انواع بريك - نحوه ي آنبريك كردن

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
آره فقط bootmii میاد(تازه بعضی موقع ها)بکاپ هم نگرفتم...تو hbc هم وی ریموت کار نمیکنه...
سلام...عید همه مبارک...دستگاه رو که روشن میکنم bootmii میاد، تو sysmenu که نمیره ولی تو hbc میره،ولی وی ریموت کار نمیکنه...اگه دسته ی game cube بگیرم تو hbc کار میکنه؟
کسی جواب نمیده؟؟

mori_morteza

کاربر سایت
Aug 16, 2007
613
نام
مرتضی
من wii nandخودم رو بهت میدم ولی چهجور comperasکنم؟؟؟؟؟؟:confused:
تابشه 18 mb منم دیدم فایل این جوری کلی هم تعجب کردم !!!!:eek:

فکر کنم ایشون مشکلشون چند وقته حل شده ...
پست ایشون برای بیش از 6 ماه پیش هست ...

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
نحوه ي تعمير:

استفاده از Recovery Disc‌:
در اين روش شما به مودچيپ يا نرم افزاره Starfall احتياج داريد.
به وسيله ي Starfall مي تونيد از مرحله ي چك كردن ديسك بگذريد و اگر مودچيپ داريد اين امكان رو به شما مي دهد كه نرم افزار ريكاوري رو از روي ديسك بوت كنيد.
اگر مود چيپ نداريد اما يك سيو Twilight Hack تو ويتون داريد مي تونيد به وسيله ي يك كپي از بازي زلدا نرم افزاره ريكاوري رو اجرا كنيد.
(اگر Starfall‌ نصب باشه مي تونيد با استفاده از دگمه Y روي دسته ي گيم كيوب يك ديسك رو بوت كنيد)
.

ببخشید که انقدر سوال میپرسم ولی چه میشود کرد من کرم دارم همه چیز رو در باره چیزی که دستمه بدونم !!!

الان فرض کنید یک دستگاهی هست که بک داره از NAND ولی Bootmii یا Preloader روش نصب نیست ! با این روش اگر بریک بشه میشه برش گردوند ؟

بعدش فرض کنیم که بک آپ هم نداره ولی Key دستگاه رو داره اون موقع چی میشه برش گردوند ؟

در کل دستگاه هایی که بریک میشوند را چه طوری بر میگردونند ؟ البته در شرایطی که Bootmii و Preloader ای در کار نیست ! آیا میشه با این دیسک بوت کل NAND رو از اول نوشت ؟

و اینکه دیست بوت رو از کجا میشه تهیه یا دانلود کرد ! مود چیپ هم که تهیش زیاد سخت نیست .

و در کل این طوری که من فهمیدم کسانی که ModeChip نصب دارند در مورد بریک شدن خیالشون خیلی راحت تر از کسانی هست که ندارند ! درسته ؟

بعدش برای دستگاه های خیلی خیلی جدید (همین سیاه ها) مود چیپ هست ؟ یا همون قبلی ها بهش میخوره !

آیا مدل کنسول های Wii مثل پلی استیشن فرق میکنه با هم یا فقط سیستم منو هاشون با هم فرق دارند ؟

و البته نظر اساتید در مورد این وسیله چیه ؟

http://savemii.net/

من در کل قصد دارم بدونم بدون بک آپ گیری چه طوری میشه NAND رو از اول نوشت البته بدون استفاده از NAND Writer !

بچه ها یه راهنمایی دیگه هم بفرمایید : NAND KEY رو چه طوری میشه استخراج کرد که اگر بخوام همه چیز رو از اول روی NAND بنویسم داشته باشمش ؟!

خیلی مرسی

آخرین ویرایش:

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
من 2 ماه از 3 ماه تابستونم رو وقت گذاشتم تا یه wii فول بریک رو تعمیر کنم
تمام لوازم نرم و سخت افزاریش رو هم داشتم(دوستان قدیمی هم در جریان هستن)
اما نشد
کلا این کار فعلا عملی نیست
اما اگه semi شده باشه راحت هست

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
ببینید اگه Boot2 ندارید یعنی دور آپدیت رو خط بکشید.
بله اگه مودچیپ باشه با همون Save Mii که گفتید میشه کنسول رو آنبریک کرد ولی روشش خیلی پیچیدس که اینجا نمیشه توضیح داد.
این وی های جدید منظورم همون سیاه ها است. اینا رو با روش های معمولی کپی خور کردن نمیشه کپی خورشون کرد ولی با مودچیپ قضیه فرق میکنه که مودچیپ مخصوص لازم دارن. نرم افزاری کپی خور کردنشون هم دوباره ی یه قضیه ی دیگه داره.
اگه فول بریک شدید و مودچیپ دارید امیدی هست ولی اگه مودچیپ ندارید فعلا....
اگه توضیح دیگه ای هست بگید.

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
ببخشید که انقدر سوال میپرسم ولی چه میشود کرد من کرم دارم همه چیز رو در باره چیزی که دستمه بدونم !!!

الان فرض کنید یک دستگاهی هست که بک داره از NAND ولی Bootmii یا Preloader روش نصب نیست ! با این روش اگر بریک بشه میشه برش گردوند ؟

بعدش فرض کنیم که بک آپ هم نداره ولی Key دستگاه رو داره اون موقع چی میشه برش گردوند ؟

در کل دستگاه هایی که بریک میشوند را چه طوری بر میگردونند ؟ البته در شرایطی که Bootmii و Preloader ای در کار نیست ! آیا میشه با این دیسک بوت کل NAND رو از اول نوشت ؟

و اینکه دیست بوت رو از کجا میشه تهیه یا دانلود کرد ! مود چیپ هم که تهیش زیاد سخت نیست .
بعضی ها می گفتند که با مودچیپ نمیشه و starfall رو هم نمیدونم.
ولی اگه بشه یجورایی بوت می رو با رو نصب کنی و nand یه نفر دیگه رو داشته باشی احتمالا بشه.
دیسک بوت(بوت دیسک:biggrin1:) هم باید دان کنی و رایت کنی و اگه دستگاه بوت شه بدرد میخوره(احتمالا).
من خودم 2 3 ماه کار کردم تا وی خودم رو آنبریک کنم...البته من بوت می داشتم ولی nand سالم نداشتم و nand یه نفر دیگه رو گرفتم.
و البته نظر اساتید در مورد این وسیله چیه ؟

http://savemii.net/

بچه ها یه راهنمایی دیگه هم بفرمایید : NAND KEY رو چه طوری میشه استخراج کرد که اگر بخوام همه چیز رو از اول روی NAND بنویسم داشته باشمش ؟!

خیلی مرسی
این وسیله مثل همون recovery که دستگاه بوت میشه تا با بوت دیسک بتونی آنبریک کنی و ایران هم فک نکنم باشه.

nand key رو باید یه بکاپ nand( بریک یا سالم) داشته باشی تا بتونی پیدا کنی.

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
ببینید اگه Boot2 ندارید یعنی دور آپدیت رو خط بکشید.
بله اگه مودچیپ باشه با همون Save Mii که گفتید میشه کنسول رو آنبریک کرد ولی روشش خیلی پیچیدس که اینجا نمیشه توضیح داد.
این وی های جدید منظورم همون سیاه ها است. اینا رو با روش های معمولی کپی خور کردن نمیشه کپی خورشون کرد ولی با مودچیپ قضیه فرق میکنه که مودچیپ مخصوص لازم دارن. نرم افزاری کپی خور کردنشون هم دوباره ی یه قضیه ی دیگه داره.
اگه فول بریک شدید و مودچیپ دارید امیدی هست ولی اگه مودچیپ ندارید فعلا....
اگه توضیح دیگه ای هست بگید.

خوب پس من برای اطمینان یه مدچیپ و یه SaveMii سفارش بدم !

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
بعضی ها می گفتند که با مودچیپ نمیشه و starfall رو هم نمیدونم.
ولی اگه بشه یجورایی بوت می رو با رو نصب کنی و nand یه نفر دیگه رو داشته باشی احتمالا بشه.
دیسک بوت(بوت دیسک:biggrin1:) هم باید دان کنی و رایت کنی و اگه دستگاه بوت شه بدرد میخوره(احتمالا).
من خودم 2 3 ماه کار کردم تا وی خودم رو آنبریک کنم...البته من بوت می داشتم ولی nand سالم نداشتم و nand یه نفر دیگه رو گرفتم.
این وسیله مثل همون recovery که دستگاه بوت میشه تا با بوت دیسک بتونی آنبریک کنی و ایران هم فک نکنم باشه.

nand key رو باید یه بکاپ nand( بریک یا سالم) داشته باشی تا بتونی پیدا کنی.

خوب من Backup NAND خودم رو دارم ، البته بریک نکردم هاااا برای پیشگیری !

میمونه بوت دیسک و مدچیپ و Savemii که باید سفارش بدم . البته یه جایی رو توی شهرمون سرارغ دارم که طرف NAND Writer داره و از این کار ها زیاد بلده .

در آخر هم من اگر ایران بودم که این نگرانی ها رو نداشتم فدات بشم ! میرفتم یه دستگاه کپی خور شده با Boot1 قدیمی میگرفتم که بشه روش بوت می رو به صورت بوت 2 نصب کرد خودمو راحت میکردم !

اینطوری که من خوندم توی اینور اونور بوت می با استفاده از یک باگ روی Boot1 بوت 2 رو از اول مینوشته ولی این باگ توی 10% از کنسول ها (یعنی تمام کنسول های جدید از جمله مال من) برطرف شده و Boot1 هم قابل نوشتن نیست ، البته یک راه هایی هست که میشه چیپ حامل Boot1 قدیمی رو نصب کرد روی دستگاه ولی هم حوصله میخواد هم تهیه چیپش دردسره .

به هر حال این دفتر و دستک رو باید بگیرم تا بتونم دستگاه رو با Savemii و مود چیپ و بوت دیسک و ... راه بندازم اگر مشکلی پیش اومد و در عین حاص صبر کنم تا یک اکسپایلوت جدید روی Boot1 جدید پیدا بشه .

بعدش یه چیز دیگه این داستان اینک دیسک خالی میذارن توی درایو چیه ؟ گویا درایو های جدید این امکان رو ندارند و اینکه کسی مودچیپ دستگاه های خیلی خیلی جدید رو میشناسه مدلش چیه یا باید از خود سازنده بپرسم ؟

جدید ترین مدچیپی که دیدم 33 دلار بود ! Savemii هم 22 یورو برام آب میخوره !

فقط احمق ها توی سایتشون یه Contact نزاشتن آدم میل برنه سوال کنه !

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
اگه modded gamecube controler داشته باشی دیگه لازم نیست savemii بگیری ولی مودچیپ میخواد(نه هر مود چیپی) که با باز کردن دسته و نگه داشتن 4 جهت دستگاه بوت میشه...
حالا مگه دستگاه بریک شده که میخوام بوت دیسک و savemii بگیری؟
nand writer چیه؟

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
اگه modded gamecube controler داشته باشی دیگه لازم نیست savemii بگیری ولی مودچیپ میخواد(نه هر مود چیپی) که با باز کردن دسته و نگه داشتن 4 جهت دستگاه بوت میشه...
حالا مگه دستگاه بریک شده که میخوام بوت دیسک و savemii بگیری؟
nand writer چیه؟

نه بابا خدا نکنه بریک بشه ! میخوام همه چیز رو با هم داشته باشم ، دستکه گیم کیوب که مشکلی نیست ولی Moded اش دیگه چه صیغه ای یه ؟

Nand Writer البته اسم درستی نیست براش ، یک وسیله هست که مهندسین الکترونیک و شرکت ها و ... دارند که باهاش روی یک چیپ اطلاعات رو مینویسند . با این وسیله میشه بدون روشن کردن دستگاه و با داشتن Nand Key حافظه دستگاه رو از اول نوشت و هر دستگاه بریک شده ای رو برگردوند ، فقط باید Nand Key رو داشته باشی
.

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
خودمم نمیدونم moded چیه تو سایت دیدم...(فکر کنم باید دسته اصل باشه. آخه خودم یه تقلبی گرفتم بوت نشد یا شایدم ...نمیدونم:cheesygri)
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر