مشکل تبدیل analog speakers به optical output جهت اتصال به PS3

MOBHAM

کاربر سایت
Jun 21, 2007
208
نام
S.A.E.E.D
سلام دوستان...

بعد از مدت ها ما هم از مایکروسافت به سونی اسباب کشی کردیم و PS3 دار شدیم:>...تازه می خوام متالگر 4 رو بازی کنم.شاید هم نه...

اما مشکلی دارم من یک عدد اسپیکر creative T6100 دارم که اسپیکر بسیار خوبی هست اما خروجی اپتیکال نداره ولی سه فیش آنالوگ (سبز-نارنجی-سیاه) داره آیا راهی هست که بتوان این آنالوگ را به دیجیتال تبدیل کرد و اسپیکر رو با کابل نوری اپتیکال به کنسول PS3 متصل کرد...یا مبدلی وجود داره...اگر امکانش هست خوهشا کمک کنید...

این هم عکس هایی از اسپیکر...

664676.jpg

664677.jpg

664678.jpg

naser6355

کاربر سایت
Dec 21, 2010
14
نام
ناصر
سلام دوستان...

بعد از مدت ها ما هم از مایکروسافت به سونی اسباب کشی کردیم و PS3 دار شدیم:>...تازه می خوام متالگر 4 رو بازی کنم.شاید هم نه...

اما مشکلی دارم من یک عدد اسپیکر creative T6100 دارم که اسپیکر بسیار خوبی هست اما خروجی اپتیکال نداره ولی سه فیش آنالوگ (سبز-نارنجی-سیاه) داره آیا راهی هست که بتوان این آنالوگ را به دیجیتال تبدیل کرد و اسپیکر رو با کابل نوری اپتیکال به کنسول PS3 متصل کرد...یا مبدلی وجود داره...اگر امکانش هست خوهشا کمک کنید...

این هم عکس هایی از اسپیکر...

664676.jpg

664677.jpg

664678.jpg

این حرف من شاید درست مباشه ولی تا جایی که میدونم تو شبکه حد اقل میشه با یک Media Convertor که کارش تبدیل Fiber به Ethernet هست این کار رو انجام داد.( کار تبدیل رو ، نه تبدیل به خروجی Composit)

که قیمت این دسگاه هم بالا هست.

ولی بعید می دونم دستگاهی حداقل تو بازار ایران برای تبدیل Fiber به Composit باشه.
اگه بود بگید لطفاً منم ازین اشتباه در بیام

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
آیا واقعا راهی نیست این سه فیش آنالوگ رو به دیجیتال تبدیل کرد یعنی مبدلی یا ...

سلام دوست عزیز

اگه هدف شما فقط استفاده از منبع SPDIF کنسولوتون برای بهتر شدن کیفیت صدا است که به نظر من تبدیل دیجیتال به آنالوگ کاملا کار اشتباهی هست چون بعد از تبدیل کیفیت صدا به همون نسبت افت پیدا می کنه.
ولی اگه هدف شما اینه که از این منبع (SPDIF) به عنوان راهی برای اتصال اسپیکرتون به کنسول استفاده کنید باید بگم راه حل راحتتری هم وجود داره.
شما می تونید از کابل AV کنسول برای انتقال صدا به اسپیکر استفاده کنید.در واقع PS3 این امکان رو به شما می ده که تصویر رو از منبعی مجزا (HDMI) به تولوزیون ارسال کنید و صدا رو هم از منبع دیگه ای (کابل AV) به اسپیکر بفرستید.

اگر درست حدس زدم و نیازی به راهنمائی داشتید در خدمت هستم.

MOBHAM

کاربر سایت
Jun 21, 2007
208
نام
S.A.E.E.D
سلام دوست عزیز

اگه هدف شما فقط استفاده از منبع SPDIF کنسولوتون برای بهتر شدن کیفیت صدا است که به نظر من تبدیل دیجیتال به آنالوگ کاملا کار اشتباهی هست چون بعد از تبدیل کیفیت صدا به همون نسبت افت پیدا می کنه.
ولی اگه هدف شما اینه که از این منبع (SPDIF) به عنوان راهی برای اتصال اسپیکرتون به کنسول استفاده کنید باید بگم راه حل راحتتری هم وجود داره.
شما می تونید از کابل AV کنسول برای انتقال صدا به اسپیکر استفاده کنید.در واقع PS3 این امکان رو به شما می ده که تصویر رو از منبعی مجزا (HDMI) به تولوزیون ارسال کنید و صدا رو هم از منبع دیگه ای (کابل AV) به اسپیکر بفرستید.

اگر درست حدس زدم و نیازی به راهنمائی داشتید در خدمت هستم.

سلام ممنون دوست عزیز...
متاسفانه اسپیکر من 5.1 هست اما خروجی اپتیکال نداره که به کنسول متصل کنم و 5.1 رو فعال کنم.
این رو می دونم که میشه از کابل av استفاده کرد برای Xbox همین کار رو می کردم اما با این کار فقط دو اسپیکر front فعال هست یعنی چپ و راست جلو اما اسپیکر وسط و دو تای عقب و sub غیر فعال هست یعنی 5.1 نیست در صورتی که من میخوام 5.1 باشه منظورم اینه که با یه تبدبل این سه فیش analog رو به یه تبدیل وصل کرد و از این سه فیش خروجی Optical گرفت و اونوقت با کابل اپتیکال به ps3 متصل کرد تا 5.1 هم فعال بشه..

امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید..

ashkan1234

کاربر سایت
May 8, 2010
90
نام
ashkan
سلام ممنون دوست عزیز...
متاسفانه اسپیکر من 5.1 هست اما خروجی اپتیکال نداره که به کنسول متصل کنم و 5.1 رو فعال کنم.
این رو می دونم که میشه از کابل av استفاده کرد برای Xbox همین کار رو می کردم اما با این کار فقط دو اسپیکر front فعال هست یعنی چپ و راست جلو اما اسپیکر وسط و دو تای عقب و sub غیر فعال هست یعنی 5.1 نیست در صورتی که من میخوام 5.1 باشه منظورم اینه که با یه تبدبل این سه فیش analog رو به یه تبدیل وصل کرد و از این سه فیش خروجی Optical گرفت و اونوقت با کابل اپتیکال به ps3 متصل کرد تا 5.1 هم فعال بشه..

امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید..

اگر از سينما خانگی استفاده ميكنيد اين كار امكان پذيره.
شما ميتونيد بدون استفاده از اوپتيكال از هر 5 اسپيكر استفاده كنيد و از صداي دالبي استفاده نماييد.
موفق باشيد.

آخرین ویرایش:

danijon_2006

کاربر سایت
Aug 10, 2006
3,211
نام
دانیال
عزيز اگه ميخواي از 5 تا اسپيكرت استفاده بكني راه حل ساده تري هم هست.فقط دوتا تبديل ميخواد.منظورم از اين دوتا تبديل هم تبديلي هست كه فيش 3.5 ميل بهش ميخوره در واقع يه سرش نري هست و دوتا مادگي هم ميخوره به اين.شما اگه دوتا از اين تبديلا بخري ميتوني هر سه تا فيشتو بزني بهش بعدشم وصلش كني به ps3 منم همينكارو كردم اگه لازم بود بگو عكس بزارم برات

MOBHAM

کاربر سایت
Jun 21, 2007
208
نام
S.A.E.E.D
عزيز اگه ميخواي از 5 تا اسپيكرت استفاده بكني راه حل ساده تري هم هست.فقط دوتا تبديل ميخواد.منظورم از اين دوتا تبديل هم تبديلي هست كه فيش 3.5 ميل بهش ميخوره در واقع يه سرش نري هست و دوتا مادگي هم ميخوره به اين.شما اگه دوتا از اين تبديلا بخري ميتوني هر سه تا فيشتو بزني بهش بعدشم وصلش كني به ps3 منم همينكارو كردم اگه لازم بود بگو عكس بزارم برات

ممنون دوست عزیز...

اگر لطف کنی عکش رو بزاری ممنون می شم.

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین

شما از وسیله ای صحبت می کنین که بشه سر فیشی که همراه پلی استیشن هست رو به یک سرش وصل کرد و سر دیگش دو تا خروجی گرفت برای اسپیکر ؟
این که اسمش میشه تقسیم نه تبدیل . در ثانی فلسفه صدای کانالیزه و 5 تا بلندگو رو شما با این کار به تمسخر میگیرد که . البته کار میکنه و صداش هم در میاد ولی منطقی پشتش نیست !
اگر مشخص بشه :
1 - از چه تی وی استفاده می کنید و چه ورودی و خروجی هایی داره
2 - از سینمای خانگی ( نه خانواده ) استفاده می کنید یا نه و اون چه ورودی و خروجی هایی داره
اون وقت شاید حتی نیاز به تبدیل هم نباشه .
صدای فراگیر صدایی نیست که از 5 یا 7 تا بلندگو پخش بشه . این سیستم ها کد شدن و باید دیکد شن و کلی دنگ و فنگ داره .

• Like
Reactions: Naughty Kitty

danijon_2006

کاربر سایت
Aug 10, 2006
3,211
نام
دانیال
عزيز خب معلومه اونجوري بخواي صداي واقعي رو بگيري بايد كلي خرج كني.مثلا لاجينچ z5500 هست كه حدود 400 پولش هست و 5 بانده هست و كابل اپتيكال هم داره ولي ايشون كه اپتيكال در دسترسش نيست براي همين بهترين راهي كه ميشه از 5باند استفاده كرد همين تبديل هست
اينم عكس از اين تبديلي كه گفتم براي دوست خوبمون شرمنده دوربين موبايله بهتر از اين نشد
http://uploadfa.com/kdo6sqzrjayx
http://uploadfa.com/ic4cxwzm0w72

آخرین ویرایش:

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
خب دوست عزیز این همون تقسیمه دیگه . تبدیل نیست که .
در ضمن چیزی که من تو عکس اول می بینم تو بلندگو ها کانکتور کواکسیال هست و این تقسیم استریو به درد نمی خوره . هر چند تو بازار تبدیل کواکسیال هم هست در ضمن تقسیم کواکسیال هم هست . چون خروجی پلی استیشن فقط از همین نوع است . چیزی که نیاز دارین تو این مایه هاست :
http://www.amazon.com/Logitech-Console-Adapter-Convert-Single-Pc/dp/B0006U3ACY/ref=pd_sim_e_1
یه سری به خنزل پنزل فروشی های پشت شهرداری بندازین حتما پیدا میشه . البته با این تبدیل هم نتیجه میشی همون چیزی که شما فرمودین .... تکرار صدای بلندگوهای جلویی رو عقبی ها .
ایشون اگه تلویزیون با امکانات ورودی/خروجی خیلی خوب یا سینمای خانگی معمولی داشته باشند اصلا نیازی به خرج یک ریال هم نیست .
اصلا من بحث صدای واقعی و غیر واقعی نکردم . با اون چیزی که شما فرمودین صدای کانال جلویی رو عقبی هم تکرار میشه و تمام اصوات بلندگوهای ساراند حذف شده باقی می مونند . من از این جهت اون کار رو منطقی ندونستم . چون هیچ صوت اضافه ای نسبت به دو بلندگوی تنها قابل شنیدن نیست .

danijon_2006

کاربر سایت
Aug 10, 2006
3,211
نام
دانیال
والله من كه تو عكس ها نگاه كردم اثري از كانكتور كواكسيال نديدم.بهرحال من خودم از اين روش استفاده ميكنم درسته كه صداي سوراند نداره ولي حداقل از هر 5 تا اسپيكر استفاده ميشه و من بيشتر هدفم بيشتر كردن ابعاد صدا بود با اين كار وگرنه مشخصه كه صداي واقعي اسپيكر با اين روش بدست نمياد

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
تو عکس به نظر کواکسیال میان . ممکنه من اشتباه کرده باشم .
ولی به هر حال تبدیل کواکسیال به همین احتمال استریو نیازه چون اینترفیسی که پلی استیشن داره فقط همون کواکسیال هست که میشه با همون کابلی که تو جعبه پلی استیشن هست گرفت . البته حتما چیز دیگه ای هست که من ندیدم و شما میگید دقیقا همین تبدیل برای پلی استیشن به کار بردین و جواب داده .
منم همه حرفم همینه که اگه یه پنل خوب یا سینمای خانگی داشته باشن می تونن دقیقا از صدای کانالیزه استفاده کنن و خیلی بیشتر لذت ببرن و الا همونجوری که شما گفتین و منم تاکید کردم این روش دقیقا به همین شکلی که شما گفتین جواب میده .

MOBHAM

کاربر سایت
Jun 21, 2007
208
نام
S.A.E.E.D
سلام...سال نو مبارک
از همه دوستان تشکر می کنم من خودم به این نتیجه رسیدم که با این کانکتورها اگر هم بشه کاری کرد به نظرم نتیجه خوبی نداشته باشه به هر حال از همه دوستان ممنونم شاید Logitech z5500 رو در آینده بخرم...چون می خوام مستقیم با اپتیکال به کنسول متصل کنم به نظرم صدای دالبی اصلی خیلی بهتر هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر