مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,577
نام
حسین
حالا یه چیزی گفت شما زیاد جدی نگیر
خدا وکیلی معادله سه مجهولی که ننوشتم سی ثانیه دکمه فن بوییسمتو آف کنی متوجه منظورم میشی :)
توپست قبلی توضیح دادم واقعا سیف ترین و کم باگ ترین سخت افزارا برای بازی همنیایین که نام بردم
پلی استیشنم به عنوان یه سیستم واحد شناخته میشه و شما به عنوان یه سخت افزار میشناسیشو از قبل باگ ایراداتش توسط سونی بر طرف شده
ولی وقتی همون amd رو میاری میندازی رو سیستمتو رو ویندوز بازی میکنی خودتم باید اون باگ ها مشکلاتو منج کنی بیشتر توضیح بدم؟
الان برو چند صفحه قبل یکی از رفیقامون کارت amd داشت مشکل استاتر داشت تو بازی ها بنده خدا چقدر خورد بود تو ذوقش با این وضعیت اقتصادی هم که پول 6 ماه تا یه سال کارتو باید بزاری کارتتو عوض کنی

@reza8
انگلیسی ها یه اصطلاح دارن که میگه:
من اونقدر پولدار نیستم که چیزای ارزون بخرم

پ.ن: شرمنده بابت آف تاپیک

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Paradise Lost

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,978
نام
احمد
دوستان این مشکل بریدگی تصویر از چی هست؟
اخه بریدگی تصویر وقتی ایجاد میشه که freesync یا g sync خاموش باشه، من توجه کردم که تو بیشتر بازی ها این مشکل رو دارم، مانیتور رو ریست کارخانه کردم درست شد ... :|
بعضی بازی ها هم وقتی V SYNC رو خاموش میکنم ایجاد میشه...

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
اخه بریدگی تصویر وقتی ایجاد میشه که freesync یا g sync خاموش باشه، من توجه کردم که تو بیشتر بازی ها این مشکل رو دارم، مانیتور رو ریست کارخانه کردم درست شد ... :|
مانیتور اگر به Free Sync یا G Sync ساپورت نکنه، شما نیاز به V Sync دارید که پارگی تصویر رو حل کنید. حالا ملت خیلی V Sync رو علاقه ندارند سر افزایشی که در Response Time بازی داره و همینطور فریم بازی رو به 60 محدود میکنه عموما.
هدف از V sync هم هماهنگ کردن خروجی تصویر شما و ریفرش ریت مانیتور هست که وقتی خاموش میکنید و فریم بالاتر از حداکثر مانیتور میره اکثرا این مشکل پیش میاد.

آخرین ویرایش:
  • Like

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
615

مطمئنی gsync فعاله ؟ برای فعال بودنش vsync باید ازکنترل پنل انویدیا global روشن باشه و توی بازی خاموش

• Like

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,978
نام
احمد
مطمئنی gsync فعاله ؟ برای فعال بودنش vsync باید ازکنترل پنل انویدیا global روشن باشه و توی بازی خاموش
من کارت AMD دارم، مانیتور هم هم فقط FREE SYNCE ساپورت میکنه
ولی مشکل سر همون روشن نبودن FreeSync و ست نبودن رفرش ریت مانیتور و فریم بازی ها بود که ArefTheGreat عزیز دقیقا درست اشاره کرد

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,570
یه سوالی
من هیتمن رو 4070 ti پلی میدم
رو آخرین تنظیمات با VSYNC و بدون DLSS کلا 7VRAM میبره
ولی فریم میره زیر 20
همون حالت DLSS فعال میشه VSYNC OFF کلا VRAM تا اگه اشتباه نکنم 4 یا 6 میره
فریم میره بین70 تا 120
چرا بدون DLSS اینقدر فریم افت میکنه

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
من کارت AMD دارم، مانیتور هم هم فقط FREE SYNCE ساپورت میکنه
ولی مشکل سر همون روشن نبودن FreeSync و ست نبودن رفرش ریت مانیتور و فریم بازی ها بود که ArefTheGreat عزیز دقیقا درست اشاره کرد
خوب داشتن FreeSync توسط مانیتور خیلی خوبه چون دیگه اون مشکل های V Sync رو قاعدتا باید حل کنه.
حواستون باشه احتمال زیاد برای اینکه اول بشه این گزینه رو از پنل AMD روشن کنید باید Adaptive Sync یا Free Sync رو از تنظیمات خود مانیتور روشن کنید. به جز اون، سر انویدیا تقریبا مطمئن هستم باید از DisplayPort استفاده کنید تا بشه Gsync رو استفاده کرد. در غیر این دو صورت از پنل Nvidia اصلا گزینه روشن کردن Gsync براتون وجود نداره.
بعد از فعال کردنش هم به راحتی میشه Vsync رو خاموش کرد و مشکل پارگی تصویر هم باید حل بشه.
یه سوالی
من هیتمن رو 4070 ti پلی میدم
رو آخرین تنظیمات با VSYNC و بدون DLSS کلا 7VRAM میبره
ولی فریم میره زیر 20
همون حالت DLSS فعال میشه VSYNC OFF کلا VRAM تا اگه اشتباه نکنم 4 یا 6 میره
فریم میره بین70 تا 120
چرا بدون DLSS اینقدر فریم افت میکنه
هیتمن شماره 3 هم رو اخرین تنظیمات RT نسبتا سنگینی داره و با DLSS که احتمالا Frame Generation هم شامل میشه باعث میشه خروجی نهایی فریم از این رو به اون رو بشه.

آخرین ویرایش:

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
خوب داشتن FreeSync توسط مانیتور خیلی خوبه چون دیگه اون مشکل های V Sync رو قاعدتا باید حل کنه.
حواستون باشه احتمال زیاد برای اینکه اول بشه این گزینه رو از پنل AMD روشن کنید باید Adaptive Sync یا Free Sync رو از تنظیمات خود مانیتور روشن کنید. به جز اون، سر انویدیا تقریبا مطمئن هستم باید از DisplayPort استفاده کنید تا بشه Gsync رو استفاده کرد. در غیر این دو صورت از پنل Nvidia اصلا گزینه روشن کردن Gsync براتون وجود نداره.
بعد از فعال کردنش هم به راحتی میشه Vsync رو خاموش کرد و مشکل پارگی تصویر هم باید حل بشه.

هیتمن شماره 3 هم رو اخرین تنظیمات RT نسبتا سنگینی داره و با DLSS که احتمالا Frame Generation هم شامل میشه باعث میشه خروجی نهایی فریم از این رو به اون رو بشه.
البته با HDMI هم گزینه gsync روشن میشه، بنده با ۳۰۸۰ و c1 این گزینه روشن میشه البته کابل هم 2.1 هست ،حالا سوالم اینه کابل ۲.۱ تو بازار هست که یک سرش display port باشه یه سر دیگه HDMI؟ ،الان ۳۰۸۰ که من دارم سه تا display port داره و فقط یدونه HDMI
خوب اینجوری مشکل ایجاد شده برام برا وصل کردن همزمان به مانیتور و tv

• Like
Reactions: ArefTheGreat

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,861
نام
Sajjad
البته با HDMI هم گزینه gsync روشن میشه، بنده با ۳۰۸۰ و c1 این گزینه روشن میشه البته کابل هم 2.1 هست ،حالا سوالم اینه کابل ۲.۱ تو بازار هست که یک سرش display port باشه یه سر دیگه HDMI؟ ،الان ۳۰۸۰ که من دارم سه تا display port داره و فقط یدونه HDMI
خوب اینجوری مشکل ایجاد شده برام برا وصل کردن همزمان به مانیتور و tv
خب مانیتور رو با Display port وصل کن دیگه🤔

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر