حجم FFXIII install بر روي 360

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
سلام.

ffxiii1.jpg

سايز مورد نياز براي install بازي FFXIII گفته شد.
Install بازي اختياري هست كه براي هر ديسك به صورت جدا عبارت است از:

• Disc 1 – 5.9Gb
  • Disc 2 – 5.8Gb
  • Disc 3 – 6.6Gb

بازي 9 مارچ منتشر ميشه.

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
من دوتاشو با هم میتونم نصب کنم. اول دیسکه یک و دو و بعدشم دو و سه. مثلا هارده 20 گیگ دارم ولی کلا 14 گیگ بیشتر خالی نمیشه. نمیدونم اون 6 گیگه دیگش کجاست. پرمیوم دارایه 20 گیگ میدونن چی میگم!

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
623
نام
مهدی
360 بخشی از فضای هارد رو برای محاسبات و کارکرد بهتر خودش استفاده میکنه واسه همین 6 گیگ از هارد 20 رو نمیتونی استفاده کنی.
ای کاش میشد فهمید که امکانش هست به صورت انتخابی یه DVD رو نصب نکرد؟ یعنی رو هارد 20 که 13 تا 14 گیگ جا داره دو تا از دیسک های بازی رو نصب کرد و اون یکی رو از روی DVD اجرا کرد؟

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
بعد ببخشید بقیه اون 8 گیگ دیسک کجا رفته اینها که همش بیشتر از 6 گیگ نشده یعنی قابل استفاده نیست یا کلا سیستم امنیتی 360 برای هر دیسک 2 گیگ فضا میخواد یا این دلیل دیگری بر بهونه مسخرشون برای کیفیت پایین تکسچر ها هست که هی میگن فضا کمه بعد دیسک 2 گیگش خالی هست یعنی اینقدر سیستم امنیتی dvd ها پیشرفتست که 3 سوت هک میشه تازه 2 گیگ هم حجم داره :sick:
واقعا عجیبه حتی اگر بخواهیم در نظر بگیریم که هر دیسک فقط میتونه 6.6مگ را در خودش جا بده که برابر با حجم دیسک 3 بازی هست بازم غیر قابل قبول هستDVD یک و دو با حجم 5.9و 5.6 دقیقا MG 1700 فضا اضاف میاد یکی از افرادی که در این ضمینه اطلاعات کافی داره بیاد توضیح بده بفهمیم بلاخره DVD 9 هست یا نه ؟

آخرین ویرایش:

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
فکر میکنم شما اشتباه میکنید ! شما اگه بازی را روی هاردتون install کنید باز باسه ی اجرای بازی به دیسک های بازی احتیاج دارید ولی بخش اعظم بازی از روی هارد اجرا میشه ...
و میتونید هر دیسک را نصب کنید بازی کنید وقتی دیسک 2 را نیاز داشت قبلی را پاک کنید بعدیشو بریزید !
البت حدس میزنم اینطوری باشه ...

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
فکر میکنم شما اشتباه میکنید ! شما اگه بازی را روی هاردتون install کنید باز باسه ی اجرای بازی به دیسک های بازی احتیاج دارید ولی بخش اعظم بازی از روی هارد اجرا میشه ...
و میتونید هر دیسک را نصب کنید بازی کنید وقتی دیسک 2 را نیاز داشت قبلی را پاک کنید بعدیشو بریزید !
البت حدس میزنم اینطوری باشه ...
نه عزیز بازی که روی هارد 360 نصب میشه دیگه از روی دیسک خونده نمیشه و کلا از هارد خونده میشه. اون که دیسک میخواد فقط برای بوت هست که مطمئن بشه طرف دیسک رو داره نه اینکه یه نفر بخره به همه دوستاش بده بازی رو....

حالا مسئله این فضاهای خالی چیه من نمیدونم چون خوب اونقدر اطلاعات در این مورد ندارم که بخوام نظری بدم. اساتید مخصوصا اشکان اگه میتونن بهتر توضیح بدن.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,080
این فضاهای خالی عادیه.
مثلا Lost Odyssey که 4 دیسک بود، اگه درست یادم باشه پر حجم ترین دیسکش 5.9 گیگ بود:D حتی یکیش دقیقا 5 گیگ بود!
احتمالا تصمیم گرفتند جوری بازی رو تو دیسک ها پخش کنند که پایان هر دیسک یه قسمت مهم از داستان تموم بشه. مثل همین LO.
ضمن اینکه هیچ بازی رو من ندیدم که از 6.8 گیگ بیشتر حجم داشته باشه (تو هر دیسک). فکر کنم فقط RE5 بود که 7 گیگ بود.

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
این فضاهای خالی عادیه.
مثلا Lost Odyssey که 4 دیسک بود، اگه درست یادم باشه پر حجم ترین دیسکش 5.9 گیگ بود:D حتی یکیش دقیقا 5 گیگ بود!
احتمالا تصمیم گرفتند جوری بازی رو تو دیسک ها پخش کنند که پایان هر دیسک یه قسمت مهم از داستان تموم بشه. مثل همین LO.
ضمن اینکه هیچ بازی رو من ندیدم که از 6.8 گیگ بیشتر حجم داشته باشه (تو هر دیسک). فکر کنم فقط RE5 بود که 7 گیگ بود.

همین دیگه منم دقیقا منظورم این هست چطوره که مثلا RE5 هفت گیگ خود بازی هست بعد این که اینهمه به حجمش گیر دادن نیست حالا اگر بخواهیم فرض را بر این بگیریم که مثلا برای اونهایی که هارد نداشتن اینکار را کردن تا بتونن بدون قطع شدن بازی ادامه بدن چرا حجم فایل ها را پایین آووردن که الان 3 روزه داره بحث میشه که این نسخه 360 که به وضوح تفاوت داره تنها به دلیل حجم دیسک هست هرچی فن PS3 هم هست ریخته هی BLUERAY.BLUERAY میکنه والا آدم میمونه چی بگه
ماکروسافت هم که....

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,080
همین دیگه منم دقیقا منظورم این هست چطوره که مثلا RE5 هفت گیگ خود بازی هست بعد این که اینهمه به حجمش گیر دادن نیست حالا اگر بخواهیم فرض را بر این بگیریم که مثلا برای اونهایی که هارد نداشتن اینکار را کردن تا بتونن بدون قطع شدن بازی ادامه بدن چرا حجم فایل ها را پایین آووردن که الان 3 روزه داره بحث میشه که این نسخه 360 که به وضوح تفاوت داره تنها به دلیل حجم دیسک هست هرچی فن PS3 هم هست ریخته هی BLUERAY.BLUERAY میکنه والا آدم میمونه چی بگه
ماکروسافت هم که....
توضیح دادم که!
مثلا نمیشه که وسط یه مرحله یه دفعه ای بگه دیسک رو عوض کن. گفتم، مثلا تو LO وقتی یه قسمت مهم از داستان تموم میشد میگفت دیسک رو عوض کن. یه حالت مثل Season بندی سریال ها!

جریان بازیهایی که یک دیسک هستند با چند دیسک خیلی فرق داره. در یک دیسک سازنده (البته بعضیهاشون!) تا میتونه دیسک رو پر میکنه. ولی در چند دیسک به خاطر یه سری مسائل که خود سازنده ها بهتر میدونن لزوما نباید هر دیسک رو تا خرخره پر کنند!

اون موضوع هم هنوز شایعه است و تا Reviewها نیاد نمیشه قضاوت کرد. که حتی در صورت صحتش بازم ربطی به DVD نداره.

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
ای کاش میشد فهمید که امکانش هست به صورت انتخابی یه DVD رو نصب نکرد؟ یعنی رو هارد 20 که 13 تا 14 گیگ جا داره دو تا از دیسک های بازی رو نصب کرد و اون یکی رو از روی DVD اجرا کرد؟

آره، چرا که نه. مثلا من Lost Odyssey رو همین کارو میکردم. هر دیسکی که میرسیدم همونو نصب میکردم و دیسکه قبلی رو پاک میکردم. دیسکه آخر (چهارمم) اصلا نصب نکردم از رو همون دیسک بازی کردم. در کل اینستال کردن یه 10 دقیقه ای علافی داره ولی بجاش هم لودینگ سریعتره، هم لنزه کنسولت بیشتر عمر میکنه. البته هارده 120 خیلی راحتتره ولی الکی گرونه. فکر کنم 140-150 باید بدی تا اوریجینالشو بگیری.
این FFXIII هم راحته. دو تا شو میشه ریخت رو هارد سومیش هم وقتی رسیدی بهش دیسکه اولو پاک کن و سومو بریز.
------
در ضمن امیدوارم زودتر لیک بشه چون همون موقع ها یه RPG خدایه دیگه داره میاد که میخوام قبلش FFXIII رو تموم کنم. اگه SE هم رو نسخه 360 ش کم کاری کرده باشه که با خیاله راحت کپی بازی میکنم بدونه هیچ عذاب وجدان از لحاظه کپی رایت. اگه هم نه حتما نسخه اریجینالشو پیدا میکنم.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر