مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
این مایه فخر و اماتور بودن رو شما مشخص نمیکنی :)
دستمال بستن به سری که درد نمیکنه مصداق بستن 16 گیگ رم فرکانس 3000 برای گرافیک 1050 هست !
حالا شما دیدی دو برند هم مدل هم فرکانس مشکل داشتن. حتما این رو هم دیدی رم با فرکانس 3000 دوال چنل بدون تاخیر شما اصلا با این فرکانس 3000 بوت نمیشن ؟! یا این رو ندیدی ؟!
احتمال کدوم ایراد بیشتره ؟!
پاور هم هیچ مشکلی نداره هم از لحاظ برندی از این چینی های بدون نشان نیست و همچنین 36 ولت روی ریل 12 ولت بسیار بیشتر از نیاز این سیستم هست.
موفق باشین شما میدونی و اون دوستی که به شما اعتماد کرده .
it is not working very hard. Even at full load, this should only be pulling 320 Watts.

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
it is not working very hard. Even at full load, this should only be pulling 320 Watts.
داداش اگر مشکل پاوره اکی پاوره گرین میگیرم یا کولر مستر که معتبرن

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
من نمیدونم ، همون دوستی که توضیح داره میده. ازش بپرس خوبه یا نه، پاوری که معرفی کرده.
من نظرمو همون اولین تاپیکی که بهتدادم گفتم.

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
مشکل از جای دیگه ای هست و ربطی به قطعات نداره.
رم دقیقا ستاپ همین 4 تا 4 گیگ فرکانس 2400 برند apacer رو شخصا تست کردم و بدون هیچ مشکلی دوال چنل کار کردن . اینکه دوال چنل دوم تاخیر داره و بهتره 2 تا رم 8 گیگ باشه و فرکانس 2400 کمه درسته ولی این تاثیر برای سیستمی که اخرش کارت گرافیک ضعیف باشه اصلا دیده نمیشه .
کولر مستر هم برند بسیار معتبری هست و همون 450-500 وات برای این سیستم کافیه

شما هم موفق باشید با توصیه رم 3000 برای سیستم های گیمینگ با گرافیک 1050 و اون دوستانی که به شما اعتماد میکنن
---------------------------------------------------------
و البته توصیه دیگه ای میکنم یکمی هم روی زبان انگلیسی کار کنید
نوشته "سیستم من زیاد سنگین کار نمیکنه و در حالت فول لود 320 توان مصرف میکنه و پاور هم تا الان ساکت و بدون هیچ مشکلی بوده ولی یک پاور ارزان هست"
که ارزان بودنش رو خب ما هم میدونم و به همین خاطر توصیه کردیم تا اخرش به گرافیک 1050 روی سیستم نرسیم :)
البته با شما بحثی ندارم

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
مشکل از جای دیگه ای هست و ربطی به قطعات نداره.
رم دقیقا ستاپ همین 4 تا 4 گیگ فرکانس 2400 برند apacer رو شخصا تست کردم و بدون هیچ مشکلی دوال چنل کار کردن . اینکه دوال چنل دوم تاخیر داره و بهتره 2 تا رم 8 گیگ باشه و فرکانس 2400 کمه درسته ولی این تاثیر برای سیستمی که اخرش کارت گرافیک ضعیف باشه اصلا دیده نمیشه .
کولر مستر هم برند بسیار معتبری هست و همون 450-500 وات برای این سیستم کافیه

شما هم موفق باشید با توصیه رم 3000 برای سیستم های گیمینگ با گرافیک 1050 و اون دوستانی که به شما اعتماد میکنن
---------------------------------------------------------
و البته توصیه دیگه ای میکنم یکمی هم روی زبان انگلیسی کار کنید
نوشته "سیستم من زیاد سنگین کار نمیکنه و در حالت فول لود 320 توان مصرف میکنه و پاور هم تا الان ساکت و بدون هیچ مشکلی بوده ولی یک پاور ارزان هست"
که ارزان بودنش رو خب ما هم میدونم و به همین خاطر توصیه کردیم تا اخرش به گرافیک 1050 روی سیستم نرسیم :)
البته با شما بحثی ندارم
شما هر چی که میدونی رو انجام بده
پاور چیزی داره به نام راندمان
راندمان پاور 40 تا 60 درصد توان اسمی هست.
پاوری که شما دادی حداکثر 300 وات میتونه تامین کنه
دیگه بحث رو ادامه نمیدم چون شما همه اینها رو میدونی و حیفه سطحت رو با صحبت با ماها پایین بیاری.
موفق باشید

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
شما هر چی که میدونی رو انجام بده
پاور چیزی داره به نام راندمان
راندمان پاور 40 تا 60 درصد توان اسمی هست.
پاوری که شما دادی حداکثر 300 وات میتونه تامین کنه
دیگه بحث رو ادامه نمیدم چون شما همه اینها رو میدونی و حیفه سطحت رو با صحبت با ماها پایین بیاری.
موفق باشید
در همون ریویو امازون نوشته برای کارت 760 استفاده کردم ! کارتی که 50 وات هم توان بیشتری از 1060 مصرف میکنه ! پس مشخص میشه که این پاور برای چه کارهایی قابل استفاده هست !
شما اول بدون که راندمان پاور برای خروجی نیست بلکه برای ورودی هست !
پاور 500 وات با بازده 80 درصد 625 وات از برق شهر میگیره پاور بازده 70 درصد مثل این 714 وات از برق شهر مصرف میکنه . بعله راندمان بالا بهتره نه به خاطر اینکه توان بیشتری ایجاد میکنه بلکه به خاطر گرمای کمتر داخل پاور و ثبات و عمر بیشتر اون.
چیزی به نام توان اسمی نداریم . بله در پاور های بی نام 100 تومنی مینویسن 500 وات ولی میبینیم 30 امپر روی 5 ولت دارن ولی 15 امپر روی 12 ولت دارن که بدرد نمیخوره .
ولی این پاور 36 امپر روی 12 ولت هست.
شما اگه واقعا قصدت کمک کردن و مشاوره دادن برای خرید سیستم بود خیلی راحت میتونستی یک سیستم با مثلا با رم 3600 معرفی کنی با یه پاور 1500 واتی با گرافیک انبورد روی cpu تا در اینده کاملا مناسب ارتقا باشه !
نه اینکه با حالت تمسخر امیز بیای برای 4 تا رم 4 گیگ ایراد تاخیر بگیری در حالی که قبل از سیستم پیشنهادی من یک ایراد بزرگتر بود (برای سیستم گیمینگ قیمت رم از گرافیک بیشتر بود )

و واقعا من هم بحث رو دیگه ادامه نمیدم چون میدونم سطح شما خیلی بالاست و همه اینها رو میدونی.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
دوستان برای حفظ روالِ متعارف تاپیک از پاسخ های پی در پی و چت گونه خودداری کنید، اینطوری انسجام تاپیک به هم میخوره.

سلام. 2 قطعه دست دوم cpu 4790k و Fatal1ty Z97 Professional مادربورد چند باید بفروشم ؟

پردازنده حدود 3200 و مادربرد هم 1300

ببخشید تا 500 یا 550 تومن چه اسپیکری پیشنهاد میکنید؟
بیشتر استفاده ام برای فیلم و بازی هست برای اتاق 3*4 میخوام
در شهر کوچک هستم و امکان تست ندارم متاسفانه

خب نگفتید استریو می خواید یا 2.1 یا 5.1

ولی با 470 تومن میشه Logitech Z313 خرید. مدلهای 5.1 همه بالای 700 تومن هستن.
مهم اینه که کارت صدای با کیفیتی هم داشته باشید.

jhamid93

کاربر سایت
Mar 11, 2015
110

خب نگفتید استریو می خواید یا 2.1 یا 5.1

ولی با 470 تومن میشه Logitech Z313 خرید. مدلهای 5.1 همه بالای 700 تومن هستن.
مهم اینه که کارت صدای با کیفیتی هم داشته باشید.

همون 2.1 میخواستم
خیلی ممنون
بنظرتون ارزشش رو داره بیشتر هزینه کنم Z333 رو بگیرم؟

rosoneri9

کاربر سایت
Sep 6, 2012
585
نام
دانیال
سلام خدمت دوستان
من الان سیستمم بدون کارت گرافیک هست و دارم از گرافیکِ Onboard مال سی پی یو که i3 7100 هست استفاده می کنم و پاورمم TSCO-W700 هست....الان تصمیم دارم که یه گرافیکِ AORUS GTX 1060 6GB GDDR5 REV 2.0 بگیرم....می خواستم ببینم که پاور کم میاره؟اگه بنظرتون کم میاره چه پاوری رو تو رنج قیمت 450تومن پیشنهاد می کنید؟

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
کارت گرافیکتون خودش همین طوری خیلی ضعیف هست و گلوگاهه. با ارتقای پردازنده هم نباید به افزایش محسوسِ راندمان در همه ی بازیها امیدوار باشید.
اگر قصد ارتقا به کارت گرافیک خیلی قویتر رو نداشته باشید که همون Core i5 4690 هم کفایت می کنه، اما اگر بخواید برای آینده ارتقا بدید بهتره به فکر Core i7 4790 باشید. مادربرد هم مدلی مثل P8H61/H97

با این بودجه نمی تونید به قطعات نو ارتقا بدید، چون ارتقای رم به DDR4 هم ضروری میشه.
تعویض پاور نیاز نیست.

سلام مجدد
من یه سرچ کردم، از اونجایی که هدفم علاوه بر گیم نرم افزارای شبیه سازی مختلف رشتم هست، نظرتون چیه که بجای 4790k که قدیمی هست و DDR3 هست و قیمت فعلیش 2400 ایناست Ryzen 2600 تهیه کنم که قیمتش همون حدوده اما فن استوک داره؟ البته با فرض اینکه گرافیکمو در آینده عوض کنم چون در هر صورت گلوگاه ایجاد میکنه. یعنی بجای بیلد زیر که پیشنهاد شما بوده :
i7-4790k
Asus H97
Notus200-PWM

این بیلدو بگیرم :
Ryzen 2600
Hyperx Fury 8GB DDR 2400Mhz
Asus B350M
Stock Cooler

از اونجایی که تو حالت دوم رم خودمم میتونم حدود 500-600 اینا بفروشم و از اونور رایزن ارزون تر از 4790 هست، از لحاظ قیمت حدودا یکی در میان. (شاید با اختلاف 200 اینا که مهم نیست)
حالا به نظرتون با توجه به اینکه 1600X Hexacore هست و بازیای فعلی اکثرا روی Quad Core پرفورمنس بهتری دارند به نظرتون ارتقا به ddr4 ارزش اینو داره که بجای 4790 کانفیگ دومیو بخرم؟

آخرین ویرایش:

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
سلام مجدد
من یه سرچ کردم، از اونجایی که هدفم علاوه بر گیم نرم افزارای شبیه سازی مختلف رشتم هست، نظرتون چیه که بجای 4790k که قدیمی هست و DDR3 هست و قیمت فعلیش 2400 ایناست Ryzen 2600 تهیه کنم که قیمتش همون حدوده اما فن استوک داره؟ البته با فرض اینکه گرافیکمو در آینده عوض کنم چون در هر صورت گلوگاه ایجاد میکنه. یعنی بجای بیلد زیر که پیشنهاد شما بوده :
i7-4790k
Asus H97
Notus200-PWM

این بیلدو بگیرم :
Ryzen 2600
Hyperx Fury 8GB DDR 2400Mhz
Asus B350M
Stock Cooler

از اونجایی که تو حالت دوم رم خودمم میتونم حدود 500-600 اینا بفروشم و از اونور رایزن ارزون تر از 4790 هست، از لحاظ قیمت حدودا یکی در میان. (شاید با اختلاف 200 اینا که مهم نیست)
حالا به نظرتون با توجه به اینکه 1600X Hexacore هست و بازیای فعلی اکثرا روی Quad Core پرفورمنس بهتری دارند به نظرتون ارتقا به ddr4 ارزش اینو داره که بجای 4790 کانفیگ دومیو بخرم؟
دوست عزیز به نظر من سیستم دوم بهتره.
البته اول باید مشخص کنید که اهل اورکلاک هستید یا نه. چون پردازنده اینتل سری k هست ولی مادربورد انتخابی h97 که باهاش نمیشه اورکلاک کرد.
در حالت عادی 4790k در بازی ها مقدار جزئی بهتر از 2600 هست ولی در پردازش های چند هسته در شبیه سازی های نرم افزاری 2600 به علت 2 هسته اضافه با اختلاف زیادی بهتر میشه ولی 4790k رو با اون کولر میشه قشنگ اورکلاک کرد و اختلاف رو کم کرد ولی رایزن 2600 با کولر استوک نمیشه بهش فشار اورد.

• Like
Reactions: Albis

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
دوست عزیز به نظر من سیستم دوم بهتره.
البته اول باید مشخص کنید که اهل اورکلاک هستید یا نه. چون پردازنده اینتل سری k هست ولی مادربورد انتخابی h97 که باهاش نمیشه اورکلاک کرد.
در حالت عادی 4790k در بازی ها مقدار جزئی بهتر از 2600 هست ولی در پردازش های چند هسته در شبیه سازی های نرم افزاری 2600 به علت 2 هسته اضافه با اختلاف زیادی بهتر میشه ولی 4790k رو با اون کولر میشه قشنگ اورکلاک کرد و اختلاف رو کم کرد ولی رایزن 2600 با کولر استوک نمیشه بهش فشار اورد.
تا به حال اورکلاک نکردم اما اینطور که خوندم با مین برد B350M و Ryzen 2600 و فن استوک راحت و بدون مشکل میشه تا 3.8 اینا افزایش داد. هر چند اگه خودم در آینده بخوام اینکارو کنم حتما یه کولینگ مناسب واسش تهیه میکنم. ولی خب موضوع اینه که 4790k یه مقدار قدیمی تر هستش و واقعا قیمت الانش منطقی نیست. :D
البته یه گزینه دیگه Ryzen 1600x هست که کولینگ رو خودش نداره اما اینطور که از این لینک برداشت کردم هم مصرفش بیشتره و هم توی بنچ مارکا یکم ضعیف تر از 2600 عمل کرده کمااینکه معماری قدیمی تری داره.
برای رم هم یکم ریسکیه اما قصد دارم یه HyperX Fury الان بگیرم و یکی دیگه از همین مدل سال آینده و با هم دوال چنل کنم. توی 90% مواقع مشکلی پیش نمیاد ولی خب بوده مواردی که نشده.

پ.ن : ظاهرا مین برد MSI B350 بهتر از ایسوس هست ولی تو هیچ سایتی پیدا نکردم. موجود نیست تو بازار؟

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
تا به حال اورکلاک نکردم اما اینطور که خوندم با مین برد B350M و Ryzen 2600 و فن استوک راحت و بدون مشکل میشه تا 3.8 اینا افزایش داد. هر چند اگه خودم در آینده بخوام اینکارو کنم حتما یه کولینگ مناسب واسش تهیه میکنم. ولی خب موضوع اینه که 4790k یه مقدار قدیمی تر هستش و واقعا قیمت الانش منطقی نیست. :D

برای رم هم یکم ریسکیه اما قصد دارم یه HyperX Fury الان بگیرم و یکی دیگه از همین مدل سال آینده و با هم دوال چنل کنم. توی 90% مواقع مشکلی پیش نمیاد ولی خب بوده مواردی که نشده.

پ.ن : ظاهرا مین برد MSI B350 بهتر از ایسوس هست ولی تو هیچ سایتی پیدا نکردم. موجود نیست تو بازار؟
برای رایزن فرکانس 3.8 تاثیر خیلی جزئی در افزایش کاراییش داره و فرکانس که تاثیر واقعا به چشم بیاد 4 هست که با کولینگ خوب راحت میشه بهش رسید.
در مورد مین بورد msi و موجود بودنش اطلاعی ندارم و البته اگه اینترنتی خرید میکنی در نظر داشته باش که مادربورد b350 به صورت عادی با رایزن 2600 بوت نمیشه و اول باید یک پردازنده دیگه اپدیت بشه .

• Like
Reactions: Albis

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام خدمت دوستان
من الان سیستمم بدون کارت گرافیک هست و دارم از گرافیکِ Onboard مال سی پی یو که i3 7100 هست استفاده می کنم و پاورمم TSCO-W700 هست....الان تصمیم دارم که یه گرافیکِ AORUS GTX 1060 6GB GDDR5 REV 2.0 بگیرم....می خواستم ببینم که پاور کم میاره؟اگه بنظرتون کم میاره چه پاوری رو تو رنج قیمت 450تومن پیشنهاد می کنید؟

پاوری که دارید برند معتبری نیست و 700 واتش ممکنه 250 وات واقعی هم نباشه.
برای اون مدل کارت گرافیک هم یه 450 وات واقعی و ترجیحا 500 وات به بالا از برند گرین توصیه میشه. GREEN GP530A-ES هم مدلش هست با قیمت 420 تومن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر