Id Software's Doom | PC

76871675394684053275.jpg
Publisher: Bethesda
Developer: id Software
Genre:Sci-Fi First-Person Shooter
Release Date: May 13, 2016
ESRB Rating : M​

ادامه ای بر مشهور ترین شوتر تاریخ...
شماره ی چهارم یا به نوعی Reboot شوتر فوق محبوب DOOM با استفاده از موتور Id Tech 6 که اینبار در غیاب خالق محبوب خود John Carmack بازهم ما را به شکار دوزخیان خواهد برد، با خشونت زیاد، بسیار زیاد!

17961599361561610946.jpg

DOOM – Fight Like Hell Campaign Trailer | 720

---------------------------
UPDATE 1 :

Bethesda با نمایش تیزری اعلام کرد DOOM جدید برای اولین بار در QuakeCon امسال که از 17 تا 20 July برگزار خواهد شد به نمایش در می آید.

دانلود تیزر

Upadate 2

Dinosaur:

سرانجام سال‌ها بعد از اعلام ساخت چهارمین نسخه Doom، در کنفرانس Bethesda شاهد نمایش کامل و جامعی از آن بودیم. در دموی نمایش داده شده شاهد دو مرحله بودیم. یکی از مراحل به پایگاه تحقیقاتی UAC در مریخ اختصاص داشت که توسط موجودات جهنمی مورد حمله قرار گرفته و بازیکن ماموریت پاکسازی آن را برعهده دارد. این مرحله از نظر طراحی تا حدودی به سومین نسخه شبیه بود و اکثر بخش‌های آن شامل راهروهای تنگ و باریک می‌شد. اولین موضوعی که با تماشای دمو به چشم می‌خورد، افزایش سرعت بازی نسبت به قبل بود و بازی از این نظر بیشتر به نسخه‌های کلاسیک نزدیک شده تا سومین نسخه که در آن با عنوانی کُندتر روبرو بودیم. دومین مرحله‌ای که در کنفرانس نمایش داده شد، به یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی یعنی جهنم ارتباط داشت. لوکیشنی که طراحی متفاوتی نسبت به مرحله قبل داشت و با محیط بزرگ‌تر و بازتر خود یادآور بعضی از مراحل عظیم نسخه‌های قدیمی بود. در مجموع به نظر می‌رسد گیم‌پلی بازی کیفیت خوبی داشته و با افزایش سرعت و پرش‌های بلند، در کنار محیط‌های شلوغ و پر هرج و مرج لحظاتی جذاب و مهیج را فراهم می‌کند. موضوعی که می‌تواند تعادل فوق‌العاده نسخه‌های اولیه در ترکیب حس ترس و وحشت در کنار المان‌های اکشن را زنده کند.
در دموی نمایش داده شده یک بار دیگر با هیولاهای محبوب سری «دوم» ملاقات کردیم که از این میان می‌توان به موجوداتی چون Imp، Revenant، Cacodemon و Mancubus و ... اشاره کرد که در کنار شباهت‌هایی که به نمونه‌های قبلی خود دارند، با تغییرات ریز و درشتی همراه هستند. همچنین اسلحه‌های محبوب سری نیز حضور پررنگی در نمایش بازی داشتند و از شاتگان معمولی گرفته تا سوپر شاتگان و از پلاسماگان تا اره‌برقی معروف را در نمایش بازی شاهد بودیم. پایان دمو هم با حضور محبوب‌ترین هیولای سری یعنی Cyberdemon در کنار معروف‌ترین اسلحه بازی یعنی BFG همراه بود که صحنه‌ای به‌یادماندنی را رقم زد. خشونت بازی مانند قبل در سطح بالایی بوده و برای نمونه می‌توان به کندن دست یکی از اجساد حاضر در پایگاه UAC توسط کاراکتر اصلی و استفاده از آن برای اسکن و باز کردن در اشاره کرد. یا جایی که Revenant به سمت کاراکتر هجوم برده و با قطع کردن بازوی او، کتک جانانه‌ای توسط همین عضو بدنش به او می‌زند! در کنار این‌ها حرکات مخصوصی نیز در نظر گرفته شده که بازیکن می‌تواند روی هیولاهای زخمی اجرا کرده و با انیمیشن‌هایی جالب و خشن به زندگی آن‌ها پایان دهد.
در کنار بخش داستانی، شاهد نمایشی از قسمت مولتی‌پلیر نیز بودیم که در آنجا هم سرعت بالای بازی به خوبی دیده می‌شد. در کنار ویژگی‌های معمولی و البته بخش مخصوصی که در آن بازیکن با تبدیل شدن به هیولایی چون Revenant به مبارزه با سایرین می‌پردازد، ویژگی‌ای به نام Snapmap هم معرفی شد. بخشی که در آن بازیکن توانایی طراحی و ساخت انواع نقشه‌ها با جزییات فراوان را داشته و می‌تواند از خلاقیت خود به بهترین شکل ممکن استفاده کند و سناریوهای جالبی برای نقشه‌ها و مراحل مورد نظر خود ترتیب دهد.
در نهایت می‌توان گفت بازی «دوم» نمایشی رضایت‌بخش و زیبا داشت و در کنار جلوه‌های بصری قدرتمند که همواره جزو نکات مثبت این سری و سایر ساخته‌های id Software بوده‌اند، با گیم‌پلی سریع و هیجان‌انگیز و دیدار دوباره با هیولاها و اسلحه‌های کلاسیک، امیدها را برای بازگشت شکوهمند این سری بیشتر کرد.

DOOM E3 2015 trailer

CyberDemon 4K Shot

QuakeCon 2015 screens

آخرین ویرایش:

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
سلام.
آقایون من با گرافیک این بازی مشکل دارم. همه چیز هم تا حد آخر بالا بردم. فریم نزدیک 190 می گیرم :D ولی گرافیک بازی چنگی به دل نمی زنه!:-? یه سیاره قرمز با کلی گرد و خاک ...:|
اگه تنظیمات خاصی داره بگید اعمال کنم هم با ولکان و هم OpenGL امتحان کردم:-s

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام.
آقایون من با گرافیک این بازی مشکل دارم. همه چیز هم تا حد آخر بالا بردم. فریم نزدیک 190 می گیرم :D ولی گرافیک بازی چنگی به دل نمی زنه!:-? یه سیاره قرمز با کلی گرد و خاک ...:|
این دیگه از اون پست ها بود ها...!

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
سلام.
کلا گرافیکش همینه . پایینه .

• Like
Reactions: mm65

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
سلام.
کلاً همین فرمیه. دست به گیرنده ت نزن :D

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
سلام دوستان
آقا راهی برای بازی کردن این بازی به صورت آنلاین وجود نداره؟ والا من هرچی تست کردم نمیشه به Server وصل شد، من روی ps4 اوایل بازی میکردم مشکلی نبود، اگه میشه راهنمایی کنید.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
خب همونطور که میدونید بازی نامزد دریافت جایزه بهترین بازی سال شده، همینطور نامزد دریافت بهترین بازی اکشن امسال.
اولی رو خیلی بعید میدونم بتونه بگیره ولی امیدوارم بهترین اکشن سال نصیب این IP قدیمی بشه.
بازی اینجا زیاد طرفدار نداره ولی خیلی از سایت های خارجی رو که نگاه میکردم مثل giant bomb خیلی از کاربرا بازی رو مستحق دریافت جایزه میدونن. امیدوارم موفق بشه و بتونه بهترین شوتر سال لقب بگیره.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
خب همونطور که میدونید بازی نامزد دریافت جایزه بهترین بازی سال شده، همینطور نامزد دریافت بهترین بازی اکشن امسال.
اولی رو خیلی بعید میدونم بتونه بگیره ولی امیدوارم بهترین اکشن سال نصیب این IP قدیمی بشه.
بازی اینجا زیاد طرفدار نداره ولی خیلی از سایت های خارجی رو که نگاه میکردم مثل giant bomb خیلی از کاربرا بازی رو مستحق دریافت جایزه میدونن. امیدوارم موفق بشه و بتونه بهترین شوتر سال لقب بگیره.
به نظر من از همه بیشتر احتمال داره Best Music/Sonud Disign رو بگیره و کاملا هم حقشه. توی بخش Best Game Direction هم id Software شانس برنده شدن داره... به هر حال کار هر استدیویی نیست که یه عنوان فوق‌العاده موفق و محبوب قدیمی رو اینطوری به اوج برگردونه و تقریبا همه‌ی انتظاراتو برآورده کنه.
در کل واسم مهم نیست که اینا قراره چی انتخاب کنن، فقط می‌خوام یه تشویقی واسه بروبچه‌های id باشه و یه قدردانی از زحماتشون بشه وگرنه با انتخاب کردن یا نکردن اینا چیزی قرار نیست عوض بشه و نظر من و بقیه‌ی افرادی که کاملا از بازی لذت بردن رو عوض نمی‌کنن.

• Like
Reactions: uriel

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
به نظر من از همه بیشتر احتمال داره Best Music/Sonud Disign رو بگیره و کاملا هم حقشه. توی بخش Best Game Direction هم id Software شانس برنده شدن داره... به هر حال کار هر استدیویی نیست که یه عنوان فوق‌العاده موفق و محبوب قدیمی رو اینطوری به اوج برگردونه و تقریبا همه‌ی انتظاراتو برآورده کنه.
در کل واسم مهم نیست که اینا قراره چی انتخاب کنن، فقط می‌خوام یه تشویقی واسه بروبچه‌های id باشه و یه قدردانی از زحماتشون بشه وگرنه با انتخاب کردن یا نکردن اینا چیزی قرار نیست عوض بشه و نظر من و بقیه‌ی افرادی که کاملا از بازی لذت بردن رو عوض نمی‌کنن.
دقیقا. اون دوتا محتمل ترینشونه. ولی من یه حسی بهم میگه جایزه اکشن رو هم میبره. بعد نکته جالب و عجیب برای من تفاوت سلیقه و آرا گیمرای ایرانی و خارجی هست. رفته بودم داشتم فروم های گیم اسپات و giant bomb رو نگاه میکردم بر عکس اینجا که حتی یه عده شاکین که چرا بازی رو گزاشتن توی لیست بهترین های سال ، اونجا دارن راجب اینکه U4 بیشتر جایزه میبره یا Doom با هم جدل میکنن....واقعا سلیقه و نگرش ها متفاوته. توی فروم GB حتی یه نظرسنجی گذاشته بودن که جایزه بهترین سال از دید سایت GB به کدوم بازی تعلق میگیره و Doom با اختلاف اول بوده:D. در کل این تناقضا برام جالبه:).
ولی همونطور که گفتی واقعا این مراسم ها و event ها بیشتر جنبه فان و کل کل داره، چیزی از ارزش بازی های با ارزش کم نمیکنه. مثلا dishonored 2 جزو لیست نیست ولی واقعا از ارزش های بازی برای من و تو که طرفدارشیم کم میکنه؟ قطعا نه. برای امثال من و تو لذت بردن از هنر داحل بازی ، خلاقیت سازنده و کارهای عجیبی که توی این مدیوم میشه انجام داد که حیرت آور و خارق العادس جذابیت داره واقعا، مثل یه کلاس آموزشی برای بالا بردن دید هنری و ساختار مدیوم گیم میمونه برامون.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
دقیقا. اون دوتا محتمل ترینشونه. ولی من یه حسی بهم میگه جایزه اکشن رو هم میبره. بعد نکته جالب و عجیب برای من تفاوت سلیقه و آرا گیمرای ایرانی و خارجی هست. رفته بودم داشتم فروم های گیم اسپات و giant bomb رو نگاه میکردم بر عکس اینجا که حتی یه عده شاکین که چرا بازی رو گزاشتن توی لیست بهترین های سال ، اونجا دارن راجب اینکه U4 بیشتر جایزه میبره یا Doom با هم جدل میکنن....واقعا سلیقه و نگرش ها متفاوته. توی فروم GB حتی یه نظرسنجی گذاشته بودن که جایزه بهترین سال از دید سایت GB به کدوم بازی تعلق میگیره و Doom با اختلاف اول بوده:D. در کل این تناقضا برام جالبه:).
ولی همونطور که گفتی واقعا این مراسم ها و event ها بیشتر جنبه فان و کل کل داره، چیزی از ارزش بازی های با ارزش کم نمیکنه. مثلا dishonored 2 جزو لیست نیست ولی واقعا از ارزش های بازی برای من و تو که طرفدارشیم کم میکنه؟ قطعا نه. برای امثال من و تو لذت بردن از هنر داحل بازی ، خلاقیت سازنده و کارهای عجیبی که توی این مدیوم میشه انجام داد که حیرت آور و خارق العادس جذابیت داره واقعا، مثل یه کلاس آموزشی برای بالا بردن دید هنری و ساختار مدیوم گیم میمونه برامون.
درسته منم توی توییتر یا سایت‌های خارجی ندیدم که از توی لیست بودن DOOM گله کنن... حالا نمیدونم چه دلیلی میتونه داشته باشه ولی یه حدسایی میزنم :D اینجا بیشتر میان نگاه میکنن ببینن که متای کدوم نامزد از همه کمتره! بعدش می‌گن فلان بازی متاش بیشتره پس حق این بازیو خوردن و باید بجای اون اینو میزاشتن! حالا خوبه توی این چند وقته به دفعات دیدیم که متا اصلا معیار مناسبی نیست.
بیشترین چیزی که دیدم توی این انجمن در مورد DOOM ایراد می‌گیرن داستانشه!!! چند بارم اینجا گفتم که اگه برید سراغ داستان DOOM با یه چیز حیرت‌انگیزی رو به رو میشید ولی مشکل اینه که اصلا سراغش نمیرن. البته این خواسته‌ی خود id بوده که هر کی خواست بره سراغ داستان و هر کسی هم نمی‌خواد نره. در واقع اگه داستان رو میومدن با کات‌سین و ... به زور به خوردمون بدن، دیگه اصلا با DOOM طرف نبودیم.
در کل این ایرادی که بعضیا می‌گیرن مثل اینه که همه‌ی کات‌سین‌های Uncharted 4 رو Skip کنی بعدش بیای بگی که بازی خوبی بود ولی لیاقت بودن توی لیست Goty رو نداره! :D

• Like
Reactions: uriel

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
درسته منم توی توییتر یا سایت‌های خارجی ندیدم که از توی لیست بودن DOOM گله کنن... حالا نمیدونم چه دلیلی میتونه داشته باشه ولی یه حدسایی میزنم :D اینجا بیشتر میان نگاه میکنن ببینن که متای کدوم نامزد از همه کمتره! بعدش می‌گن فلان بازی متاش بیشتره پس حق این بازیو خوردن و باید بجای اون اینو میزاشتن! حالا خوبه توی این چند وقته به دفعات دیدیم که متا اصلا معیار مناسبی نیست.
بیشترین چیزی که دیدم توی این انجمن در مورد DOOM ایراد می‌گیرن داستانشه!!! چند بارم اینجا گفتم که اگه برید سراغ داستان DOOM با یه چیز حیرت‌انگیزی رو به رو میشید ولی مشکل اینه که اصلا سراغش نمیرن. البته این خواسته‌ی خود id بوده که هر کی خواست بره سراغ داستان و هر کسی هم نمی‌خواد نره. در واقع اگه داستان رو میومدن با کات‌سین و ... به زور به خوردمون بدن، دیگه اصلا با DOOM طرف نبودیم.
در کل این ایرادی که بعضیا می‌گیرن مثل اینه که همه‌ی کات‌سین‌های Uncharted 4 رو Skip کنی بعدش بیای بگی که بازی خوبی بود ولی لیاقت بودن توی لیست Goty رو نداره! :D
بهترین مثال رو برای U4 و Doom زدی:D. دقیقا شاکله و هدف بازی و بازیساز مهمه، آنچارتد بر پایه قدرت روایی و داستانسرایی و صحنه های سینمایی استواره. گیم پلی هم در کنارش عالیه ولی اصل کرکترها و داستان پیرامون اوناست. برای doom دقیقا دیزاین و طراحی گیم پلی مهمه، داستانش هم واقعا عالی بود این نسخه ( 3 هم خوب بود حتی ) ولی همونطور که گفتی قرار نیست doom رو با داستانش معرفی کنن، doom یعنی شاتگان و demon و خون و خونریزی و علوم غریبه و چیزای عجیب و غریب:D.

• Like
Reactions: FUTURE

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
گرافیک بازی که مشکلی نداره مریخ همینه دیگه انتظار جنگل ازش داشتید؟ تکسچر سایه پلیگان همگی خوبن دیگه تعداد با حجم دشمنا هم در نظر بگیرید در کنارش این بازی 200 فریم هم می ده با همچنین فریم دهی گرافیک خوب می زنه.

متای بازی هم که 85 شده یعنی اگر از بازی خوشتون نمیاد یعنی سلیقتون با بازی سازگار نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر