امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین پلتفرم PC

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
تو اين تاپيك مي خوايم نظر شما و امتيازي رو كه به هر بازي ميديد مشخص كنيم تا شايد بتونيم بهترين بازي رو تو هر ماه يا سال با نظر خودمون انتخاب كنيم
پايين ترين امتياز 0
بالاترين امتياز 10
همراه نظر ( خواهشمند است نظر کارشناسانه باشه )

اینم بازی های سری 1 : ( تا تاریخ 5 مهر )

Wolfenstein
Wanted Weapons of Fate
Left 4 Dead

Bionic Commando
Call of Juarez Bound in Blood
Street Fighter IV

جواب لیست امتیازات سری اول :

امتیاز اعضای بازی سنتر به عناوین PC

اینم بازی های سری 2 ( با تشکر از میثم ) تا تاریخ 20 مهر :

Batman Akham Asylum
Resident Evil 5
Mini Ninja
NFS: SHIFT
Red Faction Guerilla
Darkest of days
Section 8
overlord 2
ARMA II
Trine
X-Men Origins: Wolvorine

جواب لیست امتیازات سری دوم :

اینم بازی های سری 3 : ( تا تاریخ 28 مهر )

Assassin's Creed
Bioshock
Brothers In Arms 3
Crysis
Crysis Warhead
Dark Sector
Dead Space
Far Cry 2
F.E.A.R 2
Gears of War
GTA IV
GRID
Mirror Edge

لیست امتیازات سری سوم :

بازیهای سری 4 ( تا تاریخ 5 آبان )

Splinter Cell: Double Agent
STALKER: Shadow of Chernobyl
STALKER: Clear Sky
Call of Duty 4
Call of Duty: World At War
Fallout 3
H.A.W.X
Resident Evil 4
Prince of Persia 2008
Burnout: Paradise
Mass Effect
Devil May Cry 3
Devil May Cry 4
Pro Evolution Soccer 2009
Colin Mac Rae: Dirt
Silent Hill: Homecoming

لیست امتیازات سری چهارم :

Last edited by a moderator:

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,539
last-day-of-june-cover.cover_large.jpg

گاهی آدم از یه شرکت های کوچک یه بازیایی میبینه مغزش سوت میکشه. یه بازی احساسی کامل. داستان فوق العاده. یه پایان بی نظیر. تنها اشکال بازی یکی خیلی کوتاه بودنش هست اون یکی کات سین های تکراری رو نمیشه رد کرد. دارم ایمان میارم آینده بازی ها همین شرکت های ایندی کوچک هستند مثل همین Ovosonico یا Team Cherry هستند.
امتیاز هم 8 از 10.

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
تو لیست دانلودم هست و تا نصف دانلود شده، با این حرفات میخوام بیخیالش بشم، با این حال میشه بیشتر توضیح بدی ازچه لحاظی بده؟
داستان سطحی . در حالت تک نفره هوش مصنوعی پایین همراه . مخفی کاری یکجورایی اجباری . باس های بیش از حد سخت ( عدم بالانس سختی بازی) جهان باز شدن . نمراتش زیر ۷۰ هستش . افت فریم و ...

• Like
Reactions: ahmad137456

Arp

کاربر سایت
Apr 5, 2019
112
نام
علیرضا
یه بازی تقریبا قدیمی و اوپن ورلد به اسم مافیا۲ قطعا از ۳ خیلی بهتره و غیر ممکنه کسی تجربه نکرده باشه من برای بار دوم تموم کردم امتیاز ۸.۵ از ۱۰

• Like
Reactions: kamyy and masoud101

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Gears of war 1 ultimate edition

113842

داستان : بازی در سیاره ای به نام سرا روایت می شود جایی که مواد معدنی زیادی برای استخراج دارد . در این بین نژادی به نام لوکاست ها به انسان ها حمله می کنند و بیشتر استحکامات و شهرهای انسان ها را نابود کرده . حال گروه های مقاومت مثل گروه مارکوس فنیکس وظیفه مقابله با این دشمن خون خوار را خواهند داشت ...

داستان بازی منو یاد فیلم های علمی تخیلی دهه 90 می اندازه . داستان خوب و سر راستی داره . بازی برای نسل هشتم ریمستر شده و تغییرات بسیار زیاد بصری اعم از رنگ بندی و نور پردازی زیباتر به خود دیده است . گرافیک بازی هم بهبودهای خوبی پیدا کرده . سیستم گیم پلی بازی تقریبا نرم و اساس کار آن بر کاورگیری و شلیک می باشد . بازی خطی همراه با همراهان (هوش مصنوعی) روایت می شود .
صدا گذاری بازی خوب مخصوصا صدای با ابهت مارکوس که می شه بهش اشاره کرد .
فکر کنم در سری چرخ دنده های جنگ بهترین شماره همین باشه ...

در کل برای آشنایی با این سری و شروع آن بازی زیبایی هستش مخصوصا با تغییرات و بهبودهایی که صورت گرفته . بازی کوتاه و حدود 6 ساعت گیمپلی دارد .

گیم پلی : 7 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 9 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 8 از 10

گرافیک فنی : 7 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :8 از 10
داستان : 8 از 10

نمره کل : 8 از 10

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Little Nightmare Secret Of The Maw DLC

114361

داستان : درباره پسری هست که مانند SIX (دخترک زردپوش داستان) در کشتی مرموز و غول پیکر اسیر شده و سعی دارد از آن فرار کند .

داستان این DLC به موازات داستان Six پیش می رود و شامل سه مرحله هست . به واقع این DLC از نظر سختی (من گاهی از اینترنت کمک می گرفتم) چیزی از خود بازی اصلی کم ندارد و حتی سخت تر هست .

حدود 3 4 ساعت شما را درگیر می کند و هیجان و تعلیق بالایی دارد . به مانند بازی اصلی فضاسازی عالی و نور و سایه و موسیقی زیبایی دارد و موجوداتی به نام Nome (کلاه کله قندی دارند) به شما کمک می کنند و حالت تعاملی دارد . گرافیک بازی هم قابل قبول هستش .
فقط یکی دو باگ و کنترل سخت بازی که حالت سه بعدی دارد آزاد دهنده هستش (گاهی)

(از شماره دوم بازی در جریان همایش گیمزکان 2019 رونمایی شد و در تاریخ نامعلومی در سال 2020 عرضه خواهد شد)

موسیقی و صدا گذاری : 8 از 10

نورپردازی و طراحی سایه ها :9 از 10

نمره کل : 8.5 از 10

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
114578

Dead Rising Remastered 2016

نکات خوب: آزادی عمل در کشتن زامبی ها و دشمنان. صداپیشگی خوب شخصیت فرانک وست. کات سین های خوب که روایت داستان را بهتر می کند. ماموریت های فرعی جالب.

نکات بد: ماموریت های اصلی تکراری هستند. به طور کل این بازی یک ریسمتر نیست و فقط یک پورت ساده نسخه ایکس باکس 360 روی پی سی است. سیستم بازی بر اساس یک تایمر مشخص شده و شبه واقعی است که البته در نوع خود جذاب است اما کمی بی جهت بازی را خسته کننده و طولانی می کند.

Score: 6.5

شروع بازی: 31 مرداد 1398
پایان بازی: 5 شهریور 1398​

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
Little Nightmare Secret Of The Maw DLC

View attachment 114361

داستان : درباره پسری هست که مانند SIX (دخترک زردپوش داستان) در کشتی مرموز و غول پیکر اسیر شده و سعی دارد از آن فرار کند .

داستان این DLC به موازات داستان Six پیش می رود و شامل سه مرحله هست . به واقع این DLC از نظر سختی (من گاهی از اینترنت کمک می گرفتم) چیزی از خود بازی اصلی کم ندارد و حتی سخت تر هست .

حدود 3 4 ساعت شما را درگیر می کند و هیجان و تعلیق بالایی دارد . به مانند بازی اصلی فضاسازی عالی و نور و سایه و موسیقی زیبایی دارد و موجوداتی به نام Nome (کلاه کله قندی دارند) به شما کمک می کنند و حالت تعاملی دارد . گرافیک بازی هم قابل قبول هستش .
فقط یکی دو باگ و کنترل سخت بازی که حالت سه بعدی دارد آزاد دهنده هستش (گاهی)

(از شماره دوم بازی در جریان همایش گیمزکان 2019 رونمایی شد و در تاریخ نامعلومی در سال 2020 عرضه خواهد شد)

نمره کل : 8.5 از 10

این بازی خیلی خوبه البته نسخه ی اصلی به مراتب از dlc هاش بهتره

• Like
Reactions: kamyy

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,349
نام
مسلم
Ys VIII: Lacrimosa of Dana
cover.jpg

9/10​

من قبلاً تجربه بازی کردن هیچکدوم از بازی های این سری رو نداشتم و واقعاً نمیدونستم باید چه انتظاری ازش داشته باشم. اولین غافلگیریم بعد از شروع بازی این بود که بازی JRPG نبود و اکشن ادونچر بود. البته المان نقش آفرینی توش بود ولی عمده گیم پلی بازی خلاصه میشد توی دفاع و جاخالی دادن و حمله کردن (که فقط هم با یه دکمه انجام میشه و حرکات زیادی هم نداره) ولی همین مکانیزم ساده جذابیت خودش رو از دست نمیده به این خاطر که 6 تا شخصیت قابل بازی داخل گروه هست که میشه بینشون شیفت کرد و هر کدوم سلاح و سبک مبارزه و اسکیل های مختص خودشون رو دارن (البته من همه گروه دخترونه کرده بودم) و دلیل دیگه اش اینه گیم پلی بازی واقعاً چالش برانگیزه و با اینکه روی حالت نرمال بازی کردم ولی خیلی وقت ها دشمن های بازی به راحتی میتونستن گروهم رو سلاخی کنن و همیشه باید با تمرکز کامل حرکات دشمن ها رو دنبال میکردم مخصوصاً برای یکی از باس های اختیاری که سرعت عمل و قدرت خیلی زیادی داشت و حسابی عرقم رو درآورد. بخش مهم دیگه گیم پلی گشت و گذار و جمع آوری موارد مورد نیاز و تکمیل نقشه بود که این بخش هم بسیار لذت بخش بود چون بازی محیط های خیلی متنوع و زیبایی داره. یکی دیگه از جذابیت های گیم پلی مینی گیم ماهیگیری هست که منو حسابی معتاد خودش کرده بود و هر کجا میرفتم مدام یه چشمم دنبال پیدا کردن مکان های ماهیگیری بود.

داستان بازی یکی از یونیک ترین داستان هایی که تا حالا دیدم. با شروع بازی بازیکن اصلاً انتظار نداره که با چه حوادث و اتفاقاتی قراره روبرو بشه و روایت بازی هم خیلی استادانه بازیکن رو با خودش همراه میکنه و در جای مناسب پیچش های داستانی رو به نمایش میذاره. تنها عیبی که توی داستان دیدم این بود که به نظر خودم نتونست اونطوری باید حق مطلب رو در مورد پایان دادن داستان ادا کنه. البته پایان بازی اصلاً بد نیست ولی اونجوری که من انتظار داشتم راضی کننده نبود. شخصیت های داستان هم با اینکه اکثراً تیپ های کلیشه ای هستن ولی هیچکدوم آزاردهنده نیستن (حتی به خاطر یکیشون ترغیب شدم که Ys: Memories of Celceta رو هم بازی کنم) و فقط با شخصیت اصلی یکم مشکل شخصی دارم اونم چون کلاً از این تیپ آدم های کاملاً سفید خوشم نمیاد وگرنه بقیه خوب بودن مخصوصاً Dana که واقعاً به یکی از شخصیت های محبوبم تبدیل شد.

گرافیک بازی اولش به نظرم خیلی ساده و قدیمی اومد ولی بعد که فهمیدم بیس بازی PS Vita بوده دیگه اذیتم نکرد. البته یه سری انیمیشن ها مثل انیمیشن در جا چرخیدن شخصیت ها هنوزم یکم آزاردهنده بود ولی نه در اون حد. موسیقی هم ترک های زیادی نداره و اکثراً هم بیاد موندنی نیستن ولی در کل خوب بود. میمونه صداگذاری که متاسفانه نصفه نیمه انجام شده بود که این مورد رو توی هر بازی میبینم واقعاً تاسف میخورم.

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
clementine.jpeg

The Walking Dead
یه تجربه فوق العاده دیگه از Telltale، داستان دختر بچه ای که باید در دنیای هیولاها بزرگ بشه، تصمیمات سخت بگیره، با آدمای خاکستری زیادی آشنا بشه دوستشون داشته باشه، بهشون اعتماد کنه و بعدا شاید از دستشون بده، دنیای ناجوانمردانه ای که باید درش زنده بمونه و برای زنده موندن باید تغییر کنه، شاید در بین هیولاها هنوزم کسایی باشن که ارزش زنده موندن رو داشته باشن!

معمولا از بازیای این سبکی انتظار داریم داستان دراماتیک و شخصیت پردازی های خوبی داشته باشن چیزی که دیگه در اکثر بازی های AAA نمیبینیم، مردگان متحرک داستان خوبی داره، شخصیت های بازی همگی خاکستری و ملموسن، انتخاب ها گاها واقعا سخته دقیقا مثل زندگی واقعی. گرافیک بازی توی فصول اول و دوم زیاد خوب نیست که خب برمیگرده به محدودیت های گرافیکی نسل 7، اما در فصول سوم و مخصوصا چهارم گرافیک بازی خیلی بهتر میشه که البته همچنان اون استایل کامیک بوکی که سایر بازی های telltale دارن رو حفظ میکنه.
اما ایرادات بازی به نظر من
بزرگترین مشکل من با این سری ورود تعداد زیادی کاراکتر و حذف اون ها بعد از یه مدت زمان مشخص بود، تا جایی که بعد یه مدت تقریبا هر کاراکتری جدیدی وارد داستان میشه انتظار حذفشو داریم که البته اشکالی نداره و خب شاید چیزیه که در واقعیت هم انتظارشو داریم اما به نظر من توی این بازی بیش از حده و شاید دل زده تون کنه، مشکل دیگه که تقریبا تمام بازی های که با انتخاب شما پیش میرن دارن اینه که انتخاب ها خیلی مواقع شاید این توهم رو ایجاد کنه که واقعا دارید تغییر بزرگی توی روند داستانی ایجاد کنید اما عملا اینطور نیست و در اصل بازم دارید توی یه چارچوب نسبتا بسته پیش میرید که خب از حقم نگذریم ایجاد پیچیدگی زیاد در روند داستانی هم این اجازه رو نمیده، مثلا انتخاب بین نجات کاراکتر x و یا y، توی موارد زیادی وقتی شما مثلا کاراکتر x رو نجات میدید و کاراکتر y میمیره، در ادامه داستان کاراکتر x هم خیلی زود به شکلی حذف میشه چون اگه قرار باشه کاراکتر x هم مدت زیادی زنده بمونه به مرور زمان تفاوت داستان با حالتی که کاراکتر y رو نجات دادید خیلی زیاد میشه و خود این باعث ایجاد یه پیچیدگی زیاد در داستان و سناریو چینی های زیاد میشه. مثال عینی این وضعیت در پایان فصل 2 هست که شما باید بین 2 کاراکتر دوست داشتنی یکی رو انتخاب کنید اما کسی رو هم که نجات میدید خیلی زود و به شکل مسخره ای در ابتدای فصل سوم از دستش میدید! در واقع وقتی بازی به شما حق انتخاب میده انتخاب شما زیاد مهم نیست!
مورد دیگه افت قابل توجه مجموعه در فصل سوم بود که رسما داستان رفت توی جاده خاکی که باز خداروشکر در فصل چهارم خـــیلی خوب جبران شد و بازی پایان بندی خیلی خوبیم داشت.

در کل برای من تجربه فوق العاده ای بود، داستان خوب + خلق شخصیت های ملموس و لحظاتی که باهاش بخندی یا اشک توی چشمات جمع بشه، دو راهی های سخت و در کل دنیای تاریکی که نمیشه به هیچ کس اعتماد کرد (دقیقا مثل دنیای که داریم توش زندگی میکنیم) مهمترین نکات مثبتی بود که این اثرو برام تبدیل به یه تجربه فراموش نکردنی کرد.

در آخر داستان شاید از خودتون بپرسید هیولاهای واقعی زامبی ها بودن یا آدما؟!!

نمره من: 9/10

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Control 2019

115188

داستان : درباره دختری به نام جس Jesse هست که در اولین روز کاری در ساختمان فدرال FBC وارد ماجرایی مرموز و ماورالطبیعه می شود ...

(این بازی خیلی ارزان گیر آوردم و از هیچی بهتر هست .):-bd:*

بازی جدید استدیو رمدی واقعا تخیلی محض بود . بازی در ابتدا بازیباز را وسط جریان داستان قرار می دهد و باید از نوشته ها و فیلم هایی که در بازی پیدا می شود و صحبت با NPC ها جریان متوجه شود .
در کل داستان بازی خوب هست . گیم پلی بازی و سیستم ارتقا قابلیت ها خیلی عالی کار شده و روان هست .
بازی خیلی بهینه نیست و دما CPU بالا می رفت و فن ها سنگین کار می کردند .
نورپردازی عالیه فقط در مکان هایی که در دست دشمن (نیروهای هس) می باشد رنگ قرمز غالب هستش و کمی اذیت می کند . مبارزات زیبا و عالی کار شده و پرتاب کردن تقریبا هر شی به سمت دشمنان ممکن هست و بازی دارای چند باس فایت هستش . به واقع تخریب پذیری در این بازی شاهکاره و من تا بدین حد ندیده بودم (خیلی جزیی کار شده مثلا یک قاب عکس روی دیوار می تونه از وسط تکه شود و لبه های برش خورده معلوم هستش!! )

نقشه بازی خیلی تو در تو و پیچیده هست و پیدا کردن مسیر گاهی واقعا آزار دهنده می باشد و از لذت بازی کم می کند (حتی ممکن هست گم شوید و در مسیر با اینکه قبلا پاک سازی کرده اید ولی باز دشمنان پیدا می شوند و دوباره باید مبارزه کنید) .
مکان بازی 5 طبقه هست که هر طبقه واقعا بزرگ و پرجزییات طراحی شده اما رنگ بندی در بیشتر مواقع بی روح و مصنوعی هستش . در کل کوانتوم بریک بهتر می پسندم در مقام مقایسه که به این بازی خیلی نزدیک هستش .
تنوع اسلحه ها در بازی کم و تنوع دشمنان تقریبا خوب هست . (یک سری دشمنان هاگ مانند در بازی هست که منو یاد زامبی های بازی The Last of us می انداخت .)

با ترکیب ماموریت های اصلی و فرعی حدود 10 ساعت گیم پلی دارد . کلا اگه به بازی های تخیلی با چاشنی توهم و محیط های عجیب مکعب مانند علاقه دارید بازی خوبی هست وگرنه یک بازی معمولی که زود از یادها می رود . امیدوارم بازی بعدی آلن ویک 2 باشه با اون محیط های زیبا و اتمسفر سحرانگیزش .

گیم پلی : 8 از 10
داستان : 9 از 10

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Dark pictures anthology man of medan

115378

داستان : درباره پنج ماجراجوی جوان هست که بعد از درگیری با سه اراذل و اوباش سر از کشتی مرموز و ترسناک و متروکه ای مربوط به جنگ جهانی دوم در می آورند ...

بازی بسیار زیبا که نقطه عطف آن گرافیک بسیار بالا و طراحی چهره های خیلی طبیعی هستش که گاهی من فکر می کردم یک فیلم سینمایی را دارم تماشا می کنم . حجم بازی هم بالا هست و حدود 60 گیگ بعد از نصب حجم دارد . بازی روی کامپیوتر مشکل افت فریم و لگ و ... ندارد . نسخه Fitgirl بازی بدون مشکل هست .
نور پردازی و اتمسفر و رنگ بندی بازی بسیار عالی کار شده و حس کهنگی و تسخیر شدن مکان به شما القا می کند .
تنها مشکل بازی کنترل خشک افراد و اینکه برای برداشت اشیا مورد نظر باید حتما در یک فاصله مشخص از آنها قرار بگیرید وگرنه نمی توانید آن شی را بردارید .
در بازی انتخاب ها در زنده نگه داشتن اشخاص نقش پر رنگی دارد و هدف بازی این هست که هر پنج نفر سالم و زنده نگه دارید .
(من فقط تونستم آن دو برادر زنده نگه دارم و آن شی مربوط به موتور قایق هم شکستو در کشتی گیر کردم)
بازی حدود 4 ساعت گیم پلی دارد که لذت بخش با ارزش تکرار بالا مخصوصا اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید هست .

شماره بعدی بازی با نام Little Hope احتمالا در اسفند ماه 1398 خواهد آمد .

گرافیک فنی : 9 از 10
داستان : 7 از 10

mostafaskip

کاربر سایت
May 28, 2015
502
نام
مصطفی
Wolfenstein Youngblood

6/10

نکات مثبت:
گان پلی جذاب و بهینه سازی خوب واسه pc به لطف vulkan

نکات منفی:
طراحی مراحل اصلاً چنگی به دل نمیزد
رابطه بین دو خواهر و شخصیت هاشون جذاب نبود
طراحی باس فایت ها افتضاح
'افکت خون' نسبت به عناوین قبلی، قابل قبول نیس
داستان بدون کشش

خلاصه اگر دو قسمت قبلی رو بازی کردید اصلا نیازی نیست سراغ این برید، چرا که ممکنه تجربه اون دو قسمت رو هم به کام‌تون تلخ کنه

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
forza horizon 3
گيم پلي عالي و هيجان انگيز، گرافيك چشم نواز و بي نقص و متنوع
واقعا از همه نظر بازي خوبيه.
امتياز ٩.٥
forza horizon 4
گرافيك منحصر به فرد، تنوع زياد اتوموبيل و تغيير فصل ها خيلي خوبه، اما حس رقابت نداره و انگيزه كافي رو نميده... اول و دوم و پنجم و ... شدن، بازم باعث ميشه بازي ادامه پيدا كنه.
ولي در كل بازي فوق العاده اي هست.
امتياز : ٩
metro 2033 redux
گرافيك و اتمسفر دل نشين، گيم پلي خوب و داستان قابل قبول
امتياز ٩
metro last light redux
گرافيك و اتمسفر اين بازي واقعا حرف نداره و گيم پلي و شخصيت ها هم بهتر از نسخه قبلي هستن
امتياز ٩/٥
metro exodus
بهترين گيم پلي و تنوع رو توي سري داره ، گرافيك مثل هميشه عالي...
اما حيف كه اون روح و اتمسفر دوست داشتني مترو توي اين بازي نبود،، تو كل بازي حس دلتنگي محيط هاي تاريك و بسته ي مترو رو داري....
در كل بازي خيلي خوبيه.. اما ديگه مترو نيست
امتياز ٨

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
man of medan
من طرفدار پر و پا قرص اين سبك هستم و اگر هم بازي خيلي خوبي نباشه بازم دوسش دارم.
اما اين بازي از ميانگين امتيازاتش يكم بهتره واقعا...گرافيكش كه عاليه .. فريم ريت هم يك ثانيه زير ٦٠ نمياد. تاثير انتخاب ها هم خيلي خوبه..
اوايل بازي خيلي خوب نيست و با پيشروي در بازي و ادامه داستان همه چيز خيلي خوب ميشه و خيلي زود هم بازي تموم ميشه. به نظر من حتما ارزش تجربه كردن رو داره
امتياز ٧.٥
sunset overdrive
به بازي فوق العاده فان و سرگرم كننده. گرافيك شاد و رنگارنگ با گيم پلي اعتياد آور.
خيلي تجربه خوبي بود
امتياز 8.5

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Blair Witch 2019

115571

داستان : درباره پلیسی به نام ELLISE می باشد که خاطرات دردناکی از جنگ (فکر کنم جنگ آمریکا و عراق) دارد و قدم به دل جنگل های Black Hills برای پیدا کردن پسری به نام پیتر می گذارد ...

بازی بر اساس فیلمی به نام جادوگر شهر بلیر 1999 ساخته شده . بازی ژانر جنایی رمز آلود (توهمی) و ترسناک (ترس روانشناختی) دارد . در طول بازی بارها فلش بک هایی به گذشته زندگی الیس و خاطرات دردناک او در جنگ را مشاهده می کنیم . بازی با بازی Outlast تفاوت هایی دارد . آن بازی فرار کردن و تلاش برای بقا هست ولی این جنایی و جستجو کردن و حل معماها .

در این سفر سگی به نام بولت شما را همراهی می کند که می توانید به او دستوراتی مانند جستجو کردن بدهید و کمک شایانی به شما خواهد کرد .
معماهای بازی هم جالب و خوب هستند ولی بیشتر پایه بازی بر روی پیدا کردن نوارهای ویدیویی هست که در هنگام پخش آنها می توانید وقایعی که رخ داده را عقب جلو کرده (شبیه کوانتوم بریک (بازی با زمان)) و راه را برای پیشروی باز کنید . (مثلا در مسیر درختی افتاده و مسیر را مسدود کرده . با تماشای فیلم مربوطه لحظه قبل از افتاده درخت را Pause کرده و می بینید که در روبه روی شما درخت ایستاده شده و مسیر باز می شود )

الحق این بازی نه جهان باز هست نه خطی . بیشتر شبیه هزارتو در هم و دایره واری هست که به بازیباز حس سرگشتگی و ناامیدی و گم شدن محض را القا می کند . واقعا پیدا کردن مسیر درست در تاریکی جنگل خیلی سخت هست و بارها مسیر را اشتباه خواهید رفت و به نقطه ابتدایی بر خواهید گشت .

گرافیک هنری بازی و رنگ بندی خیلی عالی کار شده اما گرافیک فنی یک سطح پایین تر قرار دارد . نسخه Fitgirl بازی مشکلات باگ و افت فریم را تا حدود زیادی کاهش داده .

کسانی که علاقه به سر گیجه در طی یک بازی ویدیویی را دارند این بازی توصیه می شود :-bd.
مبارزات بازی بیشتر فرار کردن از دست موجوداتی عجیب به کمک دوربین و یافتن مسیر درست و مبارزه با نور (مثل آلن ویک) برای فراری دادن موجودات هست .
بازی حدود 6 ساعت گیم پلی دارد . خبری از نقشه و راهنما در بازی نمی باشد . فقط باید به شانس متکی باشد و کمی تجزیه و تحلیل . به طور کل داستان بازی کمی مبهم و ناتمام هست . (فکر کنم بر اساس داستان واقعی باشد !!!!!) عکسی هم که مشاهده می کنید جناب Carver شخصیت منفی بازی هست که معلوم نیست واقعی هست یا توهمB-):-s

گرافیک هنری و طراحی محیط : 9 از 10

داستان : 7 از 10

نمره کل : 7.5 از 10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر