Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,491
نام
سپهر
من فصل یک رو دیدم خوشم نیومد ندیدم!

حداقل به یک درک عقل و شعور با شرفی رسیدی که فیلم رو نباید ببینی! شاید به این دلیل که این فیلم به اسکار و این جور جوایز سینمایی راه پیدا نمی کنه، اینکه وصله ناجور بریکینگ بد هست.

این حجم از خودستایی و قضاوت کردند هم برای من عجیبه!
اگر بریکینگ بد معنای ناب و خالص سینماست که دیگه هیچ!!
باید همه‌مون هرچی دیدیم رو بندازیم توی توالت و سیفون رو بکشیم!
من قبلا هم گفتم حالا نمیدونم توی همین تاپیک بوده یا تاپیک سریال، به هیچ وجه نتونستم با بریکینگ بد حال کنم!
در بهترین تلاشم تونستم تا دو الی سه قسمت از فصل دوم رو برسم. به هیچ وجه منو مجذوب خودش نکرد، شاید یکی از مهم‌ترین دلایلش همین حضور آرون پال باشه! واقعا ازش متاسفانه بیزارم!!
ولی از سمتی از یک ماه پیش تا الان دارم "بهتره با سال تماس بگیری" رو می‌بینم!
بی نهایت جالب و دلچسبه برام، هم بازی بازیگرا، هم داستان و هم فیلمبرداری و شهر بی‌نظیر آلبوکرکی!!
نمیدونم چرا خیلی‌ها دوست دارن بهترین سریال تاریخ تلویزیون و حتی مفهوم واقعی سینما رو بریکینگ بد بدونن!
نمیدونم...

حالا نمی دونم که این پیام مخاطبش من بودم یا آن کاربری که بدون اینکه سریال را کامل ندیده بود رفت به سراغ تماشای ال کامینو؟

مفهوم واقعی سینما هرچی هست به ریشه سینمای کلاسیک برمی گرده و اینکه خلط سینما و تلویزیون همچنان در هنر امروز جا نیافتاده و همچنان معتقدند که سینما یک مقوله است و تلویزیون یک مقوله دیگر. بحث در مورد این خیلی آکادمیکه. شاید به شما هم پیشنهاد بدم که BB اگه کامل تموم کردی ال کامینو را ببین. دیگه کاری ندارم که دوست داشتی یا نه. ال کامینو یک مهمون ناخواسته بود که الان شد خط مش بریکینگ بد در صورتیکه منتظر بودیم که BCS ما رو به BB وصل کنه که نکرد و از قرار معلوم نمیخواد این کارو کنه. بدین مرحله هم رسیدم که پس از تماشای ال کامینو، شاید دیگر میلی به تماشای BCS نداشته باشم که روند کندش رو مخ من است.

مفهوم واقعی تلویزیون و سریال را به کتاب های فیلم نامه نویسی مراجعه کرد و نه اختصاص دادن به یک سریال خاص. اما اگر چنین زاویه دیدی داری، سوپرانوها و وایر سریال هایی هستند که در بسیاری از آکادمی های تلویزیون و هنر بهشون پرداخته می شه و حتی فیلم نامه اش هم تدریس میشه. بریکینگ بد جز بهترین هاست. چون تکامل یافته شخصیت پردازی تحول یک آدم خوب به یک آدم بد است (Good Guy turns to Bad Guy). کاری را وینس کرد که تقریبا تمام فیلم های امروزه هالیوود، بیشتر با این فرمت پیش می رود (دیگه جوکر تاد فیلیپس اینطوری هست!)

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
من هنوز خودم فیلم رو ندیدم ولی همون موقع هم گفتم تلویزیون با سینما خیلی فرق داره خیلیا رو دیدم بهش لقب یـ اپیزود اختتامیه برا سریال رو دادن خود Gilligan هم گفت فیلم واسه مخاطب های سری ساخته شده پس بی راه نیست که سریال رو ندیده بخواین درکش کنید از اوون ور هم که خوب شانس فیلم واسه فصل جوایز کمه (به خاطر همین وابستگی پلات فیلم به سریال)

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,491
نام
سپهر
من هنوز خودم فیلم رو ندیدم ولی همون موقع هم گفتم تلویزیون با سینما خیلی فرق داره خیلیا رو دیدم بهش لقب یـ اپیزود اختتمایه برا سریال رو دادن خود Gilligan هم گفت فیلم واسه مخاطب های سری ساخته شده پس بی راه نیست که سریال رو ندیده بخواین درکش کنید از اوون ور هم که خوب شانس فیلم واسه فصل جوایز کمه (به خاطر همین وابستگی پلات فیلم به سریال)

صحیح البته از نظر قانونی اگه یک هفته کامل در لس آنجلس اکران می شد، فیلم می تونست برای فصل جوایز در نظر گرفته بشه که متاسفانه فقط سه روز اکران میشه. البته فیلم سال آینده که نامش The Saints of Newark هست که پریکویل Sopranos هاست، قراره در سینماها ابتدا اکران بشه و بعد در HBO پخش بشه. اون فیلم صد در صد برای فصل جوایز هست.

• Like
Reactions: TheGodfather

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,649
نام
iMAN
دوستانی که بریکینگ بد رو دیدید و خوشتون نیومده اصلا لازم نکرده برید El Camino ببینید... چون 100درصد اینم همونه براتون... هی نیاید بگید مزخرفه!!! این فیلم برای کسایی هست که تا اخر سریالو دیدن و ایضا با سریال حال کردن... تمام...!!! این صحبتای الکی که من دیدم سریال رو دراپ کردم و الان ال کمینو رو دیدم چرت بود به نظرم گزافه گوییه...!!!!

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,507
این فیلم رو برای فن های سریال که تا اخرش دیدن و حال کردن ساختن، اگه ندیدی سریال رو به هر دلیلی لطفا ما رو راحت کن و کلا فیلم رو نبین. انتظار داشتی فیلمی که از لحظه اخر سریال شروع میشه چه فرقی باهاش داشته باشه؟

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
اینجا جواب میدم چون اون تاپیک جاش نبود
فیلم دنباله ی مستقیم از سریالِ بعد چطور نقطه ضعف حساب میاد این چیزی که فرمودید؟
دنیای مارول در نظر بگیر، هر فیلمش مستقل هستند ولی با هم در ارتباطند تا برسه به Avengers end game اما نیاز نیست برای لذت بردن از Avengers حتما تمام فیلم های قبلی را ببینه ولی اگر کل فیلم های قبلی را ببینه و با تک تک شخصیت ها و ماجرا ها اشنا بشه اون وقت لذت Avengers دو برابر میشه که باعث میشه بنابرهر دلیلی پرفروشترین فیلم جهان

اما الان یکی بخواد هر شخصیتی که در فیلم El camino نشان داد ماجراش بفهمه باید 5 فصل سریال ببینه برسه به اخر که تازه بفهمه این فیلم داره چی را نشان میده ( اسم هیچ شخصیتی نشان میده نمیارم حتی در اسپویل که لذت فیلم برای طرفدارهاش خراب نشه )

پ.ن: فاز فیلم های مارول فقط فقط یک مثال بود !

• Like

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
فکر می کنم به خاطر فاصله زمانی بین فیلم ال کامینو و سریال برکینگ بد و این که بر خلاف سریال که پخش اش بر عهده amc بود پخش این فیلم بر عهده نتفلیکس بوده عده ای فکر می کردن این فیلم قراره یک اثر stand alone باشه . مثل یک پرکوئل یا یک نوع بازسازی که خلاصه ای باشه از خود سریال یا با یک سری کاراکتر جدید و ماجراهای جدید برگرده و مخاطب اصلی اش افرادی باشن که جذب سریال نشدن . اما خب قرار نیست این طوری باشه . شاید بهتر بود مثل خیلی از آثار دیگه این فیلم رو تبدیل به سه قسمت 40 دقیقه ای می کردن و به عنوان مینی سریال پخش می کردن که دوستان انتظار متفاوتی نداشته باشن

• Like

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,507

دنیای مارول در نظر بگیر، هر فیلمش مستقل هستند ولی با هم در ارتباطند تا برسه به Avengers end game اما نیاز نیست برای لذت بردن از Avengers حتما تمام فیلم های قبلی را ببینه ولی اگر کل فیلم های قبلی را ببینه و با تک تک شخصیت ها و ماجرا ها اشنا بشه اون وقت لذت Avengers دو برابر میشه که باعث میشه بنابرهر دلیلی پرفروشترین فیلم جهان

اما الان یکی بخواد هر شخصیتی که در فیلم El camino نشان داد ماجراش بفهمه باید 5 فصل سریال ببینه برسه به اخر که تازه بفهمه این فیلم داره چی را نشان میده ( اسم هیچ شخصیتی نشان میده نمیارم حتی در اسپویل که لذت فیلم برای طرفدارهاش خراب نشه )

اقا چه ربطی داره، خیلی بی منطق داری حرف میزنی. این سریال رو سازنده ساخته برا کسانی که سریال رو دیدن. اون فیلم های مارول یه سری فیلم صرفا اکشنه که داستان تین ایجریشون به جز صرفا دونستن اینکه قابلیت یه شخصیت چیه چیز دیگه ای نداره که پیشینه بدونی یا نه تغییری ایجاد کنه!
این فیلم یه Sequel برای ۵ فصل داستانه، مثل اینه که شما انتظار داشته باشی یه فصل جدید از سریال بیاد و بدون دیدن فصل های قبلی چیزی از فصل جدید بفهمی!

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson

مثال جالبی نیست . اتفاقا مارول یک مثال در راستای همینه که ادامه ی یک اثر رو نباید بدون دیدن قبلی ها دید . بعضی جاها فقط اشاره است . ولی از یک جایی به بعد شما فیلم های مارول رو دنبال نکنید نصف ماجراهای اند گیم رو متوجه نمی شید .یک سری کاراکتر ها گنگ هستن . این که چطوری فلان کاراکتر رسیده فلان جا رو بقهمید .نصف لحظات دراماتیک قصه بی اثر میشن

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
اقا چه ربطی داره، خیلی بی منطق داری حرف میزنی. این سریال رو سازنده ساخته برا کسانی که سریال رو دیدن. اون فیلم های مارول یه سری فیلم صرفا اکشنه که داستان تین ایجریشون به جز صرفا دونستن اینکه قابلیت یه شخصیت چیه چیز دیگه ای نداره که پیشینه بدونی یا نه تغییری ایجاد کنه!
این فیلم یه Sequel برای ۵ فصل داستانه، مثل اینه که شما انتظار داشته باشی یه فصل جدید از سریال بیاد و بدون دیدن فصل های قبلی چیزی از فصل جدید بفهمی!
فیلم را دیدی ؟ صحنه هایی هست که تا سریال ندیده باشی هیچی ازش نمیفهمی و فیلم هم روایت اهسته داره و تکمیل کننده اخر سریال هست که یک نفر سریال ندیده باشه 70% فیلم نمیفهمه داره چی میشه یا به شدت کسل کننده میشه مخصوصا اخر فیلم

فصل جدید یک سریال هم تکلیفش مشخص هست یعنی دنباله قبلی
مثال جالبی نیست . اتفاقا مارول یک مثال در راستای همینه که ادامه ی یک اثر رو نباید بدون دیدن قبلی ها دید . بعضی جاها فقط اشاره است . ولی از یک جایی به بعد شما فیلم های مارول رو دنبال نکنید نصف ماجراهای اند گیم رو متوجه نمی شید .یک سری کاراکتر ها گنگ هستن . این که چطوری فلان کاراکتر رسیده فلان جا رو بقهمید .نصف لحظات دراماتیک قصه بی اثر میشن
منم گفتم فیلم های مارول دیده باشی و با داستان شخصیت ها اشنا باشی لذت فیلم بیشتر میشه ولی یکی که فقط بشینه Avengers infinity war + end game ببینه کافیه براش تا از صحنه ها نبرد و ماجراهاش لذت ببره بدون اینکه نیاز به اشنایی با شخصیتها باشه

و همچنین هم گفتم این فقط یک مثال هست که تفاوت بین دنیای سریال با فیلم نشان بدم، حتی اگر فیلم sequel یا spin off باشه دلیل نمیشه جوری ساخته بشه کسی که با گذشته اشنا نباشه متوجه داستان فیلم نشه

حالا باز میگفتیم فیلم 3 گانه هست هم باز یک چیزی

• Like

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,507
فیلم را دیدی ؟ صحنه هایی هست که تا سریال ندیده باشی هیچی ازش نمیفهمی و فیلم هم روایت اهسته داره و تکمیل کننده اخر سریال هست که یک نفر سریال ندیده باشه 70% فیلم نمیفهمه داره چی میشه یا به شدت کسل کننده میشه مخصوصا اخر فیلم

فصل جدید یک سریال هم تکلیفش مشخص هست یعنی دنباله قبلی

منم گفتم فیلم های مارول دیده باشی و با داستان شخصیت ها اشنا باشی لذت فیلم بیشتر میشه ولی یکی که فقط بشینه Avengers infinity war + end game ببینه کافیه براش تا از صحنه ها نبرد و ماجراهاش لذت ببره بدون اینکه نیاز به اشنایی با شخصیتها باشه

و همچنین هم گفتم این فقط یک مثال هست که تفاوت بین دنیای سریال با فیلم نشان بدم، حتی اگر فیلم sequel یا spin off باشه دلیل نمیشه جوری ساخته بشه کسی که با گذشته اشنا نباشه متوجه داستان فیلم نشه

حالا باز میگفتیم فیلم 3 گانه هست هم باز یک چیزی
عزیز من‌فیلم Sequelئه انتظار داشتی چی باشه؟ فیلم از ریشه ساخته شده برای کسانی که‌ سریال رو دیدن! هیچ جای اینترنت طی بحث هایی که شده درباره فیلم ندیدم کسی بگه فیلم بده چون سریال رو ندیده باشی نمیفهمی به جز همین فروم! خب این فیلم هدفش همینه! ادامه دادن داستان سریال! فیلم های مارول هم Sequel همدیگه نیستن و کلا فضاشون فرق داره. Infinity War و Endgame یه حالت Sequelگونه دارن، خب حالا به من بگو اگه اینفینیتی وار رو ندیده بشی یک درصد هم چیزی از اندگیم میفهمی؟ اندگیم هم صحنه اکشن فقط چند دقیقه اخرش داشت!

آخرین ویرایش:

amir*

کاربر سایت
Jan 26, 2011
446
من اینو تازه دیدم
119402

119401

Code:
Hello . this website ( https://www.namava.ir/ ) violate the copyright law and steal the products like movies , tv series and musics by his name and sell the product without gaving any benefits to the real owner of the products . please stop them for doing this job and support the real owners of any products . thanx for your attantion .

Attachments

• 2222222222.png
    2222222222.png
    12 KB · مشاهده: 1,461

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر