اجرای بازی های Gamecube

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
سلام گفتم اینجا مطرح کنم واسه اونائی که می خوان بازیهای gamecube رو بازی کنن اولا حتما دسته و مموری لازمه که قبلا گفتن. بعدش حتما باید بازیهای که 2 disk هستن باید همون طریق 2 دیسک رایت بشن و باقی بمونن تا کنسول wii موقع اجرا و لود بازی fatal eror نده یعنی موقعی که میگه دیسک 2 را وارد دستگاه کنید شما دیسک 2 رو بزارید که دستگاه eror نده البته من دقیق نمی دونم واسه wii های uc یا pal همچین ایرادی هست یا نه..؟چون واسه من کره ای هست حالا شاید کسی باشه اینجا که wii کره ای داره بدرد اونا بخوره بعدشم هر وقت می خواین بازی رو با GN backup lancher بیارید مموری رو در بیارید که save هاتون سالم بمونه بعد که بازی load شد مموری رو بزارید بعضی از بازیهای gamecube واقعا قشنگ هستند این کلمه واقعا رو من برای هر بازی استفاده نمی کنم چون 3 تا کنسول متفاوت دارم و همه نوع بازی هم بازی کردم.به هیچ عنوان هم گول این امولاتور اجرای بازیهای gamecube رو pc رو نخورید که اولا هیچی کنسول نمیشه دومآ:واقعاء اشک آدم موقع اجرای بازی و امولاتور در میاد.

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
سلام گفتم اینجا مطرح کنم واسه اونائی که می خوان بازیهای gamecube رو بازی کنن اولا حتما دسته و مموری لازمه که قبلا گفتن. بعدش حتما باید بازیهای که 2 disk هستن باید همون طریق 2 دیسک رایت بشن و باقی بمونن تا کنسول wii موقع اجرا و لود بازی fatal eror نده یعنی موقعی که میگه دیسک 2 را وارد دستگاه کنید شما دیسک 2 رو بزارید که دستگاه eror نده البته من دقیق نمی دونم واسه wii های uc یا pal همچین ایرادی هست یا نه..؟چون واسه من کره ای هست حالا شاید کسی باشه اینجا که wii کره ای داره بدرد اونا بخوره بعدشم هر وقت می خواین بازی رو با GN backup lancher بیارید مموری رو در بیارید که save هاتون سالم بمونه بعد که بازی load شد مموری رو بزارید بعضی از بازیهای gamecube واقعا قشنگ هستند این کلمه واقعا رو من برای هر بازی استفاده نمی کنم چون 3 تا کنسول متفاوت دارم و همه نوع بازی هم بازی کردم.به هیچ عنوان هم گول این امولاتور اجرای بازیهای gamecube رو pc رو نخورید که اولا هیچی کنسول نمیشه دومآ:واقعاء اشک آدم موقع اجرای بازی و امولاتور در میاد.
ممنون بابت توضیحات.

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
سلام به همگی.
همونطور که می دونید بازی های GC رو Wii اجرا میشن و بازی های قشنگی روی این کنسول اومده بوده که واقعا جزو بهترین ها هستند به همین دلیل من گفتم این تاپیک رو بزنم تا بچه ها بازی های این کنسول رو از دست ندن.
تو تاپیک میخوام آموزش اجرا کردن بازی های Gamecube روی Wii رو توضیح بدم که خیلی هم آسونه.

اول از همه باید بگم که برای بازی کردن بازی های GC روی وی حتما باید موارد زیر رو داشته باشین:

1- الف: دسته ی این کنسول رو داشته باشین. دقت کنید که دسته ی کلاسیک وی کار نمی کنه. وقتی شما بازی GC رو اجرا میکنید کلا مود وی عوض میشه و به حالت GC میره که تو این حالت تمام امکانات وی خاموش میشه مثل بلوتوث یا استفاده از حافظه ی داخلی وی و ....
1- ب: یه تبدیل جدیدا اومده که دسته ی PS2 رو به GC تبدیل میکنه که از نظر قیمت به صرفه تره چون دسته ی PS2 با قیمت 5 تومن هم پیدا میشه.

2-الف: برای Save کردن باید مموری این کنسول رو هم داشته باشین.
2-ب: برای سیو کردن هم دوباره یه تبدیل اومده که به جای مموری GC شما میتونید از SD تون استفاده کنید.

بازی های این کنسول دو نوعه:
1- بازی روی یک MiniDVD که 1.5 گیگ بیشتر ظرفیت نداره و برای خود GC هست.
2- بازی روی یک DVD با حجم 4.5 گیگ که دیگه رو خود GC اجرا نمیشه ولی روی Wii اجرا میشه.

برای اجرای بازی ها:

*اگر مثل من مودچیپ دارین که خوش بحالتون چون با گذاشتن بازی داخل کنسول و کلیک بر روی دیسک چنل و اجرای بازی ، بازی خودش میاد و دیگه مشکلی نیست.

*اگر مودچیپ ندارین این کارا رو بکنین:
حتما از ویتون بک آپ بگیرین چون من هیچ مسئولیتی نسبت به خرابی Wii شما قبول نمیکنم.

1- این فایل رو دانلود کنید.
2- فایل gcbackup0.1_theta.tgz رو Extract کنید و فولدر های miospatcher و rungcbackup رو تو پوشه Apps درون SD تون کپی کنید.
3- Miospacher رو اجرا کنید و با دسته گیم کیوب A رو بزنید تا پچ تموم شه.
4- حالا میتونید بازی های GC خودتون رو از RunGCbackup اجرا کنید.

من خودم چندتا از بازی های گیم کیوب رو امتحان کردم که بدون مشکل اومدن.
گیم کیوب بازی های خفنی داشته که هنوزم ارزش بازی داره که من چندتاش رو اینجا نام می برم:
Metal Gear: Twined Snake (این بازی نسخه ی باز سازی شده ی متال گیر 1 برروی گیم کیوب هست)
NFS: Underground2 (این بازی هم که یکی از بهترین بازی های سری NFS هست و واقعا ارزش دوباره بازی کردن رو داره)
RE:0
RE:1
RE:CodeVerconia
RE:4

(سری بازی های اویل که رو هیچ کنسول دیگه ای پیدا نمیشه)
Mario: Sunshine
Killer7
و....

کلا این بازی ها حس نوستالژیک شما رو تحریک میکنن.

علی آقا این روی 4.2 و این دستگاه جدید ها هم جواب میده یا نه ؟ (دیگه خودت که داستان دستگاه منو بهتر از خودم میدونی :blushing:)

بعدش برای چیت روی بازی های GC باید چه کرد ؟

راستی ! این طور که من فهمیدم اویل 2 و 3 نسخه Remake برای GAmeCube داره ! کسی میدونه گرافیکش چه طوری هست ؟ مثل همون قبلیاست یا مثل Evil 1 Remake گرافیکش خداست ؟

بعدش این ریمیک ها داره واسه Ps3 هم میاد .

http://en.wikipedia.org/wiki/Resident_evil#Game_history

http://vgboxart.com/boxes/PS3/30912_resident_evil_3_nemesis-v3.jpg

آخرین ویرایش:

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
علی آقا این روی 4.2 و این دستگاه جدید ها هم جواب میده یا نه ؟ (دیگه خودت که داستان دستگاه منو بهتر از خودم میدونی :blushing:)

بعدش برای چیت روی بازی های GC باید چه کرد ؟

راستی ! این طور که من فهمیدم اویل 2 و 3 نسخه Remake برای GAmeCube داره ! کسی میدونه گرافیکش چه طوری هست ؟ مثل همون قبلیاست یا مثل Evil 1 Remake گرافیکش خداست ؟

بعدش این ریمیک ها داره واسه Ps3 هم میاد .

http://en.wikipedia.org/wiki/Resident_evil#Game_history

http://vgboxart.com/boxes/PS3/30912_resident_evil_3_nemesis-v3.jpg
جواب میده. کلا اجرای بازی تقریبا ربطی به فریمور نداره چه برسه به بازی گیم کیوب.
وقتی بازی GC اجرا میشه وی کلا وارد مود GC میشه یعنی نه SD رو قبول میکنه نه بلوتوثش کار میکنه و ... برای چیت باید مثل PS2 بگردید کد رو پیدا کنید از اینترنت.
گرافیکشون باید مثل 0 و 1 باشه دیگه.
به جای اینکه این همه ریمیک بدن، برن این اویل 6 رو با سبک قدیم بسازن تا یه حالی هم به اون قدیمیها بدن.

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
خوب چند تا مشکل ! اول اینکه دستگاه دیسک بازی رو نمیخونه ! چونکه حتما باید از DVD منفی استفاده کنید مثبت استفاده کنید میزنید یه DVD دو لایه ورباتیم رو شهید میکنید ! آخرش هم هیچی به هیچی !

بعدش یه سوال نئوگاما هم از روی دیسک اجرا میکنه یه از روی USB هم هست چیزی ؟

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
راهي نداره بشه با دسته ي خودش كار كرد؟ كسي دسته و مموري گيم كيوب برا فروش نداره يا تبديلشون؟

اون re 2/3 هم گرافيكش در حد سطل زباله هست كه دوستمون پرسيده بودن كلا remake نيستن و فقط پورت شدن يكم از نسخه ي ps1 بهتره يكم

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
خوب چند تا مشکل ! اول اینکه دستگاه دیسک بازی رو نمیخونه ! چونکه حتما باید از DVD منفی استفاده کنید مثبت استفاده کنید میزنید یه DVD دو لایه ورباتیم رو شهید میکنید ! آخرش هم هیچی به هیچی !

بعدش یه سوال نئوگاما هم از روی دیسک اجرا میکنه یه از روی USB هم هست چیزی ؟
حتما مشکلی هست که نمی خونه. با نئوگاما درست حسابی بازی GC نمیاد باید یا از CIOSCORP استفاده کنید یا از لانچر مخصوص گیم کیوب که Wiigator داده.
بازی GC تا اونجایی که من می دونم از USB فعلا اجرا نمیشه.

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
حتما مشکلی هست که نمی خونه. با نئوگاما درست حسابی بازی GC نمیاد باید یا از CIOSCORP استفاده کنید یا از لانچر مخصوص گیم کیوب که Wiigator داده.
بازی GC تا اونجایی که من می دونم از USB فعلا اجرا نمیشه.

این به درایو که کار نداره ؟

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
کلا بازی های GC از طریق USB اجرا نمیشن.

خوب داستان رو فهمیدم ! D3-2 (درایو های جدید) کلا دیسک های کپی رو نمیخونند و یا باید درایو رو عوض کرد که به نظر من ارزش نداره یا باید روی درایو چیپ نصب کرده که فعلا فقط یکی دو مدل چیپ برای این درایو ها وجود داره . یکی از بهترین هاشون اینه :

WiiKey Fusion که به شما این امکان رو میده که بازی رو بریزید روی SD و از روی اون اجرا کنید (فرقی نمیکنه که GC باشه یا Wii) قیمتش هم مناسبه ، همش 29 یورو . ولی باید یک مقداری صبر کرد تا ریلیز بشه . با وجود این چیپ کلا CD و DVD از دنیای Wii خارج میشه . همه چیز روی SD :love:

SunDriver هم هست و همین طور WODE که گند میزنه به دستگاه و برای همین خوشم نمیاد :sick:

ولی این طور که معلومه فعلا باید صبر کنم .

ویرایش : راستی Flatmii Fusion هم همه کار های بالا رو میکنه یه پنل با LCD اضافی هم داره .

آخرین ویرایش:

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
سلام .

من وقتی که متال گیر بازی میکنم و میرسم به دیسک 2 موقع عوض کردن دیسک به این مشکل میخورم :

img0007l.jpg

img0015l.jpg

کسی میدونه باید چی کار کنمش ؟ دوستان کسی متال گیر بازی کرده ؟

بعدش اون گیم کیوب لودر ، همون لوگوی سبز اولش میاد و بعدش هنگ میکنه و هیچی نمیشه ! اون رو باید چی کار کرد ؟ من الان مستقیم از دیسک چنل اجرا میکنم بازی رو .

یکی کمک کنه که خیلی ضد حاله :(

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
سلام .

من وقتی که متال گیر بازی میکنم و میرسم به دیسک 2 موقع عوض کردن دیسک به این مشکل میخورم :

img0007l.jpg

img0015l.jpg

کسی میدونه باید چی کار کنمش ؟ دوستان کسی متال گیر بازی کرده ؟

بعدش اون گیم کیوب لودر ، همون لوگوی سبز اولش میاد و بعدش هنگ میکنه و هیچی نمیشه ! اون رو باید چی کار کرد ؟ من الان مستقیم از دیسک چنل اجرا میکنم بازی رو .

یکی کمک کنه که خیلی ضد حاله :(
آره اونو دیدم. CMIOSت پایینه.
تو گیم کیوب لودر اون پایین چندتا دگمه می نویسه همه رو امتحان کن الان یادم نیست کدوم درست کار میکرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر