arman_69

کاربر سایت
Jan 5, 2019
257
Bloodline - شبکه نتفلیکس - فصل اول عالی، فصل دوم متوسط، فصل سوم فاجعه!
House Of Cards - شبکه نتفلیکس - فصل اول تا پنج خوب - فصل آخر فاجعه!
Prison Break - شبکه فاکس - فصل اول تا چهارم عالی - فصل پنجم و احتمالا آخری فاجعه!
Person of Interest - شبکه CBS - فصل اول تا قسمت دهم خسته کننده و تکراری - فصل دوم تا نهایی فوق العاده!
Thirteen Reasons Why - شبکه نتفلیکس - فصل اول خوب - فصل دوم و سوم فراتر از فاجعه!
The Walking Dead - شبکه AMC - فصل اول تا سوم عالی - چهارم و پنجم خوب - شش الی الان فاجعه!
The Killing - شبکه AMC - فصل اول تا سوم عالی - فصل چهارم ضعیف
True Blood - شبکه HBO - فصل اول تا چهارم خوب - 5 تا 7 ضعیف و سردرگم
Scream - شبکه MTV - فصل اول معمولی، فصل دوم خوب، فصل سوم فاجعه!
Newsroom - شبکه HBo - فصل اول خوب، فصل دوم معمولی، فصل سوم و به خصوص قسمت آخر عالی!

HBO یک شبکه کابلی پولی است اما نتفلیکس، یک استریم پخش کننده آنلاین است که ماهی چند دلاری می پردازی تا بتونی صدها یا میلیون ها فیلم و سریال را تماشا کنی. نتفلیکس سریال هایش را به صورت کلی و در یک روز منتشر می کند ولی HBO هفته ای یکبار. از نظر متحوا و رده سنی و سانسور، HBO سعی می کند که تمام سریال هایش را با درجه سنی TV_MA (بزرگسال) تولید کند ولی Netflix پهنای گسترده تری دارد و اکنون هر سریال با درجات سنی مختلف تولید می کند. نتفلیکس در ساخت سریال به دلیل حمایت از تازه کارها، هر جور سریالی را تولید می کند و وسواس در برخی از آن ها خرج نمی دهد. HBO شبکه استوار و محکمی است و خیلی کم سریال ضعیف و فاجعه تولید کرده است (اندک شمار است!)

خیلی ممنون. من خودم یه اخلاقی دارم اگه از یک یا چند قسمت اول یک سریال خوشم نیاد دیگه نگاش نمی کنم. اصلا حوصله این کار ندارم. به خاطر همین هم کلی سریال نیمه کاره دارم. و برام جالبه شما چه طور یه سریالی که خسته کننده شروع می شه رو می تونی ادامه بدی؟ (لیستت هم از خوب به بد بود بیشتر! من بیشتر از بد به خوب می خواستم.) در مورد تفاوت کانال ها هم توضیحت خوب بود ولی کم بود. حداقل ده تا کانال مطرح پخش سریال برای مقایسه عنوان کنید لطفا. ممنون

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,454
نام
سپهر
دوستان چند تا سریال که درون مایه‌ی داستانی تلاش برای هدف و عبور از موانع دارن، معرفی کنید (خیلی از داستانا بالاخره همچین درون مایه‌ای دارن، اما منظورم امثال Breaking Bad, Spartacus, Prison Break هستش، فکر کنم دیگه گرفتید منظورمو :D.تازگیا دقت کردم دیدم همچین درون مایه‌ای مورد پسندمه:D).

با وجود اینکه از خلاصه داستان و عوامل سریال و و امتیاز هاشون اطلاع دارم، اما ریز درون مایه‌ی هر سریال رو صرفا میشه از کسایی که دیدن پرسید، ممنون.

شاید به اندازه The Wire ندیده بودم که مک نالتی، کاراکتر اصلی، خودش را به هر دری بزند که آدم بدهای داستان را بگیرد. تو فصل آخری دقیقا موانع را احساس می کند و برای دور زدن، کاری می کند که حتی می تواند شغل و زندگی اش را از دست بدهد.

Show Me a Hero؛ یک مینی سریال دیگر از استاد دیوید سایمون؛ تلاش شهردار تازه انتخاب شده برای به تصویب رساندن قانون ساخت خانه های سازمانی برای سیاهپوستان در کنار محله های سفید پوست.

Ozark؛ نمونه عالی برای جایگزینی بریکینگ بد؛ هدف نجات خانواده و موانع کارتل، پلیس، ساکنانی که تشنه به خون مارتی برد هستند.

Low Winter Sun؛ سریالی که حقش خورده شد؛ هدف: پاک کردن نام خود از قتل یکی از همکارانش موانع: دشمنان، باج گیر و همکارانش که هر لحظه به پرونده قتل همکار پلیسش نزدیک تر می شود.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,454
نام
سپهر
خیلی ممنون. من خودم یه اخلاقی دارم اگه از یک یا چند قسمت اول یک سریال خوشم نیاد دیگه نگاش نمی کنم. اصلا حوصله این کار ندارم. به خاطر همین هم کلی سریال نیمه کاره دارم. و برام جالبه شما چه طور یه سریالی که خسته کننده شروع می شه رو می تونی ادامه بدی؟ (لیستت هم از خوب به بد بود بیشتر! من بیشتر از بد به خوب می خواستم.) در مورد تفاوت کانال ها هم توضیحت خوب بود ولی کم بود. حداقل ده تا کانال مطرح پخش سریال برای مقایسه عنوان کنید لطفا. ممنون

AMC - شبکه ای که سالهایی تو اوج بود اما بعد فقط تمرکز را روی دنیای واکینگ دد گذاشت. دیگه مثل قبل چندان رقیب سرسختی به حساب نمی آید.
Showtime - از نظر محتوا و درجه سنی، مانند HBO عمل می کند. سریال های خوبی می سازد اما معمولا سریال های محبوبش پس از گذشت چند فصل با افت کیفی مواجه می شوند (مثل دکستر)
Amazon - دربه در به دنبال به خاک مالیدن نتفلیکس است. بی دلیل سریال های خوبش را کنسل می کند و این عذاب آور است. امید دارد که ارباب حلقه هایش بتواند این شبکه را پربازدید کند.
Hulu - آیندریت است و خیلی کم نسبت به نتفلیکس و آمازون سریال تولید می کند. معروف ترینش این سرگذشت ندیمه است.
FX - یکی از شبکه های کمپانی FOX که در ساخت سریال کمی خط قرمزهای را کنار می زند. در ساخت سریال های آنتولوژی اش به دست رایان مورفی، از محبوبیت بالایی برخوردار است. سریالی های خوبی می سازد و گاهی اوقات می تواند رقیب سرسخت نتفلیکس و HBO باشد. آثار کلاسیکش زبانزد خوره های سریال است (مثل شیلد)

arman_69

کاربر سایت
Jan 5, 2019
257
توصیه می کنم هرکسی عاشق هیجانه سریال blood drive 2017 رو ببینه. خیلی خوب به خط پایان می رسند در انتهای قسمت اول. از سکانس هایی که یادم نمیره. =D>

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,728
نام
nucky thompson
خب گویا پس از موفقیت فیلم بوهمین راپسودی در مراسم های مختلف در حالیکه نقد های اولیه و استقبال مردم ازش بد بود . حالا قراره این اتفاق افتاده. مراسم امی شب گذشته پخش شد و در کمال ناباوری با حضور سریال های قوی ای مثل اوزارک جایزه بهترین سریال به گیم آو ترونز رسید . در شاهکار بودن این سریال به صورت کلی شکی نیست ولی با توجه به این که جوایز رو به فصول مختلف میدن فاجعه بار بودن فصل آخر این سریال زبان زد خاص و عام بود . چرنوبیل هم یکی دو تا جایزه گرفت که دست خالی نره .عجیب بود برای من که جودی کومر چطوری برای بازی اوور اکتینگ و کاملا رو مخ اش تو کیلینگ ایو جایزه گرفت . کلا فکر کنم فیبی ول بریج با امی خشکه حساب کرده :))

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,454
نام
سپهر
@barneysawyer : فیلم بوهمین راپسودی از نظر منتقدان فیلم چیپی بود ولی استقبال مردم از فیلم بسیار بالا بود؛ حالا اگه متا و راتن را ملاک User Score معتبر قرار ندیم، بسیاری از مخاطبان عمومی در توییتر شخصی شان از فیلم تعریف بسیاری کردند و البته فروش نزدیک 1 میلیارد دلار دلیلی بر استقبال مردم از این فیلم است. کاملا ضایع بود که گات برنده اصلی مراسم دیشب است. هم پیش بینی ها همه روی گات شرط بستند و هم سایت Gold Derby (یکی از معتبر ترین سایت های شرط بندی و پیش بینی رایگان) گات را پیش از بیش برنده اصلی می دانستند. زیاد اهل کمدی نیستم اما Fleabag را دیدم. یک کمدی زنانه است و از همان چیزهایی است که به موقع برای این ملت معترض ساخته شده است. اگر دیشب جولیا دیفویس برای ویپ می برد، تبدیل به اولین بازیگری می شد که بیشترین امی را به خانه برده است. شاید بهترین و سوزناک ترین بخش دادن جایزه به جولیا گارنر برای Ozark بود؛ اون در بین نامزهای بی شمار گات که مثل آن ماست موسیر ضایع شدند! البته Ozark در بین نامزدها از کمترین امتیازات برخوردار بود و اینکه ما خوشمون اومده از سریال، یک قضیه دیگر است. اگر بر اساس سال گذشته بگم که کدام سریال بهتر بوده است؛ بی شک Narcos Mexico و Sharp Object بهترین ها بودند.

چرنوبیل هم برد که طرفدارانی بر این باورند که برترین سریال تاریخ است (از هر معیار کوتاه یا بلند) از این بابت خوشحال باشند!

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,728
نام
nucky thompson
@barneysawyer : فیلم بوهمین راپسودی از نظر منتقدان فیلم چیپی بود ولی استقبال مردم از فیلم بسیار بالا بود؛ حالا اگه متا و راتن را ملاک User Score معتبر قرار ندیم، بسیاری از مخاطبان عمومی در توییتر شخصی شان از فیلم تعریف بسیاری کردند و البته فروش نزدیک 1 میلیارد دلار دلیلی بر استقبال مردم از این فیلم است. کاملا ضایع بود که گات برنده اصلی مراسم دیشب است. هم پیش بینی ها همه روی گات شرط بستند و هم سایت Gold Derby (یکی از معتبر ترین سایت های شرط بندی و پیش بینی رایگان) گات را پیش از بیش برنده اصلی می دانستند. زیاد اهل کمدی نیستم اما Fleabag را دیدم. یک کمدی زنانه است و از همان چیزهایی است که به موقع برای این ملت معترض ساخته شده است. اگر دیشب جولیا دیفویس برای ویپ می برد، تبدیل به اولین بازیگری می شد که بیشترین امی را به خانه برده است. شاید بهترین و سوزناک ترین بخش دادن جایزه به جولیا گارنر برای Ozark بود؛ اون در بین نامزهای بی شمار گات که مثل آن ماست موسیر ضایع شدند! البته Ozark در بین نامزدها از کمترین امتیازات برخوردار بود و اینکه ما خوشمون اومده از سریال، یک قضیه دیگر است. اگر بر اساس سال گذشته بگم که کدام سریال بهتر بوده است؛ بی شک Narcos Mexico و Sharp Object بهترین ها بودند.

چرنوبیل هم برد که طرفدارانی بر این باورند که برترین سریال تاریخ است (از هر معیار کوتاه یا بلند) از این بابت خوشحال باشند!

البته فکر می کتم تا جایی که یادمه زمانی که نامزدی بوهمین اعلام شد فیلم اکران گسترده ای نداشت . تازه بعد جوایز اکرانش رو شروع کردن . درباره اوزارک هم بدون توجه به علاقه شخصیم نظر دادم . اوزارک کلا نادیده گرفته میشه . البته جایزه گارنر دیگه طوری بود که نمی شد نادیده اش گرفت

• Like
Reactions: saeed_sg

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,355
خب گویا پس از موفقیت فیلم بوهمین راپسودی در مراسم های مختلف در حالیکه نقد های اولیه و استقبال مردم ازش بد بود . حالا قراره این اتفاق افتاده. مراسم امی شب گذشته پخش شد و در کمال ناباوری با حضور سریال های قوی ای مثل اوزارک جایزه بهترین سریال به گیم آو ترونز رسید . در شاهکار بودن این سریال به صورت کلی شکی نیست ولی با توجه به این که جوایز رو به فصول مختلف میدن فاجعه بار بودن فصل آخر این سریال زبان زد خاص و عام بود . چرنوبیل هم یکی دو تا جایزه گرفت که دست خالی نره .عجیب بود برای من که جودی کومر چطوری برای بازی اوور اکتینگ و کاملا رو مخ اش تو کیلینگ ایو جایزه گرفت . کلا فکر کنم فیبی ول بریج با امی خشکه حساب کرده :))
گیم او ترونز باهات موافقم.اصلا این فصلش لایق جایزه نبود ولی بنظرم جودی کومر بازیش خوب بود و کل سریال رو دوش اونه

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,551
نام
mohammad
دوستان میخواستم سریال های 100-battlestar galactica-Fringe-Person of Interestرو ببینم اما چون تعداد قسمت ها زیاده دو دل هستم...اگه واقعا ارزش دارن ببینم؟... پیام و اون قسمت علمی تخیلی یا فلسفیشون برام مهم تر از درام کارشونه...!

master_hate

کاربر سایت
Sep 22, 2015
232
نام
مصطفی
دوستان میخواستم سریال های 100-battlestar galactica-Fringe-Person of Interestرو ببینم اما چون تعداد قسمت ها زیاده دو دل هستم...اگه واقعا ارزش دارن ببینم؟... پیام و اون قسمت علمی تخیلی یا فلسفیشون برام مهم تر از درام کارشونه...!
به نظر من 100 رو نبین مثه همه ی سریال های قدیم CW شروع خوبی داره بعد با کله میخوره زمین( زیرزمین) و فاجعه میشه. بقیه رو هم ندیدم نظری ندارم .

• Like
Reactions: noctis-sm3

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,074
100 بنظرم برخلاف بقیه سریالای cw اول خسته کننده شروع میشه بعد کم کم باز میشه و جذابتر میشه من معمولا سریالای cw رو بعد دو سه فصل ول میکنم ولی the 100 استثنا بوده.
Fringe و person of interest بیشتر اپیزوداش یه پروندس و بعضی قسمتا داستان اصلی که تو این نوع سبک سریال به نظرم بستگی داره با شخصیتا حال کنی یا نه من یه فصل person رو دیدم ول کردم.fringe رو سه فصل ولی احتمالا ادامه بدم.

• Like
Reactions: noctis-sm3

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر