persiane

کاربر سایت
Mar 3, 2012
229
نام
ستار
دوستان می خواهم south park رو شروع کنم باید از فصل اول نگاه کنم یا نه از چند فصل آخر... کلا پیشنهاد میکنین چجوری و یا از فصل چند ببینم؟؟؟

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
دوستان می خواهم south park رو شروع کنم باید از فصل اول نگاه کنم یا نه از چند فصل آخر... کلا پیشنهاد میکنین چجوری و یا از فصل چند ببینم؟؟؟
نگاه بصورت کلی فرمت سریال‌هایی مثل South Park اینه که به مسائل روز میپردازن و دست مایه شوخی قرار میدن، حالا تو ببین تاریخ پخش اولین قسمت کی بوده و چقدر اتفاقای مختلف تو این بازه بزرگ رخ داده که اکثرش هم حول محور آمریکا و جامعه اش هست، حالا نمیگم همه و کل سریال اینطوره و مطمئنا فصل‌های اول خیلی بهتر از فصل‌های اخیر هستن و دیدنشون واجبه اما خب مثلا چند قسمت درباره فراگیر شدن و اعتیاد به Warcraft هست مثلا که الان شاید یکم بی مورد به نظر برسه اما برای خودش جزو بهترین اپیزودهای تلویزیونه.
اینجوریه خلاصه ولی بصورت کلی پیشنهاد میدم ببینی فصل‌های قدیمی سریال شاهکار و عالین.

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,658
نام
امین
به نظر من 12 13 فصل اول مخوصا از سیزن 5 تا 11 سریال عالیه.فصل 5 واقعا اوج سریاله و هر اپیزودش اندازه 10 تا فیلم کمدی میخندونه آدم رو ولی باید یک شناختی از شخصیت ها داشته باشی والا خیلی لذت نمیبری ازش و حرومش میکنی.من پیشنهاد میکنم فیلم سینماییش رو اول ببینی و از فصل 4 هم چند اپیزود ببینی و بری جلو.من خودم اومدم همینجور شروع کنم ولی انقدر خوشم اومد که نشستم از فصل اول نگاه کردم.:D
از فصل 15 به اینور هم چند تا اپیزود خوب کلا ساختن که همونم نبینی چیز خاصی از دستت نمیره.
نگاه بصورت کلی فرمت سریال‌هایی مثل South Park اینه که به مسائل روز میپردازن و دست مایه شوخی قرار میدن، حالا تو ببین تاریخ پخش اولین قسمت کی بوده و چقدر اتفاقای مختلف تو این بازه بزرگ رخ داده که اکثرش هم حول محور آمریکا و جامعه اش هست، حالا نمیگم همه و کل سریال اینطوره و مطمئنا فصل‌های اول خیلی بهتر از فصل‌های اخیر هستن و دیدنشون واجبه اما خب مثلا چند قسمت درباره فراگیر شدن و اعتیاد به Warcraft هست مثلا که الان شاید یکم بی مورد به نظر برسه اما برای خودش جزو بهترین اپیزودهای تلویزیونه.
اینجوریه خلاصه ولی بصورت کلی پیشنهاد میدم ببینی فصل‌های قدیمی سریال شاهکار و عالین.
میدونم چی میگی ولی انصافا فصل های جدید انقدر چرت و پرت شدن که واقعا ارزش دیدن ندارن ،مخصوصا برای کسایی که میخوان جدید شروع کنن.اونجوری که قبلا بود نمیتونن به مسائل روز بپردازن.دو اپیزود آخر بد نبود ولی اونا هم جلوی فصول قبل باید برن بوق بزنن.کلا مت و تری سنشون رفته بالا دغدغه هاشون عوض شده.دیگه اون افکار بچه گونه و فان قدیم رو ندارن.واسه همینه که کل تمرکز سریال اومده رو امثال مدیر پیسی مدرسه و رندی و کارتمن و ... ولی شخصیت های فان قدیمی مثل کنی فراموش شدن.رندی شخصیت خوبی بود ولی ته تهش فصلی یک اپیزود خودش رو مینداخت وسط داستان بچه ها و اتفاقایی خنده داری میفتاد سر بچه بازیاش.(مثل همون اپیزود وارکرفت) ولی الان چی؟رسما شده شخصیت اصلی.
یک تغییر منفی دیگه سریال هم اینه که دیگه مثل قدیم اتفاقات روز به شکل بچه گونه تو سریال پیش نمیاد.همه جا پای آدم بزرگ ها باز شده به داستان.ته تهش دیگه کارتمنه که اونم جدیدا انگار یک مرد 40 ساله ست تو بدن بچه 9 ساله.در صورتی که قدیم همین بچه ها بودن که میرفتن افغانستان وسط جنگ با بن لادن،وارد مافیا میشدن ، یا یکیشون دنبال کارای + هجده سال میفتاد و ....

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,504
نام
سپهر
سریال واچ من همانطوری که از لیندلوف انتظار داشتم، کاملا bizarre است و حتی قرار است Bizarre تر از لفت اورز پیش برود! دیدی متفاوت از دنیای کامیک دارد و باید بگویم که به جز الهام گیری از کاراکترهای خلق شده کامیک، هیچ رد و پای اقتباسی مستقیم از کمیک های واچ من در سریال نمی بینیم. پرسپکتیو لیندلوف در این سریال آینده نگری است و این آینده امکان به حقیقت پیوستن را دارد که جنگ نژادی بین سفید پوستان و سیاه پوستان شکل بگیرد؟ ترکیب چنین فضایی با کانسپت ابرقهرمانی، فقط از عهده لیندلوف برمی آید.

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,820
از فصل 0 شروع کن بیا جلو ، یکیش هم جا ننداز ، همه قسمت ها ارزش دیدن داره ، فصل 0 میشه 2 یا 3 قسمتی گه کارو به عنوان کار دانشجویی شروع کرده بودن و کل کل بین بابانوئل و جیزس :D

• Like
Reactions: hosein_fisher

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
View attachment 120131

زیاد دلگرم کننده نیست، با توجه به اینکه تعداد رای هاش بیشتر شه قطعا ریتش میاد پایین تر
نمرات IMDB تا تعدادشون خیلی بالا نره نباید اصلا بهش توجه کرد.
نمونش هم همین Watchmen نمره اپیزود اولش 8.6/10 هست، بعد نمره کلی سریال 7.4/10 :| با چه منطقی خدا داند.
اصلا اون 1617 نفری که با یک اپیزود رفتن به کل سریال نمره دادن رو نباید جدی گرفت حالا چه ده بدن چه صفر :D درک نمیکنم چرا باید جا واسه نمره دادن داشته باشه.

soroush110

کاربر سایت
Jun 2, 2011
67
حتما از اول شروع کن.دنبال زیرنویس و ایناهم نباش که بجز این چند فصل اخرش زیرنویسی نیست واسش.دو سه فصل دیدی بعد فیلم سینماییشو ببین که شخصیتاش واست اشنا باشه.به جز فصل یک و دو بقیه فصلاش تو تورنت بدون سانسور(بیپ به جای ف ا ک)هستش.کلا یه جوریه از سال 1995 که پخشش شروع شده اتفاقاتی که تو اون سالا افتاده رو باهاش شوحی میکنه و یه سری چیزا که الان میبینی واست جالب تر هستش.یکم این دوسه فصل قبل افت کرده بود ولی دوباره از فصل 22 داره باز به همون روند خوبش برمیگرده.

soroush110

کاربر سایت
Jun 2, 2011
67
کارتمنه که اونم جدیدا انگار یک مرد 40 ساله ست تو بدن بچه 9 ساله.در صورتی که قدیم همین بچه ها بودن که میرفتن افغانستان وسط جنگ با بن لادن،وارد مافیا میشدن ، یا یکیشون دنبال کارای + هجده سال میفتاد و ....
دقیقا.به نظرم بیش تر از نصف جذابیت سریال کارتمن بودش ولی انگار الان یه شخصیت خنثی هستش و کلا به حاشیه رفته.نه دیگه اون رک گویی قدیم داره نه اون بازیگوشیا.نه دیگه Respect My Authority
کارتمنی که پدر و مادر اسکات تنرمن رو میکشت و بهش میداد بخوره و کسی که یه تنه به جنگ هیپی ها میرفت کجا و کارتمن فصلای اخر کجا

• Like
Reactions: Radiance

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
دوستان، بالاخره Looking For Alaska رو دیدم (تقریبا 24 ساعته کل 8 قسمتو دیدم و یروز قشنگ توی افسردگی بعدش بودم)

اول یک توضیح کلی بدم، سریال بر اساس اولین کتاب John Green نویسنده The Fault in our Stars و Paper Towns و یا Turtles All The Way Down هست (که به نظر بنده بهترین کتاب اونم هست :D از بقیه کتاباش بیشتر دوست داشتمش). نویسنده ای که به ذهن تاریک و افسردگی و سیاهی های زندگی نوجوانان میپردازه اغلب. سال های سال هاست قراره اقتباس سینمایی از این داستان درست شه که نشد و نشد و همین پارسال Hulu میگه یک سریال 8 قسمتی ازش میسازیم و شنبه هم پخش شد...
سریال 8 قسمت حدود 50 دقیقه ای هست. قطعا هیچ ادامه ای نخواهد داشت و همش همینه!

داستان هم (خیلی کلی و بدون هیچ اسپویل بگم) داستان پسریه که برای سال اخر دبیرستان میره یک مدرسه و کالج پردیس طور، و داستان های خاص و جالبی در این محیط براش رخ میده. مخصوصا اشناییش با دختری به اسم آلاسکا یانگ!

اوایل داستان حس میکردم لذت و حسی که باید منتقل کنه رو میکنه ولی عالی عمل نمیکنه. ولی همینطور که میگذره بهتر و بهتر میشه و پرداخت کاراکتر ها خیلی خوبه بنظرم (به نسبت کتاب و فضا) و مهم ترین نکته مثبت سریال، حس و حال و لذتیه که با کاراکتر ها بهمون دست میده. خیلی وقت ها واقعا حس میکنین یک کاراکتر کنار افراد داخل فیلم هستین و همونقدر که کاراکتر ها دارن حال میکنن، بهتون حال میده!
بازی ها و کارگردانی هم واقعا قابل قبوله.

در کل بشینین ببینین. بعد مدت ها یک تجربه که روح نوجوانانتونو زنده کنه دوباره و افسردش کنه لازمه :D واقعا لذت بردم. (بیشتر از فصل اول 13RW)

پ.ن. متاسفانه وضع لینک های سریال اصلا خوب نیست! یک سایت 1080 داره که صداش مشکل داره! 720 هست که قسمت 4 و 6ش نیست :D و 480ش هم شنیدم بعضی قسمت هاش بدون صدا عه :D
تا دیروز که ترجمه فارسی نیومده بود ولی زیرنویس اینگلیسیش موجوده!

پ.ن2. برای اشنایی با سریال این تیزرو ببینین:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
دوستان، بالاخره Looking For Alaska رو دیدم (تقریبا 24 ساعته کل 8 قسمتو دیدم و یروز قشنگ توی افسردگی بعدش بودم)

اول یک توضیح کلی بدم، سریال بر اساس اولین کتاب John Green نویسنده The Fault in our Stars و Paper Towns و یا Turtles All The Way Down هست (که به نظر بنده بهترین کتاب اونم هست :D از بقیه کتاباش بیشتر دوست داشتمش). نویسنده ای که به ذهن تاریک و افسردگی و سیاهی های زندگی نوجوانان میپردازه اغلب. سال های سال هاست قراره اقتباس سینمایی از این داستان درست شه که نشد و نشد و همین پارسال Hulu میگه یک سریال 8 قسمتی ازش میسازیم و شنبه هم پخش شد...
سریال 8 قسمت حدود 50 دقیقه ای هست. قطعا هیچ ادامه ای نخواهد داشت و همش همینه!
هنوز گفتی گرفتم ببینم چیه دو دقیقه دیدم جذبش شدم دو اپیزود پشت هم دیدم :D شخصیتا و فضاها از همون اول برام جذاب بود، از زمان 13RW تو این فاز فیلم و سریال ندیده بودم، این بیشتر منو یاد Life is Strange میندازه بخاطر فضاهای جنگلیش تا محیط خشک دبیرستانایی که تو اکثر فیلم و سریالای تینیجری آدم میبینه.
Why do you smoke so damn fast?
Y'all smoke to enjoy it. I smoke to die.

:-<

آخرین ویرایش:

Caliban

کاربر سایت
Aug 22, 2019
64
واچمن شروع نسبتا خوبی داشت.تو فضاسازی تقریبا موفق بود و خیلی هم از نظر اتفاقات فشرده بود که به نظرم خیلی هم ضرورتی نداشت و میشد با مکث بیشتری جهان رو ساخت.از نظر پیام و چیزای دیگه هم به نظر خیلی بُلد و کم ظرافته که از سازنده اش هم همچین انتظاری هم میرفت.مثلا سریال مسائل نژادی و نژادپرستی در اول قرن 20 و امروز یکسان و در حد همون سفید و سیاه میدونه و عملا کلی از پیچیدگیهای این مسئله که امروز(با شدت رسانه ای بیشتر در دوران بعد از ترامپ)در تقابل با خاورمیانه ای ها و لاتین ها و شرقی ها وجود داره رو نادیده گرفته.از نظر جهان بینی همون نگاه تیپیک هالیوودی دموکرات ها رو داره.کمیک واچمن محصول زمان حودش بود،محصول ذهن یه چپ آنارشیست.اینم گفته بودن که در ادامه جهان کمیک خواهد بود و من امید داشتم که تبدیل به واچمن زمان ما بشه، ولی الان یه جوریه که به نظرم 10 سال از ما عقبتره و محصول یکی از همینا که ایده آلشون هیلاری کلینتونه.خوبیش اینه که واسه یه فصل نوشتن و از الان معلومه که این نه قسمت سر و ته مشخصی داره.حالا یکم جلوتر بره ببینیم چی میشه.

hooman1995

کاربر سایت
Dec 26, 2016
509
The 25 Best Shows of the Decade BY TV GUIDE EDITORS

هرچند چندتا سریال خوب مثل «فارگو» و «لویی» و «POI» رو جا انداخته، «هنیبال» می‌تونست جای شمارۀ 10 قرار بگیره،
«رکتیفای» هم به اول لیست نزدیک‌تر باشه. ولی درکل لیست قابل احترام‌ـیه؛ به‌خصوص با احتساب 9تای اول :D

ویرایش: Halt and Catch Fire رو یادم رفت :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر