GC 2010 | گزارش من از نمایشگاه GamesCom 2010

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
خب بالاخره من موفق شدم امروز خودم را به نمایشگاه GamesCom 2010 در شهر کلن آلمان برسانم، این متن خلاصه ای از چیزهایی هست که من در آنجا دیدم.
اول اینکه نمایشگاه نسبت به سال گذشته خیلی بهتر بود، بهتر از این نظر که پارسال من حدود یک ساعت و یا بیشتر توی صف می ایستادم و در آخر فقط نمایشی و یا تریلری از بازی را نشان میدادند که خودم یکی دو هفته قبلش توی یوتوب و یا غیره دیده بودم.
امسال وضع نمایشگاه فرق کلی کرده بود و صف جلوی غرفه ها بیشتر برای بازی کردن با آن بازی بود. اینطوری شد که من موفق شدم کلی از بازیهای جدید مثل Halo:Reach و یا Fable III را به شخصه بازی کنم.
متاسفانه وقت من بسیار کم بود و موفق نشدم همه بازیها را ببینم و تجربه کنم (با اون صف های طولانی واقعا چند روزی وقت لازم است تا همه بازیها را بتوان دید)
اول از همه از Kinect بگم، واقعا عالی بود، هر کی میگه رزولوشن و یا سرعت پاسخگویی آن پایینه، چرت گفته. من خودم رفتم و Kinect Adventure را بازی کردم و واقعا لذت بردم. برخلاف سونی که با محصول Move خود، یک کنترل توی مایه های Wii درست کرده، اینجا با بازی بدون کنترل میتوان کلی حال کرد. بعد از تجربه امروز بیصبرانه منتظر هستم Kinect که به بازار بیاد.
به بازیهای آن لاین و استراتژیکی مثل World Of Warcraft یک غرفه اختصاص داده شده بود که همه میتوانستند در آنجا در بازیهای گروهی شرکت کنند.
Fifa 11 و PES 11 را هم بازی کردم، فیفا در کل تغییر زیادی نکرده بود، به غیر از انیمیشن های درون بازی و قیافه بازیکنان آن که واقعا طبیعی شده، در یک صحنه داور میخواست کارت زرد به یک بازیکن نشان دهد، به قدری این صحنه طبیعی بود که معلوم بود این بار EA بیشتر روی این موضوعات کار کرده است.
PES11 هم خیلی خوب شده، البته من خودم چون PES باز نیستم، نمیتوانم دقیقا نظر بدهم که کجا بهتر شده ولی اونطوری که مسئول غرفه به من گفت، اگر ما مثلا بیشتر از سمت چپ حمله کنیم، بازی بطور هوشمند استراتژی را فهمیده و بازیکنان دیگر را به سمت چپ میفرستد، البته به نظر من هنوز باید روی اون حرکات عروسکی بازیکنان کار کنند.
Medal Of Honor رفت توی لیست یکی از بازیهایی که من حتما در اولین روز بازی کنم، یک سورپرایز برای من بازی Enslaved بود که حدود نیم ساعتی بازی کردم و واقعا قشنگ بود.
Halo:Reach هم که مثل همیشه کلاسی بود برای خودش، البته باحالی موضوع این بود که توی تیم های چهار نفره بازی میکردیم و خود این لذت بازی در نمایشگاه را بیشتر کرده بود.
دیگه از بازیهایی که بازی کردم، Mafia II بود که خیلی عالی بود، Capcom vs. Marvel بامزه بود، مثلا Dante از بازی DMC با Riyu از StreetFighter میجنگید.
Vanquish هم خیلی جالب بود، Redfraction:Armagedon را خیلی قشنگ درست کرده اند و ایده های خیلی جدیدی توی آن داشت.
Crysis 2 هم خیلی عالی بود و همینطوری Assassin's Creed:Brotherhood

این یک فیلم است که من از غرفه EA گرفتم، همانطوری که میبینید، پرده از بس بزرگ بود توی همه دوربین جا نشده، همه جا بلندگوهای بسیار بزرگ JBL که واقعا حالی به فضا داده بودند.

لینک به فیلم

این هم دو تکه فیلم از Kinect، در فیلم دوم دقت کنید که دختره چطوری منوها را عوض و انتخاب میکنه.

لینک به فیلم 1
لینک به فیلم 2

این هم وسیله ای بود که میشد با iPhone کنترلش کرد، خیلی جالب بود.

لینک به فیلم

دیگه فکر کنم بهتر باشه که بقیه گزارش را توی عکسها توضیح بدهم.

ورود به سالن اصلی نمایشگاه

غرفه بازی استراتژیکی End Of Nations، من چند تا کارت کد بتای آن را برداشتم، اگر کسی خواست برام پیغام بفرسته که براش یک کد بفرستم.

اینجا شرکت 2K برای تبلیغ بازی بسکتبال NBA2K11 یک سبد بسکتبال هم گذاشته بود تا بازدیدکنندگان علاوه بر تست بازی، بسکتبال هم بازی کنند.

این صف Call Of Duty: Black Ops است، جالب اینکه که نمایشگاه تازه 10 دقیقه است که باز شده، طرفهای ظهر ته صف معلوم نبود.

غرفه شرکت Blizzard

در اینجا Fallout جدید را نمایش میدادند.

در اینجا همانطوری که قبلا تعریف کردم، میشد Mafia II را بازی کرد.

اینجا را من از توی اتاق بازی عکس گرفتم که بالافاصله یکی آمد و تذکر داد که بعلت اینکه غرفه بالای 18 سال است، من اجازه عکس گرفتن ندارم.

غرفه شرکت Square Enix

غرفه بازی the Last Templar که خودمونیم خیلی ... بود

غرفه EA که یکی از بهترین غرفه های نمایشگاه بود.

اینجا میشد با این دوتا عکس گرفت

عجب بازیی

اینم همینطور

این کی برد برای بازی Rock band جدید آمده، من هم باهاش یک آهنگ زدم، تجربه جدیدی بود.

این همان بازی بود که فیلمش هم در بالا گذاشته ام، با iPhone میشد اون ملخ ها را کنترل کرد.

غرفه بازی Sniper

غرفه بازی Michael Jackson

یوبی سافت هم غوغا کرده بود

یک نفر در حال اسکی سواری با Kinect

این هم یک بازی ورزشی برای Kinect است، به اسم Your Shape

غرفه بازی Hawx 2

اینجا میشد بازی Assassin's Creed: Brotherhood را بازی کرد که واقعا عالی بود.

این نمیدونم کی بود، اگر میشه یکی بگه که من اینجا بنویسم.

من فقط از این صحنه خیلی خنده ام گرفته بود که اون لباس قرمزه (همونی که اسمش رو نمیدونم) ژاپنی حرف میزد، بعدش اون خانمه به انگلیسی ترجمه میکرد و بعدش اون آقای سمت چپی به آلمانی. :))

غرفه بازی Catelvania که بازی خیلی قشنگی بود.

غرفه بازی F3AR که اونهم بازی خیلی قشنگی بود

غرفه شرکت Nintendo

غرفه شرکت Microsoft

اینم خیلی بامزه خودش رو شکل پرستارهای Silent Hill کرده

این خودمم >:d<

برای امتحان Kinect باید توی این صف می ایستادم که البته ارزشش رو داشت.

این هم برای سرگرمی که فقط با دستگاه بازی نشه

باز هم بنده

در چنین مکانهایی میشد بازیهایی که درجه سنی نداشتند، بدون صف ایستادن بازی کرد، البته هنوز باید منتظر میشدیم تا جلویی بازیش تمام بشه، ولی قابل تحمل بود.

اینهم غرفه بازیهای بالای 18 سال مایکروسافت بود که برای اون باید صف می ایستادم که بازهم ارزشش رو داشت، در آنجا توانستم با بازیهایی مثل Halo و یا Fable III و یا Enslaved بازی کنم.

غرفه بازی Red Faction:Armagedon که واقعا بازی قشنگی بود.

بازم خودم که رفته بودم توی اون دستگاه

در بیرون از سالن غرفه ها میشد بازیهای دیگری هم انجام داد.

برای سوسیس نهار خریدن هم باید صف می ایستادیم :|

این هم خیلی باحال بود، اون ماشین روی چند تا جک هیدرولیک بود که با جاده حرکت میکردند.

این از نمایش بازی Red Faction هستش

این هم نمیدونم کی هستش، اونجا به همه امضا میداد، این رو هم اگر کسی میشناسه لطفا بگه.

شرکت Deep Silver بازی F1 را نمایش میدهد.

مسابقات جهانی Case Moding هم همانجا داشت برگذار میشد و این یکی از نمونه های اون هستش

روی این سرور نوشته من میتونم تا 1 ترابایت رم داشته باشم.

این هم یکی از شرکت کنندگان در حال انجام مسابقه و کار روی کیس خودش

این ها هم برای فروش بودند، قیمتهاش هم قابل قبول بودند. مثلا الطعیر 19 یورو

این شمشیر کراتوس که خیلی گرون بود

این هم غرفه بازی NFS:Hot Pursuite هستش با پلیس هاش که آدم رو دستگیر میکردن :d

این هم آخر نمایشگاه

امیدوارم از این گزارش لذت برده باشید.

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
خیلی عالی بود ... یک سوال، اون پلیس های NFS واقعی بودن؟ (اگر نه که من واقعاً یک ساعت با دقت بهشون نگاه کردم نفهمیدم:D)
کاش یکدونه از اون BigDady ها واسه من میخریدی :(
دستت درد نکنه بازم :D

Ayuna

♫ Tu ♪ Tu ♪ Ru
کاربر سایت
Jun 18, 2008
648
نام
امیر
عالی بود

کار قشنگی کردید - خیلی زیبا بود - ممنون
تو غرفه SquareEnix فاینال ۱۴ قابل بازی بود ؟ چجوریا بود ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر