بکاپ گرفتن از wii

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
سلام

میگم من همه این کارا رو بدون دردسر خداروشکر کردم و درحال بکاپ گرفتن هستم فقط نمیدونم رجیکت به چه درد میخورد اخه تا وارد شدم خودش بکاپ داشت میگرفت ( همون مربع های سبز رو میگم حرکت میکنن)

فقط میخواستم بدونم با این کار دستگاه من دیگه بریک نمیشه ؟ یا اگه بریک بشه میتونم درستش کنم ؟

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
سلام

میگم من همه این کارا رو بدون دردسر خداروشکر کردم و درحال بکاپ گرفتن هستم فقط نمیدونم رجیکت به چه درد میخورد اخه تا وارد شدم خودش بکاپ داشت میگرفت ( همون مربع های سبز رو میگم حرکت میکنن)

فقط میخواستم بدونم با این کار دستگاه من دیگه بریک نمیشه ؟ یا اگه بریک بشه میتونم درستش کنم ؟
مبارک
بریک نمیشه.با این برنامه اگه بریک شد بر می گردونی
البته بعد از تکمیل کار یه فایل پونصد وخورده ای مگابایت تو sD ایت میاد که ازش یه بکاپ بگیر(اصل کاری اونه)

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
باز دیگه چرا
شما یه بار بکاپ بگیر .بعد برای امنیت بیشتر فایل رو تو pc هم نگهدار تا اگه sd ایت چیزیش شد بکاپ ها نپره!!!
گرفتی؟؟؟؟
توصیه های ایمنی را جدی بگیرید:biggrin1:

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
سلام دوستان
این تایپک رو برای این زدم که دوستان با استفاده از اون بریک شدن رو جبران کنند
bootmii
از اینجا bootmii رو دانلود کنید
یه SD 1GIG (که حدود 500و خورده ای مگابایت جا داشته باشه)
این فایل .dol رو به boot.dol یا boot.elf (یا هر دو) مثل یه برنامه در یه فلدر ریخته و درون پوشهapps درون sd رویخته
برنامه رو از HBC اجرا کنید
دکمه 1 رو فشار دهید تا بعد از چند ثانیه به قسمت بعدی برنامه BOOTMII بروید
بازدن A (CONTINUE به قسمت اصلی برنامه بروید
بروی BOOTMII رفته و A را بزنید
در صفحه ی بعد بروی INSTALL BOTMII AS BOOT2 را بزنید
و بزارید مراحل نصب طی بشه
حالا به صفحه قبل برگردیدو با EXIT خارج شوید
WII را یکبار خاموشو سپس وشن کنید
میبینید قبل از صفحه ی HELTH SCREEN خود WII برنامه BOOTMII اومده
اینجا دسته ویی کار نمی کنه و باید از دسته GCیا با دکمه های POWER,EJECT,RESTART کارمونو پیش ببریم
3بار پاور رو فشار دهید تا بروی کزینه ای که عکس پیچو مهره روشه برید(گزینه اخر) و با زدن دکمه RESTART وارد ان شوید
اینجا با زدن دکمه RESTART واردهمون گزینه اول شوید
دکمه EJECT را فشار دهید تا BACKUP گیری تموم شه
حالا هر بار که شما WIIتونو روشن کنید اول BOOTMII میاد و بعد سیستم خود WII
این کار باعث میشه که اگه WIIتونو بریک کردید وقتی WIIتونو روشن کنید اول که BOOTMII میاد برای ریختن بکاپ ها رو ی WII از همون منو بجای گزینه ی اول گزینه ی دوم که یه فلش قرمز از SDبه سیستم وسله رو بزنیدو مراحل ریختن بکاپ (مثل همون گرفتن بکاپ ) پیش برید
preloader
چون بعضی از دوستان در اجرای bootmii اشکال داشتن گفتم که این رو هم به این اموزش رو اضافه کنم
موارد مورد نیاز
preloader0.29
PRELOADER0.30
اگر فریمور 4.2 U دارید این hacks.ini
اگر فریمور 4.2j داری این hacks.ini
اگر فریمور 4U دارید این hacks.inf
اگر فریمور 4.1U دارید این hacks.inf

hacks.inf مناسب با کنسولتون رو تو روت sd بریزید
برنامه preloader رو انزیپ کرده و مثل یه برنامه تو wii ریخته و اجرا کرده و با زدن دکمه 1 برنامه نصب میشود
حالا با روشن کردن wii برنامه preloader بوت میشه و اگه نشد بعد از روشن کردن سرسع دکمه reset رو نگه دارید تا اجرا شود. تبریک میگم شما preloaderرو نصب کردید.

نکته:در سیستممنو های 4.2 باید از PRELOADER 0.30 استفاده کرد و هک های مخصوصش

موفق باشید

سلام ، من یه مشکلی دارم !

فرمور من 4.2E هستش . HomebrewChannel رو خیلی راحت نصب کردم ، Bootmii رو هم راحت نصب کردم ولی وقتی دستگاه رو خاموش روشن میکنم ! صفحش نمیاد ! باید چه بکنم ؟

Bootmii رو فقط روی IOS نصب کرده بود و الان با موفقیت نصب شده ! جه بکنم کمک کنید لطفا :((

راستی خود بوت می رو میتونم از Homebrewchannel اجرا کنم ولی چه کنم که که اولش بیاد که بتونم بک آپ ریستور کنم ؟

بعدش من که بوت می رو از توی خود HBC اجرا کردم ! و بعدش بک آپ گرفتم که مشکلی نیست ؟ (یه خونش هم مشکی نشد)
مموری من پاناسونیک 2 گیگ Sd2 هست . یعنی توی اون لیست 1 گیگش که سبز بود ! دو گیگ که نباید مشکلی داشته باشه !

الان مشکل از مموریه که بوت می نمیاد یا از نصب من ؟

یه مشکل دیگه :( موقع نصب Preloader میگه : Faild to get root !

آخرین ویرایش:

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
دوستان امروز که دیتا بیس جدید nusd رو دیدم یه قسمت boot2 اضافه شده بود
که با نصب اون فایل wad میتونید از راه boot2 برنامه bootmii رو نصب کنید

ما که از اون اول یه راست تز boot2 نصب کردیم
اونایی که از boot2 نمیتونستند نصب کنن امتحان کنن و نتیجه رو بگن

اونایی که با nusd حال نمیکنن میتونن اخرین ورژن رو از* اینجا* دان کنن

موفق باشید

این چنه ؟

من توی سایت هود بوت می خوندم که دلیل اینکه به روش بوت 2 نصب نمیشه یه باگی بوده که نینتندو برطرف کرده و فعلا نمیشه ! بعد NUSD چیه ؟ اگر میشه توضیح بدید .

یکی هم به داد من برسه ! Preloader رو هم نمیتونم نصب کنم ارور میده Fail to get root, Aborting mission . نمیدونم مال چیه . دستگاهم رو همین امروز خریدم این باندل آخریس :

مشکی + موشن پلاس + وی اسپورت با اون جدیدش ورژن فرمورش هم اینه : 4.2E . نکنه این از این سری جدید هاست که نمیشه کاریش کرد :( البته HBC رو روش نصب کردم ، سر این Preloader و بوت می مشکل دارم نمیتونم ادامه بدم برای کپی خور کردن :(

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
آقا نصب کردم با هزار بدبختی ... کسی گیر کرد بگه راهشو بگم روی سیستم های جدید باید چه بکنید .

دیدم بخوام پشت هم پست بدم همتون میگیرد منو میزنید :D

یه سوال ! الان من Priiiloader (با Preloader فرق داره ولی مثل هم میمونه و هر دوش رو یک نفر نوشته فقط این برای 4.2E هستش) نصب کردم .

کپی خورش هم کردم .

یک دور درست بعد از نصب HBC و Bootmii بک آپ گرفتم . باز هم بگیرم یا نمیخواد ؟

آخرین ویرایش:

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
آقا نصب کردم با هزار بدبختی ... کسی گیر کرد بگه راهشو بگم روی سیستم های جدید باید چه بکنید .

دیدم بخوام پشت هم پست بدم همتون میگیرد منو میزنید :D

یه سوال ! الان من Priiiloader (با Preloader فرق داره ولی مثل هم میمونه و هر دوش رو یک نفر نوشته فقط این برای 4.2E هستش) نصب کردم .

کپی خورش هم کردم .

یک دور درست بعد از نصب HBC و Bootmii بک آپ گرفتم . باز هم بگیرم یا نمیخواد ؟
بکآپ رو وقتی بگیرید که می خواهید IOS چیزی رو دستکاری کنید یا چیز جدیدی نصب کنید.
فقط مواظب باشید که فریمورتون رو اشتباه آپدیت نکنید بعدا چون ممکنه بریک کنید و با بکآپ هم نتونید کاری بکنید.

sonixax

کاربر سایت
Jan 5, 2007
310
نام
میلاد
بکآپ رو وقتی بگیرید که می خواهید IOS چیزی رو دستکاری کنید یا چیز جدیدی نصب کنید.
فقط مواظب باشید که فریمورتون رو اشتباه آپدیت نکنید بعدا چون ممکنه بریک کنید و با بکآپ هم نتونید کاری بکنید.

موقع نصب WAD و Channel ها هم باید بک آپ بگیرم ؟

بعدش من الان میخوام از خود وی شاپ یه چیز هایی بخرم ! ولی اجازه نمیده . راهی هست که بشه بدون آپدیت رفت توی Wii Shop ؟

چه چنل هایی رو شما پیشنهاد میکنید که نصب کنم ؟ Wii Speak رو نصب کردم با Internet Channel با کمک نرم افزاری که معرفی کردید .

و یه سوال دیگه : اگر من چنل پال رو بگیرم و نصب کنم دیگه مشکلی نیست ؟ یعنی به ورژن System menu ربطی داره یا نداره ؟

و اینکه Cover Flow Channnler رو از کجا گیر بیارم ؟ خودش رو دارم چنلش رو میخوام و البته یه اروری هم میده Error 02 و بازی رو اجرا نمیکنه . میشه راهنمایی بفرمایید لطفا .

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
موقع نصب WAD و Channel ها هم باید بک آپ بگیرم ؟
اگه می ترسی که بریک بشی آره. برای احتیاطه.
بعدش من الان میخوام از خود وی شاپ یه چیز هایی بخرم ! ولی اجازه نمیده . راهی هست که بشه بدون آپدیت رفت توی Wii Shop ؟
نه نمشه باید آپدیت کنید.
چه چنل هایی رو شما پیشنهاد میکنید که نصب کنم ؟ Wii Speak رو نصب کردم با Internet Channel با کمک نرم افزاری که معرفی کردید .
همون اینترنت چنل و نئوگاما و 4تا بازی Wiiware خوبه.
و اینکه Cover Flow Channnler رو از کجا گیر بیارم ؟ خودش رو دارم چنلش رو میخوام و البته یه اروری هم میده Error 02 و بازی رو اجرا نمیکنه . میشه راهنمایی بفرمایید لطفا .
CIOS تون ورژن چنده؟

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی

sibsabz

کاربر سایت
Apr 23, 2010
5
سلام
من ورژن 4.2E دارم.
موقع نصب پریلودر میگوید :
در مورد پریلودر : از HBC وارد میشوم و دستور نصب پریلودر را میدهم. ولی پیام:
unable to get ticket
و میگوید نمیتوانم نصب کنم و عملیات متوقف.

HBC روی سیستمم نصب بود و من در خود سیستم آپدیتش کردم خودش بوتمی نصب کرد.
ار طریق HBC میتوانم وارد bootmi شوم و از سیستم بک آپ گرفتم.
ولی هنگامی که سیستم را روشن میکنم خیلی عادی بوت میشود و نمی دانم اگر روزی بریک شد چطوری ابتدا وارد bootmii شوم و بک آپ را بازگردانم.

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
سلام
من ورژن 4.2E دارم.
موقع نصب پریلودر میگوید :
در مورد پریلودر : از HBC وارد میشوم و دستور نصب پریلودر را میدهم. ولی پیام:
unable to get ticket
و میگوید نمیتوانم نصب کنم و عملیات متوقف.

HBC روی سیستمم نصب بود و من در خود سیستم آپدیتش کردم خودش بوتمی نصب کرد.
ار طریق HBC میتوانم وارد bootmi شوم و از سیستم بک آپ گرفتم.
ولی هنگامی که سیستم را روشن میکنم خیلی عادی بوت میشود و نمی دانم اگر روزی بریک شد چطوری ابتدا وارد bootmii شوم و بک آپ را بازگردانم.
شما 249 رو تونستید نصب کنید؟
دستگاه شما Boot2 نداره واسه همین باید از HBC بوت می رو بیارید. شما فقط میتونید اگه بریک بشین با پریلودر کاری کنید اما اگه با آپدیت بریک بشین چون خود Preloader هم پاک میشه بر گردوندن دستگاه خیلی سخت میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر