آموزش کپي خور کردن تمامي PSP ها ( حتي 3000 ) از طريق نصب 5.03GEN بر روي HEN

peddi

کاربر سایت
Nov 15, 2010
166
دیگه جلوش رو سونی گرفت!

یعنی تا من خواستم یه کاری کنم سونی جلوش رو گرفت ؟؟!!! :-o:d

راستی قضیه این ارور 80020148 چیه ؟؟؟!!! بدجوری رو اعصابه ! ورژنم: 5.03 GEN-C (Full)
چی کارش کنم؟

بعدم من الان مدتیه آمار فرم ور ها رو ندارم . بعد از 5.03 چند تا هک شده؟!

neundertall

کاربر سایت
Feb 28, 2011
9
سلام عزیزان ، از طریق این آموزش میتونید انواع PSP شامل PSP-2000 v1&2&3 و PSP-3000 رو کپی خور کنید .

نکته : این روش روی PSP-1000 تست نشده و احتمالا جواب نمیده ، به هر حال استفاده از این روش روی PSP-1000 کمی غیر معقول هست و بجای این روش میشه از روش Pandora برای کپی خور کردن PSP-1000 استفاده کرد .

نکته : اگر ورژن دستگاهتون 5.05 به بالا هست ، این روش براتون جواب نمیده ، چون امنیت در این ورژن ها بسیار بالا رفته ، پس دستگاه های دارای ورژن های 5.05 به بالا کپی خور نمیشن .

مرحله ي اول : آپديت دستگاه به نسخه ي 5.03 رسمي

خوب دوستان ابتدا بايد ورژن دستگاهتون رو به 5.03 رسمي سوني آپديت کنيد .
براي اين کار فابل EBOOT مربوط به نسخه ي 5.03 رو از لينک زير دانلود کنيد :

Code:
http://elementfx0.com/psp_pbp/503.PBP
سپس به EBOOT.PBP تغيير نامش بديد و درون شاخه ي PSP\GAME\UPDATE در مموري کارد بريزيد و از قسمت Game --> Memory Stick درون خود دستگاه آپديت رو اجرا کنيد و به 5.03 آپديت کنيد .

نکته : ادامه ي مراحل رو در صورتي انجام بديد که وقتي به قسمت System Settings --> System Information ميريد در مقابل کلمه ي System Software کلمه ي Version 5.03 رو ببينيد .

مرحله ي دوم : اجراي ChickHEN از روي دستگاه براي فعال کردن قابليت اجراي Homebrew

نکته : قبل از انجام این مرحله ، از طریق System Settings --> Restore Default Setting یک بار تمام تنظیمات رو به حالت اول برگردونید ، یک بار هم مموری رو فرمت کنید .

خوب دوستان در اين مرحله قصد داريم برنامه ي ChickHEN رو که همون فعال کننده ي قابليت اجراي Homebrew بر روي دستگاه هست رو اجرا کنيم . براي اين کار فايل زير رو دانلود کنيد :

Code:
http://www.psp-hacks.com/downloads/ChickHENR2.rar
بسته به نوع PSP تون ، پوشه ي ChickHEN رو از پوشه هاي SLIM يا PHAT در شاخه ي PSP/PHOTO در مموري کارد کپي کنيد .
فایل h.bin رو هم به شاخه ی اصلی مموری کارد کپی کنید .

نکته : پوشه ي PHAT براي PSP هاي سري اول يعني PSP-1000 و پوشه ي SLIM براي بقيه ي انواع PSP از جمله Slim و 3000 مي باشد .

نکته : اگر پوشه ي PHOTO درون پوشه ي PSP موجود نبود ، خودتون اون رو بسازيد .

دوستان ، این کارهایی که در ادامه میگم رو همشو با سرعت بسیار زیادی باید انجام بدید ، من برای اینکه یادتون نره ، از کلمه ی سریعا بین جمله ها استفاده می کنم .

سریعا وارد Photo --> Memory Stick شوید ، بلافاصله سریعا وارد پوشه ی ChickHEN شوید و بلافاصله تا آخرین عکس برید پایین ، منتظر بمونید تا روی صفحه خط های سبز و مشکی ببینید ، بعد از اون دستگاه ریست میشه و HEN روی دستگاه Load شده .

نکته : اگر دستگاه قفل کرد و بعد از چند ثانیه خاموش شد ، مطمئنا آموزش رو دست و پشت سر هم نخوندید !

مرحله ي سوم : اجرای CFW از روی دستگاه

نکته : برای انجام این مرحله باید ChickHEN رو با موفقیت روی دستگاهتون Load کرده باشید .

5.03GEN-C رو از لینک زیر دانلود کنید :
Code:
http://www.psp-hacks.com/downloads/gen-c-final-realease_1260916940.zip
پوشه ی PSP رو از داخل این فایل در مموری کارد کپی کنید .
به Game --> Memory Stick برید و برنامه ی مربوط به این CFW رو اجرا کنید .
مراحل رو دنبال کنید .

در آخر هم با بازگشت به XMB از دستگاه کپی خور شده ی خودتون لذت ببرید !

نکته : فقط برای بار اول نباز به نصب 5.03GEN-B دارید ، برای استفاده از CFW در دفعات بعدی ، کافیه فقط اونو اجرا کنید و منتظر بمونید تا دوباره به صورت اتوماتیک به XMB برگرده .

نکته : اگر بعد از انجام همه ی این کارها ، هنگام اجرا کردن یک بازی ، با پیغام Game could not be started مواجه شدید ، دکمه ی Select رو بزنید و UMD ISO MODE رو روی SONY np9660 تنظیم کنید .

موفق و پیروز باشید !

----------------------------------

تمامی حقوق این آموزش مربوط به sAsAn.K در انجمنهای تخصصی PCNetwork می باشد ، چنانچه مایلید از این مطلب درون سایت یا وبلاگ خود استفاده کنید ، لطفا منبع اون رو نیز ذکر کنید .
دوست عزیز برای کپی خور PSP GO N1004PW چه کاری میشه انجام داد؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنین!!!

raf

کاربر سایت
Apr 2, 2011
2
کپی خور شدنpsp3004 ؟؟

سلام
ایا مدل 3004 پی اس پی با ورژن 5.70 کپی خور میشه؟ با چه روشی؟
اگر نمیشه ایا ارزش صبر کردن داره یا بفروشمش؟

با تشکر

chris66001

کاربر سایت
Feb 10, 2011
413
نام
محمد
سلام
ایا مدل 3004 پی اس پی با ورژن 5.70 کپی خور میشه؟ با چه روشی؟
اگر نمیشه ایا ارزش صبر کردن داره یا بفروشمش؟

با تشکر
كپي خور ميشه ولي موقت (بعد از خاموش و روشن شدن كپي خور ميپره) به ورژن هاي 6.35 و 6.20 و 6.39 خوب معلوم هم هست 6.39Pro-B8 ورژن 3 آخرين فريمور كپي خور موقت براي PSP ها هست

chris66001

کاربر سایت
Feb 10, 2011
413
نام
محمد
چقدر طول میکشه تا روشی برای کپی خور شدن دائم اون بیاد؟
معلوم نيست الان 2 ساله كه همه داريم ميگيم صبر كنيد يك ماه ديگه مياد (البته فريمور هاي دائمي اومده ولي سوني همشو به قيمت خوب خريده كه منتشر نكنن يا حال هكر ها رو به يه جوري گرفته ) ولي الان به يه گروه روسي باتري پاندورا واسه 2000 با مادربورد TA-88v3پيدا كرده كه كپي خور دائم ميشه ولي هنوز از 3000 و go خبري نيست. البته اينا هم تو نت پيدا ميشه ولي من تا الان تست نكردم چون اطمينان ندارم

آخرین ویرایش:

dj_amir

کاربر سایت
Sep 1, 2008
53
سلام,من یک psp 3000 دارم که به ورژن 6.35 PRO-A4 آپدیت کردم و حالا راهی هست که بشه ورژن دستگاه رو به gen 5.03 برگردوند؟چون بازی های cso اجرا نمیشن و فقط بازی های iso اجرا میشن.ممنون

chris66001

کاربر سایت
Feb 10, 2011
413
نام
محمد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر