زیر نویس بازی مافیا 2

Amino-Danger

کاربر سایت
Mar 15, 2009
1,014
نام
Амин
فکر کنم خوندن فینگلیش برای بعضی ها من جمله خودم سخته. حالا اگر قصد دارید این کار رو انجام بدید، باید اول ترجمه بشه، بعد فینگلیش تایپ بشه. کاربر عزیز آقای mehdi keshvari هم که گفتن می تونن در زمینه ترجمه همکاری کنن.
خب واسه نسخه بتا که خیلی خوبه همین فینگلیش...
من خودم هم تو زمینه ترجمه میتونم خوب عمل کنم ولی خب باید چند نفر باشیم که امر شدنی باشه..

SirBlackice

کاربر سایت
Feb 8, 2010
172
نام
دانيال
من خیلی وقت هست هم دنبال دوبله و هم دنبال زیرنویس کردن بازی های محبوبم ولی عملآ توی هر انجمنی رفتم همه سنگ جلوی پام انداختن!
بیشتر تمایل به دوبله بازیها دارم و به زودی هم استودیوی خونه ام ردیف میشه.

ولی فکر کنم مشکلی سر فارسی کردن زیرنویس ها دارید اینه که وقتی با Notepad فایل ها رو ادیت می‌کنید و فارسی تایپ می کنید، خود Notepad فارسی رو وقتی سیو میکنید نمیشناسه.
یکبار امتحان کنید، یک نت پد بسازید و توش چند کلمه فارسی تایپ کنید، سیوش کنید و دوباره بازش کنید، میبینید جای کلمات فارسی علامت سوال هست.

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
ولی فکر کنم مشکلی سر فارسی کردن زیرنویس ها دارید اینه که وقتی با Notepad فایل ها رو ادیت می‌کنید و فارسی تایپ می کنید، خود Notepad فارسی رو وقتی سیو میکنید نمیشناسه.
یکبار امتحان کنید، یک نت پد بسازید و توش چند کلمه فارسی تایپ کنید، سیوش کنید و دوباره بازش کنید، میبینید جای کلمات فارسی علامت سوال هست.
میدونم ربطی به اینجا نداره ، اما وقتی شما note رو سیو میکنید میتونید گزینه بخش Encoding رو روی Unicode تنظیم کنید و سیو کنید که فارسی میمونه و علامت سوال نمیشه ، مانند عکس :
fjkstlygn29h06g307x.jpg

Gune Baxan

کاربر سایت
Oct 3, 2010
6
خب واسه نسخه بتا که خیلی خوبه همین فینگلیش...
من خودم هم تو زمینه ترجمه میتونم خوب عمل کنم ولی خب باید چند نفر باشیم که امر شدنی باشه..

در امر ترجمه من ضعیفم، اگر از دستم بر می اومد کمک می کردم.

من خیلی وقت هست هم دنبال دوبله و هم دنبال زیرنویس کردن بازی های محبوبم ولی عملآ توی هر انجمنی رفتم همه سنگ جلوی پام انداختن!
بیشتر تمایل به دوبله بازیها دارم و به زودی هم استودیوی خونه ام ردیف میشه.

امتحان کردم، نشده و مشکل اصلی فونت مورد استفاده در بازی هست که از Bitmap Font استفاده میشه. یعنی یه فایل گرافیکی با یک فرمت خاص هست. این عکس مال فونت بازی مافیا 2 هست:

v4upm40p6l3v2xtrxbkj.jpg

که متاسفانه فارسی رو نداره و چون فکر کنم توسط موتور خود بازی ایجاد شده نمیشه تغییرش داد.

nima karimi

کاربر سایت
Oct 10, 2010
4
سلام میبینم که دوباره بحث را شروع کردید خواهشا ادمه بدید و ناامید نشوید. من یک پیشنهاد براتون دارم بزارید زیرنویس انگلیسی باشه و صحبتهاشون را دوبله کنید چونکه تا بیای زیرنویس را بخونی سریع رد میشه

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
در امر ترجمه من ضعیفم، اگر از دستم بر می اومد کمک می کردم.

امتحان کردم، نشده و مشکل اصلی فونت مورد استفاده در بازی هست که از Bitmap Font استفاده میشه. یعنی یه فایل گرافیکی با یک فرمت خاص هست. این عکس مال فونت بازی مافیا 2 هست:

v4upm40p6l3v2xtrxbkj.jpg

که متاسفانه فارسی رو نداره و چون فکر کنم توسط موتور خود بازی ایجاد شده نمیشه تغییرش داد.
تغییر میشه داد ولی کارتون خیلی خیلی سخت میشه
این عکسو ویرایش کنید و به جای هر حرف انگلیسی معادل فارسیش رو بذارید بعدش با توجه به Bitmap Font جدید متن ها رو بنویسید مثلا فرض کنید توی این عکس به جای کلمات s,a,l,m معادل فارسی م.ل.ا .س بذارید بعدش واسه کلمه Hello تو بازی بزنید Salam که با توجه به این که حروف انگلیسی که شما وارد میکنید توی تکست معادل گرافیکیشون که همون (Bitmap Font) فارسی شده نتیجه کارتون میشه "سلام"
من خودم تو PES 2009 همین کارو کردم منتها خیلی حوصله بر هست

Gune Baxan

کاربر سایت
Oct 3, 2010
6
تغییر میشه داد ولی کارتون خیلی خیلی سخت میشه
این عکسو ویرایش کنید و به جای هر حرف انگلیسی معادل فارسیش رو بذارید بعدش با توجه به Bitmap Font جدید متن ها رو بنویسید مثلا فرض کنید توی این عکس به جای کلمات s,a,l,m معادل فارسی م.ل.ا .س بذارید بعدش واسه کلمه Hello تو بازی بزنید Salam که با توجه به این که حروف انگلیسی که شما وارد میکنید توی تکست معادل گرافیکیشون که همون (Bitmap Font) فارسی شده نتیجه کارتون میشه "سلام"
من خودم تو PES 2009 همین کارو کردم منتها خیلی حوصله بر هست

با این حساب باید تمام شکل های یک حرف باید وارد بشه.

یعنی حرف سین باید در چهار حالت سـ ، ـسـ ، ـس و س در فایل موجود باشه و هر کدوم به جای یک حرف گذاشته بشه، درسته؟

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
با این حساب باید تمام شکل های یک حرف باید وارد بشه.

یعنی حرف سین باید در چهار حالت سـ ، ـسـ ، ـس و س در فایل موجود باشه و هر کدوم به جای یک حرف گذاشته بشه، درسته؟
دقیقا!
مشکل هم اینجاس که تو فارسی هر حرف چند تا شکل مختلف وجود داره و نمیشه همش رو جایگزین حروف انگلیسی کرد باید به جای ـسـ از همون سـ استفاده کنیم
تو PES هم یادمه همین مشکلو داشتم ولی خب اگه دقیق کار بشه نتیجه نهایی علی رغم برخی مشکلات مطلوب خواهد بود:d

silver123

کاربر سایت
Sep 11, 2010
15
امیوارم که تلاش هاتون نتیجه بده...مطمئن باشید فروش خوبی خواهید داشت...میدونم شاید بهش فکر نکردید ولی میتونید بفروشید و نتیجه زجماتتون رو ببینید.

براتون آرزوی موفقیت میکنم

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
بهتر نیست به جای اینکه فایل زیر نویسو ویرایش کنید کلا ویدئو رو ویرایش کنید؟
دوست عزیز زیرنویس یه فایل داره ، ویدئو یه فایل دیگه اصلا ربطی به هم ندارند .

bplus

کاربر سایت
Oct 11, 2010
19
دوست داشتم من هم تو بحثتون شرکت کنم البته من تجربه خواصی واسه دست کاری زیر نویس ندارم ولی تونستم لودینگ ها و صدا های مافیا 1 رو کلا عوض کنم...

تمومه دردسر های فارسی نشدن سره خوده فونته...
فونتی که مافیا2 ازش بکار رفته 2 حالت داره، اگه خوده شرکت سازندش این فونت رو ساخته باشه که بعید میدونم عربی رو ساپرت کنه ولی اگه ی فونت پابلیک باشه (مثل Arial) احتمال این که حروف عربی رو ساپرت کنه زیاد هست. ما اول باید فایل خوده فونت رو پیدا کنیم بعد اگه پسونده فایل فونت استاندارد بود میتونیم با یکسری نرم افزار مثل Macro Media FontGrapher فایل رو باز کنیم و داخلش رو ببینیم. اگه از قبل عربی بود که چه بهتر ولی اگه نبود باید خودمون بش اضافه کنیم. ولی راه حل بهتر اینه که یک فونت استاندارد و پابلیک مثل Arial رو جایگزین فونت خودش بکنیم. اینجوری میشه به راحتی و بدونه دردسر فارسی نوشت. ولی همه ی این ترفند بستگی به این حرفم داره "اگه پسونده فایل فونت استاندارد بود...". اگه نبود یا باید دنباله ی کانورتر باشیم یا باید منتظر ی معجزه بود:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر