E3 2009 | Project Natal را بیشتر بشناسیم

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,018
2,204
نام
Mohsen
شما فکر کنم ندیدی که داشت دختره با پسره تو بازی صحبت میکرد ؟

وقتی شما داری میگی دو نفر با هم صحبت میکنن یعنی چی؟:confused:
خوب باید یک قدرت صحبت کردن باشه. چون شما یک چیزی میگی اون نمیفهمه.
خوب پس باید اون اول بفهمه شما چی میگی و نتیجه صحبت های شما رو جواب بده .
را جب کاغذ به نظر من میشه این کارو کرد اون جا که نشون داد کاغذ رو گرفت جلو تصویر و نوشته رو تشخیص بده با توجه به تفاوت نوشته ها میشه از روی کاغذ مثل اسکنر نوشته رو بگیره اما آیا میتونه بفهمه چی شما نوشتی که جواب بده؟

یکم زیاده روی کرده به نظر من میشه یک بازی مثل RSIX VEGAS که شما از میکروفن دستور میدی که یارت بره جلو یا یه همچین چیزی دستورات از قبل برنامه ریزی شده هستش حتا لحجه هم تعصیر داره پس یک بازی آزاد نیستش . چون این جوری که ماکروسافت نشون داد نشون دهنده آزادی شخص تو صحبت کردن هستش و بهش بگی چیکار بکنه چیکار نکنه .
این بازی هنوز در مراحل ابتدایی هست ! همونطور که گاد آف وار 3 و کیلزون 2 بودن و البته گاد آف وار 3 هنوز هم هست !! و دلیلی منطقیی وجود نداره که بشه بر اساس اولین دموی دیده شده از بازی ، تمام اطلاعات مربوط به اون رو استخراج کرد !!

بهتر هست یک مدت دیگه صبر کنید و خبرهای بیشتری از بازی بشنوید !! هنوز اطلاعات دقیقی از چگونگی پردازش اطلاعات توسط مایلو در دست نیست !!

SamFisher

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,809
16
نام
امید
را جب کاغذ به نظر من میشه این کارو کرد اون جا که نشون داد کاغذ رو گرفت جلو تصویر و نوشته رو تشخیص بده با توجه به تفاوت نوشته ها میشه از روی کاغذ مثل اسکنر نوشته رو بگیره اما آیا میتونه بفهمه چی شما نوشتی که جواب بده؟
الان ساده ترين گوشي هاي Touch Screen هم اين كارو انجام ميدن ديگه

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,412
4
نام
خشايار
من نظرم رو میگم با وجود این که از این وصیله خیلی خوشم اومده اما به نظر من هم ماکروسافت گندش کرده 4 تا دلیل داره اگه به این راحتی بود که ماکروسافت میگه شرکت های که میلیارد ها دلار روی این پروژه ها سرمایه گزاری میکنن خیلی وقت پیش باید میتونستن یه همچین چیزی کشف کنن شما به 3یا 4 نمایشگاه رباتیک دقت کنید هیچ کدوم نتونستن قدرت فکر کردن به ربات ها بدن اون وقت یک دستگاه مثل این بتونه از صحبت شما رو نوع نگاه شما نتیجه بگیره که چی بگه ؟ اصلا میشه؟

همین 2 هفته پیش بود که برنامه BBC فارسی یا همون کلیک برنامش در مورد همین بود اگه اون رو میدید میفهمیدید که من چی میگم .

همین ماکروسافت با WORLD نتونسته به صورت کامل صحبت کردن افراد رو به صورت دقیق از صحبت کردن به نوشته تبدیل کنه و خیلی جا ها کم میاره حالا شما بیا این دستگاه رو حساب کن که میخواد صحبت رو پردازش کنه بعد نتیجه صحبت شما رو به نتیجه تبدیل کنه به نتیجه .

در صورت وجود زیادی ازش انتظار نداشته باشید در حد همین حدود .
از این 80 تا پست زده شده 40 تاشو می خوندی نظرت عوض می شد...
اتفاقا به نظر من ناتال در مقابل تکنولوژی روز خیلیم چیز غولی نیست...
تکنولوژی ناتال 2 ساله که اختراع شده... به پست اول مراجعه کن...
در مورد ورد هم باید بگم که هیچ وقت یه نرم افزار 700 دلاری واسه شما صحبت کردن رو تایپ نمی کنه چون این تکنولوژی هزارها دلار خرجشه در ضمن شما که می بینی اشتباه داره به خاطر تکنولوژی میکروفون 10 هزار تومنیه شماست... شما یه میکروفونه استودیو بخر به قیمت 900 هزار تومن ببین حالا اشتباه داره یا نه...
در مورد پردازش هم باید بگم که معلومه چیزی ازش سر در نمیارید چون تکنولوِژیه CPUـه این وسیله مربوط به خود ناتال میشه و مشابهش تا حالا نبوده...
در کل همه ی تکنولوژی های ناتال قبلا هم اختراع شده بوده... در واقع ناتال اومده همه ی اینا رو جمع آوری کرده و تو صنعت بازی ازشون استفاده کرده...
از پست تند و پرخاشگرانه هم متاسفم...
چون واقعا لجم می گیره که فکر می کنید ماکروسافت واسه پیروزی تو E3 2009 کل قسمت بازی سازی و در کل Xbox و Repـشو با یه دروغ به خطر میندازه و باورم نمی شه بعضیا فکر می کنن این همه آدم تو دنیا دارن دروغ می گن... از استیون اسپیلبرگ گرفته تا نویسنده ی IGN...
واقعا برای آدمایی که این تصورات رو دارن متاسفم...
به هر حال آینده همه چیزو مشخص می کنه...
در ضمن در مورد روبات هایی که فکر می کنن یکم تحقیق کن چون تا حالا 23 مدل ربات هوشمند از 13 شرکت جهان معرفی شدن که کاملا فکر می کنن...
موفق باشید..

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,636
2,724
نام
امیر
در ضمن در مورد روبات هایی که فکر می کنن یکم تحقیق کن چون تا حالا 23 مدل ربات هوشمند از 13 شرکت جهان معرفی شدن که کاملا فکر می کنن...
عزيز جان اون روبوتي كه شما ميگي تواناييه فكر كردن داره ، هزاران دلار و شايد هم در حد ميليون دلار خرجش كرده باشن ، نه Milo اي كه قراره روي يه كنسول 200 دلاري اجرا بشه !

همه اين حرفا درسته ، اما بايد عرضه اين تكنولوژي يه سودي داشته باشه واسه شركت يا فقط بايد عامل ضرر باشه ! زمان دقيقي هم براي عرضش مشخص نكردن ، حتي گفتن توي 2011 ممكنه بياد ؟ طرف گفته هنوز نميشه تاريخ دقيقي گفت ، 2012 هم كه اين نسل شايد تموم بشه و بريم نسل بعد ، فكر كنم مايكروسافت اين رو براي نسل بعد آماده كنه ، اگه هم تا فبلش اومد كه چه بهتر . مفت چنگ كسي كه ميخواد باهاش Forza بازي كنه !

سوني توي E3 2005 يه اشتباهي كرد يه تريلر از پيش رندر شده تحويل ملت داد ، تا 4 سال هم وقتشو هزينه كرد و هم پولشو و فكر نمي كنم از فروشش اونقدرا هم سود كرده باشه ، اميدوارم Natal و پروژه پيتر به سرنوشت كيلزون دچار نشن .

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,412
4
نام
خشايار
عزيز جان اون روبوتي كه شما ميگي تواناييه فكر كردن داره ، هزاران دلار و شايد هم در حد ميليون دلار خرجش كرده باشن ، نه Milo اي كه قراره روي يه كنسول 200 دلاري اجرا بشه !

همه اين حرفا درسته ، اما بايد عرضه اين تكنولوژي يه سودي داشته باشه واسه شركت يا فقط بايد عامل ضرر باشه ! زمان دقيقي هم براي عرضش مشخص نكردن ، حتي گفتن توي 2011 ممكنه بياد ؟ طرف گفته هنوز نميشه تاريخ دقيقي گفت ، 2012 هم كه اين نسل شايد تموم بشه و بريم نسل بعد ، فكر كنم مايكروسافت اين رو براي نسل بعد آماده كنه ، اگه هم تا فبلش اومد كه چه بهتر . مفت چنگ كسي كه ميخواد باهاش Forza بازي كنه !

سوني توي E3 2005 يه اشتباهي كرد يه تريلر از پيش رندر شده تحويل ملت داد ، تا 4 سال هم وقتشو هزينه كرد و هم پولشو و فكر نمي كنم از فروشش اونقدرا هم سود كرده باشه ، اميدوارم Natal و پروژه پيتر به سرنوشت كيلزون دچار نشن .
شما فکر کردی یه بازی ساده 10 هزار دلار خرج داره ؟
همین بازی های ساده که شما 2 هزار تومن می خرید 5 الی 10 میلیون دلار براشون هزینه میشه... فکر کردی برای چی بازی های ارجینال 59 دلارن ؟ چون واقعا 59 دلار می ارزن...
به نظر من milo بیش از 10 میلیون دلار هزینه برده...
در ضمن من به شما قول می دم ناتال رو تا خرداد سال دیگه تو مغازه ها می بینید...
امضا می دم...
ناتال رو با KillZone مقایسه نکنید چون نمایش ناتال با نمایش KillZone زمین تا آسمون فرق می کرد (در ضمن کی میگه KillZone فروش نداشت ؟ تو UK و US چند هفته Top 10 Chart فروش بود)...
شما کل کنفرانس ماکروسافت رو دیدی ؟
در ضمن اشتباهات استراتژیکی سونی جاش اینجا نیست...
میگم اگه تاپیک رو بخونی متوجه می شی ، هی حالا حرف خودتون رو بزنید...
چند صفحه پیش بحث قیمت هم شد...
مطمئن باش ناتال ضرر نداره و برای ماکروسافت حکم پول نقد رو داره...

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,636
2,724
نام
امیر
بابا شماها اصلا متوجه حرف من نشدين ، من اصلا منظورم اين نبود كه Milo ده هزار دلار خرج داره ، قطعا خرج زيادي در بر خواهد داشت ، منظور من اين بود كه اگه ما يه مقدار قابل توجهي براي ساختن يه چيزي هزينه كرده باشيم ، از اون كار سود خوبي ببريم ، نه اينكه فقط حمالي كنيم .

منظورم اينه كه Milo و Natal روي هم رفته قطعا وقت و هزينه زيادي براي مايكروسافت خواهد داشت و زمان مشخص ميكنه كه به همون اندازه سود خواهد برد يا نه .

اما در مورد كيلزون : من اصلا نمي خوام براي اثبات خودم حرف الكي و بيخود بزنم ، من خودم فن كيلزون ام چيزي كه مشخص بود اين بود كه سوني مجبور بود براي اثبات حرف خودش وقت و پول زيادي رو خرج كيلزون كنه ، نزديك 4 سال وقت برد تا اين بازي ساخته بشه و بياد توي بازار اما قطعا اون فروشي رو كه انتظارش رو داشت بهش نرسيد .

بزارين يه جور ديگه بگم : سود فروش كيلزون براي سوني شايد مثل سود فروش بازي مثل رزيدنت 5 كپكام باشه كه فكر نكنم اينجوري باشه اما سوال من اينه ، آيا هزينه ساخت و توليد اين دو تا بازي اندازه هم بوده ؟!!!

ehsan_srk

کاربر فعال
Sep 23, 2007
4,113
4,940
نام
Ehsan
بزارين يه جور ديگه بگم : سود فروش كيلزون براي سوني شايد مثل سود فروش بازي مثل رزيدنت 5 كپكام باشه كه فكر نكنم اينجوري باشه اما سوال من اينه ، آيا هزينه ساخت و توليد اين دو تا بازي اندازه هم بوده ؟!!!
البته به موضوع بحث ربطي نداره ولي چند وقت پيش بچه ها تو قسمت آمار فروش بازي ها خبر فروش 5 ميليون نسخه RE5 را گذاشته بودند(بر روي هر دو كنسول) كه فكر نمي كنم فروش KZ2 حتي به 2 ميليون هم رسيده باشد.

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
0
نام
محمد
منم با دیدن اون تریلر باورم نشدویعنی هنوزم باورم نشده.خیلی عظیمه.حداقل الان برای یه همچین تکنولوژی خیلی زوده.مغز من که نمیکشه.اگه همچین چیزی صحت داشته باشه شرکتهای دیگه باید برن تعطیلات چون لذت بازی به این شکل صدها برابر شکلهای دیگست.
حتی مزخرفترین بازی با این نوع کنترل بسیار لذت بخشه.
ولی اون چیزی که مشخصه اینه که مایکرو الکی همچین تبلیغی نمیکنه که بعدش چوبشو بخوره و ضایع شه.

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
7
نام
محمد
بابا توروخدا بس کنید دیگه...
هرکی میاد میپره به یکی دیگه!
باورتون بشه یا نشه من هنوز مراسم کنفرانس های E3 رو ندیدم(ویدئوهاش رو سفارش دادم زودتر از 3 شنبه هم دستم نمی رسه) و تنها منبع فارسی زبان و قابل فهمم هم همین تاپیکه که متاسفانه به غیر از انتقاد و شک در اصل این پروژه هیچ چیز دیگه ای تا بحال عایدم نشده!
لطفاً کسایی که اطلاعات دارن اظهار نظر کنن که حداقل منی که هنوز به طور کامل نمی دونم چی به چیه 4 تا چیز جدید متوجه شم...
واقعیت اینه که این پروژه وجود داره و توی همین نسل هم لانچ میشه و دلیلی هم نمی بینم که بخوایم بحث کنیم که اصلاً این تکنولوژی مال 5 سال دیگه اس و امکان اجراش در حال حاضر وجود نداره...
بعد جالب اینکه بعضی از دوستان بحثو بردن تو ربات های هوشمند و این چیزا!!
بابا بیخیال دیگه این دو مقوله چه ربطی دارن به هم؟! خدا میدونه...
پس لطفاً رعایت کنین.
تنکس.

amir_360

کاربر سایت
May 29, 2007
455
0
نام
امیر رضا
فکر کنم 5صفحه ای هست که درباره ی روبات ها و بحث درباره ی اون پیش گرفته میشه

یا مقایسه natal با روباتیک و... که اصلا درست نیست از نظر شخصی

ولی هر چی که باشه نه باید کوبیدش نه اینطوری ازش اتنتظار برد که بیایم با روبات مقایسش کنیم ;)

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,995
247
نام
اشکان
چند روز صبر کردم تا این پست رو بزنم.
از الان به بعد در این تاپیک در مورد هر چیزی به جز خود وسیله natal بحثی صورت بگیره، شخص 3 روز از سایت اخراج می شه. بحث ربات ها، فکر کردن ربات، قرن 22، فروش killzone و ... هیچ ارتباطی به این تاپیک ندارند.

انقدر هم در خواست انتقال تاپیک رو نکنید، وقتش که برسه تاپیک منتقل می شه.

navid of war

کاربر سایت
Aug 29, 2008
591
17
دوستان سه تا سوال دارم اگر هم مطرح شده ببخشید که دوباره میپرسم .
1 - قیمتش 200 دلار و عید میاد ؟
2 - گیرز رو چجوری باهاش بازی میشه کرد ؟
3 - گیتار هیرو چی میشه به عنوان کنترلر ازش استفاده کرد اگر اینجوری باشه که گیتار هیرو دیگه گیتاراش فروش نمیره .

PaRaDoXiSt

کاربر سایت
Sep 25, 2008
439
47
نام
Hossein
فکر نمیکنم قرار باشه Natal تمام بازیها ی 360 رو ساپورت کنه!!!

Xavi

کاربر سایت
May 29, 2009
629
0
نام
فرشاد
ملت چه جیزا ای مگین دیگه gears که نمیشه اصلا خود مایکروسافت مگه گفته همه بازی ها رو میشه با این بازی کرد کلا خیلی بازی تو این نسل براش بیاد 10 11 تا بیشتر نمیشه که اگرم بشه
بعدشم کار با این دستگاه تحرک بدنی داره که من یکی که اصلا باهاش حال نمیکنم

Terova

کاربر سایت
Dec 1, 2007
12,783
1,642
نام
محمد امین
دوستان سه تا سوال دارم اگر هم مطرح شده ببخشید که دوباره میپرسم .
1 - قیمتش 200 دلار و عید میاد ؟
2 - گیرز رو چجوری باهاش بازی میشه کرد ؟
3 - گیتار هیرو چی میشه به عنوان کنترلر ازش استفاده کرد اگر اینجوری باشه که گیتار هیرو دیگه گیتاراش فروش نمیره .

نوید از تو بعیده..

قیمتش که باید بالا باشه مخصوصا با صحبتهای که انجام شده ولی هنوز هیچ چیز مشخص نیست.. گفتن 2010 خبرتون می کنیم..

2- کاری نداره یک دونه پشتک روی فرش میزنی تا مارکوس هم برات حرکت انجام بده وقتی هم میخوای اره کنی فقط کافیه صدای اره رو دربیاری خودش اره میکنه اره از پشت هم که دیگه بماند..(گرفتی مارو.!!؟)

3- 98% لذت گیتار هیرو استفاده از گیتارش هست .. بعد خود شرکت های سازنده میدونند رویه چه بازیهای این قابلیت رو بگزارن که به فروششون لطمه نخوره..

فکر نمیکنم قرار باشه Natal تمام بازیها ی 360 رو ساپورت کنه!!!
حسین گفتن بازهای قدیمی هم ساپورت میکنه ولی شاید در حد شایعه باشه..

ملت چه جیزا ای مگین دیگه gears که نمیشه اصلا خود مایکروسافت مگه گفته همه بازی ها رو میشه با این بازی کرد کلا خیلی بازی تو این نسل براش بیاد 10 11 تا بیشتر نمیشه که اگرم بشه
بعدشم کار با این دستگاه تحرک بدنی داره که من یکی که اصلا باهاش حال نمیکنم
فعلا که میگن همه بازیها از جمله بازیهای قدیمی رو ساپورت میکنه.. مثلا یازیهای ریسینگ خورک این پروژه هست احتیاج چندانی هم به تحرک بدنی نداره.. من که دوست دارم فوتبال رو ساپورت کنه..

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟