بحث اورکلاک که اصلا راسته کار من نیست کارایی دیگه ای هم دارن که ارزش خرید داشته باشن؟ یا مثلا روی پرفورمنس اثری که ارزش هزینه ای که واسشون می کنی میزارن؟
یه سوال هم در مورد WiFi های روی مین برد ها داشتم که از نظر کیفیت و کارایی از مدل دانگلی و کوچیک وای فای بهتر هستن و آیا خریدشون ارزش داره؟
چه مدل رمی رو پیشنهاد می کنید که بیشتر بازده رو در کنار قیمت مناسب داشته باشه و چند گیگ رم؟
استفاده من گیم و فیلمه کاره دیگه ای باهاش انجام نمیدم

پاور 1200 وات برای چه ترکیبی نیازه؟
مادربردها خیلی امکانات مختلف دارند اگر مطالعه میکردید، اصلا هم قرار نیست همه گرونترین مدل رو بخرن. راندمانشون هم تفاوت زیادی نداره.
بخش وایرلس Wi-Fi روی مادربردها از سری AC هست که بسیار قویتر از دانگل‌های معمولی با استاندارد 802.11n هست. اگر مودم روتر از سری AC داشته باشید، خرید مادربرد با این قابلیت هم ارزشش رو داره.
بدون اطلاعات بودجه و دونستن بقیه ی قطعات پیشنهادی داده نمیشه، عجیبه که بعد از این مدت توقع دارید مدلی رو به خودی خود توصیه کنیم.
رم باید پک دوال 16 گیگی باشه.

دوستان یه سیستم قدیمی داشتم مادربوردش خراب شد فقط باهاش فیلم میدیدم.
مشخصات سیستم :
AMD Radeon HD 6670
AMD Athlon(tm) II X4 635 Processor
ASUSTeK Computer INC M4N68T V2
power 280w
Memory: 6.00 GB
مادربوردی هست که تو بازار موجود باشه این قطعات بیاره؟
یه سوال دیگه هم داشتم امکانش هست هارد کامپیوتر رو لپتاپ اورد؟

مادربرد این پردازنده خیلی وقته تولید نمیشه، باید در دست دوم فروشیها به دنبال مادربردش باشید.
و امکان نصبهارد لپ تاپ که 3.5 اینچی هست در لپ تاپ که مدل 2.5 اینچی میخوره وجود نداره. اما میشه هارد رو با مبدل SATA به USB به لپ تاپ متصل کرد.

• Like
Reactions: white_beard

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
پاور 1200 وات برای چه ترکیبی نیازه؟
مادربردها خیلی امکانات مختلف دارند اگر مطالعه میکردید، اصلا هم قرار نیست همه گرونترین مدل رو بخرن. راندمانشون هم تفاوت زیادی نداره.
بخش وایرلس Wi-Fi روی مادربردها از سری AC هست که بسیار قویتر از دانگل‌های معمولی با استاندارد 802.11n هست. اگر مودم روتر از سری AC داشته باشید، خرید مادربرد با این قابلیت هم ارزشش رو داره.
بدون اطلاعات بودجه و دونستن بقیه ی قطعات پیشنهادی داده نمیشه، عجیبه که بعد از این مدت توقع دارید مدلی رو به خودی خود توصیه کنیم.
رم باید پک دوال 16 گیگی باشه.
پاورو بالا گرفتم چون هزینه زیادی ندادم کلا 1 تومن هزینه کردم و کارکرده است.
من اگه قرار بود برم کل مباحث مادربرد ها مطالعه کنم خب مشخصا اینجا سوال نمی کردم.
برای فایل شیرینگ می گی بدرد میخوره؟ مودمم که 2750 دلینک هست. مثلا شیر با گوشی هم تاثیر داره؟ چون فکر می کنم روی گوشی ها استانداردهای خیلی بالایی توی وای فای استفاده نشه. گوشیم هم ایفون ایکس اس مکس و اس 10 پلاسه
بقیه قطعات چیزه دیگه ای نیست که بخوام بگم. یه هارده که اونم SSD 850 سام هست.بودجه هم مشکلی توش ندارم ولی فقط پول پای چیزی میدم که توی بازی واسم بازدهی داشته باشه یا امکاناتش به کارم بیاد نه الکی بخوام فقط یه سیستم بخرم خوشگل باشه و ال ای دی هاش دلمو ببره یا الکی یه سی پی یو چند میلیونی بخرم که کل تفاوت فریمی که میده 20 فریم هم نیست ولی اندازه یه کارت گرافیک هزینه روی دستم بزاره
تشکر از شما
این ترکیب چطوره به نظر شما
ASUS PRIME B360M-A
i5 8400
Ballistix Sport LT 16GB 2400Mhz CL16
1080ti gaming x 11g
1200w green
500gb 850evo samsung
البته اگه با این هزینه میشه مثلا یه ترکیب بهتر و مناسب تر AMD بست هیچ مشکلی با اون هم ندارم
من توذهنم هست که مثلا الان یه 8100 بگیرم بعد خواستم ارتقا بدم یه مدل بالای سری 9 بگیرم که قیمتش مناسب تر هم شده باشه. به نظرم الان همین 8100 کامل با توجه به قیمتی که داره جواب گوی نیازهای من هست.
من 4K بازی می کنم ولی میگم 10 فریم افزایش با هزینه چند میلیونی برای CPU برام ارزش نداره ولی اگه 30 درصد افزایش فریم داشته باشم راغب میشم که 2 تومن یا 3 تومن دیگه هم هزینه کنم

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پاورو بالا گرفتم چون هزینه زیادی ندادم کلا 1 تومن هزینه کردم و کارکرده است.
من اگه قرار بود برم کل مباحث مادربرد ها مطالعه کنم خب مشخصا اینجا سوال نمی کردم.
برای فایل شیرینگ می گی بدرد میخوره؟ مودمم که 2750 دلینک هست. مثلا شیر با گوشی هم تاثیر داره؟ چون فکر می کنم روی گوشی ها استانداردهای خیلی بالایی توی وای فای استفاده نشه. گوشیم هم ایفون ایکس اس مکس و اس 10 پلاسه
بقیه قطعات چیزه دیگه ای نیست که بخوام بگم. یه هارده که اونم SSD 850 سام هست.بودجه هم مشکلی توش ندارم ولی فقط پول پای چیزی میدم که توی بازی واسم بازدهی داشته باشه یا امکاناتش به کارم بیاد نه الکی بخوام فقط یه سیستم بخرم خوشگل باشه و ال ای دی هاش دلمو ببره یا الکی یه سی پی یو چند میلیونی بخرم که کل تفاوت فریمی که میده 20 فریم هم نیست ولی اندازه یه کارت گرافیک هزینه روی دستم بزاره
تشکر از شما

اگه مطالعه نکنید و اطلاعاتتون هم خیلی کم باشه، نباید انتخاب قطعات رو خودتون انجام بدید، راهنمایی و توصیه رو باید به کارشناس بسپارید. شما یه سری اطلاعات میدی و توقعت رو مطرح می کنی، در حالی که روش انتخاب ما بر اساس اولویت کارکرد و بودجه‌ی کلی هست. تشخیص این که پردازنده ی چند میلیونی برای این سیستم یا کارت گرافیک مناسب هست هم با کارشناسه.
وایرلس مادربرد ربطی به اشتراک فایل نداره و ارتباطش با مودم مهم هست. مودم روتر ضعیفی که شما داری حتی از پس ارائه‌ی سرعت بالا به همون گوشی‌هایی که داری هم بر نمیاد، دیگه وایرلس سرعت بالای مادربردهای حرفه ای بماند.
برای انتخاب قطعات هم این فهرست رو به عنوان توصیه ی نهایی میدم ، فقط بر اساس همین خرید کنید و به موارد جنبی و حواشی دیگه نپردازید:

قیمتمدلنام قطعه
پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
(هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
Intel Core i7 8700K BOX
(Intel Core i7 9700K)
CPU
۷۵۰ هزار تومانGREEN GLC240-EVO GLACIER 240 EVOCOOLING
چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومانMSI MEG Z390 ACEMotherBoard
پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومانGSkill Ripjaws V 2*16GB DDR4 3200MhzRAM
سیزده میلیون و ۸۵۰ هزار تومانGIGABYTE AORUS GTX 1080 Ti XTREME 11GB GDDR5XVGA
۷۳۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TBHDD
یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومانSAMSUNG 970 EVO Plus 250GBSSD
۲۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومانGREEN GP850B-OCPTPower
یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومانGREEN X7Case
سی و شش میلیون و ۷۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

• Like
Reactions: msbazicenter

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
اگه مطالعه نکنید و اطلاعاتتون هم خیلی کم باشه، نباید انتخاب قطعات رو خودتون انجام بدید، راهنمایی و توصیه رو باید به کارشناس بسپارید. شما یه سری اطلاعات میدی و توقعت رو مطرح می کنی، در حالی که روش انتخاب ما بر اساس اولویت کارکرد و بودجه‌ی کلی هست. تشخیص این که پردازنده ی چند میلیونی برای این سیستم یا کارت گرافیک مناسب هست هم با کارشناسه.
وایرلس مادربرد ربطی به اشتراک فایل نداره و ارتباطش با مودم مهم هست. مودم روتر ضعیفی که شما داری حتی از پس ارائه‌ی سرعت بالا به همون گوشی‌هایی که داری هم بر نمیاد، دیگه وایرلس سرعت بالای مادربردهای حرفه ای بماند.
برای انتخاب قطعات هم این فهرست رو به عنوان توصیه ی نهایی میدم ، فقط بر اساس همین خرید کنید و به موارد جنبی و حواشی دیگه نپردازید:

قیمتمدلنام قطعه
پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
(هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
Intel Core i7 8700K BOX
(Intel Core i7 9700K)
CPU
۷۵۰ هزار تومانGREEN GLC240-EVO GLACIER 240 EVOCOOLING
چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومانMSI MEG Z390 ACEMotherBoard
پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومانGSkill Ripjaws V 2*16GB DDR4 3200MhzRAM
سیزده میلیون و ۸۵۰ هزار تومانGIGABYTE AORUS GTX 1080 Ti XTREME 11GB GDDR5XVGA
۷۳۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TBHDD
یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومانSAMSUNG 970 EVO Plus 250GBSSD
۲۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومانGREEN GP850B-OCPTPower
یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومانGREEN X7Case
سی و شش میلیون و ۷۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---
بازم تشکر
ولی شمایی که از قدیمی ها هستی و به قول خودت استاد این کاری چرا این شکلی باید مشاوره بدی؟ الان یه مورد مثل 8400 اونم i5 راندمانش توی بازی واقعا از 8700 i7 با در نظر گرفتن قیمت خیلی بهتره. شما 3 تومن رو بزار کنار 6 تومن! من به شما گفتم که فقط استفاده گیم دارم و لا غیر .خب زمانی که این شرط میاد وسط کسی که کارشناسه نمیاد یه هزینه الکی رو به طرف تحمیل کنه. الان من 10 تا بنچ بیارم که اینطوره و کاملا گزینه استفاده از 8400 برای گیم کافی و مناسب تره از 8700! چرا فقط یه سری لیست رو که قبلا مقالش رو اینور و انور نوشتیم رو اینجا کپی کنیم و خیال کنیم داریم به اینو اون کمک می کنیم؟ من نمی خواستم اینو اینجا بنویسم ولی کسی که یه عمره داره اینجا مشاوره میده چرا اینقدر باید بی حوصله و بی حال باشه که حتی چک نکنه یه لیستی که توی پست مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات داره میده به عنوان سیستم آینده نگرانه تر و بروز تر توی گزینه رم پایین تره از لیستی که به عنوان مینی موم و پایین ترین گزینه بهش معرفی کرده! این به نظرم یعنی کپی پیست یه سری اطلاعات که از قبل ذخیره شده
من میگم 1080 خریدم و پاور 1200 بعد باز یه لیست کپی پیست شده جلوی من قرار میگیره
بهرحال ما گردن شما حقی نداریم و انتظاری هم نیست که شما اصلا جواب کسی رو اینجا بدید ولی زمانی که خودت داری این لطف رو میکنی حداقل یه زره واسه سوال طرف مقابل ارزش قائل باش و وقت بزار نه اینکه با بی احترامی به طرف فقط از سره خودت وا کن و برو سراغ سوال بعدی بدون اینکه اصلا دغدغه حل کردن گره ذهنی طرف رو داشته باشی! این خارج از انصافه به نظر من
اینم بنچ مارک ها

Corei5-8400-hg15.gif Corei5-8400-hg14.gif Corei5-8400-hg13.gif Corei5-8400-hg12.gif 2.jpg 1.jpg residentevil7_1280_720.png hitman_1280_720.png doom_1280_720.png F1_Vega.png F1_1080.png Ashes_1080.png BF1_Vega.png BF1_1080.png dishonored2_1280_720.png deusex_1280_720.png bf1_1280_720.png

• Like
Reactions: aliatlas

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بازم تشکر
ولی شمایی که از قدیمی ها هستی و به قول خودت استاد این کاری چرا این شکلی باید مشاوره بدی؟ الان یه مورد مثل 8400 اونم i5 راندمانش توی بازی واقعا از 8700 i7 با در نظر گرفتن قیمت خیلی بهتره. شما 3 تومن رو بزار کنار 6 تومن! من به شما گفتم که فقط استفاده گیم دارم و لا غیر .خب زمانی که این شرط میاد وسط کسی که کارشناسه نمیاد یه هزینه الکی رو به طرف تحمیل کنه. الان من 10 تا بنچ بیارم که اینطوره و کاملا گزینه استفاده از 8400 برای گیم کافی و مناسب تره از 8700! چرا فقط یه سری لیست رو که قبلا مقالش رو اینور و انور نوشتیم رو اینجا کپی کنیم و خیال کنیم داریم به اینو اون کمک می کنیم؟ من نمی خواستم اینو اینجا بنویسم ولی کسی که یه عمره داره اینجا مشاوره میده چرا اینقدر باید بی حوصله و بی حال باشه که حتی چک نکنه یه لیستی که توی پست مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات داره میده به عنوان سیستم آینده نگرانه تر و بروز تر توی گزینه رم پایین تره از لیستی که به عنوان مینی موم و پایین ترین گزینه بهش معرفی کرده! این به نظرم یعنی کپی پیست یه سری اطلاعات که از قبل ذخیره شده
من میگم 1080 خریدم و پاور 1200 بعد باز یه لیست کپی پیست شده جلوی من قرار میگیره
بهرحال ما گردن شما حقی نداریم و انتظاری هم نیست که شما اصلا جواب کسی رو اینجا بدید ولی زمانی که خودت داری این لطف رو میکنی حداقل یه زره واسه سوال طرف مقابل ارزش قائل باش و وقت بزار نه اینکه با بی احترامی به طرف فقط از سره خودت وا کن و برو سراغ سوال بعدی بدون اینکه اصلا دغدغه حل کردن گره ذهنی طرف رو داشته باشی! این خارج از انصافه به نظر من

قبل از این که این جواب بی ربط رو بدی متوجه شده بودم که به شیوه‌ی مرسوم دنبال راهنمایی گرفتن نیستی.
اگر به این نتیجه رسیدی که Core i5 8400 در هر شرایطی بهتر از 8700 هست خب همون رو بگیر، اگر قرار باشه توی هر زمینه‌ای سطحی قضاوت کنی اون هم با دانش کم، شاید بهتره باشه همون کار غلط رو انجام بدی.

پست قبلی گفتی کارت GTX 1080ti خریدی، حالا این جا میگی 1080 خریدی، اگر در این حد تفاوت ها رو قائل نیستی همون کاری رو انجام بده که خودت فکر می‌کنی درسته، قبول پیشنهاد ما اجباری نیست دوست عزیز.

اون لیست کپی پیست شده هم از مقاله‌ی راهنمای خرید خودم هست، بنابراین خودم انتخابش کردم و خودم برای گزینش کردن و بروز رسانی قیمتش وقت گذاشتم. اگر اون راهنمای خریدم رو میدیدی، متوجه میشدی که این خود من بودم که در "فهرست پیشنهادی جایگزین" از مقاله ی زومجی به جای پردازنده ی 8700 همون Core i5 8400 رو توصیه کردم! اون هم برای کسانی که فکر می‌کنن خرید سیستم اصلی براشون مقرون به صرفه نیست. حالا داری همین ایراد رو از خود من میگیری چون به خودت زحمت مطالعه کردن رو ندادی. اینجا جای آموزش همه چیز نیست و مقدوراتش هم نیست، جای راهنمایی کردن و توصیه دادن در موارد جانبی هست برای کسی که توصیه پذیر باشه و حداقل‌های دانش کامپیوتر و اطلاعات روز رو داشته باشه. یا اگر نداره حداقلش اینه که به کارشناس اعتماد کنه، چون یه کارشناسِ با تجربه بسیار بیشتر از چیزی که خودش فکر می کنه موارد و معیارهای مختلف رو در انتخاب در نظر می‌گیره و دید جامع‌تری نسبت به انتخاب مناسب داره.

در مورد پستی هم که مثال زدی و من دو تا سیستم معرفی کردم باز هم از بی اطلاعی شماست که به جای اینکه بپرسی چرا رم 3000 برای سیستم ضعیف‌تر انتخاب شده و رم 2400 برای سیستم قویتر، اینقدر مطمئن و با قضاوت عجولانه نظر دادی، در حالی که دقیقا برعکسه و خطای برداشتِ شماست! همه‌ی فهرست های کپی شده در این پست‌ها تماما کار خودم هست و برای آماده سازی و بروز رسانی‌شون بر طبق محصولات و قیمت‌های روز، زمان و حوصله صرف میشه که شما به این مورد توجه نکردی.

آخرین ویرایش:

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
احتمالا کیبوردتون خرابه،
معمولا تعمیری هم نیست، باید عوض بشه. کیبورد PS2 به تاریخ پیوسته.
تا دو تومن کیبرد خوب چی معرفی میکنید واسه بازی؟
ظاهر و صدای کلیدا مهمه برام

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

• Like
Reactions: Rize Mize

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
کیبورد corsair چرا تو بازار نیست؟

خیلی وقته دیگه وارد ایران نمیشن و با وجود عالی بودن در انتخاب‌های ما جا نمیگیرن.
به خاطر شرایط ارز و بسته شدن گمرک خیلی از برندها رو دیگه نمیشه اینجا پیدا کرد.

تا دو تومن کیبرد خوب چی معرفی میکنید واسه بازی؟
ظاهر و صدای کلیدا مهمه برام

مدل Logitech G910 Orion Spectrum یه مدل مکانیکال گیمینگ با کمترین صدای کلیدها و فیدبک خوب هست. صدای کلیدهای Rumor-G از کلیدهای متعارف Cherry MX قرمز یا قهوه‌ای کمتر هست، اما فیدبکی که میده به خوبی کلیدهای اون نیست. کیبوردهای Razer هم از Cherry MX کم صداتر هستند، اما از کلیدهای لاجیتک پرصداتر.
مدلی که با Cherry MX ساخته شده باشه هم کیبورد ایسوس Asus Cerberus Mech RGB هست که از کیبورد لاجیتک ارزونتره.

Rize Mize

کاربر سایت
Oct 28, 2008
514
نام
حمید رضا
2- هر دو تا کیفیت صدای بالایی دارن، ولی فکر کنم Fusion 500 کمی برتری داشته باشه. اما مطمئن هستم که Fusion 700 از هر دو تا بهتر هست، حتی برای موزیک.
سلام آقا فرشید خسته نباشید
شرمنده دوباره مزاحمتون میشم
من بین خریدlogitech G933 و Fusion 500 ازتون راهنمایی خواستم و شما لطف کردیدFusion 700 معرفی کردید اما من اشتباه کردم و فکر میکردم Fusion 500 بدون سیم هستش اما گویا با سیم هست!
حالا مزاحمتون شدم بدونم هدست وایرلس 7.1 گیمی که برای فیلم هم مناسب باشه چی رو معرفی می کنید؟
سپاس ازتون

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,717
من بین خریدlogitech G933 و Fusion 500 ازتون راهنمایی خواستم و شما لطف کردیدFusion 700 معرفی کردید اما من اشتباه کردم و فکر میکردم Fusion 500 بدون سیم هستش اما گویا با سیم هست!
حالا مزاحمتون شدم بدونم هدست وایرلس 7.1 گیمی که برای فیلم هم مناسب باشه چی رو معرفی می کنید؟
سپاس ازتون

با اجازه از اقا فرشید
من خودم g933 دارم بسیار راضیم ازش هم میتونه انتخاب خوبی با توجه به قیمتش باشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Rize Mize

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
خیلی وقته دیگه وارد ایران نمیشن و با وجود عالی بودن در انتخاب‌های ما جا نمیگیرن.
به خاطر شرایط ارز و بسته شدن گمرک خیلی از برندها رو دیگه نمیشه اینجا پیدا کرد.

مدل Logitech G910 Orion Spectrum یه مدل مکانیکال گیمینگ با کمترین صدای کلیدها و فیدبک خوب هست. صدای کلیدهای Rumor-G از کلیدهای متعارف Cherry MX قرمز یا قهوه‌ای کمتر هست، اما فیدبکی که میده به خوبی کلیدهای اون نیست. کیبوردهای Razer هم از Cherry MX کم صداتر هستند، اما از کلیدهای لاجیتک پرصداتر.
مدلی که با Cherry MX ساخته شده باشه هم کیبورد ایسوس Asus Cerberus Mech RGB هست که از کیبورد لاجیتک ارزونتره.
اتفاقا برعکس من میخوام صدا داشته باشه ولی یه صدایی مث razer ornata chroma یا razer huntsman
بی صدا نمیخوام اصلا

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سپاس ازتون

اتفاقا Fusion 700 از معدود مدلهایی هست که برای فیلم هم خوبه. معمولا کم پیش میاد که مدلهای گیمینگ برای موزیک و مدیا هم مناسب باشن.
اگر بودجه نرسید که همون G933 انتخاب خوبیه.

اتفاقا برعکس من میخوام صدا داشته باشه ولی یه صدایی مث razer ornata chroma یا razer huntsman
بی صدا نمیخوام اصلا

در این صورت همون مدل کیبورد ایسوس یا هر کیبورد مشابه‌ی دیگه ای که از کلیدهای Cherry MX Red استفاده کرده باشن انتخاب بهتریه برای شما. Asus Cerberus Mech RGB .

Rize Mize

کاربر سایت
Oct 28, 2008
514
نام
حمید رضا
اتفاقا Fusion 700 از معدود مدلهایی هست که برای فیلم هم خوبه. معمولا کم پیش میاد که مدلهای گیمینگ برای موزیک و مدیا هم مناسب باشن.
ممنونم از راهنماییتون
برای خرید Fusion 700 اقدام کرده بودم که دیدم وایرلس نیست نگرفتم

شرمنده همینG933 رو بگیرم یا مدل جدیدش G935 رو؟

سپاس

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد

در این صورت همون مدل کیبورد ایسوس یا هر کیبورد مشابه‌ی دیگه ای که از کلیدهای Cherry MX Red استفاده کرده باشن انتخاب بهتریه برای شما. Asus Cerberus Mech RGB .
نظرت درباره همون ornata chroma چیه؟
کیفیتش خوبه؟ چون میگن ریزر خرابی زیاد داره.

ولی خیلی به دلم نشسته

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنونم از راهنماییتون
برای خرید Fusion 700 اقدام کرده بودم که دیدم وایرلس نیست نگرفتم

شرمنده همینG933 رو بگیرم یا مدل جدیدش G935 رو؟

سپاس

مدل Fusion 700 هم بلوتوثه و هم USB 2.0، اینجوری به همه ی دستگاهها وصل میشه.
G935 هم از نظر کیفی زیاد بهبود نداشته، فقط Bass بیشتری تولید می کنه و دوام باتریش هم متوسطه.

نظرت درباره همون ornata chroma چیه؟
کیفیتش خوبه؟ چون میگن ریزر خرابی زیاد داره.

ولی خیلی به دلم نشسته

خودم برای خرید شخصی هم کلیدهای مکانیکال ریزر رو ترجیح نمی دم، برای صدای بهتر انتخاب اول همون Cherry MX Red و بعد Brown هست که صدای بیشتری هم داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر