اخرین اخبار کارتهای گرافیک (AMD & nVidia)

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
خب با توجه به مقایسه ها بین 5700xt و 2060 super با توجه به قیمت برابر اگه کسی به ری تریسینگ اهمیت نده دیگه دلیلی برای انتخاب 2060 نداره.
ولی باز اون شکلی که amd با رایزن تونسته اینتل رو به دردسر بندازه به نظرم هنوز در قسمت gpu نتونستن عمل کنن .

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
خب با توجه به مقایسه ها بین 5700xt و 2060 super با توجه به قیمت برابر اگه کسی به ری تریسینگ اهمیت نده دیگه دلیلی برای انتخاب 2060 نداره.
ولی باز اون شکلی که amd با رایزن تونسته اینتل رو به دردسر بندازه به نظرم هنوز در قسمت gpu نتونستن عمل کنن .

الان 2060 Super دقیقا هم قیمت 5700Xt هست و قدرتشم بیشتره !

چه دلیلی داره کسی فکر نکنه بهش ؟ : ))))

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر

کجا بیشتره ؟! من متوسط بنچ مارک ها رو دیدم که به طور کلی 5700xt بهتره . (در 1440p)

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,021
نام
Ali

عزیز ما که کور نیستیم ! بنچمارک ها رو دیدیم و حرف شما غلطه !
من نه فن amd هستم نه nvidia
شما هم فن کیف پولت باش هر کمپانی که محصول با قدرت بالاتر وقیمت کمتر داد اونو بگیر

• Like
Reactions: White Injun

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
RX5700XT به طور میانگین در رزولوشن 1440p پنچ درصد سریع تر از RTX2060 Super ـه
البته باز مثل همیشه توی مصرف برق و دما AMD عملکرد بدتری داره + نبود ساپورت Raytracing که کم چیزی نیست.
به نظرم با این وضع قیمتا و اینکه AMD هم نرسید ری تریسینگ رو پیاده سازی کنه این نسل کاراتای گرافیک رو باید Skip کرد و منتظر نسل بعدی باشیم.
باز خدا بیامرزه پدر AMD رو که همیشه به قیمت گذاری های اینتل و انویدیا راهزن یه تکونی میده.

relative-performance_2560-1440.png

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
البته باز مثل همیشه توی مصرف برق و دما AMD عملکرد بدتری داره + نبود ساپورت Raytracing که کم چیزی نیست.
به نظرم با این وضع قیمتا و اینکه AMD هم نرسید ری تریسینگ رو پیاده سازی کنه این نسل کاراتای گرافیک رو باید Skip کرد و منتظر نسل بعدی باشیم.
باز خدا بیامرزه پدر AMD رو که همیشه به قیمت گذاری های اینتل و انویدیا راهزن یه تکونی میده.

البته فرقی نمی کنه هر جایی که رقابت نباشه ایران خودرو بازی شروع می شه برای همینم هست که در ایران رقبا سرنگون می شن تا دست شرکت های مافیایی باز باشه.

به نظرم amd در زمینه ی cpu که 1 حال اساسی به اینتل داد هر چند در گیم ها هنوز هم جا مونده و هر چند cpu توانمند تریه اما بازم از 9600k هم کمتر شده اکثرا ضمن اینکه قایبلیت اورکلاکشم با دماشم مشابه همیشه بده. در زمینه ی کارت گرافیکم که بله ray tracing نباشه به هیچ دردی نمی خوره انویدیا جهان خوارم که هر چی باشه حسابی هست داره میاد بهش ray اضافه کرده بدجوری داره براش خرج می کنه که مجبورمون کنه بخریمش.

1 مشکلی هم هست که نقدها خیلی پولکی و اشغال شدن من با 9900k دارم روی ویندوز که 6 سال نصبه با 21 ترا هارد ایناش روش نصبه امتیاز 12100 در فرکانس 4.8 می گیرم بعد توی نقدها طرف با فرکانس 5 گیگا 11600 گرفته که یعنی دستکاری اعداد اما بازم با همین عدد 3900x به زور بهش رسیده

آخرین ویرایش:

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
خیلی برام جالبه
همیشه ملت amd رو دعا میکنن که باعث شده قیمتهای intel و nvidia سرشکن بشن
این نشون میده که amd تنها کاری که بلده بکنه همینه وگرنه نه عرضه cpu سازی داره نه گرافیک سازی
من بعد 17 سال یه غلطی کردم دوباره رفتم سمت amd یه سیستمی بستم که تنها حسنش قیمت کمش بود البته موقع خرید آکبند (موقع فروش کلی ناز خریدار رو کشیدم تا راضی به خرید شد)
نه پرفورمنس داشت نه از لحاظ دمایی چیز مالی بود

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
البته فرقی نمی کنه هر جایی که رقابت نباشه ایران خودرو بازی شروع می شه برای همینم هست که در ایران رقبا سرنگون می شن تا دست شرکت های مافیایی باز باشه.

به نظرم amd در زمینه ی cpu که 1 حال اساسی به اینتل داد هر چند در گیم ها هنوز هم جا مونده و هر چند cpu توانمند تریه اما بازم از 9600k هم کمتر شده اکثرا ضمن اینکه قایبلیت اورکلاکشم با دماشم مشابه همیشه بده. در زمینه ی کارت گرافیکم که بله ray tracing نباشه به هیچ دردی نمی خوره انویدیا جهان خوارم که هر چی باشه حسابی هست داره میاد بهش ray اضافه کرده بدجوری داره براش خرج می کنه که مجبورمون کنه بخریمش.

1 مشکلی هم هست که نقدها خیلی پولکی و اشغال شدن من با 9900k دارم روی ویندوز که 6 سال نصبه با 21 ترا هارد ایناش روش نصبه امتیاز 12100 در فرکانس 4.8 می گیرم بعد توی نقدها طرف با فرکانس 5 گیگا 11600 گرفته که یعنی دستکاری اعداد اما بازم با همین عدد 3900x به زور بهش رسیده
خب شما چرا فکر میکنی نقد ها همشون دارن به نفع amd دستکاری میشن ؟!
الان همین 3900x در فرکانس 4.3 و 9900k در فرکانس 5 مقایسه هاش اومده . بله در گیمینگ هنوز عقبه ولی در نرم افزار های محاسباتی و تولید محتوا اینتل رو نابود کرده ! + دمای کمتر + مصرف کمتر

آخرین ویرایش:

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
در مورد cpu های جدید amd، یعنی الان واقعا دلیلی وجود نداره ادم بره Intel بخره :| :D
مگه اینکه تنها استفاده از کامپیوتر بازی باشه و اونم زمانی که بهترین کارت گرافیک موجود رو داشته باشید، برای اکثر کاربر های عادی ryzen واقعا انتخاب بهتریه.
مخصوصا cpu های mid range رایزن...

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,246
نام
سروش
5700XT نسبت به 2060S قوی تر هست با قیمت یکسان 399 تنها نکات منفی 1- raytracing نداره 2-فنش اشغاله باید صبر کرد برای مدل های کاستوم 3-مصرف برق بیشتر

من قصد اپگرید داشتم ولی صبر میکنم سال دیگه با شروع نسل جدید احتمالا ری تریس سخت افزاری داره amd اونو بگیرم

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق

تو مصرف برق که واقعا نمیشه گفت 5700XT عملکرد بدی داره، طبق بنچمارک Techspot فقط 8 وات در حالت لود از 2060 Super مصرف بیشتری داره که با توجه به قدرت بیشترش کاملا قابل توجیهه. 5700 هم فقط از 1660Ti مصرف بیشتری داشت و از 2060 که ضعیفتر از 5700 هست هم مصرف کمتری داره. در حال حاضر به نظر من خرید 5700XT و 5700 به دلیل قدرت بیشتر و قیمت کمتر از هم رده هاشون کاملا منطقیه. Raytracing هم در حال حاضر چیزی جز یه قابلیت تبلیغاتی نیست و تا بخواد همه گیر و به اندازه کافی بهینه بشه این کارت ها قدیمی شدن رفته. از طرفی هم کارت های AMD معمولا با گذشت زمان و اومدن درایور های جدید عملکرد بهتری پیدا میکنن برعکس کارت های انویدیا که معمولا در زمان لانچ حداکثر قدرتشون رو ارائه میدن. رسیدن 5700XT به 2070 Super در آینده اصلا دور از انتظار نیست

• Like
Reactions: Sarvior and IMANOKA

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
این نشون میده که amd تنها کاری که بلده بکنه همینه وگرنه نه عرضه cpu سازی داره نه گرافیک سازی

شما که مشخصه اصلا فن اینتل و انویدیا نیستی!!
AMD با معماری رایزن رسما داره اشک اینتل رو در میاره، آره اینتل عرضه ساخت CPU داره که چندین سال داشت فقط با 5% و 10% بهبود IPC با همون معماری تکراری 4 هسته 8 ترد سندی بریج ملت رو میدوشید.
کاری که AMD توی این 2 سال کرد چیزی شبیه به معجزه بوده اینو تمام ریویور ها دارن میگن، اینتل الان بنده خدا خیلی تلاش کنه فقط بتونه از معماری ++++++++++14nm!! سوئیچ کنه به 10nm!

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
خیلی برام جالبه
من بعد 17 سال یه غلطی کردم دوباره رفتم سمت amd یه سیستمی بستم که تنها حسنش قیمت کمش بود البته موقع خرید آکبند (موقع فروش کلی ناز خریدار رو کشیدم تا راضی به خرید شد)
نه پرفورمنس داشت نه از لحاظ دمایی چیز مالی بود
لول واقعا
سری رایزن نبود الان داشتید 9900k چهار هسته میگرفتید:))

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
شما که مشخصه اصلا فن اینتل و انویدیا نیستی!!
AMD با معماری رایزن رسما داره اشک اینتل رو در میاره، آره اینتل عرضه ساخت CPU داره که چندین سال داشت فقط با 5% و 10% بهبود IPC با همون معماری تکراری 4 هسته 8 ترد سندی بریج ملت رو میدوشید.
کاری که AMD توی این 2 سال کرد چیزی شبیه به معجزه بوده اینو تمام ریویور ها دارن میگن، اینتل الان بنده خدا خیلی تلاش کنه فقط بتونه از معماری ++++++++++14nm!! سوئیچ کنه به 10nm!
من ابایی ندارم بگم فن اینتل و انویدیا هستم
به قول مرسدس
The Best or Nothing
AMD is for poor people

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
من ابایی ندارم بگم فن اینتل و انویدیا هستم
به قول مرسدس
The Best or Nothing
AMD is for poor people
این جملات دقیقا منو یاد مشتری های اپل میندازه که پایه مانیتور رو با 1000 دلار بهشون قالب میکنه
خب وقتی شما با مفهوم price/performance اشنایی نداری انتظار دیگه ای هم نمیشه داشت
از یه لحاظ هم میشه گفت :
intel is milking dumb people

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر