مروری کوتاه بر کاراکترهای بازی Batman : Arkham Asylum

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
بابت مقاله ممنون
چند تا سئوال دارم :
تو بازی باید با همه ی اینا بجنگیم ؟
یعنی Boss هر مرحله یدونه از ایناست ؟ یا همشون تو مرحله اخر هستن ؟

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
این Tweedledum & Tweedledee بد رو اعصابن !
یه چیز دیگه ... اینا الان همشون تو آرکام ان ؟! پس کی گاتم رو داغون می کنه ؟! :biggrin1:
دقیقآ ! این دو تا نمیدونم با چه هدفی وارد بازی شدن ! انقدر درب و داغون هستن بخوای فقط دنبال یه عکس ازشون بگردی دیوانه میشی !
Clayface و Madhatter توی بازی نیستن ! شاید این دو تا میخوان گاتم رو داغون کنن ! لول

بابت مقاله ممنون
چند تا سئوال دارم :
تو بازی باید با همه ی اینا بجنگیم ؟
یعنی Boss هر مرحله یدونه از ایناست ؟ یا همشون تو مرحله اخر هستن ؟
مطمئنآ با همشون توی مرحله آخر که نمی جنگیم :D
دو حالت وجود داره. یا بازی فصل بندی شده هست و آخر هر فصل با یکی از اینها میجنگیم , یا اینکه در بعضی موارد دو تا از اینها در کنار هم با ما می جنگن. ولی در هر صورت من هنوزم بابت تعداد زیاد villain ها یه کمی نگرانم.
شایدم بعضی از اینها رو فقط در cutscene ها یا در سلولهاشون ببینیم و اصلآ باهاشون مبارزه ای نداشته باشیم.

=================

این هم بعضی از شخصیت ها و villain های بازی که تا حالا مدلشون ارائه شده :

Batman در کنار Gordon

batman.arkham.asylum6-1302009-8-212009-580px.jpg

Joker

3470279732_502096e13f_o.jpg

Harley Quinn
harley-quinn-arkham-asylum-01.jpg

Poison Ivy

133089-Ivy-001.jpg

Killer Croc
screenshot_8_preview.jpg

Mr.Zsasz
zsasz.JPG

Scarecrow
scarecrow-batman-arkham-asylum-game-character-artwork.jpg

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
میگم یه زحمت دیگه هم بکش.کل شخصیت ها و مکان های دنیای وارکرفت رو معرفی کن.:cheesygri
حالا خارج از شوخی من خودم خیلی پایه ام که اینا همشون یه غولآخر باشن.اونوقت بازی میشه مثل shadow of colossos .
توضیحاتت واقعا عالی بود چون من زیاد این شخصیت هارو نمیشناختم.از بتمن هم به جز 5-4 کتاب و 8-7 قسمت کارتون و فیلماش اطلاعات خاصی نداشتم ولی همونا منو بد جذب خودش کرده بود واسه همین دنبال یه توضیح درست و حسابی میگشتم که شما زحمتشو کشیدی.
با تشکر

Wroth Master

کاربر سایت
Jun 21, 2007
1,264
نام
بهزاد
حالا خارج از شوخی من خودم خیلی پایه ام که اینا همشون یه غولآخر باشن.اونوقت بازی میشه مثل shadow of colossos
SOC تا اونجا که یادمه 16 تا از اون غول گنده منده ها (Colossi) (:D) داشت که هیچ بُعد شخصیتی ای هم نداشتن; فقط می رفتی می کشتی شون ... ولی اینجا چیزی حدود 20 تا SuperVillain هست که برای هر کدوم شون شونصدتا گرافیک ناول و کامیک بوک نوشته شده و اصلا قابل مقایسه با Colossi های SOC نیستند.

منم با حرف آریا موافقم یعنی امکان داره بعضی از این اسم ها در بازی فقط حضور معنوی به هم برسونن (:d) و مثلا بگن ما هم هستیم و جنگی به اون صورت باهاشون انجام نشه !

پ.ن: این Scarecrow چرا این جوری ـه ؟! :d

ویرایش:
قبول دارین Joker خیلی بد ساخته شده ؟
خیر :D عمرا مراما اصلا :d

آخرین ویرایش:

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
متاسفانه از شانس بد من چند روز پیش این تاپیک رو دیدم اما چون کاری واسم پیش اومد نتونستم بخونمش تا اینکه امروز دوباره چشمم به این تاپیک افتاد و ... :D
فقط میتونم بگم که واقعا عالی بود !
خسته نباشی اریا

*Saman*

کاربر سایت
Jun 12, 2009
65
خسته نباشي خيلي توضيحات كاملي بود اطلاعات ما كم مطلع ها رو بيشتر كرد فقط يك خورده هم ترسناك شد يعني همه اينها هر كدوم تك به تك توي هر كميك بودن و بتمن به چالشهاي عمقي و دروني ميكشوندن :biggrin1: حالا همشون يك جا با هم :eek: ميدوني يكخورده كارو سخت ميكنن البته واسه ما كه چيزي نيست :boxing: هست؟ :unsure:
بازم ممنون بابت توضيحاتت.

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
شاهکار بود اریا جان...واقعا ممنونم...اقا راستی یه چند تا سوال...
Maxie Zeus همونی نبود که توی Batman The Animated Serie میخواست با دستگاه لیزری یه چیزی رو نابود کنه؟بعد دخترشم میبنده به همون دستگاه؟
و اینکه این Hugo Strange همونی نبود که با یه دستگاه مغز بروس رو میخونه بعد میخواست به جوکر و Two - Face و پینگیوین هویت بروس رو نشون بده؟چون مدل ریشش عین این بود...
بازم از این مقاله ی شاهکار ممنونم

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
Maxie Zeus همونی نبود که توی Batman The Animated Serie میخواست با دستگاه لیزری یه چیزی رو نابود کنه؟بعد دخترشم میبنده به همون دستگاه؟
خودشه ! فقط اون دخترش نبود , دوست دخترش بود اگه درست یادم مونده باشه :D
bat307_tv-episode.jpg

و اینکه این Hugo Strange همونی نبود که با یه دستگاه مغز بروس رو میخونه بعد میخواست به جوکر و Two - Face و پینگیوین هویت بروس رو نشون بده؟چون مدل ریشش عین این بود...
دقیقآ !
275px-HugoStrange.jpg

M8CRX

کاربر سایت
Feb 21, 2007
589
نام
مهرداد
سلام .

آریا جان ، واقعاً مطلب بی نظیری بود و دوباره حال و هوای پست های طویل و غنی اساتید بزرگ دوران اوج بازی سنترو زنده کرد . خاضعانه ممنونم و بهت تبریک میگم .

ولی همون طور که اشاره کردی ، وجود این همه شخصیت شاخص با کلی پشتوانه نظری و روانشناختی و شخصیت پردازی های عمیق در یک عنوان با فرض حفظ و روایت کلیت هر شخصیت ، جداً محاله و یه بلند پروازی غیر منطقیه .

بعضی از این شخصیت ها که اکثریت غالب رو هم تشکیل میدن ، چنان عمیق ، غنی ، چند بعدی و بسط هستن که باید به هر یک در یه سه گانه پرداخت تا شاید بشه شکوه و پیچیدگی هر یک رو اونچنان که باید به نمایش گذاشت .

شخصاً فکر میکنم ، متاسفانه با این وضعیت ، بزرگترین بازی سازان و داستان نویسان صنعت بازی هم نمیتونن یه داستان و خط روایتی درخور به عنوان بستر معرفی ، هنرنمایی و پرداخت حداقلی هر یک از این شخصیت های عظیم ، خلق کنن .

بعضی از این شخصیت ها با محوریت Joker و در مراتب بعد TwoFace , Riddler , MR.ZsasZ , Strange , Penguin چنان فلسفی و در مقابل حق و حقانیت با تثلیث بتمن ، چنان چالشی و پدیدار شناسانه ظاهر میشن که نفس حظورشون در یک بازی به حد کفایت زیر سوال و محل تشکیک هست ، حالا قراره تمام این ظرفیت و به اندازه دنیایی از معارف و مسائل شناختی و سوالات و چالش های فلسفی و تمام مصادیق دراماتیکشون به صورت شخصیت های یک دنیای کمیک ، همگی و همگی یکجا ظاهر شن .

آیا نمیشد با یکی از این بسیار ، یک شاهکار خلق کرد ؟ :neutral:

POW3R

کاربر سایت
Oct 11, 2007
2,483
نام
کیان
سلام .

آریا جان ، واقعاً مطلب بی نظیری بود و دوباره حال و هوای پست های طویل و غنی اساتید بزرگ دوران اوج بازی سنترو زنده کرد . خاضعانه ممنونم و بهت تبریک میگم .

ولی همون طور که اشاره کردی ، وجود این همه شخصیت شاخص با کلی پشتوانه نظری و روانشناختی و شخصیت پردازی های عمیق در یک عنوان با فرض حفظ و روایت کلیت هر شخصیت ، جداً محاله و یه بلند پروازی غیر منطقیه .

بعضی از این شخصیت ها که اکثریت غالب رو هم تشکیل میدن ، چنان عمیق ، غنی ، چند بعدی و بسط هستن که باید به هر یک در یه سه گانه پرداخت تا شاید بشه شکوه و پیچیدگی هر یک رو اونچنان که باید به نمایش گذاشت .

شخصاً فکر میکنم ، متاسفانه با این وضعیت ، بزرگترین بازی سازان و داستان نویسان صنعت بازی هم نمیتونن یه داستان و خط روایتی درخور به عنوان بستر معرفی ، هنرنمایی و پرداخت حداقلی هر یک از این شخصیت های عظیم ، خلق کنن .

بعضی از این شخصیت ها با محوریت Joker و در مراتب بعد TwoFace , Riddler , MR.ZsasZ , Strange , Penguin چنان فلسفی و در مقابل حق و حقانیت با تثلیث بتمن ، چنان چالشی و پدیدار شناسانه ظاهر میشن که نفس حظورشون در یک بازی به حد کفایت زیر سوال و محل تشکیک هست ، حالا قراره تمام این ظرفیت و به اندازه دنیایی از معارف و مسائل شناختی و سوالات و چالش های فلسفی و تمام مصادیق دراماتیکشون به صورت شخصیت های یک دنیای کمیک ، همگی و همگی یکجا ظاهر شن .

آیا نمیشد با یکی از این بسیار ، یک شاهکار خلق کرد ؟ :neutral:[/QUOTE
خیلی فلسفی می حرفیا و در کل به نظر من حضور همین شخصیتا بازی رو چذاب کرده به احتمال زیادم بازی خوبی میشه :biggrin1:

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
قبول دارین Joker خیلی بد ساخته شده ؟
اگه قراره این جوکر بد باشه پس باید به کل این کاراکتر بد باشه...جوکر اصلی اینه نه جوکر دارک نایت...البته جوکر دارک نایت هم شخصیت و قیافه ی جالبی داره اما جوکر اصلی اینه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر