نقش آفرینی غربی یا ژاپنی؟

کدوم یک از بازی های نقش آفرینیه زیر رو به عنوان بهترین ا

• Dragon Age: Origins

رای‌ها: 15 17.4%
  • Mass Effect

رای‌ها: 28 32.6%
  • Fallout

رای‌ها: 11 12.8%
  • Neverwinter Nights

رای‌ها: 5 5.8%
  • Fable

رای‌ها: 4 4.7%
  • Final Fantasy

رای‌ها: 17 19.8%
  • Tales of Vesperia

رای‌ها: 1 1.2%
  • Resonance of Fate

رای‌ها: 2 2.3%
  • Blue Dragon

رای‌ها: 1 1.2%
  • Valkyria Chronicles

رای‌ها: 2 2.3%

• مجموع رای دهنده‌ها
    86

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
سلام.
با اجازه اساتید، من هر چی گشتم هیچ تاپیکی در این رابطه پیدا نکردم.
به هر حال توی سبک نقش آفرینی ما دو نوع کاملا متفاوت داریم.
سبک نقش آفرینی غربی و نقش آفرینی ژاپنی.
بازی های نقش آفرینی ژاپنی مبارزاتشون به صورت نوبتی انجام میشه در صورتی که نقش آفرینی غربی مبارزاتشون به صورت همزمان هست.
توی این نظر سنجی نام 5 بازی نقش آفرینی غربی و 5 بازی نقش آفرینی ژاپنی آورده شده که می تونید از این بین یکیش رو به عنوان بهترین انتخاب کنبد.
فقط اگر بازی مورد نظرتون نیست لطف کنید شکایت نکنید چوم محدودیت انتخاب وجدو داره.
حالا اگر جزء کسانی هستین که هر دو نوع سبک رو بازی کردین به نظرتون کدوم یکی از دیگری بهتره؟
لیست بازی های انتخابی به شرح زیر است:

نقش آفرینیه غربی:
Dragon Age: Origins
Mass Effect
Fallout
Neverwinter Nights
Fable

نقش آفرینیه ژاپنی:
Final Fantasy
Tales of Vesperia
Resonance of Fate
Blue Dragon
Valkyria Chronicles

نکته مهم:
به این دلیل اسم دو بازی Resonance of Fate و Blue Dragon رو تو لیست آوردم چون این دو بازی روی کنسولهای نسل حاضر (PS3 - Xbox 360) ظهور کردن، از همین رو برخی از گیمرها ممکنه به تازگی با سبک نقش آفرینی ژاپنی آشنا شده باشن. وگرنه خودم می دونم شاهکارهای نقش آفرینیه ژاپنی زیادی وجود داره.

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,080
بازی های نقش آفرینی ژاپنی مبارزاتشون به صورت نوبتی انجام میشه در صورتی که نقش آفرینی غربی مبارزاتشون به صورت همزمان هست.
بعضی از RPG های ژاپنی هم به صورت همزمان انجام میشه TOV یه نمونشه، RPG های غربی ای هم داریم که به صورت نوبتی بازی بشه!
من با بودن این تو لیست مشکل دارم:D Fable بیشتر یه اکشن-ادونچر است، تا یه بازی نقش آفرینی. Fable III هم که دیگه این موضوع رو اثبات کرد:D
=====

من کاملا سبک غربی رو انتخاب میکنم. بعد از بازی کردن FF XIII به این موضوع ایمان آوردم! تنها نقش آفرینی ژاپنی که تا حدودی خوشم اومد، Tales of Vesperia بود.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
بعضی از RPG های ژاپنی هم به صورت همزمان انجام میشه TOV یه نمونشه، RPG های غربی ای هم داریم که به صورت نوبتی بازی بشه!
از این موضوع اطلاع دارم. نمونه بازی های غربی نوبتی هم King's Bounty: Armored Princess هست، و من در کل گفتم. چون اگر یه نگاه بندازین به جرات می تونم بگم بیش از 90 درصد بازیهای نقش آفرینی نوبتی ژاپنی هستن.

================================
نظر خود من:
من سبک نقش آفرینی غربی رو می پسندم و عاشق بازی Dragon Age هستم (میمیرم براش).

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
خیلی جالبه ! یا بهتر بگم خیلی عجیبه ! بهترین JRPG های تاریخ توی لیست نیستش بعد یه بازی های تازه کاری مثل ROF و BD توی لیست هستن ! خنده داره .
Valkyrie Profile
Xeno Gears
Xeno Saga
The Legend of Dragoon
Kingdom Hearts
و N تا بازی خدا تره دیگه !

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
خیلی جالبه ! یا بهتر بگم خیلی عجیبه ! بهترین JRPG های تاریخ توی لیست نیستش بعد یه بازی های تازه کاری مثل ROF و BD توی لیست هستن ! خنده داره .
Valkyrie Profile
Xeno Gears
Xeno Saga
The Legend of Dragoon
Kingdom Hearts
و N تا بازی خدا تره دیگه !
من که نمیخواستم بهترین بازیهای نقش آفرینیه تاریخ رو انتخاب کنید.
مثلا بازیهایی مثل ROF و BD رو به این خاطر ّآوردم چون این دو بازی رو کنسولهای نسل حاضر ظهور کردن . بعضی از گیمرها با انجام این بازیها با این سبک آشنا شدن. به همین خاطر هم اسم این دو بازی رو تو لیست آوردم وگرنه عزیزم شما درست میگین.
نکته: دیگه بحث رو لطفا کش ندین چون ممکنه تاپیک یه وقت بسته بشه.

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
من که نمیخواستم بهترین بازیهای نقش آفرینیه تاریخ رو انتخاب کنید.
مثلا بازیهایی مثل ROF و BD رو به این خاطر ّآوردم چون این دو بازی رو کنسولهای نسل حاضر ظهور کردن . بعضی از گیمرها با انجام این بازیها با این سبک آشنا شدن. به همین خاطر هم اسم این دو بازی رو تو لیست آوردم وگرنه عزیزم شما درست میگین.
نکته: دیگه بحث رو لطفا کش ندین چون ممکنه تاپیک یه وقت بسته بشه.
خب اشتباه کردین ! اینا غیر از ROF جزو ضعیف ترین JRPG ها هستن و جلوی قدیمی ها هیچی به حساب نمیان !
درثانی مقایسه این 2 تا موضوع کلا اشتباست ! مثل این میمونه بیام بگم TPS بهتره یا FPS ؟!

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
کلا به شرقی ترجیح میدم دست نزنم،چون نیمه کاره میمونه FF اخری رو هم چون اکشن شده بود رفتیم تا یه جاهایش:D

Transylvania

کاربر سایت
May 1, 2009
756
نام
شهریار
کلا این نظر سنجی ایراد داره ... اگه منظورت کلا سبک بود ، جای کلی سری معروف RPG غربی خالیه :
Baldur's Gate و Diablo و Elder Scroll و dungeon Siege و KotOR و ....
کلا کی گفته Fable سبکش RPG هستش ؟؟؟؟
هر بازی که یه کم ماموریت جانبی و سیستم power up داشته باشه که نمیشه RPG !
mass Effect هم همینطور ..... بیشتر Action هست تا RPG !

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
خنده داره چون mass effect که نمی شه کاملا rpg بحسابش اورد بیشترین رای رو اورده و Final Fantasy هم سه تا رای...
البته خب وقتی گیمرهای ایرانی می خوان بازی حداکثر 10 ساعت بیشتر نباشه کاملا طبیعیه که کلا دور jrpg رو خط بکشن و مسخره اش کنند...
الان واقعا تو همین بازیسنتر چند نفر هستن که همه ی FF ها رو که پیش کش،فقط شماره های بین FF VII تا FF XIII رو تموم کرده باشن؟:D
من خودم فقط یه آهنگ To zanarkand رو به کل rpg های غربی ترجیح می دم...

ДядsЙ

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,384
نام
AяasЙ
عذر میخوام ولی این نظرسنجی یکی از درپیت ترین نظر سنجی هاییه که تا الان دیدم...:D
حداقل گزینه ی آخر رو "سایر بازی ها" میذاشتید، بعضی از بازیها مثل The Elder Scrolls که سابقه ی زیادی دارن اصلا تو لیست نیستن ولی در مقابل میبینیم که بازی ای مثل Resonance oF توی لیست قرار داره!! :|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر