Id Software's Doom | PC

76871675394684053275.jpg
Publisher: Bethesda
Developer: id Software
Genre:Sci-Fi First-Person Shooter
Release Date: May 13, 2016
ESRB Rating : M​

ادامه ای بر مشهور ترین شوتر تاریخ...
شماره ی چهارم یا به نوعی Reboot شوتر فوق محبوب DOOM با استفاده از موتور Id Tech 6 که اینبار در غیاب خالق محبوب خود John Carmack بازهم ما را به شکار دوزخیان خواهد برد، با خشونت زیاد، بسیار زیاد!

17961599361561610946.jpg

DOOM – Fight Like Hell Campaign Trailer | 720

---------------------------
UPDATE 1 :

Bethesda با نمایش تیزری اعلام کرد DOOM جدید برای اولین بار در QuakeCon امسال که از 17 تا 20 July برگزار خواهد شد به نمایش در می آید.

دانلود تیزر

Upadate 2

Dinosaur:

سرانجام سال‌ها بعد از اعلام ساخت چهارمین نسخه Doom، در کنفرانس Bethesda شاهد نمایش کامل و جامعی از آن بودیم. در دموی نمایش داده شده شاهد دو مرحله بودیم. یکی از مراحل به پایگاه تحقیقاتی UAC در مریخ اختصاص داشت که توسط موجودات جهنمی مورد حمله قرار گرفته و بازیکن ماموریت پاکسازی آن را برعهده دارد. این مرحله از نظر طراحی تا حدودی به سومین نسخه شبیه بود و اکثر بخش‌های آن شامل راهروهای تنگ و باریک می‌شد. اولین موضوعی که با تماشای دمو به چشم می‌خورد، افزایش سرعت بازی نسبت به قبل بود و بازی از این نظر بیشتر به نسخه‌های کلاسیک نزدیک شده تا سومین نسخه که در آن با عنوانی کُندتر روبرو بودیم. دومین مرحله‌ای که در کنفرانس نمایش داده شد، به یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی یعنی جهنم ارتباط داشت. لوکیشنی که طراحی متفاوتی نسبت به مرحله قبل داشت و با محیط بزرگ‌تر و بازتر خود یادآور بعضی از مراحل عظیم نسخه‌های قدیمی بود. در مجموع به نظر می‌رسد گیم‌پلی بازی کیفیت خوبی داشته و با افزایش سرعت و پرش‌های بلند، در کنار محیط‌های شلوغ و پر هرج و مرج لحظاتی جذاب و مهیج را فراهم می‌کند. موضوعی که می‌تواند تعادل فوق‌العاده نسخه‌های اولیه در ترکیب حس ترس و وحشت در کنار المان‌های اکشن را زنده کند.
در دموی نمایش داده شده یک بار دیگر با هیولاهای محبوب سری «دوم» ملاقات کردیم که از این میان می‌توان به موجوداتی چون Imp، Revenant، Cacodemon و Mancubus و ... اشاره کرد که در کنار شباهت‌هایی که به نمونه‌های قبلی خود دارند، با تغییرات ریز و درشتی همراه هستند. همچنین اسلحه‌های محبوب سری نیز حضور پررنگی در نمایش بازی داشتند و از شاتگان معمولی گرفته تا سوپر شاتگان و از پلاسماگان تا اره‌برقی معروف را در نمایش بازی شاهد بودیم. پایان دمو هم با حضور محبوب‌ترین هیولای سری یعنی Cyberdemon در کنار معروف‌ترین اسلحه بازی یعنی BFG همراه بود که صحنه‌ای به‌یادماندنی را رقم زد. خشونت بازی مانند قبل در سطح بالایی بوده و برای نمونه می‌توان به کندن دست یکی از اجساد حاضر در پایگاه UAC توسط کاراکتر اصلی و استفاده از آن برای اسکن و باز کردن در اشاره کرد. یا جایی که Revenant به سمت کاراکتر هجوم برده و با قطع کردن بازوی او، کتک جانانه‌ای توسط همین عضو بدنش به او می‌زند! در کنار این‌ها حرکات مخصوصی نیز در نظر گرفته شده که بازیکن می‌تواند روی هیولاهای زخمی اجرا کرده و با انیمیشن‌هایی جالب و خشن به زندگی آن‌ها پایان دهد.
در کنار بخش داستانی، شاهد نمایشی از قسمت مولتی‌پلیر نیز بودیم که در آنجا هم سرعت بالای بازی به خوبی دیده می‌شد. در کنار ویژگی‌های معمولی و البته بخش مخصوصی که در آن بازیکن با تبدیل شدن به هیولایی چون Revenant به مبارزه با سایرین می‌پردازد، ویژگی‌ای به نام Snapmap هم معرفی شد. بخشی که در آن بازیکن توانایی طراحی و ساخت انواع نقشه‌ها با جزییات فراوان را داشته و می‌تواند از خلاقیت خود به بهترین شکل ممکن استفاده کند و سناریوهای جالبی برای نقشه‌ها و مراحل مورد نظر خود ترتیب دهد.
در نهایت می‌توان گفت بازی «دوم» نمایشی رضایت‌بخش و زیبا داشت و در کنار جلوه‌های بصری قدرتمند که همواره جزو نکات مثبت این سری و سایر ساخته‌های id Software بوده‌اند، با گیم‌پلی سریع و هیجان‌انگیز و دیدار دوباره با هیولاها و اسلحه‌های کلاسیک، امیدها را برای بازگشت شکوهمند این سری بیشتر کرد.

DOOM E3 2015 trailer

CyberDemon 4K Shot

QuakeCon 2015 screens

آخرین ویرایش:

Electronic Arts

کاربر سایت
Aug 24, 2010
4,908
نام
ناصر
دوستان ميشه يك مقدار در مورد سه نسخه قبلي توضيح بدن.
اين كه مال چه سالهايي بوده و الان ميشه بازيشون كرد يا نه؟؟؟چون من تا حالا اين بازي رو بازي نكردم و فقط خيلي تعريفهاشو شنيدم!
حوصله ندارم برم GS ببينم چه شكلي بوده چون يه نفر كه بازي كرده باشه بهتر ميتونه جواب بده:d

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
سلام. دوست عزیزeaeaea این بازی در سبک fps هست نسخه ی اول بازی بعد از wolf3d یکی از پیشگامان این سبک به حساب میاد که اگه از من بپرسی کمتر گیمر قدیمی ای هست که اونو بازی نکرده باشه. سبک بازی همونطور که گفتم fps horror هستش. کلا سازنده ی این عنوان تمرکزش روی ساخت چنین عناوینی هست یعنی عنصر ترس توی تمام عناوینش دبده میشه ولی کم و زیاد. البته doom رو منحصرا فقط برای ژانر horror میسازن. ترس بازی بیشتر به خاطر شوک های آنی هستش و البته محیط های تاریک و نور پردازی فوق العاده. از این نطر فکر میکنم یه چیزی تو مایه های dead space باشه فقط از نوع اول شخص. نهایتا پیشنهاد میکنم این بازی رو حتما تهیه کنی البته نسخه ی 3 رو چون فکر نکنم 1 و 2 دیگه پیدا بشه. با اینکه قدیمیه به بازی کردنش میرزه. از نظر من تا حالا تو این سبک رو دستش نیومده.
از نظر داستان هم من با داستانش حال کردم یه جور مبارزه برای نجات دنیا از دست نیروهای اهریمنی هستش. امیدوارم مفید بوده باشه.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
داستان انچناني نداره !
كلا ID معمولا تنها عامل كاهنده ي امتيازش داستانش بوده !!!
هميشه !

حتما بازي كن اگر نكردي !
من خودم يكي دو ماه پيش به عنوان بار چهارم شروع كردم به بازي و باز تمومش كردم

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
دوم 4 خيلي خيلي هنر كنه 2013 مياد
خيلي بخواد هنر كنه
بعید نیست 2012 بیاد ! چون انجین که آماده هست و توی این همه مدت که از معرفی بازی میگذره حتمآ خیلی کاراش رو انجام دادن. مثل Quake 4 که یه سال بعد از Doom 3 اومد.
فقط امیدوارم هرکاری میکنن همون دشمنهای قدیمی و اسلحه های محبوب رو توش نگه دارن ! Doom بدون Hell Knight و Imp و Cacodemon و ... و از اون طرف Chainsaw و Plasma Gun و BFG مقدس Doom نیست ! :D

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,231
نام
امیرحسین
بعید نیست 2012 بیاد ! چون انجین که آماده هست و توی این همه مدت که از معرفی بازی میگذره حتمآ خیلی کاراش رو انجام دادن. مثل Quake 4 که یه سال بعد از Doom 3 اومد.
فقط امیدوارم هرکاری میکنن همون دشمنهای قدیمی و اسلحه های محبوب رو توش نگه دارن ! Doom بدون Hell Knight و Imp و Cacodemon و ... و از اون طرف Chainsaw و Plasma Gun و BFG مقدس Doom نیست ! :D

اگه BFG نداشته باشه شخصا اقدام به خود کشی نیکنم :d

bfg9000.jpg

]نوزم که باش شلیک میکنم جیگرم حال میاد >:d<

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد

همه اینایی که گفتی یه طرف اون چاقالو ها یه طرف ! :D من باهاشون خاطره زیاد دارم :D فرض میکردم معلم جغرافیم هستش بعد با اره برقی میافتادم به جونش :D
داستان انچناني نداره !
كلا ID معمولا تنها عامل كاهنده ي امتيازش داستانش بوده !!!
هميشه !
وا :D خداییش واقعا داستانش خوب بود مخصوصا با اون همه فایل صوتی و... !

معماهای جالبی هم داشت که من فقط از اونا میخوام! مثلا یکی از اون جالباش که یادمه اینه که به یه انبار مهمات رسیده بودم درش رمز داشت. کمی جلوتر یه فایل صوتی پیدا کردم که یه قسمتش این بود: "اعضای گروهان هم واقعا احمقن! من حتی رمز رو به 1221 تغییر دادم ولی اونا این رو هم یادشون میره! " این عدد همون رمز انبار مهمات بود :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
اگه BFG نداشته باشه شخصا اقدام به خود کشی نیکنم :d
آره BFG کلآ شناسنامه Doom هست :D

همه اینایی که گفتی یه طرف اون چاقالو ها یه طرف ! :biggrin1: من باهاشون خاطره زیاد دارم :biggrin1: فرض میکردم معلم جغرافیم هستش بعد با اره برقی میافتادم به جونش :biggrin1:
زامبی چاق ها یا Mancubus ها ؟!
mancubusfn5.jpg

من توی Doom های قدیمی از اینا خیلی میترسیدم ! :D اون موقع 7 سالم بود و مثل الآن نبود که بچه های 3 ساله هم ملت رو اره برقی میکنن !
از Pinky هم میترسیدم که توی Doom 3 کلآ قیافه ـش عوض شد :D

از این :
pinky_demon_3.gif

تبدیل شد به این :
demon.jpg

جای یه موجود هم توی Doom 3 خیلی خالی بود. Spider Mastermind ! یه عنکبوت خیلی عظیم که توی Doom های قبلی وجود داشت و حتی طراحی جدیدش هم برای Doom 3 بیرون اومده بود ولی کنسل شد !

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
درسته دوست عزیز منم منظورم شما نبودی نظر خودمو گفتم، به نظر خودمم میتونه داستان عناوین id حتی خیلی بهتر از اینا هم بشه. ولی در کل من با داستانش حال کردم. البته مثل اینکه داستان نسخه ی 4 به کل با 3 متفاوته. من اینطور شنیدم.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
درسته دوست عزیز منم منظورم شما نبودی نظر خودمو گفتم، به نظر خودمم میتونه داستان عناوین id حتی خیلی بهتر از اینا هم بشه. ولی در کل من با داستانش حال کردم. البته مثل اینکه داستان نسخه ی 4 به کل با 3 متفاوته. من اینطور شنیدم.

احتمالا همينطوري باشه !
چون روند قبلي ديگه خيلي تكراري ميشد اگه بخواد ادامه پيدا كنه

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
آریا Q4 رو Raven همزمان با Doom 3 داشت میساخت برای همین یه سال بعد اومد، ولی با این وضعیتی که id داره من ترجیح میدم که کلا Doom 4 رو حالا حالا ها نبینم :|
بعد از اینکه رومرو رفت از id فکر کنم Q2 و 3 رو ساختن که کلا Base کار بر اساس مالتی پلیر بود و خوب بودند اما Doom 3 :|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر