Pokemon چيه/كيه؟

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام به بكس نينتندو باز! (ميدونم خيلي كم هستيم ولي هستيم!)
خواستم يه startاي بزنم واسه بحث سر اين موجودات دوست داشتني و ناشناخته در ايران!
اگه بچه ها پا باشين، هركي يه تيكه پيدا كنه و ترجمه كنه تا بقيه هم ياد بگيرن.
ضمنا منم 3تا بازي اي كه از PokeMon كردم رو توضيح ميدم.
: )

jeyowich

کاربر سایت
Oct 4, 2006
355
نام
م.مهدي
چون گفتی منم رفتم دنبالش و . Pokemon Gold (Mars) .nes:biggrin1: . رو بازی کردم بعدا میام یه سر میزنم واسه یاد گرفتن موارد آموزشی بیشتر
:biggrin1:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
ریلیز یه Pokemon جدید نزدیکه و مردم به شدت منتظر اومدن ROMاش هستن.
باورم نمیشه همچین بازی ای اینقدر طرفدار داشته باشه که صدها نفر تو فرومش منتظر اومدن ROMاش باشن و هنوز ما نمیدونم فرق رنگ های مختلفش چیه.
من به شخصه با اون سه نسخه ای که بازی کردم حال کردم, بعد از ماریو پر فروش ترین بازیه.

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
سلام !

من تا حدودی با این موجودات آشنایی دارم ... من هیچ وقت بازی Pokemon بازی نکردم و فقط کارتونشو دنبال میکردم ... که محشر بود .. البته پوکمن قدیمیه و یه مدت دیجیمون جاشو گرفت ( دیجیتال ) البته من زیاد با دیجیمون حال نکردم ولی کم کم باهاش راه اومدم ... قضیه پوکمن تا جایی که من سریالشو دنبال میکردم داستان یه پسر جوونی به نام اش بود Ash . کلا اول بزار در مورد پوکمن ها بگم ! پوکمن ها موجودات خارق العاده ای هستند که تو این توپهای سفید و صورتی زندگی میکنند و هرکدوم یه قدرت خاصی دارند ( آتیش ، برق ، یخ و .. ) هر وقت صاحبشون نیاز داشته باشه از توپها بیرون میان و مشکلشو واسش حل میکنه .. البته بیشتر جنگه .. مثلا یارو میزنه یه اژدها در میاره و اون طرف میزنه یه چیز دیگه در میاره و به جون هم میافتن ... پوکمنهارو میشد شکار کرد .. مثلا من اگه تو اون دنیا بودم تو جنگل یه پوکمن میدیدم داره راه میره میتونم تو توپم اونو شکار کنم و باهام باشه هر وقت خاستم ازش استفاده کنم .. ( من اون زمان که سریال رو میدیم کوچیک بودم واقعا از ته قلب آرزو داشتم یه پوکمن مثله Pikacho واسه خودم داشته باشم :( ) خلاصه بریم سره داستان ، این پسره که اسمش اش بود اولین پوکمنی که پیدا کرد پیکاچو بود Pikacho که واقعا خیلی دوست داشتنی بود و زمان خودش محبوبترین شخصیت کارتونی بود و هزاران عروسک و ... ازش ساخته شد .. خیلی شخصیت جالبی بود و فرقش با پوکمن های دیگه این بود که حاضر نمیشد بره تو توپ :) و قدرت خارق العاده ای هم که داشت جریان برق بود که به حریف برق میزد ... خلاصه اش غیر از این پوکمن چندتا دیگه هم داشت که یادمه یکیشون یه اژدها بو که آتیش میزد و یکی یه نوع موجود بود که قدرت سرما داشت ... خلاصه اش آرزو این رو داشت که تو تورنومنت بزرگ پوکمن ها شرکت کنه و اول بشه و خلاصه این ژاپونیا رو که میشناسید :biggrin1: یه جوری کارتون رو ردیف میکنن که قشنگترین چیزی باشه که تو کل عمرتون دیدید !! ( نمونش Dragon Quest :love: که فکر نمیکنم کسی کارتونشو دیده باشه اینجا ! )

اش همراه با پیکاچو :love:

3yqteza.jpg

اینم باز اش همراه با پیکاچو و توپ پوکمن

29xyb78.jpg

اینجا هم پیکا رو در حال رقابت با یک حریف میبینید

2lm1air.jpg

دستور انواع حمله ها توسط صاحب پکمن داده میشه و خوده پوکمن سرخود کار نمیکنه ..

اینم انواع پوکمن ها :

http://iabot.iespana.es/juegos/pokemon/pokemon-rubi-zafiro.gif

امیدوارم توضیح کوتاهـه خوبی باشه !

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
ایول علی آقا!
آقا فرق بین نسخه های بازیش چیه؟ مثلا Emerlad یا Saphire؟
---------
کارتون Dragon Quest هم هست؟ :(
---------
پشت شیشه ماشین یکی دم دانشگاه, یه عروسک Pickachi بود, حیف که ندیده میتونم بگم نمیدونه حتی اسمش چیه, ولی دیدن اون عروسک, اونجا, خیلی عجیب بود!

jeyowich

کاربر سایت
Oct 4, 2006
355
نام
م.مهدي
بچز .من Pokemon . اسادیوم رو که مال نینتندو 64 بود گرفتم پسر چقدر سخته . من بلد نبودم :(
باید با سه تا دکمه سه تا چراغ رو روشن میکردم . که نمیشد ولی چقدر بامزن . شخصیت منفی هاشونم باحال هستن ;)

فکر کنم منم کارتونش رو دیده باشم . نه اون دیجی مونها بودن ولی فکر میکنم یه انیمه سینمای بود از این بازی .فکر میکنم .نمیدونم .ناخودا ایول جالب بود

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
کارتون Dragon Quest هم هست؟ :(

دمت گرم دیگه :) نمیدونم کارتون از روی بازی ساخته شده یا بازی از روی کارتون ، ولی احتمال خییییلی بیشتر بازی از روی کارتون ساخته شده ... Dragon Quest بهترین کارتونه دوران نوجوونیم بود :biggrin1: ( یادته یه مدت یه پسره جوونه موهاش سیخ سیخی بود آوتارم بود ! اون شخصیت اول دراگون کوست بود ! )

arash_13

کاربر سایت
Sep 28, 2005
250
در مورد Dragon Quest اول فکر کنم بازی بوده که بعدش یه سری انیمه و.. ساختن ، از نظر داستانی نمیدونم به بازیاش مربوط بوده یا نه ولی کلا ژاپنیا از این کارا زیاد میکنن . Final Fantasy هم همینطور بوده (که نسبتا هم جدید بوده 2001-2002 ) و خیلیهای دیگه که ما اصلا تا حالا اسماشونم نشنیدیم ، اما در کل خیلی موفق نیستند و اصلا قابل مقایسه نیستند با انیمه های معروف مثل سری Fullmetal Alchemist , Cowboy Bebop , Bleach , Naruto , Rurouni Kenshin و ... برعکسشم هست از روی خیلی انیمه ها بازی میسازن خیلی هاشونم فقط تو ژاپن منتشر میشه .
Pokemon هم زیاد چیزی درموردش نمیدونم یکی از نسخه های GBA رو چند ساعت بازی کردم ولی اسمش یادم نیست (از بس Pokemon زیاده!) ولی من اندازه Zelda , Mario ازش خوشم نمیاد

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
در مورد Dragon Quest اول فکر کنم بازی بوده که بعدش یه سری انیمه و.. ساختن ، از نظر داستانی نمیدونم به بازیاش مربوط بوده یا نه ولی کلا ژاپنیا از این کارا زیاد میکنن . Final Fantasy هم همینطور بوده (که نسبتا هم جدید بوده 2001-2002 ) و خیلیهای دیگه که ما اصلا تا حالا اسماشونم نشنیدیم ، اما در کل خیلی موفق نیستند و اصلا قابل مقایسه نیستند با انیمه های معروف مثل سری Fullmetal Alchemist , Cowboy Bebop , Bleach , Naruto , Rurouni Kenshin و ... برعکسشم هست از روی خیلی انیمه ها بازی میسازن خیلی هاشونم فقط تو ژاپن منتشر میشه .
Pokemon هم زیاد چیزی درموردش نمیدونم یکی از نسخه های GBA رو چند ساعت بازی کردم ولی اسمش یادم نیست (از بس Pokemon زیاده!) ولی من اندازه Zelda , Mario ازش خوشم نمیاد
من طبق تحقیاتی که تو اینترنت داشتم ، Dragon Quest سه قسمت ازش ساخته شده ( چرا مطلب در مورد کارتونهای ژاپنی تو اینترنت اینقدر نایابه ؟!! زورکی یه چیزی پیدا کردم اونم اسپانیایی بود که ترجمش کردم تو Google-tr ) و قسمتی که من دیدم ، قسمت دوم بود ، که البته خودشون عنوان میکنن که موفقیت قسمت اول رو نداشت تو ژاپن یه بار میخواستم تورنتشو گیر بیارم کامل دانلودش کنم ولی انگلیسیشو گیر نیوردم متاسفانه ...

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
این Pkiemon که خیلی کارتاون باحالی بود...من از کلاس اول تا 4م, 5م همش نگاه میکردم ولی بعدآ دیگه نشد...الآن هم اگه پایه اید کانال RTL2 بعد از ظهرها یه 3-4 ساعت کارتون میده که اینم جزو پایه های اصلیشه و به اندازه ی موهای سرتون هم ما پوکمون داریم...من چند تا انیمیشنهای سینماییش را هم دارم که اونها هم خیلی باحالن...کلآ ته کارتونه...اگه بازیش اکشن باشه فک کنم خیلی باحال بشه...
ضمنآ یه چند نکته را هم درمورد پوکمون بگم که فک کنم دوستمون بهش اشاره نکرد:
شما وقتی میخواید یه پوکمون جدید بگیرین اول باید بزنین با پوکمون های قبلی طرف را ناک اوت کنین و بعد توپ را بزنید بهش...و الا راه نداره!(البته ما که نه...اش و دوستاش!)
آقا توی این کارتون یه گروه هستن به نام "تیم راکت" که همواره برای اش مشکل آفرینی میکنن و مخصوصآ در صدد به دست آوردن و دزدین پیکاچو هستن...
ضمنآ پوکمون ها میتونند پیشرفت کنن و شاخ تر بشن و بزرگتر بشن و بر قدرتشون افزوده بشه ولی بازگشت به حالت قبلی وجود نداره.(یعنی برخلاف دیجیمون)
این پوکمون ها نمیتونن مثل انشانها حرف بزنن به جز یه پوکمون گربه مانند که با همون گروه "تیم راکت" که گفتم هم دسته و اگه اشتباه کنم اسمش مویتسی هست...(یا یه همچین چیزایی...)

آخرین ویرایش:

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
این Pkiemon که خیلی کارتاون باحالی بود...من از کلاس اول تا 4م, 5م همش نگاه میکردم ولی بعدآ دیگه نشد...الآن هم اگه پایه اید کانال RTL2 بعد از ظهرها یه 3-4 ساعت کارتون میده که اینم جزو پایه های اصلیشه و به اندازه ی موهای سرتون هم ما پوکمون داریم...من چند تا انیمیشنهای سینماییش را هم دارم که اونها هم خیلی باحالن...کلآ ته کارتونه...اگه بازیش اکشن باشه فک کنم خیلی باحال بشه...
ضمنآ یه چند نکته را هم درمورد پوکمون بگم که فک کنم دوستمون بهش اشاره نکرد:
شما وقتی میخواید یه پوکمون جدید بگیرین اول باید بزنین با پوکمون های قبلی طرف را ناک اوت کنین و بعد توپ را بزنید بهش...و الا راه نداره!(البته ما که نه...اش و دوستاش!)
آقا توی این کارتون یه گروه هستن به نام "تیم راکت" که همواره برای اش مشکل آفرینی میکنن و مخصوصآ در صدد به دست آوردن و دزدین پیکاچو هستن...
ضمنآ پوکمون ها میتونند پیشرفت کنن و شاخ تر بشن و بزرگتر بشن و بر قدرتشون افزوده بشه ولی بازگشت به حالت قبلی وجود نداره.(یعنی برخلاف دیجیمون)
این پوکمون ها نمیتونن مثل انشانها حرف بزنن به جز یه پوکمون گربه مانند که با همون گروه "تیم راکت" که گفتم هم دسته و اگه اشتباه کنم اسمش مویتسی هست...(یا یه همچین چیزایی...)
آره من با اونا به شدت حال میکردم ته خنده بودند :)

3zk1ml3.jpg

2nrg4dc.jpg

اینم جالبه اگه بالای 13 سالتونه میتونید ببیندش :)
4fxkxw6.jpg

-------------------------------------

اینم عکس از charmander ـه عزیز :biggrin1: خیلی دوست داشتنیه و پوکمن دوم اش بعد از پیکا بود .. یعنی اول پیکا بعد این ...

ani004.gif

خب فک کنم با عکسا کلی صفحه رو واستون سنگین کرده باشم تا اینجا ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر