sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
دیشب شبکه ی 3 اخر شب یه فیلم نشون داد به اسم " افسانه ی 1900 " محصول سال 1998 کسی دیدش؟
این فیلم از آثار تورناتوره س که اثر واقعا جاویدان سینما پارادیزو رو تو کارنامه داره به علاوه ی مالنا که باعث مطرح شدن مونیکا بلوچی شد
افسانه ی 1900 متاسفانه مورد کم لطفی قرار گرفت شاید چون اثری از سینمای ایتالیا یعنی غیر هالیوودی بود وگرنه فیلم از همه لحاظ عالی بود خصوصا بازی تیم راث
Monster House رو هم ديدم، يه آشغاله كامل.
کاملا موافقم جالبه که کاندیدای اسکار هم شده

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,795
نام
امین
این فیلم از آثار تورناتوره س که اثر واقعا جاویدان سینما پارادیزو رو تو کارنامه داره به علاوه ی مالنا که باعث مطرح شدن مونیکا بلوچی شد
افسانه ی 1900 متاسفانه مورد کم لطفی قرار گرفت شاید چون اثری از سینمای ایتالیا یعنی غیر هالیوودی بود وگرنه فیلم از همه لحاظ عالی بود خصوصا بازی تیم راث

سلام
مرسی سینا جون
میگم خبر داری اسکار برده اون سال؟؟
به نظر من حقش هست که ببره;)

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
خودت لینک IMDB میذاری بعد میپرسی اسکار برده یا نه؟ خب نوشته دیگه :
Awards: Won Golden Globe. Another 14 wins & 3 nominations (more)
نامزد اسکار هم نشده.
Golden Globe Best Original Score برده.

من هم خوشم اومد از فیلمش البته نه در حد اسکار!
از قیافه تیم راث هم خوشم نمیاد! بیشتر با اون Pruitt Taylor Vince حال کردم از طرز نگاه کردنش خوشم میاد.

ONLY_BAZICENTER

کاربر سایت
Jan 12, 2006
176
سلام

دوستان میخواستم ببینم این فیلم (father) یا همچین چیزی که تو مایه های نجات سرباز رایان بود و در مورد جنگ جهانی بود روی پرده رفته یا نه؟
از تبلیغات هایی که از فیلم دیدم به نظرم جالب میومد.

تو این فیلمایی هم که این اواخر دیدم به نظرم تپه ها چشم دارند از همه جالب تر بود و به دل من که نشست.
در کل فیلم جالبی بود.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
آره حامد جان، من اصلا خوشم نيومد.
شايد انتظارم زياد بود كه هرچي فك ميكنم، ميبينم انتظار زيادي از اين فيلم نداشتم.
يه سري حركات دوربين كه چون از روي بازي كپي شده بود، بسيار زيبا بود، همينطور بعضي فضا ها كه به دليل ذكر شده، بسيار قشنگ بود، ولي بوي گند به شدت هاليوودي بودنش همش تو صورتم بود. (با عرض معضرت از دوستان علاقه مند به هاليوود).
من اگه بودم، سعي ميكردم حجم داستان كمتري رو مطرح كنم ولي خوب پرداختش كنم، مثلا ترجيه ميدم يه نصفه همبرگر خوشپخت بخورم تا يه پرس چلوكباب برگ سلطوني با نون اضافه كه نپخته باشه. مخصوصا تو 3\1 آخرش كه به شدت از كليشه هاي هاليوود پيروي ميكرد و من به خودم تلقين ميكردم كه اين فيلمه Silent Hill نيست و من اشتباه ميكنم.
مني كه با ياد Silent Hill 1 ميفتادم با اون تعليق وحشتناكش، نميتونستم حل شدن معضلات فيلم رو به روش هاليوودي تحمل كنم. اگه يه فيلم ديگه بود هيچي ولي اين فيلم اسمه يه شاهكار رو به دوش ميكشيد و ... (6تا Silent Hill1 دارم! همش هم Silver)

در كل من چيزي از فيلم و هنر نميفهمم و ادعايي هم ندارم و نخواهم داشت، يه مشت نظرات شخصي دادم.

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
آره حامد جان، من اصلا خوشم نيومد.
شايد انتظارم زياد بود كه هرچي فك ميكنم، ميبينم انتظار زيادي از اين فيلم نداشتم.
يه سري حركات دوربين كه چون از روي بازي كپي شده بود، بسيار زيبا بود، همينطور بعضي فضا ها كه به دليل ذكر شده، بسيار قشنگ بود، ولي بوي گند به شدت هاليوودي بودنش همش تو صورتم بود. (با عرض معضرت از دوستان علاقه مند به هاليوود).
من اگه بودم، سعي ميكردم حجم داستان كمتري رو مطرح كنم ولي خوب پرداختش كنم، مثلا ترجيه ميدم يه نصفه همبرگر خوشپخت بخورم تا يه پرس چلوكباب برگ سلطوني با نون اضافه كه نپخته باشه. مخصوصا تو 3\1 آخرش كه به شدت از كليشه هاي هاليوود پيروي ميكرد و من به خودم تلقين ميكردم كه اين فيلمه Silent Hill نيست و من اشتباه ميكنم.
مني كه با ياد Silent Hill 1 ميفتادم با اون تعليق وحشتناكش، نميتونستم حل شدن معضلات فيلم رو به روش هاليوودي تحمل كنم. اگه يه فيلم ديگه بود هيچي ولي اين فيلم اسمه يه شاهكار رو به دوش ميكشيد و ... (6تا Silent Hill1 دارم! همش هم Silver)

در كل من چيزي از فيلم و هنر نميفهمم و ادعايي هم ندارم و نخواهم داشت، يه مشت نظرات شخصي دادم.

سلام ...
ميشه کمی از داستان فيلمو توضيح بدی ؟ چرا که ميگی بد پرداخت شده بود ؟

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
سلام ...
ميشه کمی از داستان فيلمو توضيح بدی ؟ چرا که ميگی بد پرداخت شده بود ؟

راستش این فیلم خیلی هم بد نبود، در واقع اگر بازیاش رو کسی بازی نکرده باشه فیلم خیلی خوبیم بود! مشکل فیلم اونجاست که کسی که سناریورو نوشته برداشته قسمت اول رو با دوم و سوم بر زده و یکمیم خودش توش اضافه کرده... شده یک داشتان ناراحت کننده برای طرفدارای بازی! مشکل هم دقیقاً همینجاست که یارو خواسته به بازی وفادار بمونه مثل سری رزیدنت اویل شده، فیلم خوبه بشرطی که شما حتی 5 دقیقه از هیچ کدوم قسمتهای باز رو بازی نکرده باشی.

اما پایان فیلم سایلنت هیل بنظر من شاهکار بود. یعنی از اون قسمت که ماجرا تموم میشه و زنه با دخترش برمیگردن خونه و مرده در انتظار و این بصورت یک انتظار ابدی باقی میمونه خیلی تاثیر گذار بود این تیکه آخرش رو من

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
سلام ...

بحث خوبی شروع شد ...

اول نظر خودمو در مورد نحوه داستان سرایی فیلم هایی که از روی بازی ساخته میشن میگم.
من اصلا دوست ندارم فیلم شباهتی به نسخه های بازی از نظر داستانی داشته باشه و دوست دارم کاملا تازه و جدید باشه و اصالت خودشو حفظ کنه درست مثل اینکه یک نسخه جدید از بازی باشه نه یک کپی برداری.

سياوش جان يک خواهش دارم اگه ميتونی سرگذشت ۳ نقش اصلی داخل فيلم را انطور که خودت ديدی و تصور کردی برام کوتاه بنويس. ( اينو به اين خاطر پرسيدم که چون اخر فيلمو از ابتدا حدس نزده بودی ؟!)

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
دوستان میخواستم ببینم این فیلم (father) یا همچین چیزی که تو مایه های نجات سرباز رایان بود و در مورد جنگ جهانی بود روی پرده رفته یا نه؟
از تبلیغات هایی که از فیلم دیدم به نظرم جالب میومد.

سلام ...

منظور شما فکر کنم پرچم های پدران ما flags of our fathers باشه. اين فيلم فکر کنم اواخر مهر ماه امسال روی پرده رفت تا اونجايی که ميدونم اون فروش رويايی که ميخواستن بکنه نکرد. فيلم در مورد عکسی واقعی هست که از شش سرباز امريکايي در حال برافراشتن پرچم امريکا در يکی از جزاير ژاپن در جنگ جهانی دوم گرفته شده است و به پرداخت سرگذشت اين سربازان در جنگ و بعد از ان میپردازد. اين عکس يکی از سمبل های امريکای قهرمان پرور هست. جالبه بدونين عکاس اين تصوير در حين ساختن اين فيلم مرد ! يک فيلم هم ژاپن داره برای مقابله با اين فيلم امريکايی در مورد همان جنگ ها ميسازه .

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
البته من در حدی نیستم که زر بزنم!ولی ژاپن نمیسازه،خود کارگردان Flags of our Fathers یعنی Clint Eastwood این جنگ رو از دو دیدگاه فیلم کرده.دی وی دی دیدگاه امریکای یا همون Flags... هم چند روز پیش نسخه کمپانیش اومد.و اینکه دیدگاه ژاپنی یا Letters from Iwo Jima خیلی خیلی فیلم بهتری هست و کاندید بهترین فیلم برای اسکار امسال هم شده.
کسی در مورد بافتا چیزی نداشت؟!
در ضمن بحث فیلم و بازیه باید بگم که فیلم MGS هم قطعی شد،البته فعلا فقط تهیه کننده معلومه که دو فیلم Ghost Rider(که هفته بعد اکران میشه) و Zathura رو ساخته و با توجه به اینکه تهیه کننده این هستش میشه گفت 90 درصد فیلم رو سونی پیکچرز میسازه که در این صورت همه چی در مورد اومدن MGS برای XBOX تقریبا بی معنی میشه!
اینارم همینطوری بگم!Toy Story3 سال 2009 اکران میشه و تهیه کننده فیلم که اسمش یادم رفته همون کارگردان دو قسمت قبلی و Cars و Monsters و ایناس،کارگردان فیلم هم تقریبا تو همه انیمیشن های دیزنی پیکسار دستیار کارگردان بوده.
ایندیانا جونز4 22 می 2008 قطعی شد!هنوز معلوم نشده شان کانری هم هست یا نه.
اسکورسیزی هم میخواد یه فیلم در مورد ملکه ویکتوریا یا دوران طلایی بریتانیا بسازه(البته تهیه کننده س)
تام هنکس و جولیانا مور قراره یه فیلم وسترن به کارگردانی Levinson(کارگردان Rain Man) بازی کنن به اسم Boone's Lick
و یه Spin Off از داستان رابین هود داره ساخته میشه که شخصیت اصلی اون کلانتره هستش که نقششو راسل کرو بازی میکنه اسم فیلمم فکر کنم ناتینگهام بودش.
Levinson یه فیلم خفن دیگه داره میسازه به اسم What just Happened که تا حالا رابرت دنیرو،شان پن،بروس ویلیس و استنلی توچی توش قراره بازی کنن.
بقیشم بعدا مینویسم.

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
سلام ...

بحث خوبی شروع شد ...

اول نظر خودمو در مورد نحوه داستان سرایی فیلم هایی که از روی بازی ساخته میشن میگم.
من اصلا دوست ندارم فیلم شباهتی به نسخه های بازی از نظر داستانی داشته باشه و دوست دارم کاملا تازه و جدید باشه و اصالت خودشو حفظ کنه درست مثل اینکه یک نسخه جدید از بازی باشه نه یک کپی برداری.

سياوش جان يک خواهش دارم اگه ميتونی سرگذشت ۳ نقش اصلی داخل فيلم را انطور که خودت ديدی و تصور کردی برام کوتاه بنويس. ( اينو به اين خاطر پرسيدم که چون اخر فيلمو از ابتدا حدس نزده بودی ؟!)

چشم :)

راستش من جزئیاتش تقریباً یادم رفته اما خوب سعی خودمو میکنم تا چیزائی که میگم شبیه همونائی باشه که قبلاً دیدم :biggrin1: اما توصیه شدید من اینه که خودت فیلم رو ببینی، برعکس مزخرفاتی مثل DoA یا BloodRayne یا Alone in the Dark فیلم سایلنت هیل ارزش دیدن رو داره اما خوب بعنوان یک طرفدار سری سایلنت هیل من هرگز نمیتونم از این فیلم خوشم بیاد بخاطر اینکه بنظر من یک Rip off و سناریو اوریجینال نیست بلکه یک اغتباس نچندان جالب از 3 نسخه اول بازی بهمرا چیزای مختصری که خود نویسنده و کارگردان به فیلم اضافه کردن. اما 5 دقیقه پایانی فیلم حد اقل ارزش این رو داره که کل فیلم رو آدم ببینه...

داستان فیلم مربوط به خانواده داسیلواست رز و همسرش کریستوفر و دخترشون شارن. شارن یه دختر خردساله که اگر درست یادم بیاد دچار کابوس های وحشتناک میشده و معمولاً تو خواب اراه میرفت و فریاد میزد سایلنت هیل لازم به ذکره که همیشه هم باعث بخطر انداختن زندگیش میشده این اسلیپواکینگ خانم. رز که مشکل دخترش رو نمیدونسته چطوری حل کنه بعداز یه سرچ مختصر تو اینترنت به نتایج عجیبی میرسه، سایلنت هیل اسم یه شهری بوده حوالی ویرجینیای غربی که سالها قبل (30 سال قبل) قبل به طرز عجیبی آتیش میگیره و حتی هنوز هم معادن زغال سنگ زیر شهر در حال سوختن هستش برای همین شهر رو تخلیه کردن و بهش شهر اشباه هم گفته میشه (میگم اینا یکمیش خودم یادم بود یکمیشم از تو IMDBـه شایدم یجاهائیشو مزخرف بگم خلاصه بگم اول کار بد کسی فحشم نده :biggrin1: ). خلاصه رز تصمیم میگیره که برای حل مشکل دخترش (البته دختر خوانده) به رغم مخالفتهای کریستوفر به اونجا بره و خوب اینکارو تنهایی به همراهی دخترش انجام میده. خلاصه این شهر که منطقه ممنوعه هست و کسی حق ورود بهش رو نداره و اینا یک پلیس زن تو راه اونارو میبینه و سعی میکنه جلشونو بگیره خلاصه رز هرجوری که هست خودش رو به داخل شهر میرسونه، جائی که چیزی شبیه به لحظه ورود هری میسن در سایلنت هیل یک (بازی) اتفاق میافته، مادر وقتی بهوش میاد دخترش رو پیدا نمیکنه و سعی میکنه دنبالش بگرده. خلاصه بعداز اتفاقات زیاد، نگرانی های زیاد کریستوفر اونرو به وست ویرجینیا میکشونه در اونجا کاراگاه پلیسی بوده که به کریستوفر اطمینان میده که اون نهایت تلاشش رو میکنه تا زن و بچه کریستف رو پیدا کنه، اما رفتار مشکوک اونو ممانعتش از اجازه دادن ورود کریستف به شهر، کریس رو مجبور میکنه که خودش یواشکی و مخفیانه دست به یه تحقیقات بصورت غیر قانونی تو پرونده های بایگانی پلیس بزنه و خلاصه چیزای باورنکردنی هم پیدا میکنه، مثل اینکه یه گروه افراطی مذهبی شخصی رو 30 سال قبل به اتهام جادوگری سوزونده بودن و اینا، خلاصه هرجور که هست کریستفر رو برمیگردونن خونش... اما از شهر، رز که حالا خیلی چیزا رو فهمیده بود و فهمیده بود که این گروه مذهبی بودن به سردکردگی زنی به اسم کریستابلا باعث همه این اتفاقها هستن، یادم نیست دقیقاً این وسط چه اتفاقائی افتاد راستشخیلی وقت پیش فیلم رو دید اما خوب خلاصه معلوم میشه که اینا یه دختر بچه ای رو که همسن الان دخترخوانده رز هست رو به اتهام جادوگری آتیش میزنن ولی اون پلیسه (همونی که کریستفر رو برگردوند، توماس) سعی کرده بود (اونموقع بچه بوده البته) که دختره رو نجات بده، خلاصه این شارن درواقع دختر همون جادوگریه که سوزونده شده بود و این باعث کشونده شدن اونا به ماجرا بود. بالاخره اون دختره انتقام میگیره و کریستابلا رو به طرز وحشیانه ای میکشه و بعد از اتمام ماجرا درحالی که الان دیگه همه فکر میکنن ماجرا بخوبی و خوشی تموم شده و رز و شارن برمیگردن خونشون تا سالهای سال بخوبی و خوشی زندگی کنن، وقتی رز و شارن بخونه میرسن انگار سالهاست که خالیه، در حالی که در همون زمان کریستفر روی کاناپه منتظر ورود اونهاست و اونهام اونجا هستن در حالی که در کنار همن اما برای همیشه انتظار همدیگرو خواهند کشید یک انتظار تلخ و تاریک و ابدی....

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
سلام ...

کسانی که هنوز فیلم را ندیدن و یا مایل به دانستن داستان نیستند پست من را مطالعه نکنند.

ممنون سياوش جان از اينکه وقت گذاشتی و داستانو توضيح دادی
...

فيلم را ديدم. اما از اينکه گفتم چطور صحنه پايانی فيلم اينقدر برای شما تعجب اور بود. من از ابتدای فيلم متوجه شدم که هيچ راه برگشتی برای رز و شارون وجود ندارد. حالا چرا ؟

رز و شارون در همان تصادف ابتدای ورود به شهر سايلنت هيل ميميرند يعنی در همان ابتدای فيلم! ضربه شديد مغزی باعث مرگشون ميشه و همينطور زن پليس که در تعقيب رز بود نيز هنگام تصادف با گارد کنار خيابان سقوط کرده و او هم ميميرد. اينگونه ميشود که انها ميتوانند وارد ماهيت اصلی سايلنت هيل شوند شهری که بعد از اتش سوزی در برزخی از جهنمی که ساکنانش به وجود اورده اند اسير است.

من نميگم فيلم يک شاهکاره ولی تا هم اکنون بهترين فيلم ساخته شده از روی بازی است. تنها موسيقی فيلم گواه بر اين ادعاست.

پيچيدگی داستان با اينکه عمق داستان های بازی را ندارد ولی بد هم نيست ... السا دختری که پدر خود را نميشناسد و مادرش به دليل شغل مخصوص خود مورد تهمت است و از سوی ديگران رانده ميشود داخل دستشويی مورد حمله جنسی قرار ميگيرد و فرقه مذهبی شهر برای پاکسازی السا او را از مادش جدا ميسازند که در اخرين لحظات مادر السا متوجه فريبی که خورده ميشود اما السا با سوختگی فراوان راهی بيمارستان ميشود و در انجا در هنگام مرگ نفرتش موجب انتقام شديدی ميشود که شهر را به اتش برزخ گرفتار ميکند و فرزند وی توسط نیمه تاریکش یا همان نفرت و انتقام او به يتيم خانه برده ميشود تا روزی راهی باشد برای انتقام اخر السا از مردم شهر.

واقعا بعد از ديدن مزخرفاتی همچون DoA و BloodRayne یا Alone in the Dark که سياوش جان هم اشاره کرد سايلنت هيل مثل يک فرشته نجات برای فيلم های برداشت از بازی است. ديدن اين فيلم را به همه توصيه ميکنم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر