PlayStation Plus، اقتصادی یا خرج بیهوده؟

آیا مایل به معرفی امکانات ماهانه این سیستم هستید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    85

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان

این سیستم جدید به تازگی توسط سونی برای علاقه مندان ارائه شده است. خیلی از دوستان برای خرید این سیستم شک و تردید دارند و یا به طور کامل در مورد نحوه ساخت اکانت، تهیه PSN Card و امکانات گسترده این سیستم اطلاعاتی را ندارند.

تصمیم بر این شد که در یک مقاله کوتاه، مفید و مختصر تمامی قسمت های این سیستم توضیح داده شود و هم اکنون تمامی علاقمندان یا افراد کنجکاو که اطلاع کافی ندارند می توانند به صفحه اصلی سایت بازیسنتر مراجعه کنند و مقاله کامل این سایت در مورد این سیستم را مطالعه کنند. جهت ورود به صفحه مورد نظر بر روی عکس کلیک نمایید.

اگر دقت کرده باشید یک نظرسنجی در این تاپیک قرار گرفته است که می توانید در آن اعلام کنید که آیا مایل به اعلام شدن امکانات ماهانه سیستم Plus که هر ماه ارائه می شود هستید یا خیر؟ لازم به ذکر است که سونی اطلاعات این سیستم را به صورت ماه حاضر و ماه آینده اعلام می کند؛ یعنی اینکه شما هم اکنون می دانید که در ماه بعد چه چیزهایی قرار است در اختیار دارندگان سیستم قرار گیرد. این ارائه به صورت کاملا فارسی و با توضیحاتی در مورد بازی ها و امکاناتی که قرار است اضافه شود و یا هر ماه در اختیار شما قرار میگیرد همراه هست.

در نهایت آخرین نکته را نیز یادآور شوم که در صورت داشتن پیشنهادی جهت بهبود این بخش می توانید پست های خود را در همین تاپیک اعلام نمایید و همین جا از همه دوستان خواهش می کنم که از مقایسه Plus با هر چیزی که به کمپانی سونی مربوط نمی شود خودداری کنید. پیشاپیش کمال تشکر را از همه شما عزیزان دارم.

با تشکر از امیرحسین عزیز بابت عکس های فوق العاده زیبای خودش که همیشه یک جلوه مضاعفی به مطالب من میده.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: pandora tomorrow

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,488
نام
Ali
PLUS دقیقا یک سیستم شخصی ، طوری نیست بشه گفت حتما بخر یا نخر.

باید فرد بسته خواسته هاش و عرضه اون در شبکه PSN تصمیم بگیره!

برای مثال خودم کنکوریم ، زیاد وقت گیم ندارم و در حال حاظر با این شرایط PLUS رو نیاز ندارم.

:((:d

Quantic Dream

کاربر سایت
May 31, 2010
1,432
من منکر ویژگی های خوب و امکانات این سیستم نمیشم ، اما باید یه نکته رو اضافه کنم که یکی از دلایل محبوبیت بالای شبکه PSN رایگان بودن این شبکه بود یعنی همه افراد میتوانستند همزمان به یک دمو یا بتای بازی دست پیدا کنند و این جزو برتری های این شبکه نسبت به رقیب های خودش میشد. اما حالا میبینیم که با اضافه شدن این سیستم برخی امکانات از دست کاربران معمولی خارج شده و وارد قسمت Plus شده(مثلا همین که دمو یا بتای بازی ها یک روز دیرتر قابل دسترسه ، ممکنه در آینده تعداد این موارد افزایش پیدا کنه) دانلود اتوماتیک هم واقعا مفیده اما حداقل توی ایران نه! بدلیل محدودیت حجمی اکثر کابران ADSL این امکان یه مقدار غیر قابل دسترسیه! بازی آزمایشی هم یکی از همون چیز هایی هست که تا حدی در ایران غیرقابل اجراست(تا اونجا که میدونم برای امتحان Infamous باید 7 گیگ و خورده ای دانلود کنید!) و اگر احیانا از بازی خوشتون نیومد باید در افسوس حجمی که دانلود کردید بمونید! یکی از مسائل دیگه که باید مطرح کرد اینه که عامه PS3 داران در ایران بازی های خودشون رو بمرور زمان تعویض میکنند پس بیشتر اوقات نمیتونند از DLC ها و بسته های الحاقی ای که برای بازی های فروخته شدشون عرضه میشه استفاده کنند! در مورد بازی های PS One هم که خیلی چیز خوبیه و خاطره ها رو زنده میکنه(اما خب اکثر اونایی که بخوان از این سیستم بخاطر این ویژگیش استفاده کنند میتونن با خرید یک عدد دستگاه PS One(که فکر میکنم قیمتش از اکانت یک ساله Plus کمتر باشه) براحتی تمامی بازی های این کنسول قدیمی رو تجربه کنند و خاطره ها رو زنده کنند.)
در کل به نظر من توی ایران امکاناتی نظیر بازی های mini ، تم های داینامیک ، بازی Arcade و آواتار ها نسبت به امکانات دیگر استفاده بیشتری دارند(البته منظورم عامه مردم هست).
در کل از مقاله مفیدتون ممنون اطلاعات خیلی خوبی دادید ، ولی اگه نظر شخصی منو بخواید عکس های بکاربرده شده در مقاله چندان مناسب نبودن(مثلا عکس Yakuza 3 برای بازی های PS One) و میتونست خیلی بهتر از این ها باشه یا از محیط داخلی PS Plus گرفته شده باشه(که کمک بیشتری برای آشنا شدن مردم با این سیستم میکرد)

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
من منکر ویژگی های خوب و امکانات این سیستم نمیشم ، اما باید یه نکته رو اضافه کنم که یکی از دلایل محبوبیت بالای شبکه PSN رایگان بودن این شبکه بود یعنی همه افراد میتوانستند همزمان به یک دمو یا بتای بازی دست پیدا کنند و این جزو برتری های این شبکه نسبت به رقیب های خودش میشد. اما حالا میبینیم که با اضافه شدن این سیستم برخی امکانات از دست کاربران معمولی خارج شده و وارد قسمت Plus شده(مثلا همین که دمو یا بتای بازی ها یک روز دیرتر قابل دسترسه ، ممکنه در آینده تعداد این موارد افزایش پیدا کنه) دانلود اتوماتیک هم واقعا مفیده اما حداقل توی ایران نه! بدلیل محدودیت حجمی اکثر کابران ADSL این امکان یه مقدار غیر قابل دسترسیه! بازی آزمایشی هم یکی از همون چیز هایی هست که تا حدی در ایران غیرقابل اجراست(تا اونجا که میدونم برای امتحان Infamous باید 7 گیگ و خورده ای دانلود کنید!) و اگر احیانا از بازی خوشتون نیومد باید در افسوس حجمی که دانلود کردید بمونید! یکی از مسائل دیگه که باید مطرح کرد اینه که عامه PS3 داران در ایران بازی های خودشون رو بمرور زمان تعویض میکنند پس بیشتر اوقات نمیتونند از DLC ها و بسته های الحاقی ای که برای بازی های فروخته شدشون عرضه میشه استفاده کنند! در مورد بازی های PS One هم که خیلی چیز خوبیه و خاطره ها رو زنده میکنه(اما خب اکثر اونایی که بخوان از این سیستم بخاطر این ویژگیش استفاده کنند میتونن با خرید یک عدد دستگاه PS One(که فکر میکنم قیمتش از اکانت یک ساله Plus کمتر باشه) براحتی تمامی بازی های این کنسول قدیمی رو تجربه کنند و خاطره ها رو زنده کنند.)
در کل به نظر من توی ایران امکاناتی نظیر بازی های mini ، تم های داینامیک ، بازی Arcade و آواتار ها نسبت به امکانات دیگر استفاده بیشتری دارند(البته منظورم عامه مردم هست).
در کل از مقاله مفیدتون ممنون اطلاعات خیلی خوبی دادید ، ولی اگه نظر شخصی منو بخواید عکس های بکاربرده شده در مقاله چندان مناسب نبودن(مثلا عکس Yakuza 3 برای بازی های PS One) و میتونست خیلی بهتر از این ها باشه یا از محیط داخلی PS Plus گرفته شده باشه(که کمک بیشتری برای آشنا شدن مردم با این سیستم میکرد)
آقا نوشته های شما نامرئی بود من مرئی کردمش:d خوب از اول شروع می کنم به جواب دادن به سوالات، ابهامات و یا انتقادات شما.

خوب در مورد دموها کاملا حق با شما هست اما در مورد بتای بازی ها کاملا دارید اشتباه می کنید. هیچ وقت بتای بازی ها برای همه در دسترس نبوده و نخواهد بود. تا جایی که می دونم شرکت های دیگه هم همچین امکانی رو برای کاربران خود نزاشته اند.

automatic download رو هم که تو مقاله خودم گفتم و حرف شما هم درست هست اما در مورد بازی آزمایشی زمانی اشتباه می کنید. همه بازی ها مثل Infamous نیستند و اطلاعات شما ناقص هست. همین ماه بازی Mushroom Wars اومد که تو مقاله هم بهش اشاره کردم و حجمش چند صد مگ و دقیق یادم نیست ولی زیر 200 بود. در ضمن ممکنه سونی نزدیک کریسمس مثل ماه پیش که LBP رو به صورت کامل برای دانلود گذاشته بود و مجانی بود بازی دیگه ای رو قرار بده. این رو هم در نظر بگیرید.

در مورد DLC هم کاملا اشتباه می کنید:d به عنوان مثال اکثریت دوستای خود من توی PSN بازی هایی مثل MW2 و U2 و KZ2 و FIFA 10 و UFC2010 و ..... رو نگه میدارن چون این بازی ها رو یا آنلاین میزنند و یا آفلاین اون جوری هست که بسیار سرگرم کننده هست و با دوستان میشه بازی کرد. پس DLCها قابل استفاده است.

در مورد PS One هم به نظرم درست میگید. اما همه که PS One ندارند هنوز.

بقیه چیزا رو هم که درست گفتید و در نهایت این رو بگم که به علت محدودیت عکس ها نمیشد کاری کرد و شرمنده که خیلی تناسب نداره. این رو هم بگم که Plus محیط خاصی نداره که من بخوام براتون ازش عکس بزارم. محیطش دقیقا همون چیزی هست که توی Store و چیز خاصی بعد از خرید تغییر نمی کنه.

موفق باشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر