امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین پلتفرم PC

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
تو اين تاپيك مي خوايم نظر شما و امتيازي رو كه به هر بازي ميديد مشخص كنيم تا شايد بتونيم بهترين بازي رو تو هر ماه يا سال با نظر خودمون انتخاب كنيم
پايين ترين امتياز 0
بالاترين امتياز 10
همراه نظر ( خواهشمند است نظر کارشناسانه باشه )

اینم بازی های سری 1 : ( تا تاریخ 5 مهر )

Wolfenstein
Wanted Weapons of Fate
Left 4 Dead

Bionic Commando
Call of Juarez Bound in Blood
Street Fighter IV

جواب لیست امتیازات سری اول :

امتیاز اعضای بازی سنتر به عناوین PC

اینم بازی های سری 2 ( با تشکر از میثم ) تا تاریخ 20 مهر :

Batman Akham Asylum
Resident Evil 5
Mini Ninja
NFS: SHIFT
Red Faction Guerilla
Darkest of days
Section 8
overlord 2
ARMA II
Trine
X-Men Origins: Wolvorine

جواب لیست امتیازات سری دوم :

اینم بازی های سری 3 : ( تا تاریخ 28 مهر )

Assassin's Creed
Bioshock
Brothers In Arms 3
Crysis
Crysis Warhead
Dark Sector
Dead Space
Far Cry 2
F.E.A.R 2
Gears of War
GTA IV
GRID
Mirror Edge

لیست امتیازات سری سوم :

بازیهای سری 4 ( تا تاریخ 5 آبان )

Splinter Cell: Double Agent
STALKER: Shadow of Chernobyl
STALKER: Clear Sky
Call of Duty 4
Call of Duty: World At War
Fallout 3
H.A.W.X
Resident Evil 4
Prince of Persia 2008
Burnout: Paradise
Mass Effect
Devil May Cry 3
Devil May Cry 4
Pro Evolution Soccer 2009
Colin Mac Rae: Dirt
Silent Hill: Homecoming

لیست امتیازات سری چهارم :

Last edited by a moderator:

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,351
نام
Matthew
capsule_616x353.jpg

من فقط نسخه ۱ از گیرز رو بازی کرده بودم. نسخه ۴ رو هر کاری کردم اجرا نشد و بیخیالش شدم.
سری ۵ رو تو کنسول یکی دو چپتر رفته بودم و خوشم اومده بود. همیشه سعی میکنم یه شوتر تمام عیار رو سیستمم باشه فقط بکشم برم جلو :D و این بازی همین نیاز منو به خوبی پاسخ داد.

هم نسخه ۱ و هم این نسخه برای من از لحاظ گیم پلی در دسته ی بهترین ها قرار میگیره. لذت کشتن سوارم ها، بهترین چیزی هست که گیمر میتونه از این بازی کسب کنه. ۸۰٪‌ بازی رو با دو تا سلاح همیشگی سری رفتم (۹۹٪‌با لنسر)
ولی در کل سلاح های خوب دیگه ای هم تو بازی پیدا میشد. باس ها و جوجه باس های بازی هم خوب بودن البته یکم تکراری میشدند ولی کشتنشون همچنان لذت سابق رو حفظ میکرد :D

داستان بازی رو سعی کردم اوایل بفهمم ولی واقعیت جذابیت آنچنانی برام نداشت و در ادامه زیاد دنبال نکردم. البته شما کات سین ها رو نمیتونستی رد کنی و مجبور بودی نگاه کنی ولی خب دقت و توجه زیادی بهشون نداشتم.
تنوع مراحل و طراحیشون هم خوب بود.

از بعد فنی مثل گرافیک، طراحی محیط،‌ صداگذاری ها و همچنین بهینه سازی، تیم سازنده و بازی نمره ی قبولی رو میگیرند.

باس آخر زیاد چالش برانگیز نبود !

Gears 5 : 8/10​

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
Baldur's Gate 3
1712723475997.png

حدود 3 ماه درگیرش بودم و یواش میرفتم رسما یه بخشی از زندگیم شده بود، غرق دنیاش شده بودم و با تک تک شخصیتا ارتباط برقرار کرده بودم، بازی اینقد نکات مثبت داره که نمیدونم از کجا میشه شروع کرد!

تجربه Baldur's Gate 3 بنظرم به گیم محدود نمیشه چون یه جورایی ترکیب چندین مدیای مختلف هست.
راوی داشتن و نحوه روایت داستان مثل این میمونه به یک رمان صوتی فانتزی سطح بالا داری گوش میدی (بعضی مواقع چشامو میبستمو بدون نگاه کردن به تصویر صحنه هایی که راوی توضیح میداد رو تصور میکردم)
تعداد کاتسین های زیاد و پرفورمنس قوی بازیگرا حس یک سریال با کیفیت رو میداد.
گیمپلی گسترده و آزادی عملش یک تجربه گیمینگ کامل رو بهت میداد که اجازه انجام هرکاری رو بهت میداد.

هنوز نمیدونم چطوری تونستن اینارو با هم ترکیب کنن اونم با این گستردگی و همچین پکیج تقریبا بی نقصی ارائه بدن.
----

نکات مثبت:
اولین بازی CRPG هست که بازی میکنم و همین Turn-based بودنش باعث شد دیر بیام سمتش، اولش کمی گیج کننده بود برام اما مکانیکای گیم که دستم اومد کم کم کامبت بازی جذاب شد و از اواسط بازی به اینور اینقد خوب شده بود که دیگه از خودم میپرسیدم کی میخواد برگرده به Real-time :D از بس کامبت جذاب و گسترده ای داره و دست پلیر رو تو همه مدل پلی استایل باز میزاره.

داستان اصلی که عالیه، کوئست دیزاین بی نظیر که به قدری با داستان اصلی قاطی میشه که اصلا متوجه نمیشی داری مراحل اصلی رو میری یا فرعی، اکثرشون هم تاثیر مستقیم روی داستان اصلی دارن.
اونش به کنار، سطح داستان بعضی از کوئست لاین ها به راحتی از داستان اصلی خیلی از بازیای خطی هم بهتره.

سطح نویسندگی به شکل عجیبی بالاست، کرکترهای پرعمق که دوس داری بک استوری همشون رو بدونی، شخصیتشون هم در طول بازی بر اساس انتخاب هات درحال تغییر هستند، یعنی نه تنها خودت این حق انتخاب رو داری که Hero یا Villain داستان باشی، انتخابات روی سرنوشت کرکترها و خوب و بد شدنشون تاثیر مستقیم داره، همه اینا دست به دست هم میده تا هر کسی تجربش از بازی با اون یکی دیگه متفاوت بشه و دفعه بعدی که بازی رو شروع میکنه با یه چیز جدید روبرو بشه.

نمونش شخصیت Karlach (همینی که رو امضام هست) رسما میتونه یه کتاب آموزشی باشه واسه بقیه دولوپر ها تو ساخت Strong Female Character (حالا چه بازی چه فیلم و سریال) بر خلاف بقیه که میان یک شخصیت زن کلیشه ای مقوا میسازن که همه رو میترکونه و اخلاق مردونه داره اما تو جلد زن، اینجا قضیه برعکسه، با اینکه ظاهر قویی داره اما از درون شخصیت بشدت دوس داشتنیی داره که بخاطر گذشتش و اتفاقاتی که واسش افتاده میشه خیلی راحت باهاش ارتباط برقرار کرد، مخصوصا دیالوگایی که واسش نوشتن بشدت تاثیر گذار هست همراه با پرفورمنس بازیگرش که حرف نداشت.

از اکسپلوریشن هم همینقد بگم که خیلی کژوال داری تو محیط دور میزنی ببینی گوشه مپ چه خبره یه دفعه بعد یک ساعت به خودت میای میبینی کلی از مسیرت دور شدی افتادی وسط یک موقعیت بشدت حساس با کلی انتخاب مهم که ممکنه به مرگ دائمی یکی از شخصیتای اصلی ختم بشه مثلا!
هر گوشه از مپ یه NPC جالب، یه مینی استوری جذاب و ... وجود داره که اکسپلوریشن رو خیلی ارزشمند میکنه، برعکس اکثر بازیای اپن ورد دیگه که با یه سری اکتیویتی تکراری پر شده تا فقط پلی تایم رو ببره بالا.

Voice Acting ـش شاید قوی ترین چیزی باشه که تو یک بازی دیدم، پرفورمنسی که من از این بازیگرا دیدم بدون اغراق در حد اسکار هست، لعنتی حتی یه سری NPC که جز شخصیتای اصلی هم نیستن میبینی یک پرفورمنس احساسی قوی ارائه میدن که فک میکنی طرف پای جونش وسط بوده اینقد احساسات گذاشته پای این کرکتر :D واقعا تو یک لول دیگه ای هست، هر چی جایزه تو این کتگوری بردن حقشونه.

گرافیک فنی شاید بهترین نباشه اما تو بخش هنری جبران میکنه، در مورد موسیقی هم نگم که چقد بیرون از بازی آهنگاشو تو اسپاتیفای گوش دادم حتی قبل اینکه بیام سمت بازی، حرف نداره موزیکش.

نکات منفی:
نمیتونم ایراد خاصی ازش بگیرم اما اگه مجبور باشم خیلی سخت گیری کنم میشه به باگاش اشاره کرد، همینطور هوش مصنوعی کامپنین ها یه سری باگ داره (مثلا میخوای از یه جایی بپری میبینی نمیپرن باید خودت دستی کنترلشون کنی)
همینطور لودینگ تایمش به نسبت طولانی بود با اینکه روی SSD خوبی نصبش کردم.

نمره: 10/10
(اولین بازی هست که 10 میدم:D)

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,653
نام
milad
373178d3-ae11-492a-b550-73e49b487103.jpeg
uncharted legacy of thieves collection
88/100
از اخرین باری که من نسخه 4 این بازی رو انجام دادم نزدیک 8 سال میگذشت تا اینکه دو باره با pc شروع کردم بازی کنم اینبار با تجربه متفاوت و صد البته بهتر
.
گرافیک هنری بازی عالی بود گرافیک فنی بازی هم به لطف pc و تنظیمات max به مراتب بهتر شده بود
و در کل یکی از زیبا ترین گرافیک هایی بود که واقعا حس واقع گرایانه ای به پلیر القا می کنه
.
یکی از بازی های بود که جذاب ترین و نفس گیر ترین اکشن رو داشت و فوق العاده لذت بخش بود
.
بهینه سازی بازی ایرادات جزئی ای داشت و بخوبی هم پولیش نشده بود که گاها باعث باگ هایی میشد و از طرفی بازی بخوبی واسه موس و کیبورد بهینه نشده بود
که این موارد به لطف استودیو iron galaxy کاملا طبیعی بود .
من با تنظیمات گرافیکی max و با فریم ریت که رو 75 قفل بود بازی رو انجام دادم که 99 درصد مواقع فریم ریت پایدار بود و شاید چند بار افت فریم لحظه ای اتفاق افتاده که قابل چشم پوشیه چون اصلا حس نمیشد
بقیه موارد بازی مثل گیم پلی ، صدا گذاری ، طراحی مراحل ، داستان ، موسیقی و... عالی بودن
.
اما در مورد DLC ه the lost legacy که اولین بار بود رو pc داشتم تجربش میکردم و اوایل شروع بازی زیاد جذبش نشده بودم اما با گذشت زمان دیدم تجربه متفاوتی در مقایسه با نسخه 4 داره و واقع لذت بخش و منحصر به فرده و میشه با در نظر گرفتنش به عنوان یه بازی کامل امتیاز خوبی بهش داد
..
امتیازی که به بازی دادم با در نظر گرفتن مشکلات فنی که داشت بود و بادرنظر نگرفتن اونا 6 یا 7 نمره بیشتر میدادم .

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,983
نام
احمد
The Last of Us™ Part I

در مورد بازی واقعا چی بگم؟ همین که بعد از N بار بازی کردنش میشنیم تک تک دیالوگ رو با دقت بسیار فراوان گوش میدم و لذت میبرم از این شخصت پردازی خودش خیلی حرفه
هنوز که هنوزه یک ساعت اول بازی اشک رو داخل چشم های ادم در میاره
هنوز که هنوزه وقتی که وارد منوی بازی میشم این موسیقی سهمگینش لرزه به اندام ادم میندازه
از شخصیت پردازی تس بگم یا جوعل یا تامی یا سارا؟ یا الی؟ که هر کدوم دنیای هستن برای خودشون
گیم پلی بازی ، انیمیشن ها، نورپردازی ها، بافت ها که همگی با لست پارت 2 ست شدن
گرافیک بازی هم یک جاهایی ماورای کیفیت میشه
تقریبا میشه گفت با نسخه پلی 3 و ریمیستر نسخه 4 و ریمیکش رو کامپیوتر تقریبا 13 باری بازی رو تموم کردم که برای یک بازی داستانی 10 ساعته بی سابقه بوده تو زندگیم
موقعه بازی کردن بازی واقعا حس نوستالوژی شدیدی برام پیش میومد وخصوصا وقتی که صحنه های بازی منو میبردن به دوارنی که پلی 3 داشتم و پلی 4 داشتم اصلا حس عجیبی برام داره بازی
این بازی یکی از اون بازی هایی هست که قبل از مرگ باید تجربه کنید
10/10
______
در مورد کیفیت فنی بازی هم چند روز پیش اپدیت 1/1/3 منتشر شد و حقیقتا هیچ پیشرفتی بازم ندیدم هنوز مصرف ویرم و رم بازی بالاست هیچ مصرف پردازنده از 50 درصد شده 80 درصد بدتر خراب کردن و هنوز کرش کردن بازی از اواسط بازی به بعد هست.

_____

Ƥ.s.Y.c.H.o

کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,351
نام
Matthew
U7upXr8sWnG4v9MevLXGcBeI.jpg

خیلی خودمونی بگم:‌ به شخصه برای من دنیای گیمینگ با فرانچایز هایی نظیر کالاف، بتلفیلد و ان اف اس و اساسین ها و ... تعریف می شد.
سری کالاف هم همیشه با کمپین بی نظیرش محبوب بود ولی از بعد از Advanced Warfare دیگه زد جاده خاکی و فاجعه بود. البته استارتش با Ghosts زده شد ولی Ghosts و AW عناوین بدی نبودند البته هیچوقت فن های MW و BO های اول رو به طور کامل راضی نمی کرد.

از بلک آپس ۳ به بعد هیچ کدوم از کالاف هارو بازی نکردم. این بازی رو هم صرفا راجع بهش شنیده بودم که تونسته رضایت منتقدان و کاربران رو جذب کنه.

البته بگم Cod MW 2019 رو دوست داشتم تجربه کنم که کرک نشده ولی قصد دارم اشتراکی تجربه کنم. داشتم برای همین منظور میگشتم که متوجه شدم BO Cold War بخش کمپینش کرک شده.

روایت بازی و اتفاقات داستان بارها من رو یاد BO های اول بخصوص نسخه ۱ انداخت. بازی بیشتر از قبل تم جاسوسی و یکم مخفی کاری به خودش گرفته بود که همین امر تونسته بود تجربه ی متفاوت تری ارائه بده و بنظرم موفق هم بوده است.
گرافیک بازی قابل قبول بود. گیم پلی که همیشه نقطه قوت سری کالاف هست و تنوع اسلحه هاشم دوست داشتم. تقریبا همه ی سلاح هاشو تست کردم و پیشبرد بازی با هرکدومشون جذاب بود.
در کل یه گیم پلی روون و جذاب با طراحی خوب مراحل رو به خوبی پیاده سازی کرده بودند.

متوجه شدم که سه تا پایان متفاوت داره بازی و خب من حقیقت رو گفتم. یکم برام گنگ شد که پرسیوس چی شد کی بود و چه کرد :D بعد چرا تهش باز اون یارو ادلر میخواست مارو بکشه یعنی کی بهش دستور داده که مارو بکشه؟
احتمالا برای اینه که بتونند ادامه اش رو بسازند درسته(؟)

Call of Duty: Black Ops Cold War (2020) - Campaign Only : 9 /10​

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
Gold User
Mar 12, 2011
932
نام
کیوان
متوجه شدم که سه تا پایان متفاوت داره بازی و خب من حقیقت رو گفتم. یکم برام گنگ شد که پرسیوس چی شد کی بود و چه کرد :D بعد چرا تهش باز اون یارو ادلر میخواست مارو بکشه یعنی کی بهش دستور داده که مارو بکشه؟
احتمالا برای اینه که بتونند ادامه اش رو بسازند درسته(؟)
بخاطر اینکه ما جاسوس شوروی بودیم در اصل و شست و شوی مغزی شدیم و دیگه بعد برطرف کردن تهدید پرسیوس بدردشون نمیخوریم و به هرحال غیر قابل اعتماد هستیم تو دنیای جاسوسها هم کسی دلش به حال کسی نسوخته. پرسیوس جاسوس شوروی که انقدر ناشناس که حتی خود روسها هم نمیدونن کجاست دقیقا deep undercover ـه. بعد پرسیوس متوجه شده که آمریکاییها بدون اینکه به متحدهاشون بگن مخفیانه تو تموم شهرهای اروپای غربی بمب اتم مخفی کردن تا اگر جنگ جهانی سوم شد و شوروی تونست اروپای غربی رو بگیره بمبها رو بترکونن. پرسیوس متوجه شده و میخواد این بمبها رو همین الان فعال کنه تا اروپای غربی از بین بره و تموم متحدهای آمریکا دشمنش بشن. دروغ هم که بگی کلا یه ماموریت دیگه رو میری و با پرسیوس ارتباط برقرار میکنی و اون با نیروهاش تله میزاره همه آمریکاییها رو میکشه از جمله Adler. بعدشم با هم میرید بمبها رو میترکونید شما هم زنده میمونی. :D

Ƥ.s.Y.c.H.o

کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,351
نام
Matthew
بخاطر اینکه ما جاسوس شوروی بودیم در اصل و شست و شوی مغزی شدیم و دیگه بعد برطرف کردن تهدید پرسیوس بدردشون نمیخوریم و به هرحال غیر قابل اعتماد هستیم تو دنیای جاسوسها هم کسی دلش به حال کسی نسوخته. پرسیوس جاسوس شوروی که انقدر ناشناس که حتی خود روسها هم نمیدونن کجاست دقیقا deep undercover ـه. بعد پرسیوس متوجه شده که آمریکاییها بدون اینکه به متحدهاشون بگن مخفیانه تو تموم شهرهای اروپای غربی بمب اتم مخفی کردن تا اگر جنگ جهانی سوم شد و شوروی تونست اروپای غربی رو بگیره بمبها رو بترکونن. پرسیوس متوجه شده و میخواد این بمبها رو همین الان فعال کنه تا اروپای غربی از بین بره و تموم متحدهای آمریکا دشمنش بشن. دروغ هم که بگی کلا یه ماموریت دیگه رو میری و با پرسیوس ارتباط برقرار میکنی و اون با نیروهاش تله میزاره همه آمریکاییها رو میکشه از جمله Adler. بعدشم با هم میرید بمبها رو میترکونید شما هم زنده میمونی. :D
دمت گرم.
چه خفن، احتمالا در آینده بازم سراغش میام یبار کم بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر