sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
اگه متهم نمیشم به انزجار از سیاه‌پوستان گرامی و دشمنی با همجنسگرایان عزیز، برام جالبه که دو سال بعد از Moonlight (که ترکیبی از دو تم محبوب این سال‌ها یعنی مظلومیت سیاه‌پوست‌ها و همجنسگرایی بود)، امسال هم Green Book اسکار گرفت که هر دوی اینا رو داره! :D
با این نگاه کاهشگرا اگه بخوایم نگاه کنیم:
اگه به بوهیمین رپسودی میدادن به خاطر گرایش نقش اصلیش بود
اگه به Favourite یا Roma داده بودن به خاطر زن محور بودنشون بود
اگه به BlacKkKlansman یا Black Panther داده بودن به خاطر مسائل نژادی بود
اگه به Vice میدادن به خاطر انتقاد از بزرگمرد عرصه راستگرایی و به خاطر لیبرال بازی آکادمی بوده
یه A Star is Born میمونه که اونم باز بحث Woman Empowerment هست و به خاطر فمینیست بازی آکادمی بوده
خلاصه با این مدل نگاه کردن به هر فیلمی جایزه بدن میشه یه انگی چسبوند :D
First Man جنازش از تابلو تبلیغاتی به نام بلک پنتر بیشتر میارزید نامزدی بهترین فیلم حداقل چیزی بود که میشد نسیبش کرد عملا حقش رو خوردن اونم در صورتی که پارسال 9 تا نامزد داشتن ولی امسال یکی کم کردن حالا بگردید دنبال اون پرتغال فروش !
مدل انتخاب نامزدهای بهترین فیلم براساس یه مدل امتیاز وزنیه و فیلمها باید در هر سال مختلف یه امتیاز مشخصی رو کسب کنن تا جز نامزدها باشن. 3 و 4 سال پیش هم 8 تا فیلم نامزد بودن. تعداد نامزدهای این فیلد خاص، بعد از سال 2008 هیچ وقت ثابت نبوده.
دنبال پرتقال فروش نمی‌خواد بگردیم.
=======
من بیشتر فیلمها رو ندیدم و نظری در مورد اینکه چه فیلمی باید چه جایزه‌ای ببره ندارم (و اگه دیده بودم هم باز نظری در این مورد نداشتم) اما با دیدهای مختلف هم همه این فیلمها مستحق بهترین فیلم شدن هستن و هم هیچ کدومشون مستحق بهترین فیلم شدن نیستن!
نمونه‌ش هم همینجاست که دوستانی که از جایزه مونلایت ناراضین و معتقدن فیلم بدیه، با جایزه یه فیلم به قول آریا مشابه به اون اوکی هستن و اونو فیلم مستحقی می‌دونن اما تنها تفاوت واقعی اینه که دوستان یکی رو دوست داشتن و دیگری رو دوست نداشتن وگرنه هیچ کدوم از این فیلمها در سطح فیلمهای آدام سندلر نیستن که اون مدلی کوبیده بشن :D یا دوستانی که از جایزه رمی ملک به شدت راضین و دوستانی که اصلاً از خود بازیش هم راضی نیستن.
بعد از شکست Social Network به King's Speech، یه چیزی در درون من نسبت به این جوایز شکست :D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
@sina_unl
پرتغال فروش خوب همون عزیزانی هستن که در مصنب بلک پنتر به به و چه چه کردن در کل این تلاشت برا غیر سیاسی جلوه دادن اسکار بینظیره دیگه این چند وقته همه دیدن و خودشون عقل دارن که بفهمن این موضوع رو اون منطق سلیقه شخصی هم دقیقا حرف منو ثابت میکنه درسته من از بلک پنتر خوشم نیومده ولی بازم چیزی از اصل مسئله کم نمیکنه خودت هم خوب میدونی همین که ی مشت چپ گرا واسه انگشست وسطی نشون دادن به ترامپ نشستن اونجا نشون میده حال و احوال این برنامه رو

i am dead

کاربر سایت
Feb 11, 2011
603
نام
سینا
وحید جان میدونی مشکل این کامنتت چیه؟ اینکه اومدی عملاً یه آدم ناشناخته که فقط واسه مطرح شدن تهمت زده و حقیقت دش مشخص شده رو با دیگرانی مقایسه کردی که تعداد شاکیاشون دور و بر 50 تا 100 نفره (هاروی واینستین، بیل کازبی، آر کلی و ... )
==
@i am dead
@noctis-sm3
@Z-fan
من دوست دارم به صورت مصداقی فیلمهایی که "سیاستگذاری های پشت پرده هالیوود" به طور زورچپونی مسائل نژاد و گرایشی رو توشون وارد کرده رو مثال بزنید و اگر اون فیلمها جوایز زیادی گرفتن یا نمرات بالایی گرفتن رو با استدلال بگید چرا فیلمهای بدی هستن و این ستایشها هدفمند بوده.
اشاره کردن به فیلم ها و سریالهایی که شخصیت های سفید رو به سیاه تبدیل کردن و یا مردها رو به زن قبوله؟
مثل نیک فیوری توی اونجرز؟
مثل والکری توی ثور؟
مثل دومینو توی ددپول؟
مثل جانی استورم توی چهار شگفت انگیز؟
و یه سری موارد دیگه که من دیدم تا اینجا

• Like
Reactions: Squidward and A7A

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
ی نکته در مورد بلک پنتر یادم اومد گفتم بگم نکته جالبش اینجاست که شعار شخصیت های اصلی فیلم Wakanda Forever واکاندا ی شهر خیالی که دورش ی شیلد گرفته شده تا از دست غارت کردن بقیه مخصوصا سفید پوستای در امان بمونه حالا این طرف تو واقعیت ی امریکا داریم که رئیس جمهورش میگه میخوایم مرز مکزیک رو دیوار بکشیم تا از ورود مهاجر غیر قانونی جلوگیری کنیم شعار تبلیغاتیش هم MAGA هستش مخفف Make America Great Again میبیند چه Irony زیبایی اینجا برقراره ؟؟
دعوت میکنم به پیدا کردن پرتغال فروش ....

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
اشاره کردن به فیلم ها و سریالهایی که شخصیت های سفید رو به سیاه تبدیل کردن و یا مردها رو به زن قبوله؟
مثل والکری توی ثور؟
مثل دومینو توی ددپول؟
نیک فیوری توی Ultimate Marvel Universe (کمیک) از سال 2001 سیاه پوست تشریف دارن.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
تنها نکته جالبی که من می بینم اینه که تو یک مشت مزخرف سر هم می کنی و پست می دی
در کل فیلم هیچ صحبتی از رنگ پوست نشد و صرفا یک سری مزخرفات هست که تو داری سر هم می کنی، فرزند برحق روانی هایی مثل رافعی پوری تو
اول از همه قبل اینکه بازش کنی یکم ادبی که یاد گرفتی ( که بعید میدونم) رو اینجا به خرج بده دوما یکم بحثای بالا رو بخون تا بفهمی در مورد خود فیلم صحبت نمیکنم در مورد مراسم اسکار صحبت میکردم شما هم خوش باش با اون مارولی که سنگش رو چپ و راست به سینه میزنی ....

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
ohok_annotation_2019-02-25_063130.jpg

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,491
نام
سپهر
1-دوستانی که در تاپیک پیش بینی به روما به عنوان بهترین فیلم رای داده بودند، باید بگویم که یک چیزی از قلم انداختند؛ این است که هرگز اسکار (در تاریخ اسکار فکر کنم) گه جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلم خارجی را به یک اثر نمی دهد و همچنین اسکار تاکید بسیار فراوانی به فیلم انگلیسی زبان دارد؛ اگر آن فیلم ویژه آخرین امپراطور را نادیده بگیریم، هرگز فیلمی غیر خارجی زبان برنده اسکار نشده است. به قول کاربرمون اگر این گونه بود، بهترین فیلم کل سال 2011 که جدایی نادر از سیمین بود، در اسکار بیشتر تحویل گرفته می شد. البته برد گرین بوک در انجمن تهیه کنندگان، مهر پایانی را زد که دوستان تقریبا اشتباه پیش بینی کنند.

2- دوستان کمی حساس شدند به این قضیه؛ بیشتر از حساسیت بنده به فیلم گت اوت که سال پیش در مرز اعدام تدریجی بر سر بد بودن فیلم پیش رفتم. اگر آن قدر از این وضعیت تهوع زا هالیوود و اسکار بیزارید، یه چند سالی بایکوت کنید. شاید فرجی بشه و با رفتن دونالد ترامپ (تاکید سایه فضای سیاسی کشورآمریکا بر رسانه)، سینما هالیوود بیشتر به آن دوران اوج اوایل 2010 و دهه 2000 بازگردد.

پاورقی : چنین حساسیت هایی که الان در هالیوود و نحوه تقسیم جوایز رخ داده، در فجر ایران سالها قبل هم بوده که جایزه بهترین فیلم جشنواره 94 را که حق مسلم ابد و یک روز بود، دادنش به ایستاده در غبار. دلیلش تاکید بر دفاع مقدس و ارزش های دینی و ملی ایران (همانطوری که آمریکایی بر این گونه تفکرات تاکید دارند) با صدها مثال دیگر.

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
پاورقی : چنین حساسیت هایی که الان در هالیوود و نحوه تقسیم جوایز رخ داده، در فجر ایران سالها قبل هم بوده که جایزه بهترین فیلم جشنواره 94 را که حق مسلم ابد و یک روز بود، دادنش به ایستاده در غبار. دلیلش تاکید بر دفاع مقدس و ارزش های دینی و ملی ایران (همانطوری که آمریکایی بر این گونه تفکرات تاکید دارند) با صدها مثال دیگر.
آقا جشنواره فجر کی یه بار یه جاییش نلنگیده !!! [-(:D
جایزه بهترین بازیگر از محمدزاده یهو دادن به عطاران ، یا یادمه یه سری همینجوری بیخودی دادن به فرخ نژاد. که البته اینا هم گاهی بصورت دستوری خارج از تیم داوری هست متاسفانه.
علی نصیریان هم که تا الان یادشون نبوده جایزه یه عمر فعالیت هنری چیزی بدن تا خودش بیاد بگه!
به نظر شما نمیخوام ایرادی بگیرم ولی فجر این اواخر که من یادم میاد همیشه داغون و از هم گسیخته کار میکنن ، یه سالهایی شاید لایق اسم جشنواره هم نیست. البته امسال مثل اینکه جایزه ها معقول تر بوده.
First Man جنازش از تابلو تبلیغاتی به نام بلک پنتر بیشتر میارزید نامزدی بهترین فیلم حداقل چیزی بود که میشد نسیبش کرد عملا حقش رو خوردن اونم در صورتی که پارسال 9 تا نامزد داشتن ولی امسال یکی کم کردن حالا بگردید دنبال اون پرتغال فروش !
مدل انتخاب نامزدهای بهترین فیلم براساس یه مدل امتیاز وزنیه و فیلمها باید در هر سال مختلف یه امتیاز مشخصی رو کسب کنن تا جز نامزدها باشن. 3 و 4 سال پیش هم 8 تا فیلم نامزد بودن. تعداد نامزدهای این فیلد خاص، بعد از سال 2008 هیچ وقت ثابت نبوده.
دنبال پرتقال فروش نمی‌خواد بگردیم.
First Man شخصا خیلی مورد علاقه ام نیست ولی من تو زومجی یا یه جای دیگه شنیدم بحث اون پرچم که میزنن وسط ماه هست که تو فیلم حذف شده تا توجه روی شخصیت اصلی و مسئله پیشرفت بشر و این چیزا باشه ، که حدس میزنن خیلی توی نامزدیش تاثیر منفی داشته ، بنظرم آکادمی بصورت دسته جمعی حال نکردن باهاش.

• Like
Reactions: TheGodfather

TWO-FACE2

کاربر سایت
Jun 21, 2013
165
من موندم چرا بحث میکنید سر این قضیایا ، انچه عیان است چه حاجت به بیان است ، وقتی دارید بحث میکنید یعنی این چیزا تو هالیوود بولد شده وگرنه چرا ده سال پیش خبر و بحثی نبود درباره این چیزا به قول معروف تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

• Like
Reactions: TheGodfather

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
@sina_unl
پرتغال فروش خوب همون عزیزانی هستن که در مصنب بلک پنتر به به و چه چه کردن در کل این تلاشت برا غیر سیاسی جلوه دادن اسکار بینظیره دیگه این چند وقته همه دیدن و خودشون عقل دارن که بفهمن این موضوع رو اون منطق سلیقه شخصی هم دقیقا حرف منو ثابت میکنه درسته من از بلک پنتر خوشم نیومده ولی بازم چیزی از اصل مسئله کم نمیکنه خودت هم خوب میدونی همین که ی مشت چپ گرا واسه انگشست وسطی نشون دادن به ترامپ نشستن اونجا نشون میده حال و احوال این برنامه رو
اومدی 9 تا نامزدی بهترین فیلم پارسال رو با 8 تا نامزدی امسال مقایسه کردی و ربطش دادی به حق‌خوری از یه فیلم خاص، منم اومدم بهت گفتم نه تنها بار اولی نیست که نامزدها کمتر بودن بلکه علتش رو هم بهت گفتم. با سفسطه و عوض کردن موضوع و حرفهات تو بحث با من به جایی نمی‌رسی.
هنر و هنرمند همیشه به شدت لیبرال بوده، اینو هر آدمی با هوشبهر بالای 85 می‌فهمه، چیزی نیست که شماها کشف کرده باشین. این وسط هنرمندهایی هم هستن که خودشون رو محافظه‌کار بدونن مثل کلینت ایستوود و جان ویت و ...
مسئله اینه که شماها میاین می‌گین چون فلان فیلم راجب اقلیت‌هاست یا توسط یه کارگردان اقلیت ساخته شده، تحویل گرفته شده اما مثلاً نمی‌گین چرا با این تفسیر Widows یا If Beale street ... یا Love, Simon کاندید جایزه بهترین فیلم نشدن.
هنرمندها دید سیاسی و تاریخی دارن و معمولاً هم سمت و سوی لیبرال دارن، مشکل اونجاست که شماها هر فیلمی که منتقد پسند میشه یا تو جوایز تحویل گرفته میشه رو اگه خودتون خوشتون نیاد به طور غیرمستقیم یا بعضا مستقیم میگید اینو به خاطر سوژه‌ش تحویل گرفتن، وگرنه مگه میشه یه فیلمی خوب باشه و من خوشم نیاد
وقتی یکی میاد همه Green Book رو می‌کنه "همج نسگرا و سیاهپوست" خبر از نگرش اون فرد داره.
خودت از پستهای اخیرت نضفشون فحش به بری لارسون و بلک پنتر بوده
من از بری لارسون و بازیش خوشم نمیاد و نظراتش کوچکترین اهمیتی برام نداره اما تو میای به خاطر اینکه گفته ترجیح میده خبرنگار زن ازش مصاحبه بگیره داد و فغان می‌کنی. بابا این مصاحبه‌ها پاف پیس هستن و هیچ ارزشی ندارن ولی طرف با خبرنگار زن راحتتره
مثل والکری توی ثور؟
مثل دومینو توی ددپول؟
برادر من شماها حرفتون این بود که
1- مسائل مربوط به اقلیت رو تو فیلما زورچپونی مطرح می‌کنن
2- اون فیلما رو به خاطر این مسائل تحویل می‌گیرن
الان کدوم یکی از مثالهات با حرف اولیه‌ت در ارتباطه؟ کدوم یکی از این شخصیت‌ها که مثال زدی مسائل اقلیتها رو نمایش میدن؟ کدوم یکی از این فیلما بیخودی تحویل گرفته شدن به خاطر نژاد بازیگرشون؟
رسماً دیگه خودتونم نمی‌دونید چی می‌گید.
فیلم Tempest هم یادت رفت، اونجا هم نقش اصلی تو متن شکسپیر مرده اما اینجا هلن میرن نقشش رو بازی می‌کنه :D
ی نکته در مورد بلک پنتر یادم اومد گفتم بگم نکته جالبش اینجاست که شعار شخصیت های اصلی فیلم Wakanda Forever واکاندا ی شهر خیالی که دورش ی شیلد گرفته شده تا از دست غارت کردن بقیه مخصوصا سفید پوستای در امان بمونه حالا این طرف تو واقعیت ی امریکا داریم که رئیس جمهورش میگه میخوایم مرز مکزیک رو دیوار بکشیم تا از ورود مهاجر غیر قانونی جلوگیری کنیم شعار تبلیغاتیش هم MAGA هستش مخفف Make America Great Again میبیند چه Irony زیبایی اینجا برقراره ؟؟
دعوت میکنم به پیدا کردن پرتغال فروش ....
تفاوت اونجاییه که سفیدپوستا واقعاً به کشورهای آفریقایی تجاوز کردن و به بردگی بردنشون ولی مکزیکیا هیچ وقت چنین کاری نکردن
آخر همون فیلم هم می‌گه : انزوا یا تهاجم راه حل نیست، باید مرزها رو باز کرد و همه دنیا با هم کار کنن اگه قراره مشکلی رفع بشه.
از توجه انتخابیت و مصادره به مطلوبت خوشم اومد :D
من موندم چرا بحث میکنید سر این قضیایا ، انچه عیان است چه حاجت به بیان است ، وقتی دارید بحث میکنید یعنی این چیزا تو هالیوود بولد شده وگرنه چرا ده سال پیش خبر و بحثی نبود درباره این چیزا به قول معروف تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
الان مثلاً چون مردم میگن Pepsi مخفف pay every penny save Israel یعنی واقعاً یه چیزی هست؟

پ.ن.: جشنواره فجر چند سال اولش جایزه بازیگر زن نمیداد اصلاً، چی رو با چی مقایسه می‌کنید؟:D

آخرین ویرایش:

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
@sina_unl
خدایی میخام ببینم نامزدی بلک پنتر تو بست پیکچر رو چه جوری توجیه میکنی :D ؟ واقعا به نظرت شایسته اس
اسپایدرمن این تو د اسپایدر ورس شایسته تره یا بلک پنتر؟ :D
چون برای کتگوری بهترین فیلم نزدیک ۶ هزار تا آدم مختلف، از رده های مختلف سینما، از کارگردان و فیلمنامه نویس تا تهیه کننده و طراح لباس میتونن رای بدن و خب برآوردشون این بوده که black panther بهتره از مرد عنکبوتی.
حالا درست و غلطش دیگه یه مسئله به شدت objective عه.
هر مراسم هم متر و معیار خودشو داره در ضمن.
وقتی یکی از اعضای آکادمی میاد میگه حق فلانی خورده شد، ولی چند هزار نفر دیگه ای که بهش رای دادن همچین چیزی رو فکر نمیکنن.

• Like
Reactions: Destro and saeed_sg

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
@sina_unl
خدایی میخام ببینم نامزدی بلک پنتر تو بست پیکچر رو چه جوری توجیه میکنی :D ؟ واقعا به نظرت شایسته اس
اسپایدرمن این تو د اسپایدر ورس شایسته تره یا بلک پنتر؟ :D
اسپایدرورس رو ندیدم، بلک پنتر هم در حد 6.5-7 خوشم اومد. نصف فیلمهایی که من هر سال دوست دارم تو هیچ رشته‌ای نامزد نمیشن :D
منتها کاندید شدن بلک پنتر با متای 88، حضور تو 85 تا لیست تاپ 10 منتقدها، بردن 2 جایزه بهترین فیلم و 16 تا نامزدی اونقدرا چیز غیرمنتظره‌ای نیست.
اتفاقا بردن و نامزدی Green Book و Vice و رپسودی با متای زیر 70 عجیبتر باید باشه :D
من پاسخگوی انتخابهای آکادمی نیستم، هر کس با باورهای خودش به جوایز هر سال که نگاه کنه می‌تونه یه الگوی سوگیرانه پیدا کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• PXG
  • nzone
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر