FIFA 06 challenge every thing

با سلام خدمت همه دوستان بازی داتی ببببببخشید بازی سنتری امیدوارم حال همگی خوب باشه منو بگو می گفتم اولین نفرییم که مییام تو بازی سنتر عضو می شم نگو 47 نفر قبل ما عضو شدن اگه رشدش همینطوری باشه فکر کنم تو ماه اول رکورد بازی دات رو بزنیم

تشکر می کنم از دوستانی که با ایجاد این سایت باعث شدن تا دوستانی که داشتن کم کم پخش و پلا می شدن دوباره دور هم جمع بشن امیدوارم سایتی مثل بازی دات از نظر نظم و هماهنگی و سایتی برخلاف بازی دات از نظر سلیقه فردی مدیریت داشته باشیم این رو هم به مدیرای سایت قول می دم که دیگه از الان به بعد عمرا دیگه از کلمه بازی دات استفاده نکنم

البته می دونم جای این حرفا اینجا نیست ولی....

خوب این تاپیک به قصد معرفی محصول جدید Ea در سال 2006 و بیان نقاط قوت و ضعف این بازی بدور از هر گونه حاشیه (الون) با خلوص نیت کامل :d زدم امیدوارم به تاپیکی مفید تبدیل بشه نه به صحنه نبرد (((البته عنوان تاپیک خیلی فراتر از یه جنگ لفظیه)))

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
وحید جان واقعا دستت درد نکنه کارت واقعا عالیه همه چیز درست شد فقط به ما هم یاد بدی خیلی خوب میشه
مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسی

خواهش می کنم ... اگه بشه یه مقاله همین جا می نویسم که چه طور باید این کار رو انجام داد

بچه ها از FIFA 06 world cup چند تا عکس از تیم انگلیس کبیر بذارین اگه زحمتی نیست

دوست عزیز یه ماه دیگه طاقت بیار از انگلیس کبیر هم عکس می ذاریم

تاریخ انتشار فیفا ورد کاپ آپریل 2006 هست

yahya

کاربر سایت
Feb 18, 2006
285
نوشته شده توسط vahid1400:
خواهش می کنم ... اگه بشه یه مقاله همین جا می نویسم که چه طور باید این کار رو انجام داد
نوشته شده توسط vahid1400:
واقعا از ممنونم که اطلاعاتتو میخواهی در اختیار همه بزاری.
چون اومدیمو سال دیگه فیفا 07 یا بازیهای دیگه هم همین مشکل داشتن اون وقت معلوم نیست ما بتونیم شما رو گیر بیاریم یا نه
واقعا دمت گرم

آخرین ویرایش:

Metal Gear Solid

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,147
سلام.قرار بود این نقد برود روی سایت ولی چون مدیران موافقت نکردند نرفت.آرشام جان هم بهم پیشنهاد کرد بگذارمش داخل این توپیک تا بچه ها ازش استفاده کنند.
----------------------------------------------------------------------------------

نقد بازی FIFA 06
یک فوتبال نسبتا کامل !
همانطور که میدانید از میان ورزشها ، فوتبال جایگاه خاص خود را دارد.بعید است که شما هم طرفدار تیم خاصی نباشید و کمتر کسی پیدا می شود که از تیمهای بارسلونا ، رئال مادرید ، آرسنال و منچستر یونایتد و چلسی و ... نامی نشنیده باشد و طرفدار آنها نباشد.البته در بعضی موارد این طرفداری جهت معکوس دارد.ایده ی اصلی برای طراحی سری بازیهای شبیه سازی فوتبال ، از نظر من همین است.در واقع برای تجسم بهتر بایستی شخصی را درنظر بیاورید که طرفدار رئال مادرید است و از اینکه دیده رئال در سانتیاگو برنابئو 3 تا گل از بارسا خورده است ناراحت و بعضا خشمگین باشد.خب مسلم است که اگر چنین شخصی بفهمد که می تواند با FIFA06 ترتیب یک چنین بازی را بدهد و تمام حرص و جوش هایی که در طول بازی از دست بازی افتضاح بکام و باپتیستا و روبینیو و ... خورده را فراموش کند و در عوض تمامی خواسته هایی که برای شیوه ی بازی کردن بازیکنان و تیم محبوبش دارد در FIFA06 تجربه کند دیگر ناراحت نیست !
مثل همیشه EA Canada ( از زیر شاخه های EA Sports )وظیفه ی ساخت نسخه ی جدید FIFA را برعهده داشت و EA Sports نیز عرضه کردن بازی را برعهده داشت.فکر می کنم موضوع قرارداد تبلیغاتی EA با وین رونی و رونالدینیو که به موجب آن از تصویر این دو بازیکن مشهور بر روی Box اصلی استفاده شود برای همه ی شما تکراری باشد.البته EA ترفندی که در اینجا بکار بست این بود که در هر کدام از کشورهای صاحب سبک در فوتبال ، تصویر بازیکن محبوب آن کشور در بین چهره ی این دو استفاده شود.مثلا در آلمان ، از چهره ی لوکاس پودولسکی ، بازیکن محبوب باشگاه کلن و تیم ملی آلمان ، در کنار چهره ی رونی و رونالدینیو استفاده شد.آنچه باید در مورد GamePlay FIFA06 بدانید اینست که GamePlay در حد یک سطح خوب و بسیار عالی تر از FIFA2005 قرار دارد.دریبل ها دیگر به آنصورت اختصاصی نیستند و شما می توانید با لیلیان تورام هم دریبل معروف زیدانی را اجرا کنید.اما نکته ی اصلی تکلهای جدیدی هستند که اولین بار ایده ی آن در UEFA Champions League 2004-2005 استفاده شد.این تکل ها در عین جالب بودن ، واقعا از پدیده ی انتخاب تصلدفی بهره می برند.نحوه ی اجرای این تکلها به گونه ای است که پس از اینکه بازیکنتان به بازیکن حریف نزدیک شود ، تنه زدن ها شروع می شود و در این حین بازیکن شما دست و پیراهن بازیکن حریف را می گیرد.در اینجاست که با خارق العاده ترین و در عین حال عجیب ترین حالات مواجه می شوید.حالت اول وقتی است که در این حین کلید A ( تکل ) را فشار می دهید.در این حالت بازیکن شما ، یا با یک تکل سالم توپ را از حریف می گیرد یا تنه زدن ها را بیشتر می کند و پس از طی حدود نیم متر ( به مقیاس زمین مجازی ) توپ را در همان مسیر حرکتی بدست می آورد .یا تکل از کنار می زند که در این حالت یا داور خطا می گیرد و کارت زرد می دهد یا خطا نمی گیرد ! حالت آخر هم اینست که پیراهن حریف را از پشت بکشد و او را نقش زمین کند که عکس العملهای داور در حالت قبلی بعلاوه ی کارت قرمز قابل پیش بینی است.
مشاهده می کنید که EA Canada در این قضیه « شورش » را واقعا درآورده است.خود من همر فکر نمی کردم که EA Canada ایده ی جذاب EA America در UEFA Champions League 2004-2005 را اینگونه به افتضاح بکشاند.گذشته از این موضوع ، سیستم های دفاعی و هجومی همچنان در بازی به وفور یافت می شوند.البته اگر توانستید سیستم مدرن برانکو ایوانکوویچ برای تیم ملی (1-3-2-4)را پیدا کنید واقعا شاهکار کرده اید ! گویا این سیستم زیادی مدرن بوده است ! کنترل دروازه بان مثل همیشه برعهده ی کامپیوتر است و شما فقط در موارد معدودی مانند جلو آمدن دروازه بان یا وقتی که توپ در دستان اوست حق انتخاب دارید.جالب اینکه قانون 6 ثانیه مالکیت دروازه بان اجرا می شود ولی نکته ی منفی اینجاست که بعد از تمام شده 6 ثانیه دروازه بان بطور اتوماتیک شوت می کند و خبری از خطا نیست.انواع لیگ ها از لیگ انگلستان ، اسپانیا ، آلمان ،ایتالیا و برزیل گرفته تا لیگ های اتریش و آمریکا در این بازی قابل دسترسی است و شما مختار هستید تا در Create Tournement ، تورنمنت مورد نظر خود را با تیم ملی ها و باشگاههای محبوب تان راه بیندازید یا در بخش Tournement Mode ، بازی در لیگ سری A کالچیو و FA Premier و یا جام اتحادیه ی انگلستان را تجربه کنید.بخش Create Player هم مانند FIFA2005 به شما اجازه می دهد بازیکن موردنظر خود با خصوصیات تکنیکی خاص و چهره ی انتخابی را بوجود بیاورید.اگر هم می خواهید قبل از شروع بازی از انواع تاکتیک های موجود در زدن ضربات کرنر و جاگیری برای دیوار دفاعی و شیوه های مختلف زدن ضربات آزاد از فواصل متفاوت سردر بیاورید حتما سری به بخش Practise بزنید.به Carrer Mode می رسیم که به نظرم تا حدود زیادی شبیه به قسمت Training در PES4 است.در این بخش شما با انتخاب سایر خصوصیات ظاهری و انتخاب ملیت سرمربی ، هدایت یک تیم را برعهده می گیرید و در طول 15 فصل باید با وی مراتب ترقی را بپیمایید.نتایج تان با تیم قبلی شما در پیشنهادات برای تیم بعدی تان نقش اساسی دارند.جالب ترین نکته ای که در این بخش دیدم این بود که پس از پایان بازی یکی مانده به رسیدن به بازی مهم با صدرنشین ، دعوتنامه ای برای شام از طرف مشاور باشگاه مقابل دریافت کردم که با پذیرفتن یا نپذیرفتن آن اتفاقات جالبی اتفاق افتاد.در حالتی که دعوت را پذیرفتم سیستم مدیریتی بازی 2 امتیاز منفی به من داد.استدلال جالبی که برای این مورد دیدم این بود که با ملاقات با آن شخص ، شایعاتی مبنی بر تبانی من در نشریات نوشته شده و با این کار ، اعتماد به نفس بازیکنان تیمم بشدت افت کرده است و امیدی به بردن ندارند.جالب تر اینکه در آن بازی بازیکنان تیمم واقعا فوتبال افتضاحی را در بازی به نمایش گذاشتند.در حالت دوم که نپذیرفتن دعوت بود سیستم مدیریتی بازی 3 امتیاز مثبت به من داد بعلت اینکه با اینکار مدیرعامل حقوقم را بخاطر نپذیرفتن دعوت بالاتر برده است.پس به نفعتان است که نامه های بعد از بازی در بخش Carrer Mode را خوب بخوانید.در این بین نامه های کارشناسانی را هم خواهید دید که برای بازیهای مهم به بیان نقاط ضعف تیم حریف ( در صورتی که سرشناس باشد ) می پردازند.درست همانند حرفهای کارشناسان قبل از بازیهای مهم در UEFA Champions League 2004-2005 ...
گرافیک بازی آن چیزی که باید باشد نیست ! هر چند که در طول بازی گرافیک محیطی خوب بازی کمک زیادی به درگیر کردن گیمر به جریان بازی دارد ولی صحنه های آهسته ی ضعیفی که قبل از زدن کرنر می بینید ، باعث می شوند که فکر کنیم که طراحی صحنه های آهسته خیلی بی دقت انجام گرفته است.برعکس تکرار صحنه های گل پس از به ثمر رسیدن گل یا در بین نیمه ها واقعا زیبا هستند و دوربین بازی از زوایای مختلفی گلها را به نمایش می گذارد.از نظر من جالب ترین آنها وقتی است که دوربین داخل دروازه است.هوش مصنوعی بازی واقعا پیشرفت کرده است. درست است که سطح بازی ها در حد همان Amator ، Sim Pro ، Proffesnal و World Class باقی مانده اند اما امکان ندارد گل اول را از World Class در بازی اول خود در این سطح نخورید.سیستم زیبایی که در مورد هوش مصنوعی دیدم ، روی آوردن حریف به پاسکاری ممتد و بدون نقص در محدوده ی زمین خودی است وقتی که به پایان نیمه اول یا دوم نزدیک می شویم و حریف از شما جلوست.انصافا این سیستم حسابی اعصاب تان را بهم خواهد ریخت ولی نکته ی جالب اینست که اگر برای رهایی از این حالت کلید پنج از قسمت Num Lock را بزنید ، بازیکنان شما رو به جلو حرکت کرده و حریف تان برای رهایی از فشار شما برای پرسینگ یا توپ را به اوت می زند یا پاس تودر و عمقی برای مهاجمانش می اندازد ! بعد از گل نام زننده ی گل بصورت یک نوار ظاهر می شود و در این نوار اطلاعاتی مانند سن بازیکن ، دقیقه ی به ثمر رسیدن گل و تعداد گل زده ی آن بازیکن در بازی قابل مشاهده است.باگ های گرافیکی و برنامه نویسی در این بازی کم نیستند.فقط تصور کنید که دروازه بان بعد از گل خوردن بلند می شود و مدافعانش را تشویق می کند ! یا وقتی که بازیکن شما توپ را در دستان دروازه بان شوت می کند !
در گوشه ی چپ بالای صفحه کنار نتیجه کلمه ی EA Live را می بینید که گویا EA می خواسته با این کار حس زنده بودن بازی را به گیمر القا کند.نام بازیکنان در پایین صفحه نمایش داده می شود و میزان توان آنها نیز به همین ترتیب قابل مشاهده است. وضعیت بازیکن هم اگر مجبور به تعویض شدن باشد با علامتی شبیه علامت بازیافت نشان داده می شود ! اگر هم بازیکن شما مصدوم شود توان وی در حد ثابت باقی می ماند و بالاتر از آن حد نمی رود.نشانه ی مصدومیت وی هم طوری است که پس از یک تکل خطرناک روی زمین افتاده و مدام دست راستش را مشت کرده و به زمین می کوبد.بعد از مصدومیت هم لنگان لنگان به بازی ادامه می دهد تا شما را مجبور به تعویضش کند.پیشنهاد می کنم قانون نانوشته ی بازی جوانمردانه را وقتی بازیکن مصدوم حریف روی زمین افتاده اجرا نکنید ! چون خبری از باز پس دادن توپ نیست ! داوران بازی ها معمولا یک داور انگلیسی و در موارد معدودی کیم میلتون نیلسن هستند.خبری از اندریاس فریسک که قبلا در UEFA وی را دیده بودیم نیست....الهی خدا باعث و بانی اش را ...
اشتباهات داوری هم از آن پروژه های جذاب بازی هستند.برای تجسم بیشتر ، بهتر است موقعی را بیاد آورید که با مدافعتان روی مهاجم حریف که دارد به سمت تک به تک شدن با دروازه بان پیش می رود تکل از پشت انجام دهید و داور کارت قرمز که هیچ ، خطا هم نگیرد ! بعضی موارد هم پیش میاید که آفسایدها گرفته نشوند.اصلا به فکر پنالتی گرفتن از دروازه بان حریف نباشید ! چون اگر دروازه بان حریف ، مهاجم تان را ناقص هم کند خبری از پنالتی نیست ! خوشبختانه خطای هند و قانون آوانتاژ به بازی اضافه شده اند که در بالا رفتن سرعت بازی نقش مهمی دارند.بخش Fans & Hits هم شامل تاریخچه ی مردان افسانه ای فوتبال مانند زیکو و پله و رودی فولر و ... ، توپهای جدید ، تیمهای کلاسیک و ... برای Unlock کردن است.بخش تفریحی بازی هم شامل مصاحبه با ساموئل اتوو ، تاریخچه ی تصویری فیفا و ... است که باعث می شود بگوییم در کنار همه ی نقاط قوت بازی ، FIFA 06 ارزش یک DVD را داشت !

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
این هم چند تا عکس از فیفا ورد کاپ نسخه Xbox360

10310_fifa_20.jpg

10310_fifa_1.jpg

10310_fifa_34.jpg

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
ببخشید سوال میکنم این نقدی که حامد کردی همین فیفا ای هست که الان تو بازار به نظرتون من برم بخرم من طرف دار فیفا بودم ولی وینینگ یک چیز دیگه شد الان دیگه خسته شدم ازش فیفا میخوام بگیرم نمی دونم ارزشش رو داره یا نه

SamFisher

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,583
نام
امید
1 – خیلی ممنون وحید جان
2 – از نسخه PC عکس نداری ؟
3 – بازم که توی باکس شات پرچم ایران نیست ! آدم کفرش میگیره :mad:
4 – بالاخره ولی تونستم پرچم ایرانو پیدا کنم !
توی عکس پایین ببینین !!

:cheesygri

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
ببخشید سوال میکنم این نقدی که حامد کردی همین فیفا ای هست که الان تو بازار به نظرتون من برم بخرم من طرف دار فیفا بودم ولی وینینگ یک چیز دیگه شد الان دیگه خسته شدم ازش فیفا میخوام بگیرم نمی دونم ارزشش رو داره یا نه

البته شرمنده که من جای حامد خان جواب میدم
نقد برای همین فیفا 06 هست

ارزشش رو داره ؟!!!!
از نظر مالی : محصول 30 یورویی رو میخری هزار تومن
از نظر گذاشتن زمان : ضرر نمی کنید
از نظر جذابیت : حداقل اینکه از بازی کردنش خسته نمی شید
1 – خیلی ممنون وحید جان
2 – از نسخه PC عکس نداری ؟
3 – بازم که توی باکس شات پرچم ایران نیست ! آدم کفرش میگیره
4 – بالاخره ولی تونستم پرچم ایرانو پیدا کنم !

1-خواهش میکنم
2-برای pc هنوز عکس مناسبی پیدا نکردم
3-نبودن پرچم ایران تو باکس شات زیاد تعجب نداره
خدا رو شکر کنید با این وضعیت فعلی تیم ایران رو تو فیفا world cup جای دادن ( EA دستش با سیاست مدارای امریکا تو یه کاسس :cheesygri )
4-ایران همیشه جاوید ...

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
باشه پس فردا میرم میگیرم اینطوریک ه شما میگید باید قشنگ باشه کسی فارسیش رو گرفته من که واقعا زورم میاد 6 هزار تومان بدم راستشو بخوای کسی گرفته فارسیشو نظرش رو بگه

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
واقعا این فیفایی که می خواد جدید بیاد برای پیسی افتضاح هستش من عکساش رو دیدم واقعا با این نسخه ایکس باکس زمین تا اسمان فرق میکنه

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
وحید جان برای PC همون نامناسبشو بذار !

چند تا عکس مخصوص pc

واقعا این فیفایی که می خواد جدید بیاد برای پیسی افتضاح هستش من عکساش رو دیدم واقعا با این نسخه ایکس باکس زمین تا اسمان فرق میکنه

تفاوت بین نسخه pc با 360 تنها محدود میشه به سطح گرافیک
اگر این تفاوت براتون خیلی مهمه می تونید یه 360 تهیه کنید :neutral:

آخرین ویرایش:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
خداییش اقا وحید شما یک نگاه به این بازی با ایکس باکس بنداز
من اگر پول داشتم الان اینجا نبودم
بعدم من که چیزی نگفتم میزنی میگم خیلی گرافیکش پایین نصف بازی گرافیک بعد کنترل شما یک بازی با بهترین کنترل بگیر گرافیک بد باشه بعدت میاد ازش الان این گرافیک واقعا بد بخواد اینجوری بده بیرون واقعا باید و......

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
خداییش اقا وحید شما یک نگاه به این بازی با ایکس باکس بنداز
من اگر پول داشتم الان اینجا نبودم
بعدم من که چیزی نگفتم میزنی میگم خیلی گرافیکش پایین نصف بازی گرافیک بعد کنترل شما یک بازی با بهترین کنترل بگیر گرافیک بد باشه بعدت میاد ازش الان این گرافیک واقعا بد بخواد اینجوری بده بیرون واقعا باید و......

میزنی !!!
آقا میثم من خودم همیشه کتک خورم احتمالا اشتباه شده یکی دیگه زده ... من بی تقصیرم...

ولی آقا میثم این که چون گرافیک 360 فوق العاده است دلیل نمیشه دیگه بازیهایی که برا pc منتشر میشه مورد توجه قرار نگیره
من هم مثل شما خیلی دوست دارم فیفا رو 360 بازی کنم ولی به قول خود شما اگه پول داشتم اینجا نبودم (کجا بودم؟!!)
البته من از تفاوت قدرت سخت افزاری 360 با pc اطلاعی ندارم ولی فکر نمیکنم در حال حاضر امکان این باشه که ea بیاد برای pc یه همچین گرافیک فوق العاده ای بزنه

راستی این رو هم بگم که FIFA world cup 2006 تفاوت زیادی با FIFA 06 نداره (البته در تمام زمینه ها تفاوت اندک وجود داره) تفاوت اصلی بین این دو وجود کشورمون و تجربه جام جهانی 2006 هست

آخرین ویرایش:

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
پرچم ایران در فیفا + ...

Attachments

• 1.JPG
    1.JPG
    27.6 KB · مشاهده: 5