S.T.A.L.K.E.R :Shadow of Chernobyl | PC

سلام نميدونم چرا كسي از اين بازي حرف نميرنه يعني واقا اين بازي رو نميشناسيد !؟ خيلي عجيبه !

اين بازي يكي از بهترين بازي هاي سبك Sci-Fi First-Person Shooter است (كه لازم به توضيح نيست) كه تا الان در تاريخه اين سبك نظير نداشته , البته ناگفته نماند اين بازي از سبك پرطرفداره RPG هم بهره ميبره يني ميشه دو سبك !!! واقا جاي تعجب داره.استالكر كه از كمپاني THQ منتشر ميشه از سال 2001 شروع به ساخت شده (تقريبا ميشه 5 سال) كه در نمايشگاه E3 2005 هم از طرف developed اين بازي يعني شركت GSC GameWorld اعلام شد كه با رودست زدن به بازيه half life 2 اين بازي رو به ارمغان در بيارن.ولي جاي تاسف داره كه بگم اين بازي بار ها و بار ها به تاخير افتاده به دليل تغيير يافتن نسخه DirectX 9 آن كه به 10 منتقل يافت.اين بازي كه قرار بود در فوريه 2006 به بازار عرضه بشه به اكتبر 2006 تغيير يافت ولي اين خبر هنوز قطعي نشده چون در هيچ سايت معتبري به طور رسمي اعلام نشده.

از محتويات بازي :

داستان اين بازي از واقعيت گرفته شده , از اينجا شروع ميشه كه: نزديك به 25 سال شهري بنام چرنوبيل كه در اكراين (روسيه) واقع هست يك نيروگاه اتمي وجود داشته كه در زير زمين واقع بوده.در سال 1985 اين نيروگاه به دليل ناامن بودن و مشكلاتي كه داشته منفجر ميشه و به دليل پخش مواد راديو اكتيو كه در شهر پخش ميشه به تعداد 30 ميليون نفر از افراد به گونه هاي مختلف از بين ميرن و در حال حاضر راديو اكتيو هنوز در 100 كيلومتري اون شهر وجود داره كه حتي نميشه نزديك اون شهر شد ! كه در كل يك شهر مطروكه ميمونه.

گيم پلي اين بازي در كل به سبك ترسناك ميباشد و از عمق صحنه ي بسيار بالايي برخوردار هست ميتونم بگم به اندازه يك شهر كه ميتونيد از تماميه امكانات اون شهر بهره ببريد از جمله : تماميه خيابانها_بيابانها_ساختمانها_خانه ها_پارك ها_حتي كوها و تپه ها_كه ميتونيد با استفاده از ماشين تماميه اون شهر رو گشت بزنيد ! عمق صحنه اين بازي اينقدر زياده كه فكر كنم يك شهر كامل رو توي اين بازي طراحي كردن.

از لحاظ موزيك اين بازي خيلي روش كار شده به سبك موسيقي هاي تاريك و ترسناك كه يك نمونه از اون رو ميتونيد توي official site اين بازي بشنويد www.stalker-game.com (حتما بريد توي سايتش).

گرافيك اين بازي فوق الاده عجيب هست به گفته THQ بعد از موتور گرافيكه قدرتمنده Unreal 3 , موتوره استالكر يعني x-ray engine رو ميتوان قويترين موتوره جهان شناخت ! جالب اينجاست كه اين موتور گرافيكي از كارايي بخصوصي برخوردار هست از جمله : روز و شب شدن اتوماتيك در بازي ! كه يكي از دلايل واقعي بودن اين بازي همين هست كه دقيقا مثل ساعات شبانه روز جلو ميره ! (سعي كنيد حتما تريلر هاي اين بازي رو ببينيد.)

علاقه مندان در اين بازي با 16 نمونه صلاح پيشرفته آشنا ميشوند كه 5 نمونه ي آن از دوربين دار و تك تير زن برخوردار هست ! كه بنده صلاح دونستم اين عكسها رو براي دوستان بزارم :

hrjybb.jpg
AKM Assault Rifle

hrjybp.jpg
AS (Val)

hrjyow.jpg
Fabrique Nationale Herstal FN2000

hrjyp4.jpg
Groza OC-14

hrjyqd.jpg
LM-300ML Assault Rifle

hrjz28.jpg
PMM (PM Makarov, Pistolet Makarova)

hrjz9k.jpg
SVD

hrk0wj.jpg
SVU Sniper Rifle (Snayperskaya Vintovka Ukorochennaya)

hrjzb4.jpg
TOZ-34 Shotgun

hrk12x.jpg
VSS

hrk4ly.jpg
RG-6

hrk4md.jpg
RPG-7

اينم يك نمونه عكس از جزييات گرافيك اين بازي (تعجب نكنيد !) :

Last edited by a moderator:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
تا ............:eek:
چجوري باس پايان ها رو ديد بسته به روند بازي داره ؟
پايان من اين جوري بود اخر كار رسيد به همون گوي آبي بود اسمشو نميدونم اما بعد يه فيلم بخش ميشه يارو همينطور داره نزديكش ميشه كه زمين لرزه مياد همه تگه آهن ها ميريزه به سكه هاي طلا تبديل ميشه بعد يارو هول ميشه سقف مياد رو سرش:biggrin1: ببخشيد بد تعريف كردم
هر كي پايان غير اين ديده بياد بگه ....
جواد تو كدومو ديدي؟؟:biggrin1:
متاسفانه به خاطر اینکه زیاد با بازی حال نکردم زیاد بازی نکردم.... البته زیاد افت فرم داشتم به خاطر سیستم ذغالی و بیخیالش شدم ...در نتیجه هیچ کدوم از پایاناش رو ندیدم :D

خسته نباشم!نه؟؟؟ :D

rouzbeh_ziafati

کاربر سایت
Nov 2, 2007
175
چند سوال

در بازی استالکری :
من از اون سنگها انتخاب میکنم بجای اینکه کمکم کنند باعث می شدند تند تند رادیو اکتیوی بشم ... وقتی از اون بالا برداشتمشون حالم خوب شد .
میشه بگید اون مثبت و منفی که برای سنگها نوشته چیه ؟
صدای بوق که میاد چیه بزی موقع ها ممتد میشه بعضی موقع ها تک تک ...
دشمنها هم بعضی وقتها خیلی منگل میشن اصلا تیر نمیزدند یا پشتشون به منه وقتی تیر میزنم یا اصلا حالیشون نمیشه من تیر میزنم . اون وقت میگن هوش مصنوعیش خیلی بالاست . مشکل از چیه ؟ من سختی بازی رو روی stalker گذاشتم در ضمن .
وقتایی هم که میرسم به رعد و برق ها ازون سنگها که ضد شک هست انتخاب میکنم بعضی موقعا ها از رعد و برق رد میشم مشکلی ندارم بعضی موقع ها هم الکی الکی میمیرم ... راهش چیه دقیق ؟

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
کلا این mod رو که نصب کنین بازی از این رو به اون رو میشه! کلی سلاح جدید جزییات گرافیکی اضافه میشه البته حسابی هم سنگینه اگه یه سیستم قوی ندارید بیخیال این ماد بشید!:d اون شات گان هم بله از clear sky اضافه شد.
حجم این ماد حدودا 4.5gb هستش!

z.a.x

کاربر سایت
Jan 30, 2011
356
نام
LOOSER
کلا این mod رو که نصب کنین بازی از این رو به اون رو میشه! کلی سلاح جدید جزییات گرافیکی اضافه میشه البته حسابی هم سنگینه اگه یه سیستم قوی ندارید بیخیال این ماد بشید!:d اون شات گان هم بله از clear sky اضافه شد.
حجم این ماد حدودا 4.5gb هستش!

اسم و ادرسش رو میگی؟
من یه فایل دارم مال یه شخص روسی هست که ویو دیستنس علفزار رو افزایش میده / تو شرایط عادی 15 تا 20 متر علف هست اما با این فایل تا 500 متر هم میشه خیلی فوق العاده میشه/ مخصوصا تو کال اق پراپیات/ محیط بازی دیونت میکنه مخصوصا هوای ابری وقتی رو یه تپه بلند باشی/

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
اسم و ادرسش رو میگی؟
من یه فایل دارم مال یه شخص روسی هست که ویو دیستنس علفزار رو افزایش میده / تو شرایط عادی 15 تا 20 متر علف هست اما با این فایل تا 500 متر هم میشه خیلی فوق العاده میشه/ مخصوصا تو کال اق پراپیات/ محیط بازی دیونت میکنه مخصوصا هوای ابری وقتی رو یه تپه بلند باشی/
البته این ماد مخصوص SOC هست، هنوز واسه نسخه های دیگه منتشر نشده! بشدت سنگین میکنه اگه توی پراپیات پیادش کنن رسماً نابود میکنه همه چیرو!! فریم حدودا به نصف میرسه
اون مادی که شما استفاده کردی احتمالا نسخه کامل شده ی بازی بوده (complete2009) که بیشتر از نظر نواقص باگ ها و اشکالاتش برطرف میکرد.
لینک دانلود:
S.T.A.L.K.E.R. Mod Pack 2013 Part 1/802mb
S.T.A.L.K.E.R. Mod Pack 2013 Part 2/1.85gb

تغییرات بازی:
- Oblivion Lost 2010 by Kyuzo84 and OLP team for OL2.2
- Photorealistic Zone by LoNer1
- Particle Paradise by LoNer1
- Arsenal Mod by Arsenal mod team
- Gnomus scopes by gnomus
- STALKERSOUP shaders (tweaked STALKER Shaders MAX)
- Dynamic shaders 1.1 by Meltac
- Absolute Nature by Cromm Cruac
- S.T.A.L.K.E.R. Music Expansion by Sclera
- Everything re-tweaked for difficulty and immersion by me
- New outfits, misc items (from OGSE), new sound effects (from TehCourtJester), some particles from Particle Paradise, and much more.

@-)

سعی کنید قبل از نصب این mod حتما پچ های بازی رو تا v1.0005 نصب کنید چون میدونید که بازی دارای باگ های فراوان هست.(نسخه 6 پچ رو نصب نکنید ماد کار نمیکنه)
سنگینی ماد هم بیشتر بخاطر motion blur و تکسچر های قوی که استفاده کردن هستش واقا دیوانه کنندس! رسماً میتونم اعلام کنم از Crysis3 سنگینتره...

Last edited by a moderator:

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
حیف این شاهکار که تموم شد
:(
مجبوریم تا اخر عمر با این مودا سر کنیم! یه همچین سازنده هایی باید نیست و نابود بشن اونوقت اکتیویژن .....
الان AA Supersampling رو تا 24x بردم بالا ! یعنی کف و خون قاطی کردم با گرافیکش !!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر