آموزش برنامه PCSX2 (تنها شبیه ساز Ps2 برای PC)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
نوشته شده توسط Lich King:
خوب انگار نه من حرف شما رو درست متوجه شدم و نه شما حرفو منو درست! :mrgreen:
من وقتی گفتم که بازی برای هر کنسول جداگانه ساخته می شه منظورم این نبود که می شینن برای هر کنسول به فرض یک سال بازی می سازن، اگه اینطوری بود که 5-6 سال طول می کشید تا یه بازی بسازن که در کنسول ها مشترک باشه. سورس برنامه بازی که با برنامه نوشته می شه (به فرض با برنامه #C که انعطاف بالایی داره و قابلیت برنامه نویسی برای DirectX را ایجاد می کنه البته از این برنامه زیاد استفاده نمی شه چون برنامه های قوی تری هم هستند و این بازی ها با برنامه های مخصوص نوشته می شه) در کنسول و PC مشترک است. در مرحله بعدی به بوسیله Dev Kit های مختلف که مربوط به سخت افزار کنسول است و از طریق سازنده کنسول در اختیار بازی سازان قرار می گیره این امکان را به آنها می دهد تا برنامه خود در Dev Kit اجرا کرده و تغییرات لازم را جهت اجرای درست بازی بر روی آن اعمال کنند.
در کل یک بازی با یک نوع سورس نوشته می شه ولی برای هر کنسول به صورت جداگانه ساخته می شه و تبدیلی در این بین صورت نمی گیره که بیگیم یه بازی رو برای کنسول می سازن بعد با یه برنامه سریع تبدیلش می کنن به PC.
یه سوال داشتم : آیا تفاوتی بین سخت افزار کنسول ها وجود داره . منظورم اینه که مثلا سخت افزار ps2 رو میشه جوری برنام ریزی کرد که بازی های xbox رو اجرا کنه؟

Last edited by a moderator:

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
آیا تفاوتی بین سخت افزار کنسول ها وجود داره . منظورم اینه که مثلا سخت افزار ps2 رو میشه جوری برنام ریزی کرد که بازی های xbox رو اجرا کنه؟
میشه را که میشه..اما اجازه همچین کاری را سونی و مایکروسافت نمیدند
نرم افزاری که روی این کنسول ها قرار داره اجازه همچین کاری را نمیده

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
نوشته شده توسط farzadlion:
میشه را که میشه..اما اجازه همچین کاری را سونی و مایکروسافت نمیدند
نرم افزاری که روی این کنسول ها قرار داره اجازه همچین کاری را نمیده
پس یعنی اگه یه برنامه دو جانبه براشون نوشت یه کنسول مشترک ساخت.

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
نوشته شده توسط Lich King:
خوب انگار نه من حرف شما رو درست متوجه شدم و نه شما حرفو منو درست! :mrgreen:
من وقتی گفتم که بازی برای هر کنسول جداگانه ساخته می شه منظورم این نبود که می شینن برای هر کنسول به فرض یک سال بازی می سازن، اگه اینطوری بود که 5-6 سال طول می کشید تا یه بازی بسازن که در کنسول ها مشترک باشه. سورس برنامه بازی که با برنامه نوشته می شه (به فرض با برنامه #C که قابلیت برنامه نویسی برای DirectX را ایجاد می کنه البته این برنامه نسبتا ابتدایی است و این بازی ها با برنامه های مخصوص نوشته می شه) در کنسول و PC مشترک است. در مرحله بعدی به بوسیله Dev Kit های مختلف که مربوط به سخت افزار کنسول است و از طریق سازنده کنسول در اختیار بازی سازان قرار می گیره این امکان را به آنها می دهد تا برنامه خود در Dev Kit اجرا کرده و تغییرات لازم را جهت اجرای درست بازی بر روی آن اعمال کنند.
در کل یک بازی با یک نوع سورس نوشته می شه ولی برای هر کنسول به صورت جداگانه ساخته می شه و تبدیلی در این بین صورت نمی گیره که بیگیم یه بازی رو برای کنسول می سازن بعد با یه برنامه سریع تبدیلش می کنن به PC.
خوب منهم همینو میگم دیگه عزیز :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,591
چند وقت پیش تو هفته نامه ارتباط یه مقاله زده بودند که تو اون توضیح داده بودند تو
استرلیا و انگلستان به طور غیر قانونی رو بردهای ایکس باکس و پلی اسیشن 2
آی سی هایی نصب می کنن که نه تنها بازی های کنسولهای مقابل بلکه بازی های
دیگر کنسولها هم اجرا می کردند.
حالا نمی دونم تو ایران از این کارا می کنن یا نه. :o

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
نوشته شده توسط Rezahajizadegan:
چند وقت پیش تو هفته نامه ارتباط یه مقاله زده بودند که تو اون توضیح داده بودند تو
استرلیا و انگلستان به طور غیر قانونی رو بردهای ایکس باکس و پلی اسیشن 2
آی سی هایی نصب می کنن که نه تنها بازی های کنسولهای مقابل بلکه بازی های
دیگر کنسولها هم اجرا می کردند.
حالا نمی دونم تو ایران از این کارا می کنن یا نه. :o
ای بابا معمولا هر چی ساخته میشه قبل از اینکه سازندش امتحان کنه تو ایران پخش شده و همه دارن راجع به مشکلات و خوبی هاش صحبت میکنن :mrgreen: :mrgreen:
اگه باشه حتما تو ایران هم هست :cheesygri

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,591
نوشته شده توسط Dr.XJ:
ای بابا معمولا هر چی ساخته میشه قبل از اینکه سازندش امتحان کنه تو ایران پخش شده و همه دارن راجع به مشکلات و خوبی هاش صحبت میکنن :mrgreen: :mrgreen:
اگه باشه حتما تو ایران هم هست :cheesygri
بودنش که مطمین باشید هست.گفتم که تو یکی دو شماره قبلی ارتباط یه نیم صفحه ای
در موردش توضیح داده بود با سر تیتر "ما بردیم"که در مورد دادگاهشم توضیح داده بودند که این
کارو از نظر قانونی تایید کرده بودند.

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
نوشته شده توسط Rezahajizadegan:
بودنش که مطمین باشید هست.گفتم که تو یکی دو شماره قبلی ارتباط یه نیم صفحه ای
در موردش توضیح داده بود با سر تیتر "ما بردیم"که در مورد دادگاهشم توضیح داده بودند که این
کارو از نظر قانونی تایید کرده بودند.
آقا من میگفتم این کار نشد نداره . یه سخت افزارمشترک .شاید هم به زودی یه کارت بسازن که روی pc نصب بشه.

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
پس یعنی اگه یه برنامه دو جانبه براشون نوشت یه کنسول مشترک ساخت
اره میشه..اما کی میاد همچین کاری بکنه...
اگه شرکتی جرات همچین کاری هم بکنه مطمعن باش دو شرکت سونی و مایکروسافت ازش شکایت میکنند

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
اره میشه..اما کی میاد همچین کاری بکنه...
اگه شرکتی جرات همچین کاری هم بکنه مطمعن باش دو شرکت سونی و مایکروسافت ازش شکایت میکنند
منظورم توی ایران بود داش فرزاد (چایی نخورده پسر خاله شدم !!!) الان اگه از مایکروسافت و سونی نماینده بفرستن پیش من یه ربع بعد 110 میاد از پای pc جمعم میکنه و 200 سال زندانیم میکنن . ویندوزهای کرک شده و سی دی های رایتی رو میگم.

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
منظورم توی ایران بود داش فرزاد (چایی نخورده پسر خاله شدم !!!) الان اگه از مایکروسافت و سونی نماینده بفرستن پیش من یه ربع بعد 110 میاد از پای pc جمعم میکنه و 200 سال زندانیم میکنن . ویندوزهای کرک شده و سی دی های رایتی رو میگم.
آخه ایران تکنولوژی همچین کاری را نداره...کدوم شرکت در ایران میتونه سخت افزار کنسول بده بیرون و یا سیستم عامل این کنسول ها را بنویسه..؟؟؟؟
راستی پسر خاله جان چه خبرا ؟؟؟؟ :D :D

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
آخه ایران تکنولوژی همچین کاری را نداره...کدوم شرکت در ایران میتونه سخت افزار کنسول بده بیرون و یا سیستم عامل این کنسول ها را بنویسه..؟؟؟؟
راستی پسر خاله جان چه خبرا ؟؟؟؟ :D :D
اگه یه نفر مغز داشته باشه میاد اینجا این جور چیزا رو تولید میکنه . مالیات نداره و کپی رایت و حقوق مادی معنوی رو هم رعایت نمی خواد بکنه. :lol:

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
اگه یه نفر مغز داشته باشه میاد اینجا این جور چیزا رو تولید میکنه . مالیات نداره و کپی رایت و حقوق مادی معنوی رو هم رعایت نمی خواد بکنه.
آره اینم حرفیه
اما عیبش اینه که اجازه ی پخش در بازار کشور های دیگه مثل امریکا و اروپا را بهش نمیدند...

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
آره اینم حرفیه
اما عیبش اینه که اجازه ی پخش در بازار کشور های دیگه مثل امریکا و اروپا را بهش نمیدند...
اصلا اینو حواسم نبید . راستی مگه ما ایرانیا چمونه ؟ برای ما بسازن فقط :d

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
اصلا اینو حواسم نبید . راستی مگه ما ایرانیا چمونه ؟ برای ما بسازن فقط :d
اینم حرفیه برا خودش...

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر