? Resident Evil 4 or 5

Dash_javad

کاربر سایت
Feb 22, 2008
375
نام
شیخ جواد
ولی خداییش این موتور سواریشون خیلی رو مخه
بابا همین تک چرخ زدن کلی تبحر و هماهنگی میخاد
زامبیه به فکر خوردن و تیکه تیکه کردنه! اونوقت با یه تک آف خفن و سرعت گرفتن یه تک چرخ میزنه میاد تو صورتت! یلل عجب! :eek: البته فک کنم با موتور سواری تهرانی نسبتی دارن! :cheesygri چون اونا هم میخان بیان تو صورتمون

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
خب اویل 5 جدیدتره و خیلی چیزاش قشنگه
ولی من از اویل 2 عاشق لیونم
و یه نکته هم هست اویل 4 رو من و خیلیا 10 بار بیشتر بازی کردیم و هنوزم سیر نشدیم! ولی این اویل 5 یه بار کافیه!

koosha

کاربر سایت
Jul 14, 2006
109
نام
کوشا
به نظرم در صورت مقایسه جزء به جزء RE5 فقط از نظر گرافیک بالاتر هست.
آخه من اینو به کی بگم خدایا!! بابا قدیما که ما خوراکمون RE بود یکی از مشخصه های این بازی معماهاش بود که باهاش حال میکردیم. تو این شماره دریغ یه دونه! رزیدت اویل مگه بدون معما میشه؟
یا همین نکته ای که دوستمون اشاره کردند. آخه خداوکیلی موتورسواری چه ربطی به زامبی داره؟ تو همین صحنه موتورسواری آدم خندش میگرفت از بس مسخره بود.
مثل اینکه RE هم داره سبک بازی رو به سبک "بکش و برو" تغییر میده مثل یه شکست تاریخی به نام MADE MAN.
داستان و خیلی چیزای دیگه هم که یه کپی کامل از شماره قبلی بود.
واقعا متاسفم برای CAPCOM

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
آره آخرای بازی زامبیا تفنگ هم داشتن!
ولی به هر حال بازی داره پیشرفت میکنه!
دیگه اون زامبیهای دوره کلاسیک حال نمیدن!
ولی به هر حال دلمون میخوادشون و مپکام هم داره re dark side chornitic! رو میسازه
که ترسناک هم هست
ولی معما گفتیا....
اون معما توی آخر re3 هیچوقت یادم نمیره!
همونی که شکل نوار قلبی بود!
رفتم تو حموم فکر کردم یه ساعت! آخرش با مهندسی معکوس حل کردمش
ولی توی 5 دریغ از یه معما
باز توی 4 چندتایی پازل بود!

ARMiiiN

کاربر سایت
Jul 16, 2009
583
نام
آرمین
Evill 4 فوق العاده بود واسه همین هم evill 5 فقط یه کپی با گرافیک بیشتر بود همین ...
وگرنه اصلا خلاقیت تازه ای دراون ندیدم ....

moer

کاربر سایت
Jun 20, 2009
528
نام
Masoud
من4 رو تو ps2 و 5 رو تو xbox360 رفتم
خوب راستشو بخوايي لذتي كه تو 4 بردم تو 5 نبود.
به اميد بازي كردن evil 6 .

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
البته از لحاظ گیم پلی RE5 کم و کاست داره. اما درست نیست با RE4 مقایسه بشه. RE 4 ضعف داستانی فراوان داشت. در ضمن خود RE4 هم معمای خاصی نداشت. خیلی ساده بودندو بهتره بگم که اونها هم نبودن بهتر بود. از لحاظ گرافیک و صداگذاری هم که لازم نیست توضیح بدم. مخصوصا که صداگذاری شاهکاره. دیالوگ های RE4 رو با RE5 مقایسه کنین.

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
حرفتون کاملا درسته
مقایسه کردن 4 با 5 کار درستی نیست چون شماره 5 از هر نظر سر تر از 4 بود
مخصوصا صدا گزاریش حرف نداشت

total_ps85

کاربر سایت
Oct 23, 2008
135
نام
سهیل
مقایسه این دو بازی کاره درستی نیست. چون که این دو بازی تو دو نسل متفاوت عرضه شدند. گرافیک و صدا گزاری5 مسلما بالاتره اما نسبت به اویل 4 که مربوط به نسله قبله. منظور اینکه عظمت قسمت 5 به بزرگیه قسمهایه قبل تو نسل خودشون نبود. اما نباید فراموش کرد که اویل 5 ارزش تکراره مجدد بازیرو بالاتر برد مثل بدست اوردنه همه لباسها لوحها گنجینهاو اسلحها اینم بگم از اویل 4 به بعد زامبی وجود نداره. توی اویل 4 زیگلوت ها بودن و اویل 5 ماجینی ها. که بر عکس زامبی ها توان فکر کردن دارن.
البته اسلحه دستشون دادن به نظر کاره درستی نبود چون بازیرو تقریبا تبدیل به یه شوتره محض کرد واین با اصل بازیه اویل تفاوت داره
مرسی

aydingta

کاربر سایت
May 30, 2006
541
نام
ایدین
مقایسه این دو بازی کاره درستی نیست. چون که این دو بازی تو دو نسل متفاوت عرضه شدند. گرافیک و صدا گزاری5 مسلما بالاتره اما نسبت به اویل 4 که مربوط به نسله قبله. منظور اینکه عظمت قسمت 5 به بزرگیه قسمهایه قبل تو نسل خودشون نبود. اما نباید فراموش کرد که اویل 5 ارزش تکراره مجدد بازیرو بالاتر برد مثل بدست اوردنه همه لباسها لوحها گنجینهاو اسلحها اینم بگم از اویل 4 به بعد زامبی وجود نداره. توی اویل 4 زیگلوت ها بودن و اویل 5 ماجینی ها. که بر عکس زامبی ها توان فکر کردن دارن.
البته اسلحه دستشون دادن به نظر کاره درستی نبود چون بازیرو تقریبا تبدیل به یه شوتره محض کرد واین با اصل بازیه اویل تفاوت داره
مرسی
بسیار نکته خوبی اشاره کردی!!!!!!!حرف منم همینه و البته یه چیز دیگه هم هست!
در کل resident evil بسیار از سبک قدیمیه خودش دور شده!از همون شماره 4!تو این 2 تا شماره به نظرم ترس به هیچ عنوان مثل شماره های قبل به خصوص شماره 3 وجود نداشت!
اون چیزی که همیشه از EVIL تو ذهنم داشتم همیشه اون ترسی بود که حتی باعث میشد من از ترس در کودکی PS1 رو خاموش کنم یا حتی یک بار از ترس از برقم کشیدم :laughing:
اما دریغ از یه خورده ترس یا معما!!!!!!:(

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
بازی واقعا ساده تر هم شده توی اویل 5 مثلا من توی اویل 5 وقتی دموها پخش میشه منتظر چند تا از اون دکمه فشار دادن های سخت اویل 4 میبودم در صورتی که در اکثر مواقع خبری نبود و اگر هم بود از نظر سختی به اویل 4 نمیرسید!
تمامی این مشکلات از اینجا نشات میگیره که "تم" سری اویل توی شماره 5 وجود نداشت در صورتی که در شماره 4 با اینکه حالت بازی تغییر کرد ولی تم سری اویل رو حفظ کرد.

اون چیزی که همیشه از EVIL تو ذهنم داشتم همیشه اون ترسی بود که حتی باعث میشد من از ترس در کودکی PS1 رو خاموش کنم یا حتی یک بار از ترس از برقم کشیدم

خب این تقصیر خودمونه چون وقتی بچه بودیم اویل رو میرفتیم ولی اگه رده سنی رو رعایت میکردیم کمتر میترسیدیم!!!:D
ولی عوضش الان توی اویل 5 کلی میخندیم از دست زامبی های موتور سوار!:D

A R A S H

کاربر سایت
Nov 1, 2006
390
خوبی سری های قبلی RE این بود که امید به کمک کسی اصلا نبود یه جو فوق العاده که هیچ وقت از یاد نمیره اما تو این سری جدید از در و دیوار امداد غیبی برات میباره مخصوصا که یه تیکه از RE 5 سه نفره همه میشن؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! مهمات که قربونش برم همه جا
بعید می دونم زرادخانه ارتش اینقدر مهمات داشته باشه;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر