اساسینز کرید ایرانی

saeed_cpu_full

کاربر سایت
Aug 24, 2008
129
نام
سعید
چقدر در زمینه بازی سازی فعال هستید ؟ اصلا می دونی سورس کد و ساپورت چیه ؟
7 ماهه دارم با UDK کار میکنم و قبل از این با Unity Engine کار میکردم..

چندتا شرکت خارجی می شناسی که با UDK بازی تجاری بسازند ؟
تا اونجایی که من اطلاع دارم تا حالا سه بازی که با UDK ساخته شده توی شبکه های آنلاین پخش بازی ، پابلیش شده که معروف ترینش The Ball هست.

اگه UDK دقیقا همون unreal هست، چرا قیمت unreal بالای 500 هزار دلار هست، حتی با وجود شراکت epic در فروش بازی ؟
فرق UDK با Unreal Engine سر دو چیز هست ... توی Unreal Engine 3 به سورس کد ها دسترسی داری ولی توی UDK اینطور نیست. زبان برنامه نویسی آنریل انجین 3 , ++C هست ولی UDK آنریل اسکریپت هست . و البته این رو هم مد نظر داشته باشید که حق اشتراک Epic در فروش بازی وقتی از آنریل انجین 3 استفاده میکنید خیلی کمتر از وقتی هست که از UDK استفاده میکنید

- بازی می گم udk برای مود سازها هست که همون قابلیت موتور unreal رو داره، مثل مود سازی برای crysis یا half-life. کافیه مرحله رو درست کنید و در udk قرار بدهید و با کمی دستکاری یک بازی playable داشته باشید ولی در نهایت از یک مود فراتر نمی ره.
منم قبل از اینکه با UDK کار کنم همین فکر تو رو داشتم . UDK یه نسخه ی ناقص از آنریل انجین هست که برای گروه های کوچک و بازیساز های مستقل ساخته شده . این انجین همراه هست با یه ورژن ناقص تر از UT . این بازی رو به این دلیل همراه انجین گذاشتن که بازیساز برای ساخت مرحله و تست قابلیت های اون ( مثل فیزیک و مش تخریب پذیر و ... ) مجبور نشه کلی کد نویسی کنه و یه پلیر نا کارآمد بسازه . اصلا وقتی که مپ رو میخوای تست کنی از قابلیت های پلیر مشخصه که این پلیر مخصوص تست مپ هست ( مثلا Physic Gun داره که برای تست فیزیک هست ) ...

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
اصلا باهاش حال نکردم .. حالا با هرچی ساخته شده باشه..احتمالا گیم پلی و روند تکراری خصوصیت بزرگ این بازیه

sepul

کاربر سایت
Apr 26, 2006
132
@saeed_cpu_full :
ماهه دارم با UDK کار میکنم و قبل از این با Unity Engine کار میکردم..
من 6 سالی هست که تو گیم کار می کنم، البته برنامه نویسی موتور. با موتورهایی که کار کردم از موتور Build برای Duke3d گرفته تا quake3 (qRadiant) - Unreal و همین UDK. و این UDK هیچ فرقی با بقیه موتورهایی که با بازی ریلیز می کردن تا مود بسازن گیمر ها، نداره ! نمی دونم تو ایران چرا همه توهمی شدن سر تبلیغات epic. فقط این شرایط رو گذاشته که شریک می شه توی سود تا بهتون اجازه distrubute کردن بده.

تا اونجایی که من اطلاع دارم تا حالا سه بازی که با UDK ساخته شده توی شبکه های آنلاین پخش بازی ، پابلیش شده که معروف ترینش The Ball هست.
ممنون، بازی های بزرگی رو معرفی کردین !

فرق UDK با Unreal Engine سر دو چیز هست ... توی Unreal Engine 3 به سورس کد ها دسترسی داری ولی توی UDK اینطور نیست. زبان برنامه نویسی آنریل انجین 3 , ++C هست ولی UDK آنریل اسکریپت هست . و البته این رو هم مد نظر داشته باشید که حق اشتراک Epic در فروش بازی وقتی از آنریل انجین 3 استفاده میکنید خیلی کمتر از وقتی هست که از UDK استفاده میکنید
فرق اصلیشون در همون سورس کد هست، زبان جفتشون هم C++ هست، فقط در UDK چون به سورس کد دسترسی ندارید فقط با اسکریپت این موتور می توانید تغییرات دهید مثل همه موتورهای دیگه (مود سازی!)
بازی های تجاری رو نمی تونند با موتور بدون سورس درست کنند. از اونجا تغییرات زیادی در pipeline، ابزار و خود موتور لازمه تا شرکت تولید کننده اون نتیجه ای که می خواد رو بگیره.
فکر کردید بازی هایی مثل Mass Effect و Bioshock رو می شه با UDK ساخت که می گید این همون unreal engine هست ؟
برای بازی مثل Gears of war فقط 250 هزار خط کد C++ روی اون موتور نوشتن.
بازی Bioshock اینقدر تغییرش داده که می شه گفت یک موتور دیگه هست، از فیزیک و گرافیک و نور پردازی گرفته تا multi-threading ...
http://en.wikipedia.org/wiki/BioShock#Game_engine

@GAME_FOR_LIFE
هر چی نگاه میکنم هیچ چیز ایرانی توی این بازی نمیبینم
چون برای عرب ها ساخته بودن اونها نخردین، اسمشو تغییر دادن به سعدی اومدن تو ایران یه کاریش بکنند.

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
تمام محیطش عربی بود!ایران کی چهار چوب در هاش اونشکلی بوده!بعد انیمیشن دویدن چه ضایع بود!تنها نکته مثبتش گرافیک بود!افت فریم هم که...........

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
ممنون، بازی های بزرگی رو معرفی کردین !
Duty Calls هم با این موتور ساخته شده.
کلا هدف موتور ساخت GoW یا Bioshock یا ME نیست.
ولی من هنوز نمیتونم بفهمم یعنی چی Mod سازی؟ این همه بازی های کوچک و بزرگی ساخته شده مثل همین Duty Calls مود هستند؟
==========

بازیش خوب بود، حیف که ادامه پیدا نکرد ولی خب خیلی عربی میزنه ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر